Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 22.06.2020 02:02

Poprawie się - teraz już chyba skończyli - jak jechałem ostatni raz tamtędy to nie było ale kilka lat już minęło.
edit: Sprawdziłem - tak skończyli ją w latach 2017-2018.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.06.2020 02:09

MCR napisał(a):
quickstarter napisał(a):Droga z Niszu na Pirot jest baaaardzo kiepska. Ogorek jedziesz przed 1 lipca? Jesli tak to tak kombinuj jesli nie to szkoda fatygi przez BG


Tam nie ma żadnej autostrady?

droga Nisz-Pitor-Dimitrovgrad jest bardzo dobrej jakości, jechałem nią w 2017
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 22.06.2020 07:21

Jest, też tak jadę od Niszu do granicy jest autostrada A4.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.06.2020 08:07

Pierwotny plan jest zagłosować 28-go z samego rana i ruszyć do GR

Wolałbym nie kombinować tylko płn Mac ale bez sensu czekać dwa dni dłużej
Dodatkowo moze być pospolite ruszenie na granicę PlnMac -> GR w dniu otwarca.

Więc raczej spróbuję tę trasą przez BG
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 22.06.2020 08:56

quickstarter napisał(a):
surfing napisał(a):
MCR napisał(a):Nie wiem na co tych kilka tysięcy liczysz, bo raczej nie na paliwo i opłaty drogowe :)

Zmieścisz się poniżej 3 tyś za taką podróż w tą i z powrotem?
Samolotem do Grecji w lipcu pełno ofert do 750zł za lot w dwie strony.

Obrazek


Byłeś kiedykolwiek w Grecji autem? Bo wypisujesz bzdury. Do Grecji jeżdzę od 20 lat i nigdy - a jeździłem zawsze dużymi autami - droga w jedną stronę nie kosztowała mnie 1 tys zl

Byłem i dlatego wiem jak uciążliwa, długa i kosztowna jest taka podróż, dlatego od kilkunastu lat wyłącznie samolot z Pyrzowic prosto na wyspy Greckie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 09:44

surfing napisał(a):
quickstarter napisał(a):
surfing napisał(a):
MCR napisał(a):Nie wiem na co tych kilka tysięcy liczysz, bo raczej nie na paliwo i opłaty drogowe :)
Zmieścisz się poniżej 3 tyś za taką podróż w tą i z powrotem?
Samolotem do Grecji w lipcu pełno ofert do 750zł za lot w dwie strony.
Byłeś kiedykolwiek w Grecji autem? Bo wypisujesz bzdury. Do Grecji jeżdzę od 20 lat i nigdy - a jeździłem zawsze dużymi autami - droga w jedną stronę nie kosztowała mnie 1 tys zl
Byłem i dlatego wiem jak uciążliwa, długa i kosztowna jest taka podróż, dlatego od kilkunastu lat wyłącznie samolot z Pyrzowic prosto na wyspy Greckie.

W zależności jaka trasa i jakie auto.
W moim przypadku, co roku robię porównanie (wyjazd do północnej kontynentalnej Grecji, a wyspy poza sezonem na 7 dni i wtedy samolot ze wzgl. na czas) to taniej wychodzi mi dojazd swoim samochodem. Trasa standardowa PL-SK-H-SRB-MK-GR, spalanie 5,3-5,4 ropy (przy pełnym obciążeniu i klimie), gdzie się da to autostrada (więc i winiety), nawet kosztem wydłużenia drogi, nocleg w trasie i mieszczę się w 2000 zł z paliwem po miejscu.
Samolot: dojazd na lotnisko + parking na 2 tyg. (150 zł) + samolot 3*600 zł (Saloniki) + wynajem samochodu na miejscu w sezonie to ok. 500 eur z pełnym ubezpieczeniem (nie wyobrażam sobie nie mieć samochodu do dyspozycji), dojazd (np. najbliżej Sarti 2*130 km) + na miejscu ok. 200 km, 460km paliwo na to 6,5lpaliwa/100 km ~ 30 l*1,5 eur....
No jednak jakby nie liczyć to samolot wychodzi mnie 2*razy drożej niż własny samochód. A droga samochodem to nie tylko jazda, ale i możliwość zwiedzenia czegoś po drodze oraz wspaniałe jedzenie w Macedonii Północnej.


Samolotem z PL wybór regionów w Grecji też jest mocno ograniczony. Bo możliwości (przed pandemią) to (loty bezpośrednie, nie czartery): Ateny, Saloniki, Kalamata, Kreta, Kos. Chyba więcej nie było....
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 22.06.2020 11:04

piekara114 napisał(a):W moim przypadku, co roku robię porównanie (wyjazd do północnej kontynentalnej Grecji, a wyspy poza sezonem na 7 dni i wtedy samolot ze wzgl. na czas) to taniej wychodzi mi dojazd swoim samochodem. Trasa standardowa PL-SK-H-SRB-MK-GR, spalanie 5,3-5,4 ropy (przy pełnym obciążeniu i klimie), gdzie się da to autostrada (więc i winiety), nawet kosztem wydłużenia drogi, nocleg w trasie i mieszczę się w 2000 zł z paliwem po miejscu.
Samolot: dojazd na lotnisko + parking na 2 tyg. (150 zł) + samolot 3*600 zł (Saloniki) + wynajem samochodu na miejscu w sezonie to ok. 500 eur z pełnym ubezpieczeniem (nie wyobrażam sobie nie mieć samochodu do dyspozycji), dojazd (np. najbliżej Sarti 2*130 km) + na miejscu ok. 200 km, 460km paliwo na to 6,5lpaliwa/100 km ~ 30 l*1,5 eur....
No jednak jakby nie liczyć to samolot wychodzi mnie 2*razy drożej niż własny samochód. A droga samochodem to nie tylko jazda, ale i możliwość zwiedzenia czegoś po drodze oraz wspaniałe jedzenie w Macedonii Północnej.


Samolotem z PL wybór regionów w Grecji też jest mocno ograniczony. Bo możliwości (przed pandemią) to (loty bezpośrednie, nie czartery): Ateny, Saloniki, Kalamata, Kreta, Kos. Chyba więcej nie było....


zgoda w 100%
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 22.06.2020 11:53

My mamy inny sposób na zwiedzanie wysp Greckich :) polecam skuter min 150cm ale tylko dla jeżdżących motocyklem (skuterem) na co dzień w Polsce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 12:41

Skuter to też koszt. Policz sobie jego wynajem, paliwo. No i co zrobisz z dziećmi? Bo jednak wielu userow podróżuje w składzie większym niż 2 os.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 22.06.2020 16:30

Jakby nie liczyć to własnym autem jest do 50% taniej po prostu. I lepiej bo tak jak napisała koleżanka Piekara można zwiedzić po drodze sporo i kulinarnie skorzystać ;) U mnie wychodzi droga w obydwie strony + jazda na miejscu średnio 500 km mniej więcej 1,5- 1,7 tys zł. Jadą 2 osoby dorosłe + 2 dzieci. I w zasadzie nie tylko rzecz w tym że taniej ale i lepiej :)
A skoro byłeś autem w GR kilkanaście lat temu to pewno nie wiesz że od Zwardonia np na Lefkade są same autostrady (poza 20 km do Ziliny). Cała Serbia od 2 lat autostrada, MK podobnie. O HUN nawet nie wspomnę. Dobre drogi + ładne krajobrazy = przyjemna podróż :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.06.2020 16:38

piekara114, quickstarter - pozwolę sobie się z Wami niezgodzić :oczko_usmiech:
Ja wolę szybko dostać się do Aten a potem na jakąś wyspę :hearts: i tam mieć więcej czasu na zwiedzanie :oczko_usmiech:
Ale przecież nie ważne jak dotrzemy do Grecji, ważne żeby tam dotrzeć :D
W moim przypadku w tym roku raczej niestety nie :cry: :cry: :cry:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 22.06.2020 16:52

Wszystkie drogi prowadzą do RzymuJeżdżę autem i póki co tak zostanie.Rozumiem lecących,mających małe okienko na świat :-D
My twardziele lubimy większe okna i bagażniki :lol:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 22.06.2020 17:00

Ja jeżdżę autem średnio co 2 lata. Koszt powrotnego transportu 100 butelek wina przewyższyłby pewnie prywatny czarter. A tak wszystko ląduje w bagażniku :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 18:10

MCR napisał(a): Koszt powrotnego transportu 100 butelek wina przewyższyłby pewnie prywatny czarter.
Jeśli pozwoliliby Ci załadować :wink:

mysza73 napisał(a):W moim przypadku w tym roku raczej niestety nie :cry: :cry: :cry:
Odpuściłaś całkiem Grecję? Zdecydowałaś się na coś innego?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.06.2020 18:19

mysza73 napisał(a):W moim przypadku w tym roku raczej niestety nie :cry: :cry: :cry:

Planujesz coś zastępczego?...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 301
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone