Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.06.2020 00:30

Do urlopu niecały miesiąc... a wiem tyle, że nic nie wiem... odnośnie wyjazdu oczywiście.... za dużo w tym wszystkim niewiadomych...jedni nas wpuszczą, drudzy jednak nie, a kolejni się zastanawiają...co tu zrobić.....
Coś czuję, że w tym roku jednak "NIEBIESKO - BIAŁEJ" Krainy jednak nie zobaczę....
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 16.06.2020 06:02

Ja teoretycznie od wczoraj jestem juz na Korfu :D ( przełożyłem rezerwacje z 15 czerwca na 1 września)
Jeżeli sytuacja we wrześniu/ bedzie wyglądała podobnie jak teraz (kombinowanie z dojazdem itd.) to już mentalnie nastawiam się wakacje typu - 10 dniowy remont mieszkania :D ....chociaż mam nadzieję że mnie to ominie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 442
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 16.06.2020 06:23

A my dzisiaj wysyłamy zaliczkę na Lefkadę. Druga połowa sierpnia.
Jeszcze miesiąc temu bylismy na 99% na nie.
Dojechać dojedziemy, a na wyspie sporo noclegów wolnych. A mniej ludzi to bezpieczniej. Na pewno bezpieczniej niz nad naszym morzem.
Jedyne czego się boje, to to że ktoś obok w pokoju będzie to miał i będzie kwarantanna, choć nie wiem, jak to miałoby w praktycę wyglądać.
Żona ma co tydzień testy, więc my naszą sytuacje znamy.

Jak się sytuacja pogorszy to nie pojedziemy i zapewne odzyskamy zaliczkę, a w najgorszym razie przełożymy na przyszły rok.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.06.2020 10:22

MCR napisał(a):Nie wiem na co tych kilka tysięcy liczysz, bo raczej nie na paliwo i opłaty drogowe :)

Zmieścisz się poniżej 3 tyś za taką podróż w tą i z powrotem?
Samolotem do Grecji w lipcu pełno ofert do 750zł za lot w dwie strony.

Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.06.2020 11:31

Tayla napisał(a):Ja teoretycznie od wczoraj jestem juz na Korfu :D ( przełożyłem rezerwacje z 15 czerwca na 1 września)
Jeżeli sytuacja we wrześniu/ bedzie wyglądała podobnie jak teraz (kombinowanie z dojazdem itd.) to już mentalnie nastawiam się wakacje typu - 10 dniowy remont mieszkania :D ....chociaż mam nadzieję że mnie to ominie.

eee, straszne skrajności...Korfu - remont mieszkania:)
chyba już lepsze 1-dniowe wycieczki po Polsce czy po ościennych krajach...:)
jedną noc co kilka dni można i w namiocie przekimać:)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 16.06.2020 11:55

MCR napisał(a):Podsumowując, wg stanu na 14/06:
Czechy - poza mieszkańcami Śląska, gra ice otwarte
Słowacja - zamknięta
Węgry - zamknięte
Serbia - otwarta
Bułgaria - otwarta
Macedonia - tranzytem otwarta ALE od strony Grecji granice są zamknięte.



Rumunia otwarta dla kilkunastu krajów, ale nie dla obywateli RP. Coraz ciekawiej zapowiadają się te wakacje...
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 16.06.2020 14:27

surfing napisał(a):
MCR napisał(a):Nie wiem na co tych kilka tysięcy liczysz, bo raczej nie na paliwo i opłaty drogowe :)

Zmieścisz się poniżej 3 tyś za taką podróż w tą i z powrotem?
Samolotem do Grecji w lipcu pełno ofert do 750zł za lot w dwie strony.

Obrazek


Wracam promem przez Wenecję. Jak doliczysz do samolotu koszt wynajmu auta na 3 tygodnie, to pewnie wyjdzie Ci to samo.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.06.2020 14:12

Władze w Skopje zezwoliły turystom na tranzyt przez swoje terytorium, pod pewnymi warunkami.

Przejazd jest dozwolony przez wyznaczone przejścia graniczne:

Tabanovce (Serbia)
Deve Bair (Bułgaria)
Bogorodica (Grecja)
Kafasan (Albania)
Blace ( Kosowo)
Skopje
Tranzyt może trwać maksymalnie 5 godzin, a podczas tranzytu przez Macedonię Północną nie wolno opuszczać wyznaczonej autostrady lub drogi lokalnej. Można korzystać ze stacji benzynowych, przestrzegając środków ostrożności i zasad dystansu społecznego. Obowiązkowe jest także wypełnienie dokumentu na granicy w dniu przyjazdu i wyjazdu. Jednocześnie każdy, kto złamie warunki tranzytu, może zostać skierowany na przymusową kwarantannę.


w sytuacji, gdy liczba zakażeń jest problemem u Macedończyków, a nie sąsiadów, takie naciski, żeby jak najszybciej opuścić kraj wydają się dość dziwaczne... To tak jak u nas z niedawnym zamknięciem granic, gdy dookoła lepsza sytuacja epidemiologiczna
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 17.06.2020 15:00

Tylko co z tego, że FYROM pozwala na przekraczanie granicy z Grecją, jeśli Grecy na dziś (do końca czerwca) mają otwarte przejścia tylko z Bułgarią
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.06.2020 19:38

To z tego, że ktoś chciałby przejechać przez Macedonię do np. Albanii albo Bułgarii i wtedy te zasady tranzytu mu się przydadzą.
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 18.06.2020 12:08

Niestety ze względu na zapadalność terminów, na początku tygodnia odwołałem wszystkie greckie rezerwacje...
Ale skoro Węgry dają już zielone światło, to niewiele brakuje, żeby Grecja niebawem znów wróciła do gry :)
Co niezmiernie mnie cieszy :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 18.06.2020 12:16

Jakie zielone swiatlo od Węgier?
Grecja jest od 15/06 otwarta dla PL
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 18.06.2020 12:30

To, że Grecy nas wpuszczają, to wiem.
Ale średnio mi leżała droga "naokoło"...
Musiałbym dołożyć co najmniej dzień na dojazd
A Węgry już nas wpuszczają
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 18.06.2020 12:40

A faktycznie :)
terazpolska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) terazpolska » 18.06.2020 18:30

Zatem tylko czekam aż się da z MK do GR wjechać. Może to jednak nastąpi wcześniej niż 1 lipca? Ktoś coś wie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja - strona 299
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone