Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 11.06.2020 22:42

Nie ma co siać paniki. UE rekomendowała do 15/06 otwarcie wewnętrznych granic. Tu się naprawdę z dnia na dzień może wiele zmienić.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 11.06.2020 23:45

W przypadku Macedonii gdzie przywrócono godzinę policyjną raczej się niewiele zmieni. W rejonie Skopje nowa fala zakażeń. Jutro 12 czerwiec i to nie tyle panika co obawa - jeśli sytuacja w PL się nie ustabilizuje na poziomie < 250 zakażeń dziennie to SK czy HU granic nie otworzą. Niemniej chętnie przyznam Ci racje w tym względzie jeśli jednak to zrobią ;)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 443
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.06.2020 12:51

Dzisiaj wysłałem zapytanie o apartament na Lefkadzie, gdzie byliśmy w zeszłym roku.
Sierpień, czyli największe tłumy i najwyższe ceny.
Szybka odpowiedź, duża dostępność, cena na dzień dobry niższa o 11%. Pewnie jeszcze trochę można by utargować, ale chyba damy sobie spokój. Ci ludzie w końcu tez potracili sporo przychodów.
Ta duża dostępność i skłonność do obniżki cen może wskazywać na pustki na wyspie.
Jeszcze się wahamy, ale kusi wyspa bardzo. Po zeszłym roku czujemy niedosyt.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 12.06.2020 13:23

Na Kefalloni też mają wiele rezygnacji z przyjazdów. Ostatni raz gdy rozmawiałem usłyszałem że mają nadzieję na choć 50% obsade. Ja ustalałem warunki jesienią ub roku i też pewno gdybym się uparł to bym dostał coronovirusowy rabat ale tak jak piszesz nie ma co szaleć, ci ludzie sporo stracili i lepiej zystać sympatie niż upust 200 czy 300 euro
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.06.2020 07:53

Odpowiednik cro.pl, ale o Grecji. Chodzi mi o podobnie rozbudowane forum.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.06.2020 08:08

kadetdudi napisał(a):Odpowiednik cro.pl, ale o Grecji. Chodzi mi o podobnie rozbudowane forum.

Aż tak rozbudowane ciężko znaleźć. ;)
Jest to
http://www.grecja.iq24.pl/
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.06.2020 08:11

Mikromir napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Odpowiednik cro.pl, ale o Grecji. Chodzi mi o podobnie rozbudowane forum.

Aż tak rozbudowane ciężko znaleźć. ;)
Jest to
http://www.grecja.iq24.pl/

Dzięki. I chyba tylko to. Ale źle się je czyta na smartfonie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15704
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2020 11:51

kadetdudi napisał(a):Dzięki. I chyba tylko to. Ale źle się je czyta na smartfonie.
:?: :?: Czytam na smartfonie i nie mam problemu. Identycznie jak z cro. Na pewno jest tam większy bałagan i więcej wtrąceń, bo nie robi się porządku z komentarzami jak tutaj. Trzeba się przyzwyczaić.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.06.2020 13:28

piekara114 napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Dzięki. I chyba tylko to. Ale źle się je czyta na smartfonie.
:?: :?: Czytam na smartfonie i nie mam problemu. Identycznie jak z cro. Na pewno jest tam większy bałagan i więcej wtrąceń, bo nie robi się porządku z komentarzami jak tutaj. Trzeba się przyzwyczaić.

To chyba inne strony odwiedzaliśmy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15704
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2020 14:47

Ja odwiedzam tą z linka od Danki od kliku lat....problemów nie mam. Nie jest idealna, bo to stara baza pod fora, ale nie jest źle. Są gorsze fora pod kątem ich czytania na telefonach.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 15.06.2020 12:28

Podsumowując, wg stanu na 14/06:
Czechy - poza mieszkańcami Śląska, gra ice otwarte
Słowacja - zamknięta
Węgry - zamknięte
Serbia - otwarta
Bułgaria - otwarta
Macedonia - tranzytem otwarta ALE od strony Grecji granice są zamknięte.

Czy ktoś podróżował do GR przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Serbię i dalej Bułgarię? Bardziej okrężnej drogi nie ma, ale na dziś to jedyna możliwość dojazdu.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 15.06.2020 21:04

MCR napisał(a):Podsumowując, wg stanu na 14/06:
Czechy - poza mieszkańcami Śląska, gra ice otwarte
Słowacja - zamknięta
Węgry - zamknięte
Serbia - otwarta
Bułgaria - otwarta
Macedonia - tranzytem otwarta ALE od strony Grecji granice są zamknięte.

Czy ktoś podróżował do GR przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Serbię i dalej Bułgarię? Bardziej okrężnej drogi nie ma, ale na dziś to jedyna możliwość dojazdu.

Podróż samochodem taką trasą to pewnie 48 godzin plus kilka tysięcy i noclegi.

Czesi i Słowacy mieszkańców Sląska nie puszczają.
My polecimy do Grecji samolotem, można już za 1700zl przelot nocleg i wyżywienie HP https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/ko ... 01DZX1HA02
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 15.06.2020 21:09

Nie wiem na co tych kilka tysięcy liczysz, bo raczej nie na paliwo i opłaty drogowe :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15704
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.06.2020 22:33

W dobie corony dodatkowo nie przemawia do mnie wyjazd organizowany samolotem. Za duże ryzyko kwarantanny po wyjściu z samolotu, jak zrobią wyrywkowe badanie. No i duże skupiska osób w hotelach. No i cena ( u mnie 3 os. *1750 zł) za 7 dni to jednak sporo. A jak popatrzy się jeszcze na godziny lotów to realnie wypoczynku zostaje ledwie pełne 6 dni.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.06.2020 22:59

piekara114 napisał(a):W dobie corony dodatkowo nie przemawia do mnie wyjazd organizowany samolotem.

Oj, jeszcze długo nie polecę. Zdecydowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 298
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone