Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.10.2019 09:33

Oki to tak dla pełnego obrazu, daj jeszcze info na jak długo wyjechałeś w obu przypadkach, w ile osób i ile walizek miałeś :). Może na wiosnę zrobię podobny trip co Ty, w sumie miejsce wtedy już może być dowolne w Europie bo to będzie +/- 1h w samolocie więcej.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.10.2019 09:46

A ja mam takie pytanie. Czy przy 4 pełnych dniach w Atenach, zakładając że wystarczą nam 2 dni na najważniejsze atrakcje, a trzeci dzień to wypad nad Kanał Koryncki i obiad nad morzem w Lutraki, ma sens popłynąć na Eginę ? Czy jest sens wypożyczyć tam na kilka godzin samochód? Czy pospacerować tylko w samym mieście Egina i zjeść tam obiad? Będziemy w 2 połowie lutego, więc dzień nie za długi (zachód słońca koło 18:00 chyba).
Ewentualnie jakaś inna wyspiarska alternatywa, która ma sens z Aten na 1 dzień ?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.10.2019 10:23

corrina napisał(a):A ja mam takie pytanie. Czy przy 4 pełnych dniach w Atenach, zakładając że wystarczą nam 2 dni na najważniejsze atrakcje, a trzeci dzień to wypad nad Kanał Koryncki i obiad nad morzem w Lutraki, ma sens popłynąć na Eginę ? Czy jest sens wypożyczyć tam na kilka godzin samochód? Czy pospacerować tylko w samym mieście Egina i zjeść tam obiad? Będziemy w 2 połowie lutego, więc dzień nie za długi (zachód słońca koło 18:00 chyba).
Ewentualnie jakaś inna wyspiarska alternatywa, która ma sens z Aten na 1 dzień ?

To jest dobry plan.
2 dni w Atenach wystarczą, choć jakby były 3 też byłoby co robić :)
Kanał Koryncki połączyłbym z Akrokoryntem, niedaleko, a wg mnie warto.

Egina - byliśmy w zeszłym roku. Jeden dzień trochę mało, ale z autem da radę parę miejsc zaliczyć. Samo miasto... na obiad i spacer będzie ok :)
Po pierwsze świątynia Afai, po drugie świątynia Apolla w stolicy (jakby brakło czasu to można odpuścić), po trzecie monastyr Agios Nektarios + Paleochora, po czwarte monastyr Kimisis Theotokou, po piąte świątynia Zeusa (kawałek ścieżką pod górę od drogi). Z miejscowości do których można zajrzeć na moment/po drodze - Agia Mairina i Perdika.
Inne wyspy na 1 dzień z Aten :roll: , nie ma to sensu. Egina raczej nie ma alternatywy.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.10.2019 10:44

kulka53 napisał(a):2 dni w Atenach wystarczą, choć jakby były 3 też byłoby co robić :)
Kanał Koryncki połączyłbym z Akrokoryntem, niedaleko, a wg mnie warto.

Muszę zgłębić temat. Nie wiem jeszcze, jak się dostaniemy do Koryntu, raczej o autobusie myślałam a potem ewentualnie taksówka do Lutraki. Tu raczej na pewno nie będziemy mieć auta.

kulka53 napisał(a):Egina - byliśmy w zeszłym roku. Jeden dzień trochę mało, ale z autem da radę parę miejsc zaliczyć. Samo miasto... na obiad i spacer będzie ok :)
Po pierwsze świątynia Afai, po drugie świątynia Apolla w stolicy (jakby brakło czasu to można odpuścić), po trzecie monastyr Agios Nektarios + Paleochora, po czwarte monastyr Kimisis Theotokou, po piąte świątynia Zeusa (kawałek ścieżką pod górę od drogi). Z miejscowości do których można zajrzeć na moment/po drodze - Agia Mairina i Perdika.

Plan zapisuję. Szukałam tak na szybko promów na jakiejś stronie, na której podobno są wszystkie linie, ale w ogóle nie znalazło mi dostępnych połączeń :roll: Może po jakichś konkretnych liniach powinnam szukać. A jak z wypożyczeniem auta w Eginie?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.10.2019 11:12

corrina napisał(a):Szukałam tak na szybko promów na jakiejś stronie, na której podobno są wszystkie linie, ale w ogóle nie znalazło mi dostępnych połączeń :roll: Może po jakichś konkretnych liniach powinnam szukać. A jak z wypożyczeniem auta w Eginie?

My mieliśmy swoje auto :) więc tak konkretnie to nie wiem, ale w porcie jakieś wypożyczalnie na pewno widziałem.
Co do promu - 2 linie zabierają auta i płyną wolniej, to Saronic Ferries (ma kilka statków i pływa częściej) i ANES Lines (prom Agios Nektarios, pływa 3x dziennie). Co najmniej 2 linie obsługują szybkie wodoloty (HSW/Blue Star i Aegean Flying Dolphins). W sezonie jest więcej połączeń różnymi liniami do różnych portów... aktualny stan co pływa można sprawdzić np tu
Nasza relacja z Eginy :)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.10.2019 11:25

kulka53 napisał(a):aktualny stan co pływa można sprawdzić np tu

Kurcze, nie wiem, czy dobrze to rozkminiłam, ale wygląda, jakby między 18-21 lutego nic w ogóle nie pływało :roll: :(
Może zimą nie ma tam połączeń? Ale to by było dziwne, przecież lokalni też muszą na ląd się czasem wybrać...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.10.2019 11:47

corrina napisał(a):Kurcze, nie wiem, czy dobrze to rozkminiłam, ale wygląda, jakby między 18-21 lutego nic w ogóle nie pływało :roll: :(

Mi też tak pokazuje. Prawdopodobnie dlatego, że nie ma jeszcze rozkładów na przyszły rok... ja bym poczekał do końca października.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.10.2019 11:53

kulka53 napisał(a):
corrina napisał(a):Kurcze, nie wiem, czy dobrze to rozkminiłam, ale wygląda, jakby między 18-21 lutego nic w ogóle nie pływało :roll: :(

Mi też tak pokazuje. Prawdopodobnie dlatego, że nie ma jeszcze rozkładów na przyszły rok... ja bym poczekał do końca października.


Rzeczywiście, istnieje takie prawdopodobieństwo :lol:
No to spokojnie poczekam a w międzyczasie poczytam sobie Twoją relację, zaraz po tym jak skończę "Grecję leniwie" piekary :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.10.2019 12:33

corrina napisał(a):No to spokojnie poczekam a w międzyczasie poczytam sobie Twoją relację, zaraz po tym jak skończę "Grecję leniwie" piekary :smo:
Kusi Cię Halkidiki na wakacje?

Ja do Koryntu brała bym samochód: koszt to będzie ok. 30 eur +10 paliwo, bilety na KTEL mogą Was więcej wynieść (za darmo podróżują dzieci do lat 5 i to jak siedzą na kolanach innej osoby, w przeciwnym wypadku muszą mieć bilet). A samochodem więcej zobaczycie, bo na górę Agrokoryntu możecie podjechać, a nie pieszo wchodzić, a to spora oszczędność przy krótkim dniu. Ja proponuję Ci Epidavros po Koryncie - teatr robi ogromne wrażenie.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 22.10.2019 13:02

piekara114 napisał(a):
corrina napisał(a):No to spokojnie poczekam a w międzyczasie poczytam sobie Twoją relację, zaraz po tym jak skończę "Grecję leniwie" piekary :smo:
Kusi Cię Halkidiki na wakacje?

Różne opcje biorę pod uwagę :oczko_usmiech:
Chalkidiki wydaje się o tyle rozsądne, że chyba faktycznie najblższe. Ale i o Thassos myślę, Evię powoli jednak skreślam z listy, Lefka kusi... Na razie te Ateny muszę ogarnąć, a potem się zobaczy :lol:

piekara114 napisał(a):Ja do Koryntu brała bym samochód: koszt to będzie ok. 30 eur +10 paliwo, bilety na KTEL mogą Was więcej wynieść (za darmo podróżują dzieci do lat 5 i to jak siedzą na kolanach innej osoby, w przeciwnym wypadku muszą mieć bilet). A samochodem więcej zobaczycie, bo na górę Agrokoryntu możecie podjechać, a nie pieszo wchodzić, a to spora oszczędność przy krótkim dniu. Ja proponuję Ci Epidavros po Koryncie - teatr robi ogromne wrażenie.

Oj nie kuś, nie kuś ! :twisted:
agora
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agora » 24.10.2019 10:54

Dzięki za porady, przydały się.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 24.10.2019 20:46

Yzedef, 2+1. Na 2 tygodnie pełne. Ryanair. Lot Wrocław -Ateny i powrót w piątki. Mieliśmy 20kg rejestrowanego plus 3x10kg podręcznego plus 3x z 5kg albo i z 8kg pod fotele. Realnie koszt bagażu prawie tyle co za pasażerów. Pewnie ponad 500PLN w jedną stronę za bagaże. Jak dla mnie mimo tego że Ateny są ogromne 2 dni to spoko wystarczy na zwiedzanie.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 21.11.2019 22:10

Witam, mam pytanie dotyczące noclegów na PELOPONEZIE. Poszukuję sprawdzonych miejsc na dwutygodniowy pobyt. Jeżeli ktoś mógłby podzielić się informacjami to byłbym bardzo wdzięczny. Planuję już wypoczynek na 2020 rok w lipcu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.11.2019 22:41

Jest tu kilka relacji z Peloponezu i to z 2,3 ostatnich lat, użyj wyszukiwarki i namiary znajdziesz wraz z opisami noclegó. :papa:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.11.2019 13:14

Pytanie do osób, które leciały Aegean - czy potwierdzacie, że najlepiej zamówić posiłek koszerny (ponoć porcja większa, niż standardowa). A czy ktoś może wybierał seafood? Na zdjęciach widziałam nawet kawałek ośmiornicy i krewetki, aż trudno uwierzyć, że takie coś serwują normalnie w cenie biletu 8O
I jeszcze, czy dla dzieci w wieku 5 lat warto zamawiać posiłek dziecięcy, czy lepiej normalny? Ten dziecięcy to nie będzie jakaś papka dla maluchów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja - strona 278
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone