Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.10.2019 21:46

corrina napisał(a):To jest z wylotem z Poznania, tak ? Jaka linia, Ryan? ll:

Nie nie. To była kontynuacją tego co pisała Piekara dot. lotu z Gdańska do Kalamaty na Peloponez, Ryanem.
Piekara z tym samochodem się zgadza. Podany przez Ciebie przewoźnik w Chanii 500zl na tydzień, natomiast Kalamaty czy Korfu niemal tysiąc więcej...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 07:31

Na Krecie samochód w sezonie jest bardzo tani bo 130 eur/7 dni a 250 eur/2tyg, niestety na lądzie to cena *2 (piszę o wypożyczeniu z full ubez., bo bez jest taniej, ale spore blokady, a na ubieganie się o ewentualny zwrot z zewnętrznego ubezpieczenia to też trzeba mieć i nerwy i ewentualny dostęp do gotówki w razie W). Tanie samochody to jeszcze na Kanarach są....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2019 08:13

piekara114 napisał(a):Na Krecie samochód w sezonie jest bardzo tani bo 130 eur/7 dni a 250 eur/2tyg, niestety na lądzie to cena *2 (piszę o wypożyczeniu z full ubez., bo bez jest taniej, ale spore blokady, a na ubieganie się o ewentualny zwrot z zewnętrznego ubezpieczenia to też trzeba mieć i nerwy i ewentualny dostęp do gotówki w razie W). Tanie samochody to jeszcze na Kanarach są....


A gdzie wypożyczacie i jakie auto? Ja przeglądając oferty przez internet nie znalazłem nic poniżej 2k PLN czyli około 500 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 09:59

Tu w Chanii: https://www.europeocars.com/car-rental-prices/
a szczegóły są w mojej relacji: czyli-jesien-na-krecie-t53395.html?hilit=jesienna%20kreta
Z tej wypożyczalni korzystał też (po moim poleceniu) Dawigs (relacja też jest) i też był zadowolony
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2019 10:13

Faktycznie cena super tylko loty drogie :) więc na jedno wyjdzie :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.10.2019 10:17

PWojtek napisał(a):Faktycznie cena super tylko loty drogie :) więc na jedno wyjdzie :)

Dokładnie tak. Długo mi zajęło te dochodzenie :). Podobnie z lotem do Aten, niby tanio ale za to prom na wyspę też kosztuje, więc koszta rosną. Może nie trzeba wypożyczać auta na cały okres pobytu, tylko na parę dni. Ale wtedy trzeba mieć wypasioną plażę i jakąś starówkę w zasięgu ręki (nóg).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2019 11:26

Ten co może po sezonie lub przed to coś zyskuje, a dla reszty jednak nie jest najtaniej.
Po bardzo wstępnych analizach wychodzi mi, że za to samo co mam w CRO jadąc autem płacę około 10-11k, a w Grecji to minimum 13-14k lecąc samolotem i wypożyczając auto. Jeżeli chciałbym mieć koszty porównywalne musiałbym do Grecji lecieć przed lub po sezonie lub trafić na mega tanie bilety.
Koszty Grecja: mieszkanie 12x55x4,3=2900; lot 600x4,3=2600; auto to samo czyli 2600; zabrać 1k euro=4300 (nie wiem czy wystarczy ze chciałbym coś pozwiedzać i zatankować ze dwa baki paliwa), sumarycznie to już daje 12,4k, ubezpieczenia, duperele i jak nic 13,5 wyjdzie całość. Dodam tylko że za apartament który mam CRO płacę 80-90 euro i ma o niebo wyższy standard niż te co oglądałem w Grecji w cenie do 60 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 11:45

PWojtek napisał(a):Ten co może po sezonie lub przed to coś zyskuje, a dla reszty jednak nie jest najtaniej.
Po bardzo wstępnych analizach wychodzi mi, że za to samo co mam w CRO jadąc autem płacę około 10-11k, a w Grecji to minimum 13-14k lecąc samolotem i wypożyczając auto. Jeżeli chciałbym mieć koszty porównywalne musiałbym do Grecji lecieć przed lub po sezonie lub trafić na mega tanie bilety.
Koszty Grecja: mieszkanie 12x55x4,3=2900; lot 600x4,3=2600; auto to samo czyli 2600; zabrać 1k euro=4300 (nie wiem czy wystarczy ze chciałbym coś pozwiedzać i zatankować ze dwa baki paliwa), sumarycznie to już daje 12,4k, ubezpieczenia, duperele i jak nic 13,5 wyjdzie całość. Dodam tylko że za apartament który mam CRO płacę 80-90 euro i ma o niebo wyższy standard niż te co oglądałem w Grecji w cenie do 60 euro.

KRETA: Nie wiem jak ty samochód policzyłeś, ale mi wyszło: 250 EUR/2 tyg *4,3+100 EUR za paliwo to daje 1500 zł, nie 2600 zł. Na lądzie rzeczywiście 2600 zł za samochód to realna kwota.
Noclegi: porównujesz app. za 60 w GR z tym za 80-90 w Cro, to wiadomo, że inna półka i inne jakoś, porównuj standard w tej samej cenie. Za 80-90 EUR to będziesz mógł w ofertach przebierać do woli, część ofert będzie zawierało już nawet śniadanie w tej cenie. Ja szukam w kwocie 45-50 EUR 2+nastolatek i dużo łatwiej znaleźć mi w Grecji nocleg niż w Cro. Druga sprawa w Gr w cenie masz sprzątanie i wymianę ręczników i pościeli (zwykle co 2-4 dni), czego w Cro raczej nie ma.
Zwiedzanie: w Grecji dzieci nie płacą na wejściówki. Zwykle wejściówki (twierdze, małe lokalne muzea) to 2+-5 EUR, na super atrakcje czyli Epidavros czy Mykeny to 12 EUR. Parkingi w miastach i przy zabytkach za darmo, wiadomo centrum dużych miast płatne, ale zawsze coś za free się znajdzie i to bez większego szukania. Zasada taka: jak nie ma zakazu to możesz parkować, byle by był jakiś przejazd dla innych.
Loty: jeśli chodzi o loty low costami to jeszcze nie pora na dobre ceny.

W sezonie ja wybieram Grecję kontynentalną (w 2020r. może będzie Cro dla odmiany), bo mimo dłuższej drogi i konieczności noclegu w trasie, sumarycznie wychodzi mi na tym samym poziomie kosztowym pobyt jak w Cro, a jednak na więcej na miejscu mnie stać (tańsze jedzenie w knajpach, lepszej klasy zabytki do zwiedzania, w sklepach też taniej).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2019 12:07

Może nie sprecyzowałem. Nie liczyłem auta na Krecie tylko gdzieś na lądzie ogólnie, bo segment aut na 4 osoby ten B lub C to jest minimum 2100 za 12 dni tak jak robiłem symulacje w kilku wypożyczalniach
Porównywałem apartamenty tańsze w Grecji, żeby nie wyszło mega drogo, gdyby apartament dać 30 droższy wyjdzie dodatkowo 360 euro czyli 1500 PLN do tych 12,4 co policzyłem.
Zakładając, że muszę zaplanować urlop na początku przyszłego roku to wtedy też muszę kupić bilety i nie mogę czekać do ostatniej chwili z kupnem lotu i rezerwacją apartamentów. Gdybym chciał to zrobić tu i teraz czyli rezerwacją na CRO (tylko apartamenty) lub Grecję (apartamenty, lot, auto) to różnica jak nic wychodzi mi około 2-3k PLN - droga do CRO z winietami 2k z zapasem dla porównania lot+auto do Grecji minimum 4,5k - i tu jest różnica już 2,5k i żeby teraz cena wyszła mi na podobnym poziomie muszę zaoszczędzić na apartamentach i zaoszczędzić na wydatkach nie da się tego inaczej policzyć :).
Jak bym tego nie liczył Grecja przez to, że chcę lecieć samolotem i mieć tam auto wyjdzie mnie drożej niż Chorwacja jeżeli kupię bilety na lot teraz i zarezerwuję auto - termin urlopu to sierpień czyli wysoki sezon.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 12:23

Jeśli chcesz wyrównać koszty to wiadomo musisz gdzieś przyciąć, ale to i tak nie powód do porównywania standardu app w cenie 60 i 90 EUR, bo wiadomo że będę inne.
Na niskie ceny lotów jest już z jeden strony za późno (trzeba było to we wrześniu robić, jak ogłaszano rozkład lotów) i jednocześnie za wcześnie.
Jak chcesz porównywalny koszt to jedź samochodem do Grecji lądowej-jest tam co robić i puste lub prawie puste plaże nawet w sezonie znajdziesz i to nie od strony wody. U nas koszt podróży do Grecji jest niewiele wyższy niż do cro, a płacimy jeszcze za nocleg w trasie. Poprostu sporo tańsze autostrady na trasie i w Macedonii paliwo za śmieszne pieniądze, no i jeszcze można coś ciekawego zobaczyć.
Tak jak już nie raz pisałam, samolotem na główne wakacje w sezonie jest dla mnie za drogo dlatego wybieram samochód, a samolotem to poza sezonem jest bardzo korzystnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2019 12:44

Nie porównuje standardu apartamentów tylko dałem taką cenę w Grecji, bo jeżeli bym tam leciał w sezonie to więcej nic chcę płacić właśnie ze względu na koszty całości. Wydaje mi się, że przeglądałem ceny biletów od września i może były ze 20 euro na całości tańsze więc tutaj nie ma jakiegoś skoku cenowego, ale mogę się mylić. Jazda do Grecji autem może i fajna jak się ma co najmniej 3 tygodnie urlopu i max 3-4 letnie i pewne auto (tutaj nigdy nie ma pewności nawet przy nowym) i w miarę pewność, że nić nieprzewidzianego nie spotka nas w podróży. Teraz też się zastanawiam czy kombinować z tą Grecją czy jednak kolejny raz Chorwacja :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.10.2019 13:43

PWojtek napisał(a):Teraz też się zastanawiam czy kombinować z tą Grecją czy jednak kolejny raz Chorwacja :)

Ja również się zastanawiam, tyle, że musiałbym się zmieścić cenowo, żeby wyszło podobnie jak do Chorwacji na tydzień. Natomiast głównym czynnikiem jest podróż samolotem, rodzina nie chce jechać autem do Chorwacji (odległość).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 14:10

Koleżanka kupuje bilety zawsze w okolicy luty/marzec i na Kretę 2018 trafiła za 2+2 za 1800 zł (jeden rejestrowany bagaż, tam Ryananir, powrót Aegenem przez Ateny, bilety kupowane na raty, jak się tanie trafiły, VII/VIII, nocleg koło Chanii za 50 eur z basenem w 2 linii brzegowej).

Ja do Grecji jeżdżę w lipcu na 10 noclegów i po jednym w trasie. Wakacje zamykam w 6 tys. zł, ale codziennie knajp nie ma (dieta), codziennie lody i gyros są. A samochód każdy może zaskoczyć, nawet ten prosto z salonu, więc na to nie ma dobrej rady oprócz sumiennego i systematycznego dbania i serwisowania.

Jak zależy na konkretnym miejscu na wakacje to się ogranie wyjazd w dobrej cenie, tylko potrzeba na to wytrwałości w szukaniu.

Na tydzień samochodem na pewno nie brałabym się do Grecji, za krótko, a trasa za długa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2019 14:13

Fajne ceny na Mikołajki w Atenach: 1-5.XII
Obrazek

No i wtedy ceny wejściówek za połowę i bez kolejek na Akropol
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 19.10.2019 15:27

Na tydzień to nikt autem nie pojedzie do GR tak jak niektórzy do HR :D

Wyjeżdżać co najmniej trzeba z piątku na sobotę , wtedy czasu więcej a wakacje autem już zaczynają się od zamknięcia bramy.
Jeździliśmy kiedyś do soboty/niedzieli czyli bite 2 tyg z ułamkiem . :D
Sarti , Pelion, Lefkada,Sivota ,te destynacje są w granicach 2000-2200 a to tylko 300-500km więcej niż na Peljesac z mojej miejscówki.
Do granicy w Międzylesiu mam prawie 5h i tylko 370 km
Teraz do 10 dokładamy jeszcze 2 dni urlopu i nazbierało się w tym roku samych noclegów w GR aż 14 .
Do Kyllini z postojem w Kastorii wyszło prawie 2400 potem prom na Zakythos i 11 noclegów w 2 miejscach .
W tranzycie noclegi łapane w trasie.
Powiem tak ,że to wszystko jest do zrobienia bez zarzynania , przecież jest tak że, chcieć to móc
a uciechy co nie miara.
Cenowo korzystniej własnymi 4 kółkami,mniej też się człowiek ogranicza w pakowaniu i zakupach. :lol:
Autostrady mam na całej trasie poza PL i kawałkiem Czech , no i troszkę w Macedonii bo z wyboru jadę ostatnie 4 lata przez Rosoman i Bitolę , niektórzy wiedzą dlaczego 8) .
Trzeba spróbować samemu ,strach ma wielkie oczy :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 276
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone