Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2019 09:55

Nawet na lotniskach są jeszcze takie informacje....
Nowe budownictwo stara się dostosować do szerszych rur, ale co z tego jeśli opór będzie na dalszych etapach kanalizacji....

Zauważyłam też, że w app. czasami nie m takiej informacji, ale już w holu/recepcji na jakiejś tablicy są takie informacje.

599 napisał(a):pewnie nie uciążliwe ale wiesz,
pierwszy raz to człowiek ma milion pytań,
:D
Spoko, też jechałam pierwszy raz w 2016 r. :D Pytaj jak masz wątpliwości....

Trajgul napisał(a):Nieuciążliwe? Przecież to jest ogromny szok kulturowy ;).
Większy szok kulturowy to jednak w toaletach gdzie nie ma toaletach do jakich jesteśmy przyzwyczajeni tylko są "Dziury" w podłodze i korzystanie "na małysza" PS: w Macedonii czy w Grecji na granicy z Mac. ostatnio się z takimi spotkałam (lipiec br.) :D ...
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.10.2019 10:27

piekara114 napisał(a):Większy szok kulturowy to jednak w toaletach gdzie nie ma toaletach do jakich jesteśmy przyzwyczajeni tylko są "Dziury" w podłodze i korzystanie "na małysza" PS: w Macedonii czy w Grecji na granicy z Mac. ostatnio się z takimi spotkałam (lipiec br.) :D


Co kraj to obyczaj :wink: Takie kibelki licznie występują np. w BiH (i oczywiście są bardzo powszechne w krajach arabskich). Ale, co zdziwiło mnie bardziej, takie są też na promach kursujących na Hvar 8O :lol:

edit
O matko, właśnie zobaczyłam, że niniejszym postem o kibelkach w wątku greckim awansowałam na CROMANIAKA :oops: :hearts: :coool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2019 17:36

W końcu kibelek to ważna część życia :mrgreen: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.10.2019 20:31

corrina napisał(a):O matko, właśnie zobaczyłam, że niniejszym postem o kibelkach w wątku greckim awansowałam na CROMANIAKA :oops: :hearts: :coool:

A to niespodzianka losu... :lol: :lol:
Gratulacje! :oczko_usmiech: :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.10.2019 20:42

piekara114 napisał(a):W końcu kibelek to ważna część życia :mrgreen: :papa:

Na Lefkadzie w naszym APP nie było tego problemu, ale WC z dziurami były przy autostradzie :), ciekawe rozwiązanie.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.10.2019 21:34

piekara114 napisał(a):W końcu kibelek to ważna część życia :mrgreen: :papa:


jedna z najważniejszych, oprócz jedzenia,
czego konsekwencją jest "kibelek",
:wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2019 21:41

:lol: :lol: :lol:

Samotraka niszczona przez stado kóz: Samotraka - niewielka wyspa w północnej Grecji niedaleko Thassos.... a teraz kozy są dla niej zagrożeniem
https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/grecja-kozy-niszcza-wyspe/vqm1pk2.amp?fbclid=IwAR2F8dyq4XIrJDJ7rr2RUSCbdfDN0IuRH0NQTLiGtefMAIQpPIfh_McJ8Ko
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.10.2019 10:19

Czyli koło zamknięte :O Nie można ich sprzedać (zjeść) bo są za chude.
A są za chude bo nie mają co jeść ...

Czyli dozywić i do rzeźni / mleko na sery ...
Nie bardz rozumiem, że kiedyś było ich wiecej i było OK a teraz mniej i problem.

Może Grecy przestali jeść "koźlinę" ?
Znajomy Kretenczyk tłumaczył mi że trzeba mieć specjalne pozwolenie na Krecie na zakup pick-up-a
Jako zabezpieczenie przed kradzieżą kóz właśnie ... Bo drogie ich mięso się stało.

Co do kartek w kibelku to w promach MINOAN jest obrazek aby nie wyrzucać butele, smieci, gabarytów
Ludzie błednie interpretują, że papieru toaletowego również.
Za pierwszym razem sam się upewniałem w recepcji bo obrazek mylący
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2019 11:23

ogorek napisał(a):Czyli dozywić i do rzeźni / mleko na sery ...
Nie bardz rozumiem, że kiedyś było ich wiecej i było OK a teraz mniej i problem.
Myślę, że chodzi o znaczą degradację w ostatnim czasie, wiatry i deszcze, które dodatkowo niszczą powłokę ziemi na skale i zaczyna się robić błędne koło... Wiatr, deszcz zmywa marne resztki ziemi, na której rośnie mara ilość trawek, którą kozy zjadają, tym samym brak trawy dodatkowo powoduje, że ziemia jest słabiej ze skałą związana, więc znowu wiatr wywiewa i jest jeszcze mniej ziemi....
Obfite opady też nie sprzyjają (wymywanie ziemi), a mniej opadów powoduje, że trawa wysycha i się ziemia ze skałą nie wiąże...

ogorek napisał(a):Co do kartek w kibelku to w promach MINOAN jest obrazek aby nie wyrzucać butele, smieci, gabarytów
Z takimi rysunkami się nie spotkałam, zawsze z papierkiem, któremu często towarzyszył napis po eng i ru.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 10.10.2019 12:37

piekara114 napisał(a):... zawsze z papierkiem, któremu często towarzyszył napis po eng i ru.

Znaczy Anglicy i Rosjanie nie wrzucają do kosza, tylko te wąskie rury zapychają? :wink:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 13.10.2019 18:44

Na jakiej stronie najlepiej wyszukać ceny i rozkłady promów w Grecji :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.10.2019 19:22

Jeśli na przyszły sezon to za wcześnie jeszcze....
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.10.2019 08:01

jak promy Włochy - GR to ogłaszają początek lub koniec grudnia

W tym roku za zakup biletu do konca lutego w Minoan była znizka 30% za "early booking"
Minoan na Kretę z Pireusu też powinien być podobnie.

Natomiast wszelkie bardziej wakacyjne/turystyczne to wiosna dopiero (często późna)
Tak samo jak bilety czarterowe lotnicze
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.10.2019 08:05

Dzięki za informacje. Tak chodzi o przyszły sezon.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.10.2019 09:03

ogorek napisał(a):Tak samo jak bilety czarterowe lotnicze
Bilety czarterowe to wręcz na ostatnią chwilę są tanie, czyli 2tygodnie przed lotem, a nawet często 3-2 dni przed, więc mało czasu na planowanie zostaje. Oczywiście czasem się trafi dużo wcześniej jakaś perełka czy błąd systemowy, ale tego typu sytuacji i biletów jest bardzo mało...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja - strona 273
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone