Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 12.01.2016 22:14

Torac napisał(a):
Barber napisał(a):Czy ma ktoś informacje jak wygląda dojazd/zjazd do plaży Megali Petra na Lefkadzie, po listopadowym trzęsieniu ziemi ? Słynna plaża Egremni z 350-oma stopniami nie istnieje.


Z mojej wiedzy nie było i nie ma. Dojście na Megali Petrę jest z Kavalikefty.
Lub dłuższym spacerkiem z górki.
Sama trasa na te plaże podobno nieuszkodzona.


Torac wielkie dzięki za odpowiedz. Dokładnie miałem na myśli drogę z Kalamitsi i cieszę się że jest nieuszkodzona. Twoja wiedza co do dojścia na samą plażę jest bardzo poprawna.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.01.2016 22:55

Barber napisał(a):
Torac napisał(a):
Barber napisał(a):Czy ma ktoś informacje jak wygląda dojazd/zjazd do plaży Megali Petra na Lefkadzie, po listopadowym trzęsieniu ziemi ? Słynna plaża Egremni z 350-oma stopniami nie istnieje.


Z mojej wiedzy nie było i nie ma. Dojście na Megali Petrę jest z Kavalikefty.
Lub dłuższym spacerkiem z górki.
Sama trasa na te plaże podobno nieuszkodzona.


Torac wielkie dzięki za odpowiedz. Dokładnie miałem na myśli drogę z Kalamitsi i cieszę się że jest nieuszkodzona. Twoja wiedza co do dojścia na samą plażę jest bardzo poprawna.


Torac jesteś pewien? ja gdzieś wyczytałam, że na Kavalikeftę jednak też jest uszkodzona :?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2016 23:54

gusia-s napisał(a):
Barber napisał(a):
Torac napisał(a):
Barber napisał(a):Czy ma ktoś informacje jak wygląda dojazd/zjazd do plaży Megali Petra na Lefkadzie, po listopadowym trzęsieniu ziemi ? Słynna plaża Egremni z 350-oma stopniami nie istnieje.


Z mojej wiedzy nie było i nie ma. Dojście na Megali Petrę jest z Kavalikefty.
Lub dłuższym spacerkiem z górki.
Sama trasa na te plaże podobno nieuszkodzona.


Torac wielkie dzięki za odpowiedz. Dokładnie miałem na myśli drogę z Kalamitsi i cieszę się że jest nieuszkodzona. Twoja wiedza co do dojścia na samą plażę jest bardzo poprawna.


Torac jesteś pewien? ja gdzieś wyczytałam, że na Kavalikeftę jednak też jest uszkodzona :?

Pewności nie mam. Coś czytałem o uszkodzeniu drogi Lefkada- Kalamitsi, ale są drogi alternatywne.
Dopytywałem na greckim forum o dojazd z Kalamitsi do plaż,
user Alidzi napisał, że jego gospodarz z Kalamitsi twierdzi, że wszystko jest OK.
Również napisałem do gospodarzy z Kalamitsi ale cisza w eterze ;-(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2016 01:27

Ok, ja ze swojej strony też spr. się dowiedzieć od znajomej Polki z Nidri.
Mostek na klifie na Porto K. też uszkodzony, Eunike wrzucała gdzieś filmik z yb.
Lefkada może sporo stracić jeśli się okaże, że rzeczywiście do tylu najfajniejszych plaż nie da się dotrzeć :(
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 13.01.2016 16:49

gusia-s napisał(a):Ok, ja ze swojej strony też spr. się dowiedzieć od znajomej Polki z Nidri.
Mostek na klifie na Porto K. też uszkodzony, Eunike wrzucała gdzieś filmik z yb.
Lefkada może sporo stracić jeśli się okaże, że rzeczywiście do tylu najfajniejszych plaż nie da się dotrzeć :(




Dzięki Gusia-s, jak będziesz miała info to daj koniecznie znać.
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 13.01.2016 16:55

Torac napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Barber napisał(a):
Torac napisał(a):
Barber napisał(a):Czy ma ktoś informacje jak wygląda dojazd/zjazd do plaży Megali Petra na Lefkadzie, po listopadowym trzęsieniu ziemi ? Słynna plaża Egremni z 350-oma stopniami nie istnieje.


Z mojej wiedzy nie było i nie ma. Dojście na Megali Petrę jest z Kavalikefty.
Lub dłuższym spacerkiem z górki.
Sama trasa na te plaże podobno nieuszkodzona.


Torac wielkie dzięki za odpowiedz. Dokładnie miałem na myśli drogę z Kalamitsi i cieszę się że jest nieuszkodzona. Twoja wiedza co do dojścia na samą plażę jest bardzo poprawna.


Torac jesteś pewien? ja gdzieś wyczytałam, że na Kavalikeftę jednak też jest uszkodzona :?

Pewności nie mam. Coś czytałem o uszkodzeniu drogi Lefkada- Kalamitsi, ale są drogi alternatywne.
Dopytywałem na greckim forum o dojazd z Kalamitsi do plaż,
user Alidzi napisał, że jego gospodarz z Kalamitsi twierdzi, że wszystko jest OK.
Również napisałem do gospodarzy z Kalamitsi ale cisza w eterze ;-(


Torac daj znać gdyby co. Ta droga jest długa i kręta i nie wyobrażam sobie schodzić i wychodzić nią w środku lata.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2016 22:17

Barber napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ok, ja ze swojej strony też spr. się dowiedzieć od znajomej Polki z Nidri.
Mostek na klifie na Porto K. też uszkodzony, Eunike wrzucała gdzieś filmik z yb.
Lefkada może sporo stracić jeśli się okaże, że rzeczywiście do tylu najfajniejszych plaż nie da się dotrzeć :(

Dzięki Gusia-s, jak będziesz miała info to daj koniecznie znać.


Dostałam odp. - na Kavalikeftę ponoć jest dojazd - w najbliższym czasie na wyspę wchodzi też wojsko i mają pomóc wszystko przywrócić do stanu użyteczności - całkiem możliwe, że i Egremni zostanie przywrócona, może nie w pełni ale bardzo im zależy. Władze wyspy zdają sobie sprawę, z unikalnego charakteru zachodniego wybrzeża i zysków jakie czerpią dzięki niemu z turystów także planują do końca maja wyrobić się ze wszystkim.

Jak to wyjdzie w praniu, zobaczymy bliżej sezonu - trzeba pamiętać, że mają tez takie problemy jak zniszczenia sieci wodociągowej w wioskach i naruszone konstrukcje budynków w tym użyteczności publicznej - np. szkoły, przedszkola i to razem z drogami jest priorytetem. Są organizowane akcje społeczne na terenie całej Grecji gdzie zbiera się środki finansowe i dary rzeczowe. Do budżetu gminy państwo ma uruchomić dodatkowe środki - pożyjemy, zobaczymy. Oby już się nic nie trzęsło :)
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 13.01.2016 22:47

gusia-s napisał(a):
Barber napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ok, ja ze swojej strony też spr. się dowiedzieć od znajomej Polki z Nidri.
Mostek na klifie na Porto K. też uszkodzony, Eunike wrzucała gdzieś filmik z yb.
Lefkada może sporo stracić jeśli się okaże, że rzeczywiście do tylu najfajniejszych plaż nie da się dotrzeć :(

Dzięki Gusia-s, jak będziesz miała info to daj koniecznie znać.


Dostałam odp. - na Kavalikeftę ponoć jest dojazd - w najbliższym czasie na wyspę wchodzi też wojsko i mają pomóc wszystko przywrócić do stanu użyteczności - całkiem możliwe, że i Egremni zostanie przywrócona, może nie w pełni ale bardzo im zależy. Władze wyspy zdają sobie sprawę, z unikalnego charakteru zachodniego wybrzeża i zysków jakie czerpią dzięki niemu z turystów także planują do końca maja wyrobić się ze wszystkim.

Jak to wyjdzie w praniu, zobaczymy bliżej sezonu - trzeba pamiętać, że mają tez takie problemy jak zniszczenia sieci wodociągowej w wioskach i naruszone konstrukcje budynków w tym użyteczności publicznej - np. szkoły, przedszkola i to razem z drogami jest priorytetem. Są organizowane akcje społeczne na terenie całej Grecji gdzie zbiera się środki finansowe i dary rzeczowe. Do budżetu gminy państwo ma uruchomić dodatkowe środki - pożyjemy, zobaczymy. Oby już się nic nie trzęsło :)


Wielkie dzięki. Mam nadzieję, że sobie poradzą z wszystkimi problemami. Myślę, że bliżej sezonu letniego ten temat będzie jeszcze odświeżany. Jeśli masz jakieś sprawdzone lokum na Lefkadzie, to proszę prześlij mi na priv.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 14.01.2016 02:58

Drogą dojazdową na Myrtos na Kefalonii specjalnie się nie przejmowali w 2014r(również uszkodzona po trzęsieniu ziemi)
Otworzyli dopiero w pierwszych dniach lipca a chodzi tu o wizytówkę tej wyspy.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.01.2016 14:39

Torac napisał(a):Drogą dojazdową na Myrtos na Kefalonii specjalnie się nie przejmowali w 2014r(również uszkodzona po trzęsieniu ziemi)
Otworzyli dopiero w pierwszych dniach lipca a chodzi tu o wizytówkę tej wyspy.
Wiadomo ... chcieć a móc to 2 różne pojęcia, na razie biurokracja strasznie spowalnia wszystko - głównie napływ środków pomocowych :?

Barber napisał(a): ... Jeśli masz jakieś sprawdzone lokum na Lefkadzie, to proszę prześlij mi na priv.
Przykro mi ale nie mam ... byłam tylko 1x i to z biurem podróży - tak z nienacka :D , mieszkałam w Perigiali (przedmieście Nidri) w niewielkim hoteliku Posidonio B - mają swoją ofertę na bookingu. Z tego wyjazdu nadaję relację w tym temacie :)
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 17.01.2016 15:47

gusia-s napisał(a):
Torac napisał(a):Drogą dojazdową na Myrtos na Kefalonii specjalnie się nie przejmowali w 2014r(również uszkodzona po trzęsieniu ziemi)
Otworzyli dopiero w pierwszych dniach lipca a chodzi tu o wizytówkę tej wyspy.
Wiadomo ... chcieć a móc to 2 różne pojęcia, na razie biurokracja strasznie spowalnia wszystko - głównie napływ środków pomocowych :?

Barber napisał(a): ... Jeśli masz jakieś sprawdzone lokum na Lefkadzie, to proszę prześlij mi na priv.
Przykro mi ale nie mam ... byłam tylko 1x i to z biurem podróży - tak z nienacka :D , mieszkałam w Perigiali (przedmieście Nidri) w niewielkim hoteliku Posidonio B - mają swoją ofertę na bookingu. Z tego wyjazdu nadaję relację w tym temacie :)


Dzięki za odpowiedz. Czytam od kilku dni i czekam na CDN...
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 18.01.2016 23:05

Mam pytanko do znawców :)
Czy ktoś wie, co to za okaz? Czy jadowity itp? Czy to padalec? Spotkany na Lefkadzie :)
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Pozdrawiam.
Załączniki:
12491986_10207256122695419_4886762028662277192_o.jpg
12487137_10207256121055378_1923870994451847645_o.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2016 23:10

Eunike1984 napisał(a):Mam pytanko do znawców :)
Czy ktoś wie, co to za okaz? Czy jadowity itp? Czy to padalec? Spotkany na Lefkadzie :)

Toś mnie zachęciła do Lefkady. Nic nie mam do wężów, ale nie lubię ich spotykać kiedy idę w sandałach czy z gołymi nogami.... A raczej na Lefkadzie taki strój b dominował.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2016 23:22

Ooo fujjj :( gdzie mieliście takie spotkanie? Nam przewodniczka kazała się trzymać wygolonych ścieżek w ruinach twierdzy w Lefkadzie i nie zbaczać z nich w zarośla aby nie spotkać się właśnie z takim czymś :? 8O
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 18.01.2016 23:41

Spokojnie ;) Nie miałam na celu zrażać ludzi do tej pięknej wyspy ;)
Ten okaz trafił nam się na babskiej wyprawie (będę o tym pisać o mojej relacji ;) ) miejsca-ktore-moga-skrasc-serce-lefkada-2015-t49517.html?hilit=miejsca%20kt%C3%B3re%20mog%C4%85
Ale nie była to droga "turystyczna" ;) Wątpię, żebyście tam trafili i w ogóle inni turyści... My trafiłyśmy tam - hmm... w wyjątkowy sposób. Ale o tym w relacji. Nie będę zdradzać szczegółów, bo to był jednak wyjątkowy dzień na wyspie i tym razem nie chłopcy narozrabiali, a my... :oops: i mogło się to nieciekawie skończyć.
Byłam ciekawa co to jest. Czy było niebezpieczne, ale mąż obstawia, że to padalec, więc raczej nieszkodliwe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone