Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2016 13:36

Kulka, dzięki. A coś o snurkowaniu? Gdzie ciekawiej?
Szukałam w Waszej relacji, ale części o półwyspie nie znalazłam :? Już myślałam, że odpuściliście ten region..
Halkidiki wpadło jako alternatywa dla Albanii - po prostu nic w niej nie mogę znaleźć. No i dojazd do Grecji trochę mniej czasowo zajmie niż do Albanii i z tego co się zorientowałam ostatni odcinek lepszej drogi....

Parga? Trochę daleko....

Thassos? O wsypach w ogóle nie myślałam. A gdzie znajdę jakiś link do promów? Możesz coś o tej wyspie napisać, bo grafika zachęca, mocno zachęca...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.04.2016 13:47

My w jeden dzień zrobiliśmy sobie wypad z Sithonii na Thassos i płynęliśmy z Keramoti ( LINK ). Bardzo nam się na wyspie podobało, ale to był tylko jeden dzień ... :roll: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.04.2016 13:51

To było lato 2011 :)

O snurkowaniu nie mamy pojęcia. Ogólnie wolimy plaże jak najbardziej piaszczyste bez niespodzianek pod wodą.

Parga daleko? Ze 100 km dalej niż na albańską rivierę...
Lepsza trasa - Veles, Prilep, Bitola, Ptolemaida i autostradą na wybrzeże. Też wyjdzie może ze 100km dalej niż na Chalkidiki (nie sprawdzałem, ale tak sądzę)

Na Thassos nie byliśmy jeszcze, ale wiem że się podoba. Niewiele dalej niż Chalkidiki, prom z Keramoti pływa co chwilę i jest niedrogi

link

A już tylko rzut beretem z Thassos jest na moją ulubioną Limnos :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2016 19:35

Z jaką ceną za apartament w Grecji (Halkidiki i okolice Paralia-Leptokaria) trzeba się liczyć? 2+1 (13 lat), 9-19 lipca.
Coś tam znalazłam i nie wiem, czy cena jest dla Grecji ok. Nie mam do czego porównać, bo w Grecji jeszcze nie byłam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.04.2016 21:56

piekara114 napisał(a):Z jaką ceną za apartament w Grecji (Halkidiki i okolice Paralia-Leptokaria) trzeba się liczyć?


... my za małe studio płaciliśmy 25 E, a ceny oscylowały zazwyczaj między 30 a 35 E , oczywiście były też droższe ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2016 17:20

Możecie napisać mi coś o miejscowości Leptokaria na Riwierze?
Znalazłam tylko tą informację z 2006r.
petris napisał(a):Leptokaria :D :D Piekna plaża i mozna łowić osmiornice. :)


A może ktoś był u Stelli?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.04.2016 21:32

piekara114 napisał(a):Możecie napisać mi coś o miejscowości Leptokaria na Riwierze?


... każdy lubi coś innego, ale mnie Riwiera nie powaliła, jakbym ten rejon miał ponownie wybrać na wakacje to tylko Sithonia, ale to tylko moje skromne zdanie ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.04.2016 21:34

piekara114 napisał(a):Możecie napisać mi coś o miejscowości Leptokaria na Riwierze?

Podczytuję też forum greckie i widzę, że kierujesz się w stronę RO, nie jestem tam zarejestrowany, napiszę więc tutaj.
Moja rada będzie taka, skorzystasz lub nie :roll:
Riwierę Olimpijską omijaj szerokim łukiem, moloch apartamentowcowy Leptokarię także.
Poza tym, że jest to akceptowalna baza wypadowa w parę miejsc i posiada widok na Olimp... to w Grecji jest masa fajniejszych miejsc.

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2016 22:30

kulka53 napisał(a):Riwierę Olimpijską omijaj szerokim łukiem, moloch apartamentowcowy Leptokarię także.
Poza tym, że jest to akceptowalna baza wypadowa w parę miejsc i posiada widok na Olimp... to w Grecji jest masa fajniejszych miejsc.

Muszę się zamknąć w 1500 km w 1 stronę, więc albo RO albo Pół. Halki. Ale półwysep oprócz plaż nie daje możliwości zwiedzania i to jego ogromy minus, a RO już pozwala na kilka ciekawych wypadów. I dlatego mam dylemat, a niestety to co super samo się nie przybliży do PL. I muszę na coś się zdecydować. No i z pół. mam bardzo drogie oferty, a w ciemno nie pojadę.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 01.05.2016 10:09

Do SIVOTA masz 1650 z Suchej Beskidzkiej. Bardzo ładny rejon. Wycieczki promami na Korfu, Paxos, antypaxos
Z czego wynika ten limit 1500 km ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2016 10:22

ogorek napisał(a):Z czego wynika ten limit 1500 km ?

Wspólnie ustalony z Panem M. (wynikający z naszych innych dodatkowych spraw).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2016 10:25

A może ktoś coś o Ag. Ioannis na Pelionie?i rejon campu Papa Nero? Będzie co tam robić wieczorami? spacery, knajpki? Relacji/opisu tej miejscowości jakoś nie znalazłam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.05.2016 12:18

piekara114 napisał(a):A może ktoś coś o Ag. Ioannis na Pelionie?i rejon campu Papa Nero? Będzie co tam robić wieczorami? spacery, knajpki? Relacji/opisu tej miejscowości jakoś nie znalazłam


Camp Papa NEro położony jest przy kamienistym nabrzeżu pomiędzy plażą o tej samej nazwie a miejscowością Agios. Plaża niezła, ale wolę oddaloną o jakieś 800m plażę Plaka.Camp jest nieduży ale sporo tam miejsca dla namiotów. W dużym procencie jest ocieniony drzewami a pas "przymorski" dodatkowo siatkami.
Życie wieczorowe całkiem niezłe, nawet jest dyskoteka która uprzykrza życie mieszkańcom hotelikom przy porcie. W lipcu jest spokojnie, w sierpniu miasto tętni pełnią życia. Z Papa Nero jest droga do Damuchari gdzie kręcono kadry z Mamma Mia.

PS. Sz.P Piekara, rabusie z fotosika odblokowali mi fotki z TEJ relacji :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15708
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.05.2016 19:30

Dzięki
Torac napisał(a):PS. Sz.P Piekara, rabusie z fotosika odblokowali mi fotki z TEJ relacji :D
Od wczoraj część zdjęć widzę, a cześć nie. Wysłalam Ci priva, jeśli możesz to popatrz...
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 02.05.2016 23:41

piekara114 napisał(a):
kulka53 napisał(a):Riwierę Olimpijską omijaj szerokim łukiem, moloch apartamentowcowy Leptokarię także.
Poza tym, że jest to akceptowalna baza wypadowa w parę miejsc i posiada widok na Olimp... to w Grecji jest masa fajniejszych miejsc.

Muszę się zamknąć w 1500 km w 1 stronę, więc albo RO albo Pół. Halki. Ale półwysep oprócz plaż nie daje możliwości zwiedzania i to jego ogromy minus, a RO już pozwala na kilka ciekawych wypadów. I dlatego mam dylemat, a niestety to co super samo się nie przybliży do PL. I muszę na coś się zdecydować. No i z pół. mam bardzo drogie oferty, a w ciemno nie pojadę.

byłem na RO, to nie jest grecja! Same hotele i 150 sklepow z czego 140 to sklepy ze SKÓRAMI... jak bym mial jechac tam autem 1500km... to wolal bym nie ruszac sie z domu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone