Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.08.2011 00:02

mahadarbi napisał(a):Jest dużo racji w tym, o czym pisze nomad. Twoja fotorelacja jest tak sugestywna, że bez wahania wybrałabym Grecję, gdybym jej jeszcze nie znała :D Jońskie są tak malownicze, że żadne słowa tego nie oddadzą, dlatego specially for you :lol:



Dziękuję bardzo :D
Pewnie kilka zdjęć z tych miejsc będzie... :wink:

pozdr
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 13.08.2011 00:30

janusz.w. napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Gdybym nie znała tytułu, powiedziałabym że to Zatoka Wraku na Zakhyntos.


Doprawdy, podobieństwo zdumiewające na niektórych ujęciach, ale w sumie Katsiki zdecydowanie atrakcyjniejsza :!: :D


Nawet domyślam się, dlaczego :) Jest tu o wiele łatwiejsze zejście :lol: Biorąc pod uwagę, że do Zatoki Wraku zejścia z góry nie ma, szala atrakcyjności przechyla się na Katsiki. Bosko!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2011 00:53

janusz.w. napisał(a):I będzie mi miło jeżeli ktoś z powodu tych zdjęć zdecyduje się na Jońskie i spodoba się mu tam tak jak mi... :D


Na pewno się spodoba. Niech Ci będzie już miło, bo przekonałeś nie tylko mnie.

A i kolega KOL swoje zrobił.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.08.2011 16:32

Pięknie , błękitnie :D - Grecko 8)

janusz.w. napisał(a): . . . zawsze jadę Budapeszt - Szeged - Belgrad - Saloniki i myk na zachodnie wybrzeże na Igoumenitsę


A czy nie kuszą Cię boczne , inne drogi z tymi wszystkimi ciekawymi miejscami do obejrzenia "po drodze" :?: :wink:
Pod tym względem jestem niepoprawny i zwykle staram się gdzieś zboczyć z trasy - często zmienia to pierwotny plan podróży :lol:


Pozdrawiam
Piotr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.08.2011 08:38

piotrf napisał(a):
A czy nie kuszą Cię boczne , inne drogi z tymi wszystkimi ciekawymi miejscami do obejrzenia "po drodze" :?: :wink:
Pod tym względem jestem niepoprawny i zwykle staram się gdzieś zboczyć z trasy - często zmienia to pierwotny plan podróży :lol:


Pozdrawiam
Piotr


Witaj :)
Czasami kuszą... :wink: ale generalnie to rzadko zdarza się nam zbaczać z drogi dojazdowej... Za to na miejscu bez modyfikacji raczej się nie obywa :lol:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.08.2011 08:59

Biura portu Vasiliki :wink: ;);)

Obrazek

Obrazek

Wjazd na prom tyłem zawsze powoduje lekki dreszczyk emocji :wink: . Prom nie za wielki tak na moje oko na 60 samochodów.

Obrazek

Obrazek

Scout - bliźniak :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rejs trwa godzinę. Fiskardo wygląda ślicznie!

Obrazek

Obrazek

Kierunek Sami, a po drodze Asos.
Zjazd z drogi głównej oczywiście serpentynami, parking oczywiście bezpłatny.
Asos jest przepięknie położone! Wąską uliczką ruszamy do mini portu. Wszędzie masa kwiatów, kolorowo, bajkowo, woda w zatoczce... kryształ. Dalej pod górkę, a im wyżej tym widoki lepsze :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już całkiem wysoko knajpka z widokiem... takim, że nie chce się z niej ruszyć. Obsługa, jak wszędzie na tym urlopie bardzo miła! 'Skąd jesteście? Aaa..., ja mam dwie przyjaciółki w Krakowie', uśmiech na twarzy przez cały czas :)

Obrazek

Jeszcze tylko sesja w drodze na parking :lol: .

Obrazek

Obrazek

Wzdłuż drogi widoki zapierają dech w piersiach! Wyspy Jońskie są the best! Tempo jazdy spada drastycznie :wink: , ale przecież nigdzie nam się nie spieszy :)

Obrazek

Bez problemu trafiamy na kemping 'Karavamilos'. Jeszcze z samochodów oceniamy plażę... taka jakaś 'średnia'..., a może to nam już się w du...ch poprzewracało :wink: ! Tradycyjnie siedzę w samochodzie, a panie wizytują... po mojemu na pierwszy rzut oka jest super, kwiaty, kwiaty, kwiaty..., dużo cienia! Obsługa tym razem... przemiła :wink: . Meldujemy się! ...i na wieść 5+1 :wink: zostaję wyciągnięty z samochodu celem okazania :wink: :wink: :wink: moja nowa ksywa... 'Happy Man' :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łazienki nowiuteńkie, lodówki, pralki, duża zadaszona 'jadalnia', basen... naprawdę komfortowo!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ilości ludzi śladowe...
Cytryny do herbaty (i nie tylko) w zasięgu ręki.

Obrazek

Obrazek


Sami - ot mieścina portowa, ale za to jakie tu można kupić oliwki... wielkie, pyszne! Z migdałami, z papryką, z serem, mniam! Polecam również lokalne wino 'Robola' - jest świetne! W licznych knajpach pustawo. Ceny bardzo przystępne! Poza paliwami i promem :? , ale za to są stacje mobilne, sorry, ale ręka mi zadrżała :lol:

Obrazek

Przez te niskie ceny paradoksalnie dużo kasy poszło! No bo jak tanio to co chwilę - myk do tawerny... hektolitry frapee, musaka, sałatka... itd., itp :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.08.2011 09:40

Ostatnimi laty liczba kempingów, z których korzystam w czasie wakacji, spadła do... zera. Ale przyznaję - niektóre potrafią być całkiem miłe. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.08.2011 09:48

Rzeczywiście, aż dziw bierze, że to kemping...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.08.2011 14:58

janusz.w. napisał(a): . . . moja nowa ksywa... 'Happy Man' icon_lol.gif


I nie dziwi nic :D

W takim miejscu pewnie też bym taką dostał :lol:



Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio edytowano 17.08.2011 14:23 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.08.2011 15:03

Rzeczywiście piękny camping! Zacieniony, zadbany i fajne kibelki :wink: A i plaża chyba dosyć ładna :wink:

Zachwycam się Twoimi zdjęciami i zastanawiam nad... Skodą Scout :D Lubimy skody, a ten model byłby idealny na zimowe drogi (podjazdy w górach), no i na szutry oczywiście :)
basiaela
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiaela » 16.08.2011 20:04

Też lubimy skody(zaczynaliśmy od felicji przez fabię kombi obecnie oktawia) widoki i zdjęcia prześliczne.
Byliśmy w Grecji 22 lata temu jeszcze w czasach studenckich około 3 miesiące, odpoczywaliśmy, pracowaliśmy w brzoskwiniowych sadach, już wtedy byliśmy zauroczeni krajem i zachwyceni kempingami,sklepami i nie tylko.
Do Grecji czujemy wielki sentyment, z Nemei przyjechała nasza mała córeczka Martusia (obecnie studentka II roku).
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 16.08.2011 22:01

Janusz, to już kolejna twoja bardzo fajna grecka relacja którą czytam. Czytałem też tą z Krety. Bardzo dobre zdjęcia masz i fajnie to opisujesz. Kawał Grecji zwiedziłeś.

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.08.2011 22:12

No ładnie tam, całkiem ładnie.... 8O
Kuś tak dalej a jeszcze zmienimy plany na wrzesień :wink:

Skautów w Grecji widziałem przez 2 tygodnie więcej niż wszystkich dotychczas w Polsce, chyba u nas cena mimo braku kryzysu jest dość zaporowa :? . Nie ukrywam, że miałbym chęć na jakąś nową Skodę, ale jakoś żaden z modeli mnie w pełni nie zaspakaja :wink: .

Pzdr
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 17.08.2011 07:44

Janusza relację zawsze czytam,takie widoczki to lubię.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.08.2011 23:56

Franz napisał(a):Ostatnimi laty liczba kempingów, z których korzystam w czasie wakacji, spadła do... zera. Ale przyznaję - niektóre potrafią być całkiem miłe. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


mahadarbi napisał(a):Rzeczywiście, aż dziw bierze, że to kemping...


Mam kilka takich miłych, ulubionych na liście...:)

piotrf napisał(a):I nie dziwi nic


Będzie jeszcze inna w innym miejscu :lol:

maslinka napisał(a):Lubimy skody, a ten model byłby idealny na zimowe drogi (podjazdy w górach), no i na szutry oczywiście


Od kiedy go mam zapomniałem o łańcuchach podczas zimowych wyjazdów w góry :). Polecam!

basiaela napisał(a):Byliśmy w Grecji 22 lata temu jeszcze w czasach studenckich około 3 miesiące


Piękna sprawa - 3 miesiące tam spędzić :D

WolfAtTheDoor napisał(a):Bardzo dobre zdjęcia masz i fajnie to opisujesz. Kawał Grecji zwiedziłeś.


Dzięki za uznanie :) ...na razie to raczej kawał-eczek :lol:

kulka53 napisał(a):No ładnie tam, całkiem ładnie....
Kuś tak dalej a jeszcze zmienimy plany na wrzesień


...i tak Ci nie wierzę... :wink: :wink: :wink:
No, a Lefkadę już troszkę znacie :)

mireks napisał(a):Janusza relację zawsze czytam,takie widoczki to lubię.


Witam stałego czytelnika :)

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone