Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.08.2011 08:54

Interseal napisał(a):Ładne zdjęcia, ładne miejsca.


helen napisał(a):Ten kolor wody cudnie tam... a otoczenie równie imponujące.


Franz napisał(a):Świetne miejsce!



Fajnie, że się Wam podoba :D :!: ...kilka różnych, ciekawych miejsc tego typu :wink: widziałem, ale tak jak napisałem, ta plaża jako całokształt :) jest rewelacyjna... :)

Tymona napisał(a):No i właśnie za to Was podziwiam, że nie dość, że prawie 2000 km prawie na raz potraficie zrobić, to od razu tak jakoś psiejsko - czarodziejsko potraficie rozprawić się z tym całym majdanem kempingowym


Witaj :D
Ten dystans wcale nie taki straszny :) Lubię prowadzić, a poza tym ja mam zmiennika w razie potrzeby :)

Rafał K napisał(a):
Janusz - zaczyna mi się przyszłoroczna "szala wakacyjna" przechylać w jedną stronę


Oj, warto to i owo :wink: na Jońskich zobaczyć :!: Myślę, że jak wrzucę jeszcze kilka zdjęć z Kefalonii to szala... pęknie... :wink: :lol:

mahadarbi napisał(a):Gdybym nie znała tytułu, powiedziałabym że to Zatoka Wraku na Zakhyntos.


Doprawdy, podobieństwo zdumiewające na niektórych ujęciach, ale w sumie Katsiki zdecydowanie atrakcyjniejsza :!: :D

pozdr
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 12.08.2011 09:04

W tym roku, któregoś dnia fale były tak duże, że jedyne wejście na Porto Katsiki było niezwykle utrudnione. Stary wilk morski z knajpki na górze opowiedział nam, że trzeba liczyć fale. Po jednej dużej przychodzą trzy małe. W ten sposób przenieśliśmy dzieci i resztę na plażę :-)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.08.2011 09:04

Katsiki rzeczywiście mają moc.... :idea:
Jednak jak dla nas było tam zbyt wiele ludzi.... i we wrześniu przez klify bardzo późno wychodzi z cienia.
Dlatego wybraliśmy schodkową Egremni (extremni dla niektórych :wink: )

Inne Jońskie czekają....

Pzdr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.08.2011 11:54

No i co ja mam powiedzieć Januszu...?
Miała też być Lefkada...
A wyszedł Pag.
Na Kastri mieliśmy nawet z początku rezerwację...
Mam czego żałować.
Mimo wszystko.
I ten spokój i brak ludzi....
Aj!

Pozdr.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 12.08.2011 13:34

geiá sou Janusz :)
Piekny kolor wody aby dac nura.
Mam prosbe czy moglbys wrzucic mapke z googla, traski i miejsc ? :)
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 12.08.2011 14:50

Już nie mogę się doczekać do wrześniowej wyprawy na Lefkadę :evil:
Naprawdę przepiękne widoki......a te kolory :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.08.2011 15:10

kurka siwa, mam dwa OT, jeśli można :@)

- masz jakieś DODATKOWE wrażenia, informacje z miejscowości Vassiliki? wiem, że tam się pływa na ws (i stąd pomysł na tą miejscówkę), dlaczego tam nie zostaliście?
a czy byliście na campingu daleko stamtąd?
a czy na Twoim campie też ktoś pływał na ws?

- i druga rzecz - planowałbym przekonać brata do Grecji, lecz nie przekonam go do namiotu - czy kojarzysz z Lefkady jakieś domki do wynajęcia na campingach?
ceny?
rzecz w tym, by jechać i czas spędzać razem - część ekipy w domkach - częsć pod namiotem

pzdr, K.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.08.2011 15:30

i trzeci ... ja wiem, że wałkowane, obgadane itp, ale proszę ... którędy?
Budapeszt - Szeged - Belgrad - Saloniki?
czy wariant chorwacki, albański, czy jaki?

i nie chcę tu wszczynać burzy, że da się lepiej, tylko pytam konkretnie - którą drogę wybrał pan Janusz, czy był zadowolony, czy stał na granicy itp, ok? :wink:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 12.08.2011 15:34

Krystof napisał(a):kurka siwa, mam dwa OT, jeśli można :@)

- masz jakieś DODATKOWE wrażenia, informacje z miejscowości Vassiliki? wiem, że tam się pływa na ws (i stąd pomysł na tą miejscówkę), dlaczego tam nie zostaliście?
a czy byliście na campingu daleko stamtąd?
a czy na Twoim campie też ktoś pływał na ws?

- i druga rzecz - planowałbym przekonać brata do Grecji, lecz nie przekonam go do namiotu - czy kojarzysz z Lefkady jakieś domki do wynajęcia na campingach?
ceny?
rzecz w tym, by jechać i czas spędzać razem - część ekipy w domkach - częsć pod namiotem

pzdr, K.


Też OT do krystofa

tutaj masz relacje o warunkach surfingowych w Vasiliki - http://wind.server.pl/gdzie/and/grecja.html
camping w Vasiliki nie ma strony internetowej - najlepiej zadzwonić lub napisać:
Campsite Vasiliki-Beach
31082 Vasiliki (Lefkas)
Greece
+30 26450-31308
+30 26450-31458
Route planner
N 38°37'51" E 20°36'23"

Byłem dwa razy w Vasiliki i przechodząc nie zauważyłem domków/bungalowów.
Za to w Vasiliki można tanio apartament wynająć ale to na inne miejsce opowieść.

A tutaj masz namiar na camping Kastri - http://www.camping-kastri.gr/

Surferów widywałem w zasadzie tylko w Vasiliki oraz na północy wyspy w okolicach miasta Lefkada - plaża Gyra oraz Kathisma

Tyle tytułem OT.
Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.08.2011 15:38

Crokuski napisał(a):W tym roku, któregoś dnia fale były tak duże, że jedyne wejście na Porto Katsiki było niezwykle utrudnione. Stary wilk morski z knajpki na górze opowiedział nam, że trzeba liczyć fale. Po jednej dużej przychodzą trzy małe. W ten sposób przenieśliśmy dzieci i resztę na plażę :-)


Taaa, zdecydowanie, przy większej wodzie to tam wąziutko :!:

kulka53 napisał(a):Inne Jońskie czekają....


Na nas też jeszcze wiele miejsc na wyspach czeka... :) Myślę, że jeszcze tam pojedziemy bo bardzo się nam podobało :!:

Fatamorgana napisał(a):No i co ja mam powiedzieć Januszu...?
Miała też być Lefkada...
A wyszedł Pag.


Witaj Fata,
Cóż... czasami tak bywa... :roll:
Mi z kolei po głowie chodzi szybki Pag... tak we wrześniu... :)

Monte Christo napisał(a):Mam prosbe czy moglbys wrzucic mapke z googla, traski i miejsc ?


Witaj Monte,
Kurcze, chyba nie umiem... :? Muszę to jakoś ogarnąć... :wink: może się uda...

pelkin1971 napisał(a):Już nie mogę się doczekać do wrześniowej wyprawy na Lefkadę


Zazdroszczę, że to jeszcze przd tobą :!:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.08.2011 15:50

Krystof napisał(a):kurka siwa, mam dwa OT, jeśli można :@)

- masz jakieś DODATKOWE wrażenia, informacje z miejscowości Vassiliki? wiem, że tam się pływa na ws (i stąd pomysł na tą miejscówkę), dlaczego tam nie zostaliście?
a czy byliście na campingu daleko stamtąd?
a czy na Twoim campie też ktoś pływał na ws?

- i druga rzecz - planowałbym przekonać brata do Grecji, lecz nie przekonam go do namiotu - czy kojarzysz z Lefkady jakieś domki do wynajęcia na campingach?
ceny?
rzecz w tym, by jechać i czas spędzać razem - część ekipy w domkach - częsć pod namiotem

pzdr, K.


Na kempie Kastri są bungalowy, cen niestety nie znam :!: Ale był w nich kolega pawelh - może pomoże... :wink:
Z Kastri do Vasiliki jakies 15 km...
Kemp w Vasiliki na tle Kastri wypadł blado... Jak dla nas Kastri o wiele ładniej położony :!: Serferów widziałem tylko w Vasiliki... Sama miejscowość bardzo sympatyczna :)
Jeżeli chodzi o dojazd to ja nie kombinuję... :wink: czyli zawsze jadę Budapeszt - Szeged - Belgrad - Saloniki i myk na zachodnie wybrzeże na Igoumenitsę

pozdr

pozdr
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.08.2011 15:55

no bardzo Panom dziękuję za masę wiadomości! :wink:

teraz tylko jeszcze przekonać jakoś brata i można planować 2012!
najpierw się jednak muszę wykaraskać z brzemienia tegorocznej relacji ... :roll:

hmmm, Szeged, Belgrad ... jak powiem żonie, to się chyba załamie :D
do dziś jej się ta Serbia odbija czkawką :lol:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 12.08.2011 17:28

Janusz.w. 8O miałeś zdjęciami dać ukojenie, a jak zwykle dajesz niepokój :wink: :) jak dzielić swoje życie na odwiedzenie chociaż połowy tych pięknych miejsc.
Już tylko swoimi relacjami dajesz niezłe rozterki, a przecież jest też Grecja innych (Mariusza, Kulki też nadają) pokazywana z tegorocznych pobytów.

Byłbyś dobrym touroperatorem, ludzie zawsze mają dylemat gdzie jechać, Ty bez słów zachęty rzucasz kilka swoich fotek na stół i ... po sprawie. :)

Pozdrawiam. :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 12.08.2011 23:24

Jest dużo racji w tym, o czym pisze nomad. Twoja fotorelacja jest tak sugestywna, że bez wahania wybrałabym Grecję, gdybym jej jeszcze nie znała :D Jońskie są tak malownicze, że żadne słowa tego nie oddadzą, dlatego specially for you :lol:

janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.08.2011 00:00

nomad napisał(a):Janusz.w. 8O miałeś zdjęciami dać ukojenie, a jak zwykle dajesz niepokój :wink: :) jak dzielić swoje życie na odwiedzenie chociaż połowy tych pięknych miejsc.
Już tylko swoimi relacjami dajesz niezłe rozterki, a przecież jest też Grecja innych (Mariusza, Kulki też nadają) pokazywana z tegorocznych pobytów.

Byłbyś dobrym touroperatorem, ludzie zawsze mają dylemat gdzie jechać, Ty bez słów zachęty rzucasz kilka swoich fotek na stół i ... po sprawie. :)

Pozdrawiam. :)


...o kurteczka..., dzięki :!: :D
Czuję się..., aż trochę zwstydzony :wink: ale jednocześnie cieszę się
niezmiernie :!: :!: :!:
I będzie mi miło jeżeli ktoś z powodu tych zdjęć zdecyduje się na Jońskie i spodoba się mu tam tak jak mi... :D

pozdr

P.S.
Też mam wiecznie dylemat - gdzie... :?: :)
A na samych Jońskich jest jeszcze ciągle wiele miejsc, które muszę zobaczyć :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone