Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010
Prywatne kwatery - Lefkada

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 05.06.2011 11:58

Witam..
Wybieramy się na Lefkadę we wrześniu i szukamy rozsądnej cenowo kwatery na 3 osoby. Niestety za pomocą znanych mi wyszukiwarek ceny wychodzą kosmiczne.
Może ktoś polecić konkretny adres lub chociaż miejscowość(najlepiej jak najmniejszą), w której na plażę nie trzeba dojeżdżać samochodem? To jest podstawowy warunek - plaża (najlepiej piaszczysta) musi być w zasięgu spaceru.

Pozdrawiam
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 05.06.2011 15:26

Jeżeli chcesz mieć plaże w zasięgu to tylko Vasiliki albo sama Lefkada. Generalnie jednak jeżeli to jest wymogiem to odpuść Lefkadę bo tam plaże które są najpiękniejsze znajdują się w odosobnieniu i trzeba dojechać autem - warto poświęcić tego drinka na plaży i rozkoszować się pustymi i niesamowicie urokliwymi plażami. Charakterystyka i piękno tej wyspy i jej plaż wynika właśnie z tego, że nie wszyscy docierają do tych najfajniejszych miejsc dzięki temu nie są one zabetonowane.
Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008
Re: Prywatne kwatery - Lefkada

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.06.2011 19:50

Kotki napisał(a):Witam..
Wybieramy się na Lefkadę we wrześniu i szukamy rozsądnej cenowo kwatery na 3 osoby. Niestety za pomocą znanych mi wyszukiwarek ceny wychodzą kosmiczne.
Może ktoś polecić konkretny adres lub chociaż miejscowość(najlepiej jak najmniejszą), w której na plażę nie trzeba dojeżdżać samochodem? To jest podstawowy warunek - plaża (najlepiej piaszczysta) musi być w zasięgu spaceru.

Pozdrawiam


Tak jak pisał piter83pl - dodam, że piaszczyste plaże są też koło Ag.Nikitas - więcej znajdziesz w moim wątku tutaj - Apartamenty w Grecji

Tutaj masz link do plaż Plaże Grecji


Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 15.06.2011 09:31

Witaj taurus.
Ja też w tym roku wybieram się ponownie na Lefkadę.
Z Twojego opisu wynika, że budowa autostrady Egnatia Odos nie jest jeszcze zakończona.
Znam tą trasę, ale tylko do okolic Metsowo-tam zjeżdżałem z autostrady w kierunku Meteorów wracając z Lefkady w 2009 roku.
Piszesz, że są na niej objazdy.
Wynika z tego, że utrudnienia w ruch są na odcinku od Metsowa do zjazdu na autostradę Ateny-Saloniki.
Czy w takim razie jest sens jechać tą trasą (planowałem wjechać na nią w okolicy Kleidi-zjazd z autostrady Soloniki-Ateny, natomiast zjazd miał nastąpić w okolicach Bizani, dalej drogą krajową w kierunku Filippiada,Preveza)?
Ile czasu (tak na oko) potrzeba na przejechanie tego odcinka?
Czy objazdy są uciążliwe, ile ich jest?
A może lepiej jechać inną trasą, czyli tak jak w 2009r przez Katerini, Larise, Kalambaka,Metsowo, itd.?
Pozdrawiam
Mariusz
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.06.2011 09:46

Witaj Mariusz

Egnatia Odos jest w tym roku bardziej przejezdna niż w zeszłym - świadczy o tym fakt, że od października jest już tam opłata za przejazd.

Utrudnienia były odcinkowe - polegały na zwężeniach lub jazdą nitką tymczasową.

Jeśli chciałbyś jechać cały czas od Gevegliji do Joaniny autostradą tak jak ja i w tym roku, to naturalnie się da jak najbardziej.

Z informacji jakie otrzymuję z Grecji wynika, że wstrzymane lub budowane z opóźnieniem są nowe odcinki autostrad i dróg krajowych. Te rozpoczęte, z bólem ale są kontynuowane.

Z Vasiliki do Gevgeliji spokojnie, z przerwą na kawę jechałem ok. 7 godzin. Wiem, że da się szybciej ale ja akurat tak jeżdżę - z dziećmi.

Z autostrady też zjeżdżam na 5 i nią jadę.
Na 5 jest trochę policji i ograniczeń prędkości ale grecy zasuwają aż się kurzy.

Na autostradzie były prze wjazdem do tuneli ograniczenia do 100km/h i czasem radary.

Ja skupiałem się na tym czy zobaczę wędrującego po asfalcie niedźwiedzia - były znaki ostrzegające - chciałem taką fajną fotkę zrobić - niestety nie udało się ;)

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 15.06.2011 10:18

taurus napisał(a):Witaj Mariusz

Egnatia Odos jest w tym roku bardziej przejezdna niż w zeszłym - świadczy o tym fakt, że od października jest już tam opłata za przejazd.


Pozdrawiam


I to jest dobra wiadomość :)
Pchamy się tamtędy do Igoumenitsy...
Trochę obawiam się 'sytuacji strajkowych' :( , chodzi mi głównie o zaopatrzenie stacji benzynowych... Dziś ponoć w Grecji mają 24 godzinny strajk generalny...

pozdr
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 15.06.2011 10:19

Serdeczne dzięki.
Będę na Lefkadzie od 25.06-02.07 w Kalamitsi.
Potem Kefalonia i Peloponez.
Życzę Ci wspaniałych wakacji i może do zobaczenia na Lefkadzie.
Pozdrawiam
Mariusz
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.06.2011 10:23

Dużo słońca, pełnego baku i bezpiecznego powrotu.

Kefalonia - nie ukrywam jestem zainteresowany informacjami noclegach, promach - koszty transportu auta i itp.

Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 15.06.2011 10:59

taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.06.2011 15:50

Witam

Dziękuję za linki.

Stronę o promach znam ale tam akurat mało jest konkretów o połączeniach na M. Jońskim.

Więcej można znaleźć tutaj - Wykaz połączeń promowych z Lefkady 2011

Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 15.06.2011 21:18

Dzięki za linka, widzę kurcze że jesteś lepiej zorientowany niż ja.
Chcę płynąć z Vasiliki (Lefkada) do Fiskardo (Kefalonia), na stronie GTP jest takie połączenie ale do 30.06, prom płynie o 9.00 i 18.15.
Mam nadzieję, że w lipcu ten prom też będzie pływać.
Pozdrawiam
Mariusz
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.06.2011 21:22

Nie ma sprawy :D

W zeszłym roku z Vasiliki pływały 2 promy samochodowe na Kefalonię.
Niestety koszt transportu auta był przeszkodą dla zrobienia 1-o dniowej wycieczki.

Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 15.06.2011 21:49

W 2009 płaciłem za to połączenie dokładnie 57,60 EURO (samochód,3 osoby dorosłe i dziecko).
W tym roku myślę, że ok 70-80 EURO.
Drogo.
Ale nie mam wyjścia, zaliczka wpłacona i co najważniejsze WARTO.
Na Kefalonii jest dużo pięknych plaż, które trzeba zobaczyć: Myrtos, Platia Ammos, Agia Eleni, Skala, Megali Petra, Avithos, Antisamos, Petani, Capri, White Rock, itd.,itd., polecam Ci Kefalonię bo naprawdę warto.
Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 16.06.2011 08:16

Na pobyt stacjonarny na Kefalonii to wiadomo - płać i płacz ;) ale ja chciałem 1-o dniowe rozpoznanie zrobić a to za drogo wychodzi.

Pozdrawiam
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 11.02.2012 20:45

Ponieważ relacją jest super nie mogłem przeboleć, że spadła już na 10 stronę dlatego podrzucę ją troszkę wyżej;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone