Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 06.07.2010 21:03

1.64 to jakieś 7 zł :!: :!:
Trochę przesada :!:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 06.07.2010 21:28

No też tak myślę, ale przed wyjazdem były informacje że kosztuje 1,5 Euro. Nie miałem wyjścia co pchać miałem? :? :cry:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 06.07.2010 21:54

Pchać to trochę ciężko :) Ja w 2009 wjechałem do GR z Albani, a że na baku zrobię 1000km to mi starczyło aby wrócić i tam zatankować. Nie pamiętam cen ale było taniej.
Aktualne ceny to zdecydowana przesada. I to nie tylko ceny paliwa w GR.
Kraj niby należy do tańszych ale taniej i lepiej jest np w Austri a te ceny w GR to jakieś z kosmosu.
W 2009 znajomi ( z apartamentu) Austriacy robili wielkie oczy na ceny Greckie, np gałka loda 1.5euro
Ja się zdziwiłem jak kolega co był na Olimpijskiej płacił za gałkę 3euro :!:
Jak już gdzieś pisałem w Lidlu za 16 szt :!: lodów na patyku w czekoladzie zapłaciłem 1.6euro.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 08.07.2010 15:25

Witam

Za 5 osób płacę 450 Euro za 14 nocy - za duży apartament na parterze.

Z rozmowy jaką przeprowadziłem dzisiejszej nocy z gospodarzem wynika , że sezon wysoki jest w sierpniu i głównymi klientami są Włosi. Wówczas ceny oscylują w okolicach 50-60 Euro.

Gałka loda w lodziarni rzeczywiście kosztuje 1.5 Euro ale jest to gałka na miarę chorwackiej kugli a może nawet nieco większa wg moich córek - jedna w zupełności wystarczy.

Paliwo przy autostradzie jest najdroższe - w małych miastach jest taniej.

To tyle chwilowo.

Pozdrawiam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 08.07.2010 22:09

Na razie to jest trochę zimno jak na Grecję moim zdaniem a prognozy wcale nie zapowiadają większej temperatury, dlatego jutro uciekamy na koniec Peloponezu. Pozdrowienia z Vassiliki. dzisiaj tankowałem za 1,507 co i tak jest drogo.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 08.07.2010 23:07

taurus napisał(a):Witam

Za 5 osób płacę 450 Euro za 14 nocy - za duży apartament na parterze.



Czy mógłbyś zdradzić namiar na swoją kwaterę, tj. adres internetowy(stronka).

Miłego wypoczynku i koniecznie kup Tsipurro do spróbowania.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 19.07.2010 22:09

Przepraszam za brak odpowiedzi ale właśnie zmarł mi Ojciec i nie mam za bardzo jak odpowiadać.

Namiar na apartament - http://www.koalalefkada.com/

Pozdrawiam
krups
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 20.07.2010 18:30

Witam,
mam rezerwację w koali od 1 sierpnia. Rozumiem Taurusie, że nie pora, ale gdybyś znalazł jednak chwilę to skrobnij coś o własnych odczuciach z kwatery, ewentualnie coś o plaży. Czy jest serwis plażowy? Jakie ceny?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 21.07.2010 16:15

Witam

Kilka słów na początek, reszta jak ustabilizuje mi się życie osobiste.

Koszty w Grecji:

1. Paliwo - ceny na stacjach są bardzo zróżnicowane - fakt, że podają je do 3 miejsc po przecinku.
Ponieważ jeżdżę Dieslem obserwowałem tylko ceny tego paliwa - różnice do 20 centów - raz nawet 27. Najtaniej nalewałem za 1.15 najdrożej za 1.35. Pisze o Grecji.

W Macedonii paliwo - 0.98 Euro
W Serbii muszę sprawdzić na paragonach - podam później

2. Restauracje - jeśli się nie szaleje to można zjeść dobry obiad od 4.50 do 9.50 na osobę. Kilogram świeżej ryby 40 Euro.

3. Autostrada - Egnatia Odos- niestety nie jest jeszcze dokończona i są na niej objazdy co spowalnia jazdę - na autostradzie i w tunelach są działające radary. Plus - jest darmowa obecnie.

4. Koala Place - domek w spokojnej uliczce na uboczu - 5 min. spacerkiem do głównej drogi. Wyposażenie całkiem przyzwoite. Z względu na dużą wilgotność ogródka i ilość zieleni są muchy i komary - szczególnie dokuczliwe na parterze.
Wielki plus to przesympatyczni właściciele - posiadają też restaurację Pingwin a ich syn grill bar - dają lokatorom rabaty.

5.

Na plaży są leżaki i parasole - ceny w zależności od dnia tygodnia i ilości plażowiczów wahały się od 4 do 7 euro.

Jak ja tam byłem były pustki - dowożono plażowiczów autokarami . Plaża idealna dla dzieci, woda ciepła.

6.
Ceny - chleb duży -2 euro
mały - od 0.80 do 1 euro
arbuz od handlarza 025 - 0.30 euro za kg w markecie od 0.40
pomarańcze - handlarz - 0.50 - 1 euro , sklep - 0.86 - 1 euro
ouzo 0.7l - 4.47 euro, 2l - 14.50
piwo Alfa 4-o pack - 3.76 euro
piwo Mythos 6-o pack - 5-6 euro
woda mineralna 1.5l od 0.7 do 1.5 euro
pomidory - 1 euro
brzoskwinie, nektarynki od 1 do 2 euro
lokalne słodycze od 11 euro za kg
mapy lokalne i całej Grecji - 6-7 euro
pamiątki od 1.5 euro
miód lokalny - od 7 euro

wycieczki - w Vasiliki 20 euro za osobę, ta sama w Nidrii - 13- 15 euro

uczulam na parkowanie w Nidrii w dniu wycieczki - mandat 40-80 Euro - brak tam postojów a obsługa karze parkować w dole ulicy.
Ja swój zostawiłem w Agencji która sprzedała mi imprezę i obiecała załatwić sprawę.

Polecam targ w Nidrii koło Mariny - nie będę opisywał - to trzeba zobaczyć i koniecznie się targować - zniżałem ceny nawet o 50%.

Ogólnie cały urlop wliczając w to dojazd (paliwo, autostrady i nocleg tranzytowy)kosztował mnie 6500pln za 5 osób - co drugi dzień obiad w restauracji, codziennie soki, owoce lody i automaty dla dzieci plus inne różności które przywieźliśmy do domu.

Aha, na granicy węgierskiej Roszke-Horgos kontrola celna, na przejściu w Tompie tylko paszportowa.
I broń boże jechać w weekend - potworne korki na granicach i bramkach autostradowych.

Więcej info jak przeminie ból straty Ojca.

Pozdrawiam

p.s.

Planujemy powrót dokładnie w to samo miejsce za rok.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 21.07.2010 16:49

Moje wyrazy współczucia...

Dziękuje za informacje, powiedz mi czy plaże są rzeczywiście tak bajkowe jak prezentują to zdjęcia?

Jak wygląda ilość turystów? Chcę jechać w ciemno... no właśnie... jest szansa znaleźć coś w cenie 40 euro i mniej za 2 osoby?

Ja muszę niestety jechać w weekend - taki mam urlop że aby go efektywnie wykorzystać w weekend będę podróżował - pocieszam się że w drugim tygodniu sierpnia może ruch do Turcji będzie już mniejszy...
Korkuje się głównie północ czy bramki na południu również?
Chyba zacznę myśleć o objeździe przejścia w Macedonii - ostatnio troszkę tam czekałem...

Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 21.07.2010 17:02

Witam

w okresie 2 - 17 lipca turystów było mało.

Właściciel - Kiriakos - mówił, że sezon zaczyna się jak przyjeżdżają Włosi czyli sierpień.

Plaże - bajka - to trzeba zobaczyć i co ciekawe - mnie i mojej rodzinie nie spodobało sie tak bardzo Porto Katsiki które jest wymieniane jako sztandarowe lecz Egremi i Kalamitsi.

Dojazd lub dojście do nich to inna opowieść ale dałem radę Voyagerem - czasem z cofkami podczas zakrętów czy podjazdów - na raz nie dawało się.
A i po schodach dawaliśmy radę - chociaż naszego 2-latka na rekach już nieśliśmy.

Grecy lokalni jeżdżą albo na skuterach-motorach albo autami małymi typu Yaris czy i10, i20 i itp.

W ciemno można było spokojnie - miejsc wolnych dużo i z możliwością negocjacji cen. Za 40 euro to 4-5 osób już maiło apartament. W sezonie może być to jednak 50-60 euro za taka ilość osób. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie - im dalej od plaży tym taniej, a na plaże i tak autem się jeździ.

Największe korki to bramki w okolicach Belgradu oraz granica Macedońsko - Serbska i Macedońsko-Grecka.

Jak wracałem to przez godzinę była zamknięta - możesz wyobrazić sobie bałkańskie piekło - gorąco i ryk klaksonów i krzyki Serbów i Macedończyków.

Węgry - polecam Tompe - 20 minut w kolejce 5 aut.

Granica grecka bezproblemowa - tylko machniecie paszportem.

Pozdrawiam
krups
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 21.07.2010 23:06

Dzięki wielkie Taurusie!

Ja za "...a large two bedroom apartment with large kitchen area and lounge area..." dla 4 dorosłych osób w Koali płacę 55e/doba w terminie 31.07-14.08 (wyżej się pomyliłem z tym 1 sierpnia). Dodam, że rezerwacji dokonywałem w styczniu wraz z wpłatą 50% zaliczki.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 23.07.2010 19:58

A czy byłaby możliwość o zaznaczenie tego apartamentu na jakiejś mapce Vassiliki lub na Google Erth?
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.07.2010 21:43

Widzę, że spędzaliście czas w apartamnetach... ale może możecie coś napisać o kempingach na tej wyspie?Choćby tyle czy są widoczne?czy jest ich sporo?
Będę wdzięczna.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 26.07.2010 06:55

ally napisał(a):Widzę, że spędzaliście czas w apartamnetach... ale może możecie coś napisać o kempingach na tej wyspie?Choćby tyle czy są widoczne?czy jest ich sporo?
Będę wdzięczna.


Ja chciałem zamieszkać na kempingu, żeby trochę oszczędzić (namiot woziliśmy na wszelki wypadek w bagażniku), ale kemping w Vasilikach okazał się droższy niż apartament który znaleźliśmy więc nie było sensu. Z tego co pamiętam za 3 osoby (w tym dziecko) + namiot + samochód, na kempingu w Vasilikach zażyczyli sobie 34,5 EUR...
Za apartament (może nieco przesadzona nazwa :-) - po prostu pokój z aneksem kuchennym i łazienką) płaciliśmy 30 EUR. Ale to chyba jakiś wyjątek bo wszędzie indziej chcieli od 50 do 70 EUR...
Ceny na innych kepmingach chyba są porównywalne, ten w Vasilikach jest przy głównej drodze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone