Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 17.04.2010 14:21

Witam

Mam pytanie odnośnie wjazdu do Serbii - po analizie doświadczeń forumowych - szczególnie Krystofa i Piotrka B - jako pewnik rozważałem przekroczenie granicy w Tompie, bez podejścia na przejście pod Szeged.

A może powinienem rozważyć wjazd z Węgier do Chorwacji i z Chorwacji do Serbii??

Wiem, że to nadrabianie km ale jeśli dzięki temu można uniknąć stresu dzieci i żony (a to gorsze niż tornado ;) ), to czemu nie??

Czy próbował ktoś w inny sposób dostać się do Serbii z Węgier??

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.04.2010 17:35

Tompa jest zupełnie przyzwoita.
W zeszłym roku przekraczaliśmy w Tompie tam i z powrotem i czekanie nie było wogóle. Elegancko.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 17.04.2010 17:42

Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Ponieważ po noclegu w Szeged będę ruszał w kierunku Serbii w piątek po 9 rano, w 99% pojadę prosto na Tompę.

Serdecznie pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2010 17:50

taurus napisał(a):A może powinienem rozważyć wjazd z Węgier do Chorwacji i z Chorwacji do Serbii??

Nie kombinuj, szkoda czasu na taka trasę :lol:
Jedź na ROSZKE/HORGOSZ (z wyjątkiem weekendów) lub na TOPMA/KELEBIJA w weekendy.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 17.04.2010 18:07

Jeżeli chcesz pozwiedzać coś w Macedonii to Bitola jest raczej mało atrakcyjna turystycznie - mi się podobała, ale z zupełnie innego powodu. Jeżeli jedziecie przez Skopje warto zobaczyć Kanion Matka, jest praktycznie obok autostrady.
Pozdrawiam
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 17.04.2010 19:30

Piotrek_B napisał(a):
Jedź na ROSZKE/HORGOSZ (z wyjątkiem weekendów) lub na TOPMA/KELEBIJA w weekendy.

Będę przekraczała granicę w połowie lipca w niedzielę wieczorem.Która opcja będzie korzystniejsza ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2010 19:43

Renatka66 napisał(a):Będę przekraczała granicę w połowie lipca w niedzielę wieczorem.Która opcja będzie korzystniejsza ?

Radzić tak jednoznacznie to trochę trudno :wink:
Nie wiem jak bardzo wieczorem to będzie ale ja próbowałbym wieczorową porą w niedzielę jechać na ROSZKE.
Testowałem tą granice w poniedziałek przed południem - Turków ZERO i na drodze i na parkingach i na granicy. Możliwe, że końcówka niedzieli będzie już luźniejsza.
Po ilości mijanych samochodów z Turkami na M-5 jak i po ilości Turków na parkingach przy M-5 będziesz widziała czy jest zainteresowanie czy nie.
Zawsze możesz, jak coś Cię zaniepokoi, zjechać ostatnim zjazdem przed granicą w ROSZKE na SZEGED i dalej pociągnąć do TOMPY.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.04.2010 20:01

Dokładnie tak jak pisze Piotr.
Od Budapesztu obserwuj stacje benzynowe i ilość Turków.
Jakieś 10 km przed Roszke jest zjazd w prawo na Baja lub Pecs..
Jedziesz przez miejscowości Damaszek i Morahalom (tu polecam rewelacyjne baseny termalne .. rewelacja!), a potem za ok. 15-20 km skręcasz na krzyżówce w lewo na Tompa (jest drogowskaz na Tompa - Subotica). Tam kilka km i już granica.
Potem jedziesz do Suboticy i na autobanę.. i wio dalej..
:)
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 17.04.2010 20:21

OK,przed granicą mam penetrować parkingi i drogę.
Dzięki za radę. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2010 20:53

Renatka66 napisał(a):OK,przed granicą mam penetrować parkingi i drogę.

Przed granica to już za późno :lol: raczej na całym odcinku M-5 od Budapesztu.
Na parkingi nie trzeba zjeżdzać z autostrady - widac z drogi stan zaludnienia :wink:
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 22.04.2010 13:42

taurus napisał(a):Witam

Co do drogi to, ponieważ rozłożyłem drogę na 3 dni w tę stronę tzn. do Grecji, chcemy tez poświęcić parę godzin na zwiedzanie Macedonii stąd pomysł jazdy przez Bitolę.

Też jadę w 5 osób i udało mi się zarezerwować za 32 euro/dzień - razem 450 euro; za 14 dni nad morzem.

Miałem też oferty za 35, 50, 55, 60, 75 i 100 euro;.

Dodam też, że nocleg w Szeged dla naszej 5-tki udało się załatwić za 9900 HUF - ok. 150 zł.

Więcej szczegółów podam za parę dni jak wszystko dopnę i ustalę.

Pozdrawiam


Hmm, Taurus... ten nocleg 32e to NOCLEG w Grecji czy Macedonii? Oraz przede wszystkim - 32e/apartament 5osobowy czy per PERSONA :)

Tak dopytuje sie bowiem interesują mnie ceny noclegów/apartamentów w Grecji ...a jestem zabiegany ostatnio i niemam czasu jak kiedyś ,przeszukiwać forum -zwlaszcz Google- (pewnie w czerwcu bedzie czas a to trocha późno). PS. Jak coś to prosze o orientacyjne ceny noclegów -jeśli to nie problem.

Pozdrav 8) :roll:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.04.2010 16:37

Witam.

Tak jak w temacie - apartament na Lefkadzie.

Cena za dzień za 5 osób.


Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 24.04.2010 14:31

Halo, halo... tu kierunek Chalchidiki - Sarti!

Wzywam użytkownika Krystof'a do ujawnienia się i odezwania!!!

Kolego Krystof, mam kilka pytań dot. Chalchidiki, a mianowicie miejscowości Sarti.
Jeśli byłbyś uprzejmy to odezwij się tu lub na maila - janniko(małpa)tlen.pl

pozdro i czekam

z góry dzięki
:hut:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 24.04.2010 14:34

taurus napisał(a):Witam.
Tak jak w temacie - apartament na Lefkadzie.
Cena za dzień za 5 osób.
Pozdrawiam


Taurusie.
A czy gdzieś na forum umieściłeś swoją relację i zdjęcia z pobytu w Lefkadzie?
:wink:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 24.04.2010 15:09

Witam

Dopiero będę w lipcu tego roku i jak wrócę to na pewno będzie relacja, natomiast w poniedziałek postaram się w sposób usystematyzowany podać informacje jakie zdobyłem.

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone