Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.07.2010 15:44

A możesz coś więcej napisać o samym kempingu?Jak połozony, jak sanitariaty, jaka plaża? Ja poprostu nie spędzam wakacji w apartamentach więc nie przeliczam w ten sposób. Będę bardzo wdzięczna za opis. Podróżujemy z ponad 6m przyczepą więc dopytjuę bo nie wszędzie takim zestawem można wjechać :D
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.07.2010 17:20

W Vasiliki niestety jest to jedyny kemping. Od nas pani na dzień dobry zawołała 55 Euro/3 osoby dorosłe, syn 13 lat, namiot mały i średni, samochód/. To ograniczyło moją chęć pozostania. Potem przy płaceniu okazało się wprawdzie, że zapłaciliśmy 45, ale byliśmy już spakowani. :( :evil: :twisted: Plaża niezbyt ciekawa, kemping mały, blisko ulicy, do plaży trzeba trochę dojść, ciągle wiało - raj dla tych z deską i żaglem, ale cena z kosmosu.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.07.2010 17:50

A kiedy dokładnie byliście?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.07.2010 19:58

ally napisał(a): Podróżujemy z ponad 6m przyczepą więc dopytjuę bo nie wszędzie takim zestawem można wjechać :D


Witam


W takim zestawie camping w Vassiliki to dobre rozwiązanie - wjazd masz z głównej ulicy i brak ostrych zakrętów i stromych podjazdów - do innych campingów prowadzą kręte i strome drogi.
Tablice informacyjne o campingach są widoczne z głównej drogi.

Dojazd do Vassilki od przeprawy w Lefkadzie przez Nidrii jest całkiem przyzwoity - droga szeroka z kilkoma tylko stromymi "agrafkami". Kursują po niej autobusy, ciężarówki i sprzęt budowlany więc i ty dasz radę.

Samo Vassiliki jest małą miejscowością - 2 ulice na krzyż- camping leży przy plaży.

Plaża kamienista a wejście do wody zróżnicowane - kamieniste lub piaszczyste. Moje dzieci - 2,10 i 15 bardzo ja lubiły - co więcej kładły ręczniki bezpośrednio na kamykach a nie na karimatach.
Wiatr - fakt wieje ale od 15 i nie jest uciążliwy - ma właściwości chłodzące - co nam przynosiło ulgę i pozwalało wydłużyć pobyt n a plaży.

Tak ode mnie - na Lefkadzie co dziennie powinno się być na innej plaży, dojazd jest przyzwoity - Grecy modernizują drogi - mój 5m Voyager dawał radę. Polecam Egremni, Kalamitsi czy Ammouso.

Jest ich tyle i każda inna, że 2 tygodnie to mało.
Polecam tez wycieczkę do Wodospadu Dimosari - nawet latem przy niskim poziomie wody - jest sztucznie nawadniany - jest bardzo uroczym miejscem.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.07.2010 22:03

Jak my byliśmy 7-9 lipca wiało na okragło nawet w nocy. :lol: Zaletą jest sklep z przyzwoitymi cenami na przeciwko kampingu.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.07.2010 22:22

Witam

Ja byłem od 3 do 17 lipca i w sumie 1 wieczór pamiętam z wiatrem ale ja nie byłem na kempingu tylko apartament miałem wynajęty i to w głębi miejscowości a nie nad samym morzem. Pewnie stąd ta różnica doznań.

Generalnie było ciepło, bardzo ciepło.
Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.07.2010 07:46

Pytałam o czas wyjazdu z uwagi na ceny. My zazwyczaj jeździmy we wrześniu więc ceny zawsze są bardziej atrakcyjne :)

Dziękuję za informację o kempingach. Lefkada prezentuje się bardzo ciekawie, stąd może kiedyś kto wie :D Ja zakładam, że jak na kempingu w cenniku pojazwia się opcja przyczepa a i na zdjęciach takowe stoją to da się dojechać. Ale lepiej zawsze popytać.
Plaże na zdjęciach wyglądają niesamowicie!Napewno trzeba każdą odwiedzić. Pozdrawiam serdecznie.
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 27.07.2010 09:37

ally napisał(a):Pytałam o czas wyjazdu z uwagi na ceny. My zazwyczaj jeździmy we wrześniu więc ceny zawsze są bardziej atrakcyjne :)


Witam,

Ja rowniez spalem na tym kempingu 6/7 lipca, Za dwie osoby + dwoje dzieci 5 i 7 lat + auto + namiot zaplacilem okolo 41Euro.

Kemping uwazam ze jest slaby.

Na Lefkade przyplynąłem z Kefaloni i tam podobało mi się bardziej. Ale nie znam tam kampingów.

Na kefaloni na większości plaż na których bylem były prysznice z słodką wodą.

Spałem jeszcze na kempingu w meteorach i ten kemping moge jak najbardziej poleciś. http://www.campingkastraki.gr/

Miala byc jedna noc a wyszly dwie.

Pozdrawiam
Maresa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maresa » 31.08.2010 00:29

Cudowna relacja i wyspa!!!! mysle o tym by od 20 wrzesnia byc na miejscu ,ale czy będzie tam super pogoda w tym czasie? Pieknie tam!!!!!!!!!!!!!!!! Martwię sie ,że zachaczajac o przełom października może byc za zimno i padac :( maciej akieś doświadczenia w tym okresie? ja byłam raz na Santorini ,raz na Krecie do ok 17 września , ale potem nie wiem jak tam z pogoda. Urlop nam tak wypada, ze zrezygnowalismy w tym roku(po 5 wyjazdach do Cro )na rzecz bardziej południowych klimatów, a Grecje zawsze uwielbiałam :) Prosze o odpowiedź ! i pozdrawiam CRO i GRECO Maniaków :)
tambylec?
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tambylec? » 02.11.2010 21:33

Witam. Zadawałam już moje pytanie ale bez odzewu. Jeśli możesz to podaj mi kilka namiarów na kwatery przy morzu tak do 55 euro. Jeśli znasz strony na których ogłaszają się właściciele kwater to proszę podaj bo to z nimi bezpośrednio najlepiej i nie ukrywam najtaniej można się dogadać. Dzięki za wszelką pomoc
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.11.2010 22:18

Witam

Nie wiem, które kwatery są przy samym morzu.

Ja akurat szukam apartamentów w spokojnej okolicy.

Natomiast informację o tym o ile metrów są one oddalone od plaży znajdziesz w opisach apartamentów , które znajdziesz w wyszukiwarkach , które podałem w tym wątku.

Nie wszystkie apartamenty mają strony www.

Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.11.2010 22:25

A tak przy okazji - wygląda na to, że w przyszłym roku wracam na Lefkadę.

Pytając sie o ceny na Chalkidiki, zapytałem się też na Lefkadzie - ich propozycje cenowe są dla mnie nie do przebicia - za różnicę w cenie zrobię 1-2 dniową wycieczkę po Peloponezie - Korynt, Mykeny i itp. No i w końcu objadę Kefalonię.

Serdecznie pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.11.2010 14:29

Dla zainteresowanych moja lista maili do Grecji - Lefkada i Chalkidiki

ftp://ftp.domimal.pl/Adresy%20e-mail%20Grecja.rar

Pozdrawiam

p.s.

poprawiłem link
Ostatnio edytowano 22.11.2010 15:57 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 22.11.2010 15:48

Sorry,ale się nie otwiera,może tylko u mnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone