Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.08.2014 20:59

husband napisał(a):Tu pomyśleliśmy, że można było przypłynąć z autkiem, a tak uziemieni :(


... zawsze można wynająć coś na miejscu - my tak zrobiliśmy w zeszłym roku na Thassos i w tym na Kefalonii ... :lol: ...
Pozdrawiam.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.08.2014 09:47

Nasz tygodniowy pobyt na Kefalonii dobiegł końca.

Wyspa wywarła na nas pozytywne wrażenie. Udajemy się do Fiskardo, gdzie przeprawimy się promem na Lefkadę. Tam zostaniemy następny tydzień.


Fiskardo to bardzo przyjemne miasteczko, położone nad zatoką, z klimatycznymi tawernami.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Nasz prom

Obrazek



Obrazek



Zbliżamy się do Vassiliki

Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.08.2014 19:30

Vassilliki

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek


Chodzimy trochę po mieście i udajemy się dalej w kierunku naszej kwatery na północy wyspy obok Lefkas Town.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 28.08.2014 18:01

Mamy miejscówkę w miejscowości Frini na przedmieściach Lefkas Town. Dobra baza wypadowa na wieczory do miasta.

Drugi dzień naszego pobytu spędzamy na plaży oddalonej niedaleko od nas - Agios Joannis. To miejsce ulokowane obok mierzei na północnej stronie wyspy. Z racji położenia i występujących silnych wiatrów, miejsce to jest popularne wśród miłośników surfingu.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.08.2014 09:22

To co odróżnia Lefkadę to wspaniałe plaże i kolor wody, niespotykany nigdzie indziej.

Pokazując zdjęcia moim znajomym spotykam sie z opinią, że to nie możliwe aby woda miała taki kolor. Powtarzają, że to jest fotomontaż :D Ja też tak do końca nie wierzyłem, aż ujrzałem na własne oczy.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.08.2014 09:45

A te foty przepuściłeś przez jakis program z nasyceniem, kontrastem, czy sa takie, jakie są?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.08.2014 09:55

FUX napisał(a):A te foty przepuściłeś przez jakis program z nasyceniem, kontrastem, czy sa takie, jakie są?


Chyba nie muszę Ci niczego udowadniać bo i niema potrzeby. Kiedyś tam pojedziesz to zobaczysz na własne oczy, albo już byłeś to widziałeś.

Pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.08.2014 10:15

Obrazek



..Tak trzymać... :!: :wink:

Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa: :hut:
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 30.08.2014 10:24

Witam
Ta woda naprawdę jest piękna .Mam na koncie Lazurowe Wybrzeże , Korsykę ale ta woda, naprawdę robi na mnie wrażenie.Aż zapisałem sobie nazwę miejscowości bo jest ona u mnie dosyć wysoko w rankingu do odwiedzenia .
Pozdrawiam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.08.2014 10:39

Magia wysp jońskich !
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.08.2014 11:08

husband napisał(a):
FUX napisał(a):A te foty przepuściłeś przez jakis program z nasyceniem, kontrastem, czy sa takie, jakie są?


Chyba nie muszę Ci niczego udowadniać bo i niema potrzeby. Kiedyś tam pojedziesz to zobaczysz na własne oczy, albo już byłeś to widziałeś.

Pozdrawiam

Nie chodzi o to, że nie wierzę!
Widok jest nierzeczywisty.
Grecja przed nami.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.08.2014 11:18

FUX napisał(a):
husband napisał(a):
FUX napisał(a):A te foty przepuściłeś przez jakis program z nasyceniem, kontrastem, czy sa takie, jakie są?


Chyba nie muszę Ci niczego udowadniać bo i niema potrzeby. Kiedyś tam pojedziesz to zobaczysz na własne oczy, albo już byłeś to widziałeś.

Pozdrawiam

Nie chodzi o to, że nie wierzę!
Widok jest nierzeczywisty.
Grecja przed nami.



Mam nadzieję, że będziesz miał takie same odczucia po przyjeździe jak my. Ja z mojej strony mogę tylko z czystym sumieniem polecić Ci Wyspy Jońskie. Kefalonię bardziej "dziką" z piękną północną częścią, jak i Lefkadę z pięknymi plażami. Nie będziesz żałował :D

Pozdrawiam
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 30.08.2014 14:58

husband napisał(a):Pokazując zdjęcia moim znajomym spotykam sie z opinią, że to nie możliwe aby woda miała taki kolor. Powtarzają, że to jest fotomontaż :D Ja też tak do końca nie wierzyłem, aż ujrzałem na własne oczy.


Obrazek



hmm... niby tam byłem rok temu, ale może ośmiornice farbki dolały :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.08.2014 20:52

hmm... niby tam byłem rok temu, ale może ośmiornice farbki dolały :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/quote]



Witaj chriso.

Nie możesz mieć żalu do siebie, że Ci fotki nie wychodzą i są prześwietlone. Spróbuj zmienić ustawienia z automatu na manualne. Pobaw się ustawieniami, eksperymentuj, rób dużo zdjęć. Na pewno kiedyś zaczną Ci wychodzić dobre i ostre ujęcia. Fotografia to sztuka, uczymy się jej całe życie.

Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.08.2014 20:55

..Tak trzymać... :!: :wink:

Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa: :hut:[/quote]



Witajcie

Wrzesień za pasem, kiedy ruszacie na Korsykę, to chyba już niebawem ?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone