Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
maniek79m
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek79m » 04.08.2014 03:55

Szybkie pytanie ile taki prom na Kefalonie ? i do Zakyntos?
Jade na poczatek na pelion , pozniej ateny i moze tam gdzie Ty i zakyntos :)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 04.08.2014 05:19

Hejka, przyłącze się bo Grecje to już 3 rok mam w planach ;)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.08.2014 06:45

maniek79m napisał(a):Szybkie pytanie ile taki prom na Kefalonie ? i do Zakyntos?
Jade na poczatek na pelion , pozniej ateny i moze tam gdzie Ty i zakyntos :)



Prom Kyllini - Kefalonia (Poros)
Koszt - dorosły 8,60/ samochód 38,90 euro. Dzieci zniżka do 10 lat


Prom Kefalonia (Pessada) - Zakyntos (Ag Nikolaos)
Dorosły 6, dziecko 4 euro, samochód 30 euro

Jak jedziesz na Pelion to polecam Ci Sporady , a szczególnie Skopelos. Byłem rok temu, tu masz relację.

mamma-mia-skopelos-skiathos-alonissos-t42705.html


Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.08.2014 07:03

Blums napisał(a):Hejka, przyłącze się bo Grecje to już 3 rok mam w planach ;)


Witaj

Pora na realizację planów :D Polecam Grecję

Tu jest mój krótki film z naszego tegorocznego pobytu:




Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.08.2014 07:32

Plaże na południu Kefalonii rozciągają się na dużej przestrzeni, łącząc się ze sobą. Zaletą jest łagodne wejście do wody i mała głębokość przy brzegu. Idealna dla dzieci.


Plaża Trapezaki Beach, położona najbliżej naszego domu. Spokojnie można znaleźć sobie ustronne miejsce i mieć kawałek plaży dla siebie.


Obrazek




Obrazek




Są to przeważnie piaszczyste plaże

Obrazek




Obrazek
maniek79m
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek79m » 05.08.2014 02:00

a był ktos na zachodnim brzegu nie na wyspach ?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.08.2014 11:04

maniek79m napisał(a):a był ktos na zachodnim brzegu nie na wyspach ?



Poszukaj w relacjach. Są opisy zachodniej strony Peloponezu
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.08.2014 11:11

Jedziemy na Myrtos

Największy pech naszego wyjazdu. Plaża zamknięta z powodu zawału ziemi i uszkodzenia drogi dojazdowej do plaży.

Przy wjeździe stoi policja i nie wpuszcza nikogo. Bytamy mieszkańców czy jest inna droga ? Mówią, że zejście po skarpie, ale bardzo strome i na własną odpowiedzialność. Jesteśmy z dziećmi - odpuszczamy z łezką w oku :(

Pozostaje nam tylko widok pustej plaży z góry


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pusta Myrtos, smutny widok

Obrazek



Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 05.08.2014 12:05

Obrazek Jedyny sposób to wycieczka stateczkiem albo łódką.
To najładniejsza plaża na wyspie.
Jeden większy biały jajowaty kamyczek (2kg) ma swoje ważne miejsce.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.08.2014 13:33

husband napisał(a):Plaża zamknięta z powodu zawału ziemi i uszkodzenia drogi dojazdowej do plaży


... potwierdzam ... :( ... też nie poplażowaliśmy na niej ... a dodatkowo zamknięta droga strasznie pokrzyżowała nam nasze plany ... :(
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.08.2014 14:07

Witam w "jońskiej" relacji. Plażę otworzono 12.07, ale podobno zagraża jej kolejny zawał więc może być ponownie zamknięta. Podczas moich 6 noclegów na Kefalonii byłem na niej 2 razy, ale oddałbym palmę pierwszeństwa Egremni na Lefkadzie. Plusy Myrtos to :dojazd na samą plażę i darmowy parking.

Jak opuszczałem wyspę 17.07 droga Asos - Myrtos była zamknięta i ten krótki modcinek drogi objazdem robiło się w około 1 godz.

Podobna sytuacja jest na Platia Ammos - schody są bardzo niebezpieczne, zagrażają osunięciem.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.08.2014 21:40

Torac napisał(a):Witam w "jońskiej" relacji. Plażę otworzono 12.07, ale podobno zagraża jej kolejny zawał więc może być ponownie zamknięta. Podczas moich 6 noclegów na Kefalonii byłem na niej 2 razy, ale oddałbym palmę pierwszeństwa Egremni na Lefkadzie. Plusy Myrtos to :dojazd na samą plażę i darmowy parking.

Jak opuszczałem wyspę 17.07 droga Asos - Myrtos była zamknięta i ten krótki modcinek drogi objazdem robiło się w około 1 godz.

Podobna sytuacja jest na Platia Ammos - schody są bardzo niebezpieczne, zagrażają osunięciem.





W takim razie wyjechałem przed otwarciem. I tak się pospieszyli, bo krążyły słuchy, że się w tym roku nie uwiną. W necie pisało, że się mieszkańcy żalili władzom lokalnym, co by im turyści odpływali :D

Jechałem tym objazdem do Fiskardo, z małego odcinka zrobiło się niezłe koło
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.08.2014 22:00

husband napisał(a):Jechałem tym objazdem do Fiskardo, z małego odcinka zrobiło się niezłe koło

Dlatego Asos w 2014 roku dobrym pomysłem nie jest. Ale miasteczko b.sympatyczne,podobnie jak Fiskardo.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.08.2014 22:10

Torac napisał(a):
husband napisał(a):Jechałem tym objazdem do Fiskardo, z małego odcinka zrobiło się niezłe koło

Dlatego Asos w 2014 roku dobrym pomysłem nie jest. Ale miasteczko b.sympatyczne,podobnie jak Fiskardo.



Dla nas Assos to nr 1. Wstąpiliśmy do niego w ostatnim dniu po drodze do Fiskardo. Tak się zasiedzieliśmy, że prawie nie zdążylibyśmy na prom. Ma swój klimat, a człowiek zapomina tam o upływającym czasie ....

Szkoda tylko, że ceny kwater w sezonie windują tam do góry .... taka nasza Jurata :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.08.2014 22:14

Torac napisał(a):Post napisał(a) Torac » 05-08-2014 22:00

husband napisał(a):Jechałem tym objazdem do Fiskardo, z małego odcinka zrobiło się niezłe koło


Dlatego Asos w 2014 roku dobrym pomysłem nie jest. Ale miasteczko b.sympatyczne,podobnie jak Fiskardo.


Też mogę tylko potwierdzić, że Assos jest pięknie położone a Fiskardo również zachwyca - głównie kolorami ale jest dosyć drogie ...
Co do objazdu to jechałem nim wypożyczoną w Fiskardo Pandą i od strony Assos na kilku kilometrowym odcinku była nawierzchnia szutrowa i w jednym miejscu miałem pod górkę problemy z podjazdem a wracałem już inną trasą ... :roll:
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone