Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Długa majówka - prawie live

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 19.05.2014 17:32

Niestety pogoda nie rozpieszczała nas do końca wyjazdu i pierwsze słońce zobaczyliśmy w sobotę rano jak wyjeżdżaliśmy.
Pierwszego dnia po przyjeździe do Kotoru rusziliśmy zwiedzać miasto. Zdjęcia są jakie są bo i słońca nie było, ale coś tam udało się zrobić. Nie będziemy opisywać miasta, bo to już kilka osób przed nami to zrobiło, ale nam się i tak bardzo podobało. No i ze względu na brzydką pogodę nie płaciliśmy za wejście na mury i twierdzę :). Ale nawet jakby trzeba było zapłacić to i tak warto.
A tutaj kilka zdjęć z Kotoru:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety tak jak wspominałem pogoda nie dopisała, ale miało to swoje plusy bo wycieczkowicze woleli chyba zostać na dużym statku, który wówczas cumował w porcie i nie było na starówce tłumów.
Zwiedziliśmy też muzeum morskie (tylko połowę, bo drugie piętro było nieczynne) i polecam je wszystkim, którzy lubią modele statków.
Pozdrav
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.05.2014 18:41

Piękny wyjazd :) dobrze,że człowiek jest dopiero przed wyjazdem pięknie.
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 19.05.2014 19:26

piękny, piękny, szkoda, że koniec i cały rok trzeba czekać. Ech....
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 19.05.2014 20:59

jacusek napisał(a):piękny, piękny, szkoda, że koniec i cały rok trzeba czekać. Ech....

Ale jakie wspomnienia !!!!!
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.05.2014 21:22

jacusek napisał(a):W tym dniu zrozumieliśmy również co oznaczają znaki ostrzegające przed spadającymi kamieniami na drodze.


...też bałem się żeby nie padało , jak będę tędy przejeżdżać do Żabljaka :roll:

beznazwy.png
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 08:23

Tą drogą nie jechaliśmy bo:
a. moja lepsza połowa chyba by mnie zabiła
b. leżał na niej, lub w jej najbliższych okolicach, śnieg, a wąska droga ze śniegiem to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2014 08:54

jacusek napisał(a): Zdjęcia są jakie są bo i słońca nie było, ale coś tam udało się zrobić.

osobiście przekonałem się, że zdjecia w lekko pochmurne lub lekko deszczowe dni mogą być równie ciekawe, a nawet lepsze bo żywsze i bardziej wyraziste i tak jest z Twoimi
jacusek napisał(a):Tą drogą nie jechaliśmy bo:
a. moja lepsza połowa chyba by mnie zabiła

by tego uniknąć, jak się tylko da przeciągam żonę po wąskich i górskich traktach Beskidów i Tatr;
dobrze zaobserwować reakcję;
być może ten Durmitor w tym roku uda się zaliczyć, bardziej od żony obawiam się o auto
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 09:02

Za zdjęcia to raczej moja lepsza połowa jest odpowiedzialna :oops: .Moje jakieś tam pojedyncze. Ma zdecydowanie lepsze oko, a mnie brak cierpliwości i te moje zdjęcia są później jakieś takie nie bardzo. No i przyznamy się, że zdjęcia są poprawiane "sklepem fotograficznym" :P i to też moja połowa robi.

@te kiero
a dlaczego obawiasz się o samochód? Obtarcia o durmitorskie skałki na wąskich drogach :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2014 09:29

jacusek napisał(a):@te kiero
a dlaczego obawiasz się o samochód? Obtarcia o durmitorskie skałki na wąskich drogach :lol:

bardziej chodzi o sprzęgło i hamulce, hamowanie silnikiem ok, ale Meganka Kombii dziwnie szybko nabiera prędkości nawet przy takim hamowaniu... sporadycznie to ok, rok temu podobną trasę przejechałem, ale w Durmitorze i na Lovcenie nie byłem
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 10:33

ja mam hultaja i dobrze sobie radził, na trójce za zjeździe nie jechał szybciej niż 50 km.
może za wysoki bieg na zjeździe 8).
Chociaż w Sarajewie jak podjeżdżałem do kwatery i musiałem się zatrzymać na dużym podjeździe to trochę oponki i sprzęgło przypaliłem, że jeszcze po dwóch dniach było czuć.
Na Lovcenie byłem, ale będzie o tym w następnym odcinku.... więc nie uprzedzam faktów.
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 10:56

Po ciężkim dniu zwiedzania Kotoru w deszczu mocno się rozleniwiliśmy i zostaliśmy w apartmanie. Niestety nie potrafię wysiedzieć na miejscu i już koło 12 zapadła decyzja, że pojedziemy wokół Boki.
Pierwszym przystankiem był Perast. Niezwykle urokliwe miejsce, szkoda tylko, że pogoda tak mocno się popsuła, choć trzeba przyznać, ze przynajmniej nie padało.
Nie wiem czy zadziałał brak deszczu czy niesamowita magia miejsca, ale moja lepsza połowa rozszalała się ze zdjęciami. A oto kilka z nich:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W takim więzieniu mógłbym siedzieć :)
Obrazek

Perast w częsciowej okazałości
Obrazek

I ślady dawnej świetności:
Obrazek

Obrazek

Jako że jestem szczurem lądowym nie popłynęliśmy na wysępkę z kościołem ani klasztorem, za to została sfotografowana, ale gdzieś mi zdjęcie zginęło :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.05.2014 11:04

jacusek napisał(a):Jako że jestem szczurem lądowym nie popłynęliśmy na wysępkę z kościołem ani klasztorem, za to została sfotografowana, ale gdzieś mi zdjęcie zginęło :)



Może nie najlepszej jakości...ale...jest :wink:


beznazwy.png
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 11:07

o i słońce nawet jest. Fajnie to wygląda ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.05.2014 11:15

jacusek napisał(a):o i słońce nawet jest. Fajnie to wygląda ;)


...bo jechaliśmy skoro świt do Dubrownika i jeszcze przez nieuwagę pojechaliśmy ,zamiast wzdłuż zatoki to przez BiH ...raczej jakiś odłam Serbi :roll:
do-chorwacji-przez-montenegro-t43071-90.html
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 22.05.2014 11:57

jechałeś przez Republikę Serbską, którą jest, z tego co czytałem, składową częścią BiHu. Ale i tak mają to wszystko strasznie skomplikowane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Długa majówka - prawie live - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone