Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.03.2020 13:40

Magda O. napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Nie było to proste. Nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy delfin się pokaże, czy lufa będzie wycelowana w odpowiednie miejsce, czy uchwyci ostrość. Jak dla mnie - te zdjęcia uważam za zdjęcia życia (na równi ze zdjeciem Ojca Świętego Jana Pawła II jakie zrobiłam kiedyś na krakowskich błoniach). Łatwo jest fotografować krajobraz, plaże, widoki - one nie uciekną, po prostu są. Uchwycić delfina w naturze ponad wodą - tu trzeba mieć wiecej szczęścia niz rozumu :oczko_usmiech:


To prawda. Widziałam delfiny dwa razy i ani razu nie udało mi się zrobić zdjęcia. Ale je widziałam - to najważniejsze :D
Fajne plażowanie :hearts:


Jasne że najważniejsze jest spotkanie :hearts: Na zdjęcie przyjdzie czas - je trzeba sporo obserwować żeby zacząć przewidywać gdzie się wynurzą, już sie troszkę ich nauczyłam :D

A plażowanie - było wyjątkowo sympatyczne :D Na pustej plaży wytrzymam nawet z godzinę :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.03.2020 13:42

maslinka napisał(a):Przepiękna plaża! :hearts: Południowe brzegi wysp są najlepsze! :D


Zgodzę się - przepiękna :D Tylko strasznie gorąco było, cienia brak - no ale w końcu to Chorwacja, po ten upał tam jedziemy :mrgreen: I te baraszkujące przy nogach rybki :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.03.2020 13:44

mchrob napisał(a):Ten kawałek wybrzeża wyspy jest taki dziki i niezabudowany. Piękna ta plaża.


Kawałek nad plażą był jakiś budynek, wyglądał nawet na zamieszkały - być może leżaki pozostawione na plaży należały właśnie do mieszkańców z góry :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 25.03.2020 17:29

Wspaniałe miejse - kiedyś wrócę na Brač z pontonem i silnikiem.Południowej lini brzegowej poświęcę wiekszość pobytu - jest niesamowita 8)
Gdybyście zrzucili kotwicę kawałek dalej - zachwycilibyście sie zatoką Spilice 8)
Już kiedyś ją omineliście - widziałem zdjęcia z waszego pokładu.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2020 09:22

"CROberto"]Wspaniałe miejse - kiedyś wrócę na Brač z pontonem i silnikiem.Południowej lini brzegowej poświęcę wiekszość pobytu - jest niesamowita 8)


Na taką wygląda - z morza najładniejsze są okolice Murvicy - tam są takie złote skały które kontrastując z błękitem Adriatyku wyglądają nieziemsko :wink:

Gdybyście zrzucili kotwicę kawałek dalej - zachwycilibyście sie zatoką Spilice 8)
Już kiedyś ją omineliście - widziałem zdjęcia z waszego pokładu.


Nic straconego - zapisana na jakiś kolejny bezwietrzny upalny dzień w tamtejszej okolicy :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2020 10:16

Jeszcze specjalnie dla mnie rundka jachtem przed jaskinią żebym też mogła zerknąć do wnętrza.

DSC_0908.JPG


DSC_0909.JPG


DSC_0910.JPG


I płyniemy dalej, wzdłuż klifów.

DSC_0911.JPG


DSC_0912.JPG


DSC_0913.JPG


O, znowu delfiny :!:

Tym razem z widokiem na zamglony Hvar.

DSC_0936.JPG


Podpłynęły oczywiście bliżej.

DSC_0941.JPG


DSC_0943.JPG


DSC_0945.JPG


DSC_0957.JPG


DSC_0959.JPG


DSC_0960.JPG


Nawet udało się je sfotografować z naszymi córami.

DSC_0964.JPG


DSC_0967.JPG


kopia.JPG


DSC_0970.JPG


DSC_0972.JPG


DSC_0975.JPG


DSC_0980.JPG


DSC_0984.JPG


I kolejny akrobata!!!!!

Co za dzień!!!

DSC_0988.JPG


DSC_0989.JPG


Dzięki delfinki za dzisiejsze pokazy :hearts:

mapa.jpg
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 26.03.2020 12:03

Niesamowite zdjęcia! Znowu delfiny i przepiękne krajobrazy. Murvica kusi mnie już od dłuższego czasu. :D Nie byłam tam nigdy, ale troszkę przypomina mi południową stronę Hvaru. Ukryte zatoczki, wysokie klify, błękit morza, zapach pinii i brzęczenie cykad :hearts: - to jest taka Chorwacja, jaką najbardziej lubię. :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2020 12:31

Dzień pełen wrażeń, upał, wodne szaleństwa, piękna dzika plaża no i delfiny w nadmiarze :evil: . Ciekawe czy to te same co wcześniej :)
Południowo-wschodnie wybrzeże Braca praktycznie niedostępne dla szczurów lądowych ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.03.2020 12:38

Świetne ujęcia! Rzeczywiście wyjątkowo udany dzień, nawet trasa wyglądała jak uśmiech :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2020 14:21

Epepa napisał(a):Niesamowite zdjęcia! Znowu delfiny i przepiękne krajobrazy. Murvica kusi mnie już od dłuższego czasu. :D Nie byłam tam nigdy, ale troszkę przypomina mi południową stronę Hvaru. Ukryte zatoczki, wysokie klify, błękit morza, zapach pinii i brzęczenie cykad :hearts: - to jest taka Chorwacja, jaką najbardziej lubię. :mrgreen:


Dziękuję :hearts:
Hmmm... trudno mi powiedzieć - ale Brać od tej strony naprawdę jest śliczny. Tyle razy co tam byliśmy i wciąż mnie zachwyca - trzeba będzie tylko w przyszłości korzystajac z bezwietrznych chwil pokąpać sie w różnych zatoczkach - w celach poznawczych :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2020 14:24

gusia-s napisał(a):Dzień pełen wrażeń, upał, wodne szaleństwa, piękna dzika plaża no i delfiny w nadmiarze :evil: . Ciekawe czy to te same co wcześniej :)
Południowo-wschodnie wybrzeże Braca praktycznie niedostępne dla szczurów lądowych ;)


Wrażeń było rzeczywiście dużo a to nie koniec dnia :mrgreen: - ale TYCH delfinw jak dla mnie nic nie przebije. Spotkanie skaczących uśmiechniętych stworzonek było dla nas hitem całego wyjazdu :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2020 14:25

Magda O. napisał(a):Świetne ujęcia! Rzeczywiście wyjątkowo udany dzień, nawet trasa wyglądała jak uśmiech :)


Dzięki :hearts:
Rzeczywiście ta trasa jak uśmiech 8O Zupełnie nie zwróciłam na to uwagi rysując ją 8O :smo:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.03.2020 15:53

Co delfiny otrzymały w zamian za tą pokazówkę? Bo chyba nie cyca? :mrgreen:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 26.03.2020 17:40

Kapitańska Baba napisał(a):Wrażeń było rzeczywiście dużo a to nie koniec dnia :mrgreen: - ale TYCH delfinw jak dla mnie nic nie przebije. Spotkanie skaczących uśmiechniętych stworzonek było dla nas hitem całego wyjazdu :hearts:

Coś mi się zdaje, że w jakiś sposób potrafisz je zwoływać, może taś, taś, taś,...taś :oczko_usmiech:
Delfin pewnie i tak by nie podpłynął/zrobił takie akrobacje mimo taś, taś gdyby nie czuł, że ma do czynienia z dobrymi ludźmi :) Patrząc na perspektywę nadchodzących wakacji :( to chciałbym być beztroskim delfinem.
Jest tylko jeden problem: mimo mojego uwielbienia do pływania w otwartych akwenach, to taaaakiieeegooooooo wyskoku nie mam szans wykonać, mimo taś,taś. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.03.2020 18:10

To jest niemożliwe z tymi delfinami! 8O Musicie je jakoś przywoływać :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019 - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone