Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014
Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 30.09.2019 23:10

Ponownie na forum - Cześć

Zastanawiałem się czy w ogóle zacząć pisać, ale postanowiłem wrzucić parę tekstów oraz kilka fotek. Przed wyjazdem szukałem informacji na temat miejsca które sobie upatrzyłem. Wrzucałem do sieci zapytania o to co chciałem się dowiedzieć przed wyjazdem, ale nie dostałem odpowiedzi. Info ze stron www, no takie różne. W końcu zdecydowałem i wybrałem miejsce, a dokładnie zatokę gdzie znajdują się hotele Jaz. W skrócie nazwa to JHG.

Nie będę opisywał poszczególnych dni, bo to nie ma sensu. Tak naprawdę nie mam jeszcze planu jak opisać dwa tygodnie, które z żoną tam spędziliśmy. Tli się pomysł w głowie, ale to pewnie będzie zależało od zainteresowania tematem.

Gdzieś na forum pisałem jakiś czas temu, że o Egipcie mogę sobie pomarzyć. Bo niebezpiecznie...

Znajomi, którzy byli w Egipcie ostatnio przekonali w pewien sposób moją żonę, że ryzyko nie jest tak wielkie jeśli chodzi o wylot do tego kraju. Wróciliśmy cali i zdrowi i bez zemsty faraona. Sam lot do Egiptu był w idealnych godzinach, czyli około południowych. Sprawnie i szybko dostaliśmy się do hotelu.

Na to czekałem od kilku lat nieobecności w Egipcie. Niech to będzie zwyczajową zajawką. :mrgreen:

MA05.jpg

MA04.jpg

MA03.jpg

MA02.jpg

MA01.jpg


:papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 01.10.2019 10:09

Chętnie popatrzę na Twój Egipt.
Ja byłem z Żoną jeden jedyny raz w Egipcie 17 lat temu ... I po tym wyjeździe obydwoje stwierdziliśmy, że raz w życiu wystarczy :?
Ale może pokażesz inną stylistykę, której nie poznałem, więc chętnie popatrzę.
Zdjęcia podwodne, super :) Ciekawe czy na powierzchni coś się zmieniło :mrgreen: :lol: :wink:

pozdrawiam, Michał
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 01.10.2019 11:02

Super,byliśmy 7 razy,w tym 4 w Marsa.Każdy kolejny wyjazd tylko Marsa.Rafa jeszcze nie zniszczona.Dla rodzin z dziećmi polecam Braykę Resort lub Bay.Wspolna plaża i ogrody do niedawna korzystanie ze wspólnych barów.
Opowiadaj.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.10.2019 14:51

Egipt jeszcze przede mną... O bezpieczeństwo raczej dieniebohe, ale o to zamknięcie w hotelu przez tydzień. Wiadomo jedna wycieczka jakaś by była, ale odpoczynek też ważny, a tydzień to jednak mało... Jak że też o tym miejscu myślę, to gdzie w okolcy można się wybrać na wycieczkę?
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 01.10.2019 15:03

Jeżeli hurghada to spoko można wyjść na miasto,w Safage też,ale za bardzo nie ma co zwiedzić chyba sklepiki.Też mają swój urok.Najwiecej zależy od hotelu gdzie się znajduje,czy w okolicy jest coś ciekawego.Wycieczki z biura droższe niż na miejscu,a oferują to samo.Między bajki włożyć, że jadąc z kim innym niż biuro ubezpieczenie nie działa.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.10.2019 18:21

Akt 2

majkik75, piekara114, Pedros29 – Witam

Nasze ostatnie ostatnie spotkanie z Egiptem miało miejsce w 2015 roku w Brayce, którą wspominam dobrze. Potem było w Egipcie nieciekawie i żona stanowczo zabraniała mi szukać ofert wyjazdu do tego kraju. Tak jak pisałem wcześniej w tym roku nastąpił przełom. Do Marsa Alam polecieliśmy 4 raz. Poza Braycą byliśmy w Malice i Hiltonie.
MA05.jpg


Jeśli chodzi o wycieczki to ofert jest sporo. Można sobie takie kupić u rezydentów z biur którzy akurat są w danym hotelu, na plaży, bądź przez internet. Jest kilka firm polsko języcznych. Nas w zasadzie nie interesowały wycieczki typu starożytność, tylko typowo „wodne”. Więcej napiszę o wycieczkach w innym Akcie. :)
MA06.jpg

majkik75
„I po tym wyjeździe obydwoje stwierdziliśmy, że raz w życiu wystarczy”
Myślę, że zrozumiałem Twoje zdanie. To co na powierzchni – nic się nie zmieniło, ale po kilku pobytach człowiek się uodparnia, albo ignoruje. Jednak to co jest pod wodą warto zobaczyć, bo jednak wpływ człowieka na środowisko jest okrutnie niszczycielski. Nasza rezydentka podczas spotkania powiedziała , że jedna z zatok w Marsa gdzie dotychczas nie było hoteli i były organizowane wycieczki tylko łodzią stała się własnością jakiegoś szejka. A ten postanowił wybudować tam nowe hotele, co wiąże się z degradacją rafy przybrzeżnej.

MA07.jpg


Tym razem do Egiptu zabrałem trochę więcej wyposażenia. Miałem plan sporo czasu spędzić w wodzie, stąd też w walizce znalazły się płetwy, maska do snurków, a w podręcznym aparat i kamera do zdjęć pod wodą oraz telefony ładowarki i kabelki …
Żonę namówiłem do zakupu maski, sama przyznała, że nie była pewne czy jej użyje. Ona chciała odpocząć typowo od pracy na leżaku słuchając książek i wygrzewając się w cieniu parasola. Chciałem, aby w końcu przełamała strach przed wodą. Pozostał jej uraz po tym jak w dzieciństwie się topiła. W sumie na kilka pobytów w Egipcie tylko raz byliśmy razem pływać i nie było to udane pływanie. Tym razem udało mi się powoli zaszczepić radość z oglądania podwodnych harców rybek.
MA08.jpg

MA09.jpg


:papa:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 01.10.2019 18:45

Witam .:papa:
Z ciekawości przysiądę i nieśmiało zapytam o ten aparacik co takie fajne fotki robi pod wodą . 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.10.2019 19:16

Akwarium jako zajawka OK :lol:
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 01.10.2019 21:36

Brayka super rafa od samych kostek w głębię.Śmiało mogę polecić.

Zdjęcia,jakbym tam był,piękne.
Podpinam się pod pytaniem o aparat.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.10.2019 21:44

Bodek1 napisał(a):Witam .:papa:
Z ciekawości przysiądę i nieśmiało zapytam o ten aparacik co takie fajne fotki robi pod wodą . 8)


Zapraszam
Te pierwsze, hmm fotki, bo tak też to można nazwać pochodzą z kamerki SJCaM 5000 elite, którą kupiłem przed wyjazdem. O niej przeczytałem tutaj na forum. Robię po prostu print screen z filmików, które nią nakręciłem.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 01.10.2019 21:52

Janusz Bajcer napisał(a):Akwarium jako zajawka OK :lol:


Nigdy w domu nie trzymałem rybek w akwarium, więc nadrabiam zaległości na wyjeździe. ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.10.2019 08:35

Jer napisał(a):kamerki SJCaM 5000 elite


Bardzo fajna, co prawda nie mam, ale też się zastanawiałem. Kupowana na Ali ? ;)

Zdjęcia podwodne z takich miejsc są super. Ale pokaż co tam na lądzie słychać :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 02.10.2019 08:42

Też czekam :D
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.10.2019 20:53

Akt 3

Poprzednio dość zdawkowo napisałem o hotelu w jakim się zatrzymaliśmy, więc teraz postaram się opowiedzieć więcej – to niby ta część lądowa. Może nie o to chodziło pytającym, ale coś skrobnę. Wybrałem w sumie po raz trzeci miejsce (hotel Malika i Hilton są przy tej samej zatoce) na pobyt w Marsa z hotelami w zatoce. Hotele poza zatokami mają swoje pomosty z dostępem do morza, ale często w tym rejonie Egiptu jest problem z wiatrem, który uniemożliwia zejście do morza z pomostu ze względu na duże fale.

Mój wybór padł na zatokę z grupą hoteli pod szyldem Madinat Coraya.
hotele4.jpg

Po analizie i sprawdzaniach na różnych stronach www wybrałem ten.
hotele3.jpg


Zatoka wydaje się ciut większa, niż ta przy której stoją hotele Brayki. Jednak podobne jest zejście z plaży do morza, oraz pomost z prawej strony zatoki. Niestety podczas mojego pobytu jeszcze tego pomostu w Brayce nie było.
hotele1.jpg
za plecami teren hotelu Steigenberger

Trzy hotele z tej grupy położone są przy zatoce, czyli od lewej Coraya, Lamaya i Solaya. Za nimi jest Dar El Medina i na prawo nowy hotel Maraya, oraz Aqua. Po lewej stronie zatoki jest Steigenberger. Dodać do tego trzeba jeszcze Three Corners Sea Beach, gdzie jak polazłem nie bronili mi wstępu na teren hotelu. Po prawej jest jeszcze Jaz Grant Resta, a dalej na południe miałem się wybrać na zwiedzanie i jakoś nie znalazłem na to czasu. Dziwne.

O hotelu Lamaya

Zakwaterowanie mieliśmy w tzw. budynku głównym, na tym panoramicznym zdjęciu widać pomosty, a zanim jasny budynek. Te dwa żółte po lewej to już hotel Samaya. Te wszystkie hotele w zatoce tworzyły całość.
Jak było do przewidzenia pokój dostaliśmy na parterze. Pierwszy pokój z lewej strony budynku. Niewiele myśląc poszliśmy do recepcji z prośbą o zmianę pokoju na wyższe piętro. Obiecali zmianę następnego dnia jak pokój wyżej się zwolni. I tak się stało, prawie o umówionej godzinie dostaliśmy pokój na najwyższym piętrze, bez dopłat czy „bakszyszów”.

Widok fajny na zatokę i morze.
hotele2.jpg

Wieczorem podczas zachodu słońca jest poczęstunek w postaci drinków i orzeszków.
P1160056.jpg
poczęstunek

P1160832.jpg
poczęstunek



Jeśli kogoś interesuje jedzenie w tym hotelu. Zacznę od śniadań. Wędlin 5 rodzajów, sera żółtego też 5, białe sery, jajka na wszystkie sposoby, pełno ciast, owoców też trochę i kilka innych rzeczy których nie spróbowałem. A i jeszcze stanowisko z jogurtami. Do tego na ciepło fasolki, ziemniaki, pomidory, bekon, coś mlecznego parówki zwykłe lub takie fajnie doprawione, ale rzadko bywały. Pieczywa różnego sporo. Kawa z automatu lub nalewana prze kelnera z dzbanka (lepiej smakowała).

Obiady – nie mam zdania, bo byliśmy chyba tylko raz. Przy plaży jest restauracja, która w porze obiadowej serwuje dania na zamówienie – też nie byliśmy.
P1170273.jpg
restauracja przy plaży

A na plaży są drewniane budki, gdzie jedna to słodkości, druga napoje, a trzecia to na ciepło różne rodzaje pizzy i kanapki.

Można też sobie zamówić kolację w restauracji tematycznej – terminal przy recepcji.
Kolacje – zawsze coś można sobie wybrać, ryby, mięsa, na zewnątrz restauracji zawsze grill z 2 lub 3 mięsami do wyboru. Głodnym chyba nikt nie będzie chodził, tym bardziej, że jak jest tak ciepło to człowiek tylko szuka napoju.

Co warto wspomnieć, tak jak usłyszeliśmy od rezydentki – woda używana do warzyw, kostek lodu czy innych kulinarnych rzeczy pochodzi z wody butelkowanej.

Bary – w lobby, gdzie już tak powiedzmy elegancko, wszystko podane w szkle. Chłopaki się starają. Raz przylazłem tam totalnie uświniony, ale tylko popatrzyli skonsternowani i podali co chciałem. Codziennie wieczorami jest jakiś koncert na żywo – no może nie do końca, ale ktoś stoi przy mikrofonie i śpiewa.

Przy basenie więcej luzu – w zestawie to samo, ale mniej szkła.
P1160071.jpg
przy basenach


Napiwki mile widziane – oczywiście Ci co dają mają większe fory u kelnerów.

Na pewno pomogą mi pytania w moim pisaniu, bo niekoniecznie o czym ja będę pisał, będzie interesujące dla Was.

:papa:
Załączniki:
P1160081.jpg
teren za naszym budynkiem
P1160696.jpg
P1170274.jpg
Nieśmiertelny osiołek, który pokonuje jak widać głęboko wydeptaną drogę z doczepką z butlami dla nurków. Kilka razy dziennie.
Ostatnio edytowano 02.10.2019 21:04 przez Jer, łącznie edytowano 1 raz
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.10.2019 20:58

majkik75 napisał(a):
Jer napisał(a):kamerki SJCaM 5000 elite


Bardzo fajna, co prawda nie mam, ale też się zastanawiałem. Kupowana na Ali ? ;)

Nie, w sklepie polskim.
Następna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone