Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Magiczne Bałkany 2019

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.04.2020 14:52

Piękna relacja, aż zatęskniłem za samochodowymi wyjazdami, zwłaszcza, że wielu pokazanych przez Ciebie miejsc nie udało nam się jeszcze odwiedzić.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 13.04.2020 22:02

KOL napisał(a):Piękna relacja, aż zatęskniłem za samochodowymi wyjazdami, zwłaszcza, że wielu pokazanych przez Ciebie miejsc nie udało nam się jeszcze odwiedzić.


Miło mi,że tu zajrzałeś. Twoje relacje były też bardzo pomocne przy planowaniu moich podróży. Mam gotowy scenariusz na ten rok i szkieletowy na przyszły. Myślę, że do wakacji to wirusowe szaleństwo się skończy.
majkik75 napisał(a):Mało teraz zaglądam na forum, to dopiero zauważyłem, że skończyłeś relację :oops:

Dziękuję Ci za nią. I śmiało napiszę: fantastyczna relacja z cudownie dopracowanymi zdjęciami :!: Masz dar do pięknego pokazania mijanych ludzi, wdzięcznie, bez nadęcia, bez wymuszonej pozy (np. dziewczyny przy wodospadzie, młoda para ... ) i pewno tylko Ty wiesz ile jeszcze jest takich zdjęć choćby z tej podróży, których nie publikowałeś.

Piękny i bardzo ciekawy czas mieliście. Dokładnie tak bym chciał zwiedzać, gdy już dzieci podrosną i będzie można samemu z Żoną ruszyć po prostu przed siebie, codziennie być w innym miejscu ...

Dla mnie, najlepsza relacja ubiegłego roku (bo zacząłeś w zeszłym roku ;) )

Jeszcze raz dziękuję :)

pozdrawiam, Michał


Dzięki za miłe słowa, w tym roku chętnych jest za dużo jak na jeden samochód. Samochód i aparat przygotowane, ale w obu przypadkach nastąpiła zmiana. Z takim sposobem podróży uważaj - jest to bardzo wciągające.

Pozdrawiam.


Steftes :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 14.04.2020 09:00

steftes napisał(a):Z takim sposobem podróży uważaj - jest to bardzo wciągające.


Wiem ... Samo fakt podróżowania już uzależnia, ale oby tylko zdrowie było, to przeżyję ;)

pozdrawiam, Michał
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 24.05.2020 17:10

Fantastyczna opowieść z podróży. W tym roku po wielu latach Chorwacji, choć był rok na Macedonię, Albanię , Czarnogórę ( zresztą góry Dormitoru zaliczyłem z dzieckiem w nosidełku :D ) szukałem inspiracji i ta Grecja może dojść do skutku. Nawet zastanawiam się nad trasą czy przez Rumunię nie skoczyć.
A w jakim terminie steftes planujesz tegoroczny wyjazd , może gdzieś się miniemy??

Pozdrav i gratuluję relacji.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 24.05.2020 23:19

Miło mi, że się komuś to podobało! Cieszę się, że relacja jest potrzebna innym bałkańskim podróżnikom. Jak tylko granice będą otwarte, ale mniej więcej od 1 lipca wyruszamy przez jak zwykle przez Węgry, Bułgarię i Macedonię tym razem na wyspę Evia. Tam nas jeszcze nie było! Do zobaczenia na szlaku! :papa: :hut: Steftes
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 31.05.2020 19:23

Tak Wyspa Evia to mało znane miejsce , i niewiele informacji..
Ale na razie to Grecy nas nie chcą :cry: , choć mam nadzieję, że zmienią zdanie.
Pozdrawiam i powodzenia
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 15.07.2020 15:49

Po przeczytaniu relacji dołączam do wszystkich ochòw i achòw .
Fantastyczna podròż.
Piękne zdjęcia .
Cudowne miejsca, niektóre mi znane ale większość z nich do zobaczenia, mam nadzieję
Pozdrawiam
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 15.07.2020 19:13

mario766 napisał(a):Ale na razie to Grecy nas nie chcą :cry: , choć mam nadzieję, że zmienią zdanie.
Pozdrawiam i powodzenia


Nie czekam na zmianę ich zdania i zmieniam swoje plany. Dzisiaj trzeci dzień na Węgrzech i termy w Zalakaros. Pojutrze Chorwacja. Przejazd przez Słowację i Węgry bezproblemowo - jak w poprzednich latach. Na basenach w Sosto(tu żadnych maseczek nie widziałem)jakby mniej ludzi, ale Polaków sporo. Dużo wolnych kwater, można rezerwować z dnia na dzień.
IMG_2040.jpg

Langosz - jak to zwykle na Wegrzech.
IMG_2017.jpg

Pozdrawiam.

Steftes :?:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 16.07.2020 22:18

Ładna ta pani z langoszem :)
Misia28
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia28 » 05.03.2021 16:03

Przypadkiem trafiłam na tą relację i jestem w niej zakochana od pierwszej strony. Zdjęcia magiczne, miejsca, które odwiedziliście przepiękne. Pozytywnie zazdroszczę takiego wspaniałego wyjazdu. Szczególnie bliska dla mnie była Macedonia Północna, w której byliśmy 2 lata temu , zupełnie przez przypadek....samolotowy last minute ;) o 9 rano zarezerwowaliśmy wczasy o 17 mieliśmy wylot z Katowic, mieszkamy w Nysie więc kawałek trzeba było dojechać ;) i do tego pierwszy raz samolot ... no i cóż - było cudownie, Struga i Ochryda nas oczarowały, wiemy, że wrócimy tam jeszcze i podążymy waszymi śladami. Albania też cudowna. Zapisana do odwiedzenia.
Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych podróży i takich pięknych relacji :)
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 05.03.2021 22:22

Misia! Dziękujemy za bardzo miłą ocenę naszej relacji!Faktycznie podróż była wspaniała. Następna podobnie zaplanowana maiła być w kolejnym roku - 2020. Niestety, ze względu na wiadomą sytuację - nie doszła do skutku. Mamy nadzieję, że uda się nasze plany zrealizować w tym roku. Popełniliśmy jeszcze wcześniej kilka podróży i oczywiście i są też relacje. Można je znaleźć przeglądając to forum. Pozdrawiamy i życzymy udanych wyjazdów i wspaniałych wrażeń. Do zobaczenia na szlaku :papa: :papa: :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.10.2021 00:28

Relacja rewelacja, a zdjęcia bajka.

Czy do długich czasów naświetlania przy zdjęciach ze statywem do "pstryknięcia" używasz kabelka, czy czegoś zdalnego? Niigdy nie wgłębiałem się zbytnio w tą technologię, ale widzę, że moje nocne zdjęcia mogłyby być dużo lepsze niż "z ręki".
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 12.10.2021 11:56

Raphael napisał(a):Relacja rewelacja, a zdjęcia bajka.

Czy do długich czasów naświetlania przy zdjęciach ze statywem do "pstryknięcia" używasz kabelka, czy czegoś zdalnego? Niigdy nie wgłębiałem się zbytnio w tą technologię, ale widzę, że moje nocne zdjęcia mogłyby być dużo lepsze niż "z ręki".


Ręczne wyzwolenie migawki przy długich czasach naświetlania zawsze negatywnie wpływa na ostrość zdjęcia. Używam wtedy wężyka spustowego lub radiowego zdalnego wyzwalacza, jak np. do zdjęć nocnych w Sarajewie w tej relacji. Czasami też trzeba zablokować lustro, gdyż to też generuje drgania. Taki dedykowany do konkretnego aparatu zestaw można kupić na allegro w przystępnej cenie ok 120zł.
Pozdrawiam i życzę wspaniałych podróży i udanych zdjęć.

STEFTES :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.10.2021 17:54

Mam jeszcze pytanie logistyczne... mając do dyspozycji 3 noclegi i chcąc zwiedzić Ochrydę, Berat i kanion Ostuni (a po drodze zajrzeć jeszcze na godzinkę do Elbasan)... jak rozplanować noclegi? waham się między
a) 2 Ochryda + 1 Berat
b) 1 Ochryda + 2 Berat
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 13.10.2021 19:19

Raphael napisał(a):Mam jeszcze pytanie logistyczne... mając do dyspozycji 3 noclegi i chcąc zwiedzić Ochrydę, Berat i kanion Ostuni (a po drodze zajrzeć jeszcze na godzinkę do Elbasan)... jak rozplanować noclegi? waham się między
a) 2 Ochryda + 1 Berat
b) 1 Ochryda + 2 Berat


Raczej opcja b. Sam przejazd z Beratu do kanionu Osumi to 2 godziny krętą drogą.

Pozdrawiam.

Steftes. :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Magiczne Bałkany 2019 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone