Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 08.12.2019 20:01

majkik75 napisał(a):Muszę oddzielić dwie rzeczy.

Relacja fajna, ciekawa, na pewno przeżyłeś miły czas z atrakcjami.

Drugie poczucie nadal się nie zmieniło - raz w życiu w Egipcie wystarczy.


Nie mam daru pisania, opowiadania, czy tez zmieniania czyjegoś zdania w tym przypadku Twojego, że jednak warto spróbować jeszcze raz. :(
;-)
To tym razem jako ilustrację do tekstu pokażę zatokę nocą, ale bez księżyca.
P1160070.jpg
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 03.04.2020 22:17

Prolog :D

Tutaj, w tym roku zamierzałem kontynuować swoją relację z wybrzeża Egiptu i krótkiej wycieczki – tygodniowej ponownie do Marsa Alam w okresie świątecznym. Pod koniec roku wrzucałem zapytania i sprawdzałem jak kształtują się ceny. Na przełomie roku były bardzo fajne – 1500 zł na tydzień w hotelu 5*. Jeszcze w styczniu myślałem o zakupie wycieczki, ale miałem spore wątpliwości.

Porzuciłem myśl o wylocie na wakacje.

Mieliśmy w moim planie podróży wrócić do hotelu Brayka. Zobaczyć, czy ten napis nadal istnieje.
011.jpg

01.jpg

Takich mieć współlokatorów.
02.jpg

Na trochę wysłużonym stoliku pod parasolem piwko pić.
03.jpg

Może będzie kontynuacja tej relacji... póki co jesteśmy w domu.
04.jpg
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 06.03.2023 17:33

1500pln - wow :) to były piękne czasy :)
Właśnie szukamy z żoną czegoś na długi odpoczynek majowy i hotel 5* ALL inc. min. 4000-4500pln (wiem, majówka robi swoje) od osoby - ogólnie Egipt zrobił się bardzo drogi, ale że w połowie czerwca lecimy do Grecji na dwa tygodnie, to majówkę chciałbym spędzić na piękniej rafie koralowej i tak chyba wypadnie.

Super się czytało, pomimo czasu jaki upłynął od Twojej relacji.

Pozdrowionka
Mirelka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirelka » 30.06.2023 11:33

Wgl wakacje podrożały niestety. Można by spróbować lecieć do Egiptu na własną rękę, ale..... do tego kraju moim zdaniem lepiej lecieć tylko i wyłącznie z biurem podróży. Jeszcze co do cen.... w sezonie tak wszystko leci do góry, że głowa boli i faktycznie ceny jak np. widziałam tutaj https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt a dokładniej tutaj https://www.traveligo.pl/last-minute/eg ... oby-2_0___ no to tak się zaczynają, z Rainbow z kolei jakbyś chciał lecieć to wygląda tak : https://r.pl/egipt, z Itaki : https://www.itaka.pl/last-minute/?view= ... rrency=PLN i można by wymieniać i wymieniać.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 20.07.2023 07:24

Nie jest tak strasznie https://www.hurghada24.pl/post/czartere ... t%C4%99pne , a apartament można dość tanio wynająć.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.12.2023 21:12

We wrześniu byłem ponownie w okolicach Marsa Alam, ale inny hotel, odnowiony i byłem trochę w szoku. Sprawdzając ceny przed wyjazdem nie widziałem tak drastycznej zwyżki cen. Ten odnowiony hotel to Blue Casa - standard jak nie Egipt + do tego była bardzo fajna cena.
I też na plus było to, ze rezydent proponował wycieczki w cenie konkurencyjnej do cen w necie i na zewnątrz.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 06.02.2024 18:30

Witaj :) ...

Zajrzałem tu pierwotnie na chwilę, a znów prześledziłem całą relację :) ...

Port Ghaleb faktycznie sztuczny twór to, ale tak samo jak te wszystkie hotele, które pokazywałeś :) ... nam tam się względnie podobało i spędziliśmy tam trzy noce, czyli dwa pełne dni w apartamencie nad basenem :) ... i okolicę też całą przeszliśmy, włączając w to zaplecze miasteczka zamieszkałe przez obsługę oraz okolice willi na wzgórzu, jak domniemam będącej własnością kuwejckiego inwestora, który cały ten teren wykupił na początk lat 2000 i zagospodarował :) ...

Na więcej zapraszam do naszej egipskiej, non-inclusivnej relacji ;) :), która już wkrótce, jakoś z początkiem marca myślę :) :) ...

PAP
Poprzednia strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone