Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 05.10.2019 23:16

Akt 4

Przerywnik akwariowy.
Lubię obserwować zachowania ryb, a one jak widziałem, też były zainteresowane tym co tam robię. Ustawiały się bokiem i obserwowały i nawet kiedy zrobiłem jakiś gwałtowny ruch odpływały, ale ponownie wracały. Były też takie, które spały lub też były w pewnego rodzaju letargu. W sieci można przeczytać o śnie ryb. Jednak, jak zauważyłem zawsze któraś z ryb ze stada była na czujce.

:papa:
Załączniki:
akwa1.jpg
ta się uśmiecha wg mnie
akwa2.jpg
tu akurat byliśmy wcześnie rano - jedzą
akwa3.jpg
tu niektóre się bardzo lubią
akwa4.jpg
a te długie spały ewidentnie - zero ruchu, w jednym miejscu, tylko strażnik się ruszał
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 06.10.2019 07:52

Zauważyliście wojsko na plaży w celu ochrony ? U nas przypływali ok.23 i znikali przed wschodem słońca. Kilka razy w czasie nocnych spacerów widzieliśmy ich, zawsze chodzili wzdłuż plaży.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 06.10.2019 20:19

Nie, nie widziałem, aby ktoś przypływał do plaży, a kilka wieczorów chodziłem nad zatoką w takich godzinach. Kilka osób przemknęło, ale to raczej na palcach jednej ręki można policzyć, o ile imprez nie było na plaży. :) Widziałem nurków, którzy rozświetlali wodę światłami w głębi przy pomoście. Rano na wakacjach, nie, nie udało się wstać przed wschodem słońca, ale 6.30 była raczej codziennie. Za późno się kładliśmy spać. Rankiem widziałem tylko pierwszych sportowców biegających po ścieżce przy plaży, oraz pierwszych amatorów oglądania akwarium. :)

Na plaży była tylko jedna budka ochroniarza i to nie na cyplach jak to w Brayce było, ale przed wejściem na tereny hotelu Steigenberger. Ten akurat siedział i właściwie tyle. Inne budki z ochroniarzami były już sporo dalej poza zatoką kiedy się szło w lewą czy prawą stronę.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 06.10.2019 20:32

Cztery razy w ciągu dwóch tygodni,w szczycie sezonu tj.przełom lipca i sierpnia,może dla tego.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 08.10.2019 23:27

Po wielkich bojach z komputerem, który się zawieszał spróbowałem zmontować film. Nie jest to dzieło, ale tym razem nie puszczam w eter tylko tego co wyszło z kamery. UFF

https://youtu.be/9QT50LVCnbw
:papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 11.10.2019 22:44

Akt 5

Jeszcze w Polsce popatrzyłem na google mapy, co będę mógł zobaczyć w okolicy. Okazało się, że idąc na północ kilka kilometrów, jest zatoka zupełnie niezabudowana. Tylko trzeba się ogarnąć wcześnie rano i ruszyć zaraz po śniadaniu. Prawie tak się stało. :) No, ale nic w drogę, do celu.

P1160063a.jpg


PS Walczyłem z wysyłaniem całości postu. Niestety po 2 próbach na dzisiaj się poddałem.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.10.2019 11:54

Jestem i patrzę. W Egipcie nie byłam i nie wiem czy będę. Jakoś brak mi przekonania, ale kto wie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 12.10.2019 19:56

aga_stella napisał(a):Jestem i patrzę. W Egipcie nie byłam i nie wiem czy będę. Jakoś brak mi przekonania, ale kto wie.


Witam,

Nie wiem,czy relacją Cie przekonam, ale zobaczymy. Ja do Egiptu wracam odwiedzać rybki, bo większość starożytnych pozostałości odwiedziłem. :)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 12.10.2019 20:38

Idąc trzeba minąć te zatokowe hotele, a potem Three Corners, ale plaża i widok hotelu nie zachęcił mnie aby zaglądnąć dalej w głąb obiektu.
P1160215.jpg

P1160209.jpg

P1160212.jpg
tam jest mój cel
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 12.10.2019 20:48

Tak na raty, bo nie udaje się wkleić całości

Szacowałem sobie, że w 40 min. tam dotrę. Ale po drodze fotki, spotkanie z tubylcami, mieszkającymi przy plaży w namiocie. Cała rodzina, przywitaliśmy się bez pamiątkowej foty.

Idąc wybrzeżem, czasami nie jest łatwo. Grzęźnie się w podłożu, a tu żar leje się z nieba mimo porannej godziny. Pustynia jak sięgnąć okiem.
P1160222.jpg

P1160218.jpg

P1160220.jpg
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 12.10.2019 20:53

Plusem było to, że wiał mocny wiatr, który sprawiał, że nie odczuwało się tak bardzo rosnącej temperatury powietrza.
Jak to na wybrzeżu, można natrafić na fajne muszle? TO było wielkości-długości męskiej dłoni.
P1160225.jpg

Ten okaz też był dla mnie ciekawy.
P1160226.jpg

Ustrzeliłem również kolorowego ptaka, który dzielnie walczył z wiatrem. Niestety dla niego, a dobrze dla mnie, nie mógł daleko lecieć i przysiadł na skałce chroniąc się przed wiatrem. I tu mogłem go uwiecznić na fotce.
P1160230.jpg

P1160244.jpg
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.10.2019 10:45

Nie dla mnie ten resort. Już widzę siebie jak żrę, piję, żrę, piję i tak w kółko. Po tygodniowym pobycie 10 kg do przodu. O zgrozo nigdy nie pojadę na taki wypoczynek. Jestem zbyt łakomy na pyszne kąski. Jest to wyzwanie dla niejadków.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.10.2019 18:23

Jer napisał(a):Jak to na wybrzeżu, można natrafić na fajne muszle? TO było wielkości-długości męskiej dłoni.
Obrazek

Ta "muszla" wygląda mi na kość mątwy: jest to bogate źródło wapna, które kupowaliśmy naszym żółwiom, aby niedobory sobie uzupełniały. W akwarium unosi się na powierzchni i żółwie sobie podskubują jak mają ochotę...

Ural napisał(a):Nie dla mnie ten resort. Już widzę siebie jak żrę, piję, żrę, piję i tak w kółko. Po tygodniowym pobycie 10 kg do przodu.
Coś w tym jest i sama się tego obawiam, ja jestem miłośnikiem słodyczy i nie potrafiłabym sobie ich odmówić...ale jednak Egipt (przynajmniej dla mnie) to kiedyś i tylko w takiej opcji...
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.10.2019 18:59

Ural napisał(a):Nie dla mnie ten resort. Już widzę siebie jak żrę, piję, żrę, piję i tak w kółko. Po tygodniowym pobycie 10 kg do przodu. O zgrozo nigdy nie pojadę na taki wypoczynek. Jestem zbyt łakomy na pyszne kąski. Jest to wyzwanie dla niejadków.


:D No cóż, na mnie się dziwnie patrzyli jak brałem do próbowania po małym kawałeczku ich słodkich, regionalnych specjałów. Spróbowałem raz i wystarczy, czy dobre rzecz gustu. Dla mnie za słodkie. Niejadkiem nie jestem, ale jak jest gorąco to jak wcześniej wspominałem nawet nie poszliśmy do innych restauracji. Piwo akurat było dobre, Stella i Sahara. Lekkie i orzeźwiające.
Alkohole mocniejsze, to jednak ich rodzima produkcja i lepiej sobie darować.
Aha, mi tam waga spadła, bo jednak dziennie sporo godzin aktywności było.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.10.2019 19:05

piekara114 napisał(a):
Jer napisał(a):Jak to na wybrzeżu, można natrafić na fajne muszle? TO było wielkości-długości męskiej dłoni.

Ta "muszla" wygląda mi na kość mątwy: jest to bogate źródło wapna, które kupowaliśmy naszym żółwiom, aby niedobory sobie uzupełniały. W akwarium unosi się na powierzchni i żółwie sobie podskubują jak mają ochotę...


O widzisz, faktycznie to może być kość, czy jak to zwał. Pozostała fotka, bo zabrać do Polski okazu nie mogłem. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone