Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-)

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.11.2019 22:12

Tym razem zachód słońca w kilku odsłonach. Było, jest to pewnym ceremoniałem wieczornym dla ludzi przebywających w tym hotelu – wspominałem o tym wcześniej.
P1160312.jpg

P1160060.jpg

P1160320.jpg

A i trafił mi się księżyc, ale trudny do uwiecznienia. Po tej nocy zmieniły się pływy w zatoce. :)
P1160425.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.11.2019 20:05

Czytam i oglądam te egipskie ciemności ... aby mieć jasność co do pobytu (może w marcu lub w kwietniu 2020)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2019 21:18

Ale chciałabym się tam znaleźć i pozaglądać pod wodę.... echhh, może kiedyś...
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.11.2019 21:29

Janusz Bajcer napisał(a):Czytam i oglądam te egipskie ciemności ... aby mieć jasność co do pobytu (może w marcu lub w kwietniu 2020)


Trzeba jechać, jest spokojnie - przynajmniej od dłuższego czasu nie było nic o zawirowaniach "politycznych". W pamiętnym, że tak nawiążę - kwietniu 2010 roku byłem w Hurghadzie. Dokładnie 9. kwietnia późno w nocy wylądowaliśmy w Egipcie, a rankiem 10 byliśmy na plaży.

Zmierzam do tego, że woda nadawała się do pływania, nie tylko przy hotelu, ale i jeszcze podczas wycieczki na rafy oddalone trochę od wybrzeża.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.11.2019 21:34

piekara114 napisał(a):Ale chciałabym się tam znaleźć i pozaglądać pod wodę.... echhh, może kiedyś...


Napisałem Januszowi - jechać. :) Tylko lecieć i sprawdzić jak to wygląda, bo zdjęcia i filmy - to nie to - trzeba to dotknąć.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.11.2019 22:00

AKT14
Po nocy nadchodzi dzień. Tym razem trochę słonecznych fotek z okolicznych hoteli. Nie wszystkich za jednym razem, ale tych co były najbliżej. Nie mogłem ciągle siedzieć tylko w wodzie, bo ludzki organizm nie jest do tego przyzwyczajony. Kilka razy zdarzyło się, że przegiąłem i wychodziłem mocno wychłodzony. Woda nie była zimna, ale kilka stopni niższa niż temperatura ciała. Czas robił jednak swoje.
BezNazwy_Panorama12.jpg
.


Taki ogólny ogląd z góry na zatokę z wieżyczki z hotelu Coraya. Trochę inna perspektywa niż z naszego balkonu. Poza tym pływaniem, aqua parkiem, terenów do spacerów dziennych lub tez wieczornych jest całkiem sporo. Ba, można sobie pobiegać i też się zmęczyć- zwłaszcza przed śniadaniem, gdy jeszcze słońce dopiero się rozgrzewało. Mi podczas tych dwóch tygodni nie udało się zajrzeć we wszystkie miejsca.
P1160079.jpg
Coraya - baseny


W zasadzie te hotele Samaya, Lamaya i Coraya wzajemnie się przenikają, nie ma widocznej granicy między nimi. No może elewacje budynków mają inny kolor, ale wszystkie wyszły zapewne od pomysłu jednego architekta.
P1160075.jpg
Samaya- baseny

P1160078.jpg
Samaya- baseny i restauracja


P1160085.jpg
Lamaya -Samaya przy plaży

P1160084.jpg
Samaya - plaża

P1160083.jpg
Samaya - plaża

Jest jak na Egipt zielono, niesamowicie ogrodnicy dbają o tę zieleń. Drzewka fajnie uformowane, trawniki wystrzyżone do miarki. Po przejechaniu kosiarką trawa nie mogła być bliżej chodnika niż te chyba 5-6 cm. Ubrany na zielono pracownik za pomocą drewnianej deseczki sprawdzał, czy jakaś kępka trawy nie zbliżyła się na mniej do chodnika. Ręcznie za pomocą noża wycinał, a kilka razy widziałem jak gość pod krawatem nad nim stał i sprawdzał pracę. :roll:
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2019 22:01

Strachu u mnie żadnego nie ma przed tymi rejonami, tylko czasu, urlopu brak, no i może trochę kasy... No i życie czasem zmusza do innych wyjazdów niż te zaplanowane...
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.11.2019 22:21

piekara114 napisał(a):Strachu u mnie żadnego nie ma przed tymi rejonami, tylko czasu, urlopu brak, no i może trochę kasy... No i życie czasem zmusza do innych wyjazdów niż te zaplanowane...


Jeśli chodzi o kasę, to fakt za wygody trzeba zapłacić nawet w Egipcie, który generalnie nie jest drogi dla zwiedzającego bez biura podróży (może być tani i z biurem-ale tu różnie może być). Tańszy od Grecji, Włoch i Chorwacji jest zdecydowanie...ale wiadomo priorytety :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 04.11.2019 22:31

No ładnie jest. Tylko jest jeden problem ze mną. Jak jestem zmęczona to mówię - mam w nosie wszystko, jadę na ALa i leżę. Gdy przychodzi co do czego, to zmieniam zdanie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 05.11.2019 21:42

Na prawo od zatoki jest jeszcze Jaz Maraya, nowy hotel – taki kanciasty i za dnia jest tam głośno od muzyki puszczanej z wielkich głośników.
P1160088.jpg
.

P1160090.jpg
.

P1160091.jpg
.

P1160526.jpg
.

P1160527.jpg
.

Dalej to już ostatni hotel w tę stronę, a potem pustynia – Jaz Grand. Nie starczyło mi czasu, aby tam się wybrać. To znaczy dotarłem do południowego końca hotelu jakoś w drugim dniu pobytu, ale poszedłem na rekonesans w klapkach, a to zdecydowanie nie jest obuwie na wyjście poza teren hotelowy.
P1160115.jpg
.

P1160116.jpg
.

P1160117.jpg
.

A na koniec tej części coś dla bardzo ambitnych i ciekawych terenu w pobliżu. Z tej góry prawdopodobnie byłby fajny widok, ale jak się tam dostać? Nie wiem.
P1160050.jpg
.

Qudami jeździliśmy po terenach tych najniższych – jaśniejsze partie górek.
:papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 05.11.2019 23:18

aga_stella napisał(a):No ładnie jest. Tylko jest jeden problem ze mną. Jak jestem zmęczona to mówię - mam w nosie wszystko, jadę na ALa i leżę. Gdy przychodzi co do czego, to zmieniam zdanie.


Na wakacje jedzie się aby odpocząć. Mi All nie przeszkadza, aby sobie pozwiedzać - nic mnie nie trzyma w hotelu. ;-)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 06.11.2019 23:04

Tym razem kilka ujęć z hotelu dla dorosłych – Steigenberger. Wg mnie był najbardziej „zazieleniony” i jak zwykle dało się zauważyć dbałość o tę zieleń.
P1160136.jpg
.

P1160161.jpg
.

P1160168.jpg
.


Innym ciekawym i bardzo kolorowym hotelem jest
P1160687.jpg
.


Znajduje się on tuż koło aqua parku i wygląda tak wewnątrz. Parter to w zasadzie sklepiki i restauracje. Obłożenie we wrześniu małe. :)
P1160683.jpg
.

P1160681.jpg
.

P1160680.jpg
.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 08.11.2019 00:19

Tereny hotelowe pokazałem w kilkunastu obrazkach, ale nic nie napisałem więcej o pokojach. Te dwa pokoje w których byliśmy były jak można się domyślić jednakowe. Zgodne z opisem katalogowym, czy też internetowym. Na zdjęciach pokoje mogą się wydawać większe (strony biur podróży). Sprzątane codziennie i tu właśnie miła niespodzianka. Osoba odpowiedzialna za sprzątanie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zjawiała się po pierwszym dotarciu do pokoju. Poznaliśmy trzech fajnych chłopaków, którzy przyszli i przywitali się z nami mówiąc, że będą dbać o porządek w mieszkaniu. Na tym nie poprzestali, bo jeden m.in. uczył mnie za każdym razem jak mnie widział języka arabskiego/egipskiego.

Inny zaskoczył mnie, poza uprzejmością tym co w Egipcie turystycznym mało spotykane. Kilka dni podczas pobytu mieliśmy wywieszoną tabliczkę, aby nie sprzątać. W dzień mojego wypadu na quady taka wywieszka wisiała, ale ja do pokoju wróciłem przed 19, a zona wyszła z niego przed 18 i w tym czasie już na klamce nie było informacji o statusie pokoju. Idąc do pokoju oczywiście spotkałem naszego HK, który tłumaczył mi, że posprzątał pokój bo żona wyszła i nie zawiesiła zawieszki. Wszedłem i zobaczyłem, że faktycznie nowe ręczniki – ale nie zostawiłem przecież tego przysłowiowego dolara. No to wracam do niego daję mu banknot, a on że to niepotrzebnie i takie tam.

Zostawianie napiwków w pokoju to też docenianie ich inwencji twórczej. Kilka przykładów poniżej.
P1160416.jpg

P1160495.jpg

P1160711.jpg

P1160822.jpg


A to, to też temat łóżkowo-hotelowy. Nie sprawdzałem, ale miejsce na masaż wydaje się świetne.
P1160716.jpg

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2019 00:52

W Turcji też tak łóżka ścielą ... :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.11.2019 01:08

Janusz Bajcer napisał(a):W Turcji też tak łóżka ścielą ... :wink:

:D
Właśnie wczoraj kuzynka podesłała kilka fotek takich dzieł z Turcji :)
Witam się, fajnie się ogląda :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Egipskie ciemności - Marsa Alam 2019 ;-) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone