Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Lizbona 2019 - postprawda :-)

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.09.2019 18:09

Buber napisał(a):
aga_stella napisał(a):.
Studnia super, ale chyba muszę tam zabrać patyk :smo:

Czyżby chodziło o sticka do robienia selfika 8O :wink: ?


A mowy nie ma. Dla mnie tej funkcji w telefonie może nie być. Użyłam jej dwa razy w życiu - pierwszy i ostatni.
O normalnego kijka mi chodzi, może być patyk. Nic na to nie poradzę, na takich rzeczach mam zachwiania równowagi i koniec (nikt nie namówi mnie np. na Słowacki Raj). Myślę, że Potter dlatego leciała od drugiej strony (bo to samo mi przyszło do głowy).

Dałeś mi do myślenia pisząc o dyskusyjnych wnętrzach pałacu. I chyba masz rację. Jak na razie znalazłam tylko jedno miejsce, które chciałabym zobaczyć - salę herbów i polowania

Brama z trytonem... - świetne ujęcie
Zamek Maurów - obowiązkowo, a widoki 8O
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 04.09.2019 06:27

Dobrze będzie.
Za kijkami w parku się nie rozglądałem, ale tam zieleni dużo, pewnie coś znajdzie w krzakach.
Co do pałacu Pena ... sam nie wiem, na internetach piszą że w środku fajnie, tych kilka euro to nie jest mega wydatek.
Moja ekipa stwierdziła, że nie chce do środka, nie zmuszałem.
Myślę, że lepiej chyba pochodzić po parku , może na ten Cruz Alta.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 04.09.2019 18:46

...
Jedziemy wolno piękną drogą N247.
Po drodze mijamy ładne Praie, zwłaszcza Guincho ... kawał piachu.
Gdzieś w tamtych rejonach trasa odbija do góry i po kilkunastu minutach jesteśmy na miejscu.
Na darmowym parkingu dużo miejsca, ludzie jacyś są, ale bez tłumów.
Idziemy ...idziemy ... aż dojdziemy :hut: .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


CABO DA ROCA ... koniec świata.
Przed nami bezkresna woda na pół globu, a za nią Ameryka (no jeżeli nie liczyć tych piesków :wink: ).

Wrażenie niesamowite.
Zdjęcia kompletnie nie oddają urody i jakiejś takiej siły, tego miejsca.
Bardzo chciałem się tu znaleźć i nie zawiodłem się.


Obrazek

Obrazek


Na szczęście jest pogoda (w deszczowy dzień power znacznie spada), ale paskudnie wieje.
Dobrze, ze mam czapkę, bo zwiałoby mi resztkę włosów z głowy.
Rozglądamy się ...
Latarnia jest dość malownicza, a zza klifów wyglądają piękne skałki - to pewnie z leżącej niedaleko Praia da Ursa.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fajne miejsce ...
Bliskie spotkanie z latarnią (zza płota, bo zamknięta), rzut oka za siebie i jedziemy dalej.


Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.09.2019 19:17

Wojtku, nadrobiłam zaległości u Ciebie i tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że muszę polecieć (a może pojechać? ;)) do Lizbony! Niemal wszyscy moi znajomi albo właśnie stamtąd wrócili, albo się niedługo wybierają ;) Modny ostatnio kierunek, co wcale mnie nie dziwi.

Ostatni odcinek wymiata! A Ty piszesz, że na żywo jest jeszcze ładniej niż na Twoich zdjęciach... 8O :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 04.09.2019 19:27

Zauroczony jestem tym miastem, atmosfera, knajpki myślę, że na pewno by Ci się spodobały.
Otoczenie również ...jedyny mankament, że plavac na Cabo da Roca miałby raczej wolne.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.09.2019 16:57

Magiczne jest to wybrzeże Portugalii.
Cabo da Roca i Praia da Ursa muszę obowiązkowo odwiedzić :!:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.09.2019 19:31

Siedzimy w beach barze na Pelo, 29st o 21:00. Zajrzałem chwilę do Ciebie i tak mi się zatęskniło za Portugalią.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.09.2019 22:18

marze_na napisał(a):Magiczne jest to wybrzeże Portugalii.
Cabo da Roca i Praia da Ursa muszę obowiązkowo odwiedzić :!:

Tak, jest spektakularne.
Ale myślę, że to co pokazałaś Ty i te kiero, w swoich relacjach jest NAJ -NAJ... okołolizbońskie Praie chyba słabo wypadną przy Algarve.
Niestety, to co opisane powyżej to był nasz ostatni kontakt z Atlantykiem.
Dalej pojechaliśmy w interior, a tam ... myślę, że to będzie dla Ciebie Marzenko miła niespodzianka :D .
:papa:


te kiero napisał(a):Siedzimy w beach barze na Pelo, 29st o 21:00. Zajrzałem chwilę do Ciebie i tak mi się zatęskniło za Portugalią.

8O :mrgreen:
He, he - chłodek by się przydał.
Ale w ogóle, to strasznie mi miło, ze nawet w czasie urlopu zajrzałeś do tej n-tej lizbońskiej relacji.
W Lizbonie, było wtedy z temperaturą, maksymalnie tak przez pół jak na PELO ... no ale wiesz, Grecja też ma swój urok (mimo wszystko na Portugalię nie zamienię :D ).
Pocieszę Cię, w moim biegunie ciepła też było dzisiaj 29 gradusów (choć tylko chwilowo, w południe).
Miłego wypoczynku.
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2019 09:34

Cabo de Roca to fantastyczne miejsce, chciałbym tam kiedyś wrócić raz jeszcze
:)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.09.2019 19:43

Jest cos w tym miejscu, jakiś bezkres; też mógłbym tam wrócić ... ale liczę na inne warunki oświetleniowe :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.09.2019 19:45

...
Obrazek


Convento dos Capuchos - LINK
Klasztor franciszkański założony w XVI wieku, w sercu lasów Sintry.
Przez kilkaset lat miejsce kontemplacji i modlitwy, niczym nie zakłóconej, bo bieda panowała tutaj sakramencka.
Na początku XIX wieku budynki zostały całkowicie opuszczone ... i wydaje się, ze od tego czasu nic się tu nie zmieniło.

To w sumie niedaleko od Cabo da Roca, ale trzeba się posiłkować google maps albo inną nawigacją, żeby tam trafić.
Jest trochę tych dróżek w lesie, łatwo pobłądzić, a po drodze nie ma za bardzo kogo zapytać.
Na parkingu zobaczyliśmy jedynie ze dwa auta należące pewnie do obsługi.
Człowiek w bramie zdziwiony naszą obecnością, kasuje nas na parę Euro (6- 7 ... nie pamiętam dokładnie - symboliczna zniżka z LC) i możemy wchodzić.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jakoś tak naturalnie trafiamy na placyk z sadzawką.
Widziałem wcześniej jego zdjęcia w necie ... i to skłoniło mnie do przyjazdu tutaj.
Miejsce tonące w zieleni, kamienne budynki i murki porośnięte mchem oraz trawą.
To wszystko jest kompletnie nierealnie ... przypomina to jakiś Willow, czy miasteczko Hobbitów.
Obchodzimy temat dookoła, nie ma tam wyznaczonej trasy, na tzw. punkty widokowe bez sensu się wspinać, są zarośnięte.
W stosunku do innych obiektów "sintrowych" ten wydaje się najbardziej zaniedbany... taki jak przed laty.
Widać liczne próby łatania dziur itp., w ścieżkach i schodkach, ogrodzone kolorową taśmą.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.09.2019 20:01

O rany! Bardzo chciałam to miejsce obejrzeć 8) .
Wrzucaj więcej :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.09.2019 21:45

marze_na napisał(a):O rany! Bardzo chciałam to miejsce obejrzeć 8) .
Wrzucaj więcej :wink: .


Mam tak samo 8) Dawaj dalej . . . CZAD


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.09.2019 21:52

Wow! Ja chcę do tego Shire. :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 07.09.2019 09:37

Cudo.
Przyłączam się do powyższych zachwytów i też chcę więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Lizbona 2019 - postprawda :-) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone