Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Istria 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Zimowa Istria 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.02.2022 22:53

Nie jest to zbyt popularny termin na odwiedziny Chorwacji dlatego może zainteresuje was moja relacja z takiej wizyty.

Czas może nie jest zbyt dobry na rozpoczęcie tej relacji, ale boję się że później nie zmobilizuję się by ją napisać.
Może również oderwiecie się na chwilę od czytania i oglądania aktualnych wieści i pooglądacie jak wygląda Istria w lutym.

Na początek tradycyjna fotograficzna zajawka.

P1010177.JPG

P1010620.JPG


20220222_132158.jpg

P1010550.JPG

P1010493.JPG

P1010348.JPG



20220222_112028.jpg

20220224_082329.jpg

20220223_182627.jpg

20220224_141545.jpg

P1010672.JPG

P1010691.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.02.2022 22:55

Bardzo chętnie zajrzę w porze zimowej, najpierw wirtualnie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2022 23:08

Istrię letnią trochę zmam :smo: :D
Ciekawy jestem tej zimowej. :idea:
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 27.02.2022 23:13

Ładnie tam zimą. Ani latem ani tym bardziej zimą tam nie byłem ( z wyjątkiem jednodniowej wycieczki do Puli ) , więc z chęcią zobaczę czy tam śniegu napadało
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.02.2022 11:20

Zdjęciami z ptakami mnie kupiłeś :wink:

Zimowa Chorwacja musi być piękna - taka...ciepła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A czas na pisanie jak najbardziej moim zdaniem jest odpowiedni. Żeby pomagać - trzeba samemu być w dobrej kondycji a relacje zdecydowanie pomagają w jej utrzymaniu :oczko_usmiech:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.02.2022 11:53

Moje pierwsze chorwackie wakacje były na Istrii.
Chętnie poczytam, może odwiedzisz znajome mi miejsca. A na pewno poznam nowe.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 28.02.2022 11:56

Czy zimą czy latem, to jak przekazuje napis namalowany na murze w Puli, który widuję co roku, "Samo Istria". Ale zimą to tam jeszcze nie byłem więc jestem ciekaw.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.02.2022 14:04

Oczywiście jestem i z chęcią czytam, tym bardziej Twoje relacje :) :papa:
Bardzo jestem ciekawy jak jest tam zimą, opisuj proszę jak najwięcej :hut:

pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.02.2022 20:14

te kiero napisał(a):Bardzo chętnie zajrzę w porze zimowej, najpierw wirtualnie

Janusz Bajcer napisał(a):Istrię letnią trochę zmam :smo: :D
Ciekawy jestem tej zimowej. :idea:

labusm napisał(a):Ładnie tam zimą. Ani latem ani tym bardziej zimą tam nie byłem ( z wyjątkiem jednodniowej wycieczki do Puli ) , więc z chęcią zobaczę czy tam śniegu napadało


Zapraszam do czytania

Kapitańska Baba napisał(a):Zdjęciami z ptakami mnie kupiłeś :wink:

Zimowa Chorwacja musi być piękna - taka...ciepła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A czas na pisanie jak najbardziej moim zdaniem jest odpowiedni. Żeby pomagać - trzeba samemu być w dobrej kondycji a relacje zdecydowanie pomagają w jej utrzymaniu :oczko_usmiech:


Chyba masz racje - każdy z nas musi mieć jakąś odskocznię od tych wiadomości dla zdrowia psychicznego.

empire13 napisał(a):Moje pierwsze chorwackie wakacje były na Istrii.
Chętnie poczytam, może odwiedzisz znajome mi miejsca. A na pewno poznam nowe.


Calapula napisał(a):Czy zimą czy latem, to jak przekazuje napis namalowany na murze w Puli, który widuję co roku, "Samo Istria". Ale zimą to tam jeszcze nie byłem więc jestem ciekaw.


majkik75 napisał(a):Oczywiście jestem i z chęcią czytam, tym bardziej Twoje relacje :) :papa:
Bardzo jestem ciekawy jak jest tam zimą, opisuj proszę jak najwięcej :hut:

pozdrawiam, Michał


Mam nadzieję, że zaspokoję waszą ciekawość
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.02.2022 23:24

Oderwanie się od wiadomości, choć na chwilę, dobrze mi zrobi.
Jestem :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.02.2022 23:29

Ferie zimowe się zbliżają - mamy jakieś plany? padło pytanie u nas początkiem stycznia. W zeszłym roku walczyliśmy z wirusem w styczniu wiec w głowach nam nie były wyjazdy, ale w tym chyba już gdzieś pojedziemy chyba?
Ciągnie nas nad Bałtyk w zimie ale już tak dwa razy ferie spędzaliśmy.

To może pojedziemy do Plitvic? Widzieliśmy na fotkach jak park pięknie wygląda w zimowej szacie i byliśmy tam już lata temu.
OK - jedziemy. Szybki wybór kwatery w pobliżu na bookingu i klik - rezerwacja. Ale co tylko dwa dni i wracamy?
No nie. To może jeszcze gdzieś nad Adriatyk? Tylko gdzie? - raczej blisko - Istria? byliśmy już tam. Ale po wschodniej stronie jeszcze nie? Dobra to szukamy.
Eksploracja bookinga trwa dalej i jest. Opatija, fajny apartament - cena niezła - zaklepane.
Odliczanie dni rozpoczęte. Codzienne obserwacje prognoz pogody i kamerek internetowych już weszło w krew. Ale im bliżej do wyjazdu tym więcej wątpliwości.

Niby jest zima w Plitwicach ale jakaś taka szara i prognozy jakieś takie wiosenne. Miał być śnieg a tu będzie deszcz i plucha. Chyba nam się już nie chce tam jechać. :roll:

Ale co teraz? Może jak już jedziemy do Opatiji to inna lokalizacja na Istrii? Booking znów w ruch i jest on - Vrsar - apartament z widoczkiem. Tu klik, tam odklik i mamy 7 nocy na Istrii. :sm:

No to zostało już końcowe odliczanie. Już po rezerwacji przypominamy sobie że mamy kupione bilety na koncert w wieczór przed wyjazdem. Nic to, damy radę i tak w noc przed wyjazdem męczy mnie reisefieber i spać nie mogę.

Nadchodzi piątek 18 lutego, o 19 jedziemy na koncert Grzegorza Turnaua.

a0.jpg

a01.jpg


Koncert jest świetny (w naszej nowej sali koncertowej w Bielsku - Cavatina Hall) no ale kładziemy się spać przed północą a o 3 rano pobudka i o 4 wyjazd. Chcemy być jeszcze na miejscu za dnia.

Jedziemy naszą stałą trasą - czyli Słowacja, Węgry, kawałek Słowenii. W Węgierskiej Górce tankowanie pod korek, potem tradycyjne zakupy w Tesco Szombathely i witamy Chorwację w Mursko Središće. Na trasie jak się można domyśleć korków nie uświadczamy. Niestety przed Zagrzebiem pogarsza się pogoda, pojawiają się chmury i zaczyna padać. Nie jedzie się już przyjemnie. Dodatkowo za Rijeką pojawia się mgła - humory się psują i zastanawiamy się jaka pogoda nas czeka na miejscu. Jednak po przedostaniu się na drugą stronę Istrii za tunelem Učka pogoda się uspokaja, przestaje padać i gdzieniegdzie pojawia się słońce.

Pojawiamy się na miejscu we Vrsarze po godzinie 15. Klucze do apartmana odbieramy w recepcji pobliskiego Hotelu Pineta (apartamenty są jego częścią).

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg



Sam apartament jest duży i wygodny. Nie mam zdjęć wnętrza bo zapomniałem zrobić ale może w nim spać 5 osób. Sypialna 2 osobowa, duży salon z 3 kanapami i aneksem kuchennym i łazienką. No i balkon z fajnym widokiem.

a5.jpg

https://www.booking.com/hotel/hr/apartm ... va.pl.html

Co do ceny, za 4 noce zapłaciliśmy 171 EUR czyli niecałe 43 eur/dobę. W cenie jest możliwość korzystania z hotelowych basenów. W lecie są też zewnętrzne ale w zimie tylko jeden w środku. Można na miejscu w restauracji hotelowej kupić śniadania i obiady (10 i 15 eur) co do jakości nie wiem bo nie korzystaliśmy ale opinie na bookingu pozytywne.
Z ciekawości sprawdziłem ile chcą za nasz apartman w sierpniu - 4 dni 880 eur czyli 220 na dobę - cena raczej zaporowa jak dla nas.

Idziemy się wypakować, auto parkujemy na rivie pod oknami. Trzeba niestety wtargać toboły na 3 piętro.

a1.jpg


Po rozpakowaniu i krótkim zadomowieniu (testowanie wifi, czystości łazienki, możliwości podłączenia Miboxa do TV i wyposażenia kuchni - kolejność nieprzypadkowa), idziemy na spacer zapoznawczy.

Palmy w dobrej kondycji

a6.jpg


Kwitnący rozmaryn

a7.jpg


Widoczki są

a8.jpg

a9.jpg


Jachty zaparkowane

a10.jpg


Tłoku na plaży nie stwierdzamy

a11.jpg


Potem jeszcze kolacja i kontemplacja zmieniającej się widokówki zaokiennej i nadszedł koniec pierwszego dnia. :hearts:

a12.jpg

a13.jpg

a14.jpg
Ostatnio edytowano 01.03.2022 00:11 przez mchrob, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2022 23:46

mchrob napisał(a):Kwitnący rozmaryn

Ruzmarin to wdzięczny kwiatek w piosenkach. :wink:
W swojej muzycznej szafie mam 10, w których ten kwiatek występuje w tytule :lol:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.03.2022 01:05

Katerina napisał(a):Oderwanie się od wiadomości, choć na chwilę, dobrze mi zrobi.
Jestem :papa:


Dzięki że jesteś.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.03.2022 01:15

Janusz Bajcer napisał(a):
mchrob napisał(a):Kwitnący rozmaryn

Ruzmarin to wdzięczny kwiatek w piosenkach. :wink:
W swojej muzycznej szafie mam 10, w których ten kwiatek występuje w tytule :lol:


A na temat kwitnącej mimozy masz jakieś?

a22.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.03.2022 09:42

Rozmaryn prawie przez okrągły rok kwitnie na moim parapecie. Jedne kwiatki gubi, natychmiast pojawiają się kolejne - choć oczywiście nie w takich ilościach jak na Twoim zdjęciu :wink:
Plaża pusta - bo nas tam nie było :mrgreen: Juz sobie wyobrażam miny Chorwatów na widok pływających wariatów z Polski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rozgrzewka, kąpiel na plaży i szybko na jeden z tych jachtów śpiących w porcie - to by było coś :oczko_usmiech:

Nocleg rzeczywiście tani w porównaniu z sezonem 8O
I z super widokiem z okna :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone