Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Istria 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 01.03.2022 11:09

Rewelacyjny pomysł na zimowe ferie :!:
Czekam na kolejne odcinki :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.03.2022 18:30

Kapitańska Baba napisał(a):Rozmaryn prawie przez okrągły rok kwitnie na moim parapecie. Jedne kwiatki gubi, natychmiast pojawiają się kolejne - choć oczywiście nie w takich ilościach jak na Twoim zdjęciu :wink:
Plaża pusta - bo nas tam nie było :mrgreen: Juz sobie wyobrażam miny Chorwatów na widok pływających wariatów z Polski

Nam też rozmaryn rośnie w zielniku ale tylko kilka kwiatków się pojawia. Co do kąpiących to było kilku widać na innej plaży, na późniejszych zdjęciach pokażę ;)

crooopka napisał(a):Rewelacyjny pomysł na zimowe ferie :!:
Czekam na kolejne odcinki :D

Sami też jesteśmy zadowoleni z naszego pomysłu.
Zapraszam na kolejne odcinki.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6551
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.03.2022 18:56

Cześć Michale. Mam rezerwację na kwiecień w hotelu Belweder we Vrsarze i jeszcze zarezerwowałem na drugi tydzień Baśkę na wyspie Krk. Jeszcze nie odwołałem, ale w obecnej sytuacji nie mam kompletnie ochoty na zwiedzanie. Moje myśli są zupełnie gdzie indziej. Fajnie, że piszesz, bo trochę się oderwę od tego wszystkiego.
Pozdrawiam.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.03.2022 22:33

Habanero napisał(a):Cześć Michale. Mam rezerwację na kwiecień w hotelu Belweder we Vrsarze i jeszcze zarezerwowałem na drugi tydzień Baśkę na wyspie Krk. Jeszcze nie odwołałem, ale w obecnej sytuacji nie mam kompletnie ochoty na zwiedzanie. Moje myśli są zupełnie gdzie indziej. Fajnie, że piszesz, bo trochę się oderwę od tego wszystkiego.
Pozdrawiam.


Rozumiem Cię doskonale, ostatnie dwa dni pobytu miałem już zepsute. Do kwietnia jednak jeszcze trochę zostało może się coś do tego czasu wyklaruje. A jeśli z booking-u korzystasz to pewnie do ostatniego tygodnia możesz się wycofać.
Na tą chwilę zapraszam do relacji.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.03.2022 00:33

Prognoza na kolejny dzień wskazywała że do południa ma trochę padać ale później ma pojawić się słoneczko. Dodatkowo na dzisiejsze plany wpływał fakt że małżonka ma mieć od 8 do 14 zajęcia online związane z kursem na który się zapisała. Zachciało się jej nauki to musi trochę pocierpieć.
Tak więc plan jest następujący. Rano wstajemy aby chorwackiej tradycji stało się zadość. Lecimy do najbliższego cafe baru i już o 7.30 pijemy kawkę.

b01.jpg


To już zauważyłem przy poprzednich pobytach że przy trzeciej wizycie w tym samym miejscu obsługa już pamięta co zamawiasz no i przy okazji nie drukuje już paragonu. ;)

Potem Edyta idzie do "szkoły" a ja jadę na drobne zakupy. Okazało się że potrzebny nam rozdzielacz do gniazdka bo koło telewizora brakuje miejsca do zasilenia naszego przenośnego centrum rozrywki czyli MiBoxa. Urlop to też okazja dla nas żeby wieczorami pooglądać coś na Netflixie czy HBO.

Co do zakupów w Vrsarze to przy wjeździe do miasta są dwa duże sklepy (Plodine i Konsum) zaś w centrum dość duży Studenac.
Przy okazji kupuję też jakiś napitek coby było przy czym oglądać te seriale ;) Tak przy okazji odkryliśmy ponownie Pelinkovca który nam bardzo zasmakował, a lata już temu przywieźliśmy sobie taką butelkę do Polski i wylaliśmy bo tak nam to wtedy nie podeszło.

Od sklepów rzut beretem (ale taki dobry rzut) znalazłem na GM vidikovac s pogledom na Limski kanał, no więc grzechem byłoby tam nie pojechać.

b02.JPG

b03.JPG


Wracam z zakupami, budzę chłopaków a po śniadaniu żeby wykorzystać czas idziemy przetestować hotelowy basen.
Jest nawet OK, jest tylko kilka osób a przez jakiś czas jesteśmy na nim sami. Tak on wygląda na zdjęciu z neta.

b03a.jpg


Szkoła zakończyła lekcje więc idziemy się przejść. Tym razem idziemy w drugą stronę miasta.
Pogoda jak widać już się wyklarowała, modelka zadowolona.

b04.JPG


Port rybacki, porankami przychodzili tu lokalsi po świeżą rybkę prosto z kutra.

b05.JPG


Zaskoczenie bo w basenie portowym zauważam Przyszynkę szlachetną. 8O Nie wiem czy to żywe małże czy tylko muszle?

b06.JPG


Dochodzimy do plaży

b07.jpg

b08.JPG


Dzisiaj panuje tu większy tłok - pogoda się poprawiła to się zleciały ;)

b09.JPG


Dochodzimy do pobliskiego kampu. Jak widać jest trochę gości. W większości auta z rejestracjami D i A.

b10.jpg


Tu chętnych na plażowanie już naprawdę spotykamy. Jedna osoba ewidentnie przed chwilą wyszła z wody :o

b11.jpg

b12.JPG


Na kampie funkcjonuje nawet mała knajpka

b13.JPG


Ścieżką przez lasek dochodzimy do kolejnej zatoki

b14.JPG


Z której widać już słynny Naturist Park Koversada z charakterystycznym mostem łączącym ląd z wyspą o tej samej nazwie. Koversada to najsłynniejszy ośrodek naturystyczny nad Adriatykiem i jeden z najstarszych w Europie, założony w 1961 roku. O tej porze roku ze zrozumiałych względów nieczynny.

b15.JPG


Wracamy już, przechodzimy obok zabudowań Resortu Belvedere. Konradzie rozumiem że tu masz rezerwację?

b16.JPG


Tu one na zdjęciu z innego dnia.

b16a.jpg


Ciągle napotykamy na oznaki rozpoczętej już tutaj wiosny.

b17.JPG

b18.JPG

b19.JPG


Pogoda rozpieszcza, chodzę w samej koszuli, w słońcu robi mi się już za ciepło. Przydał by się krótki rękaw.

To jeszcze nie koniec dnia, ale to już w kolejnym odcinku.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2218
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.03.2022 10:28

Byłeś tam jak rozumiem w lutym tego roku ? Jaka temperatura średnio panowała ? Bo po zdjęciach widać jakby było "ciepło" ale to moze tylko takie wrażenie ...

pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.03.2022 10:46

majkik75 napisał(a):Byłeś tam jak rozumiem w lutym tego roku ? Jaka temperatura średnio panowała ? Bo po zdjęciach widać jakby było "ciepło" ale to moze tylko takie wrażenie ...

pozdrawiam, Michał

Tak, bylem w ubiegłym tygodniu.
W ciągu dnia temperatura w cieniu dochodziła do 15 stopni ale w słońcu było znacznie cieplej. Chodziliśmy bez kurtek. Oczywiście w nocy temperatura spadała i trzeba było dogrzewać kwaterę klimatyzacją.
Ale też muszę powiedzieć że trafiliśmy na okienko pogodowe bo wg słów właściciela kwatery w Opatiji 2 tygodnie wcześniej spadł tam śnieg, a jak już wyjeżdżaliśmy to też pogoda się już popsuła.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12192
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.03.2022 11:35

Myślisz że naturystom byłoby teraz zimno na tym campie dlatego pusty? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Fajne pustki, ptaszory na plaży - podoba mi się taki klimat. Wcale się nie dziwię że Edytka na zdjęciu zadowolona :smo:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 02.03.2022 11:56

Jestem, z przyjemnością czytam i oglądam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.03.2022 12:10

Cześć Michał. Jestem od początku, tylko nie mogłam się zebrać do napisania jakiegoś sensownego komentarza. Codzienne wiadomości mnie przytłaczają, a do tego jeszcze choróbsko położyło mnie do łóżka.
Chciałabym być w pracy, między ludźmi, a jestem sama, przed telewizorem... (Bo Małż w pracy głównie.)
Ale dosyć mazania się, inni mają gorzej.

Wróćmy do Twojej relacji :) Z przyjemnością spaceruję z Wami po znanych zakątkach Vrsaru. Wiosna na całego, super!
Chociaż to, że ludzie się kąpią w lutym, trochę mnie zdziwiło. Podczas majowego pobytu na Istrii udało mi się wejść do Jadranu, ale musiałam się do tego zmusić ;)

Woda jest niesamowicie czysta. I to w porcie 8O W sezonie z pewnością wygląda to gorzej.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.03.2022 19:19

Pogodę chyba ładna trafiliście sądząc po zdjęciach. Ja przygodę z tym forum zacząłem o pytaniem o zimową Chorwację :)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 02.03.2022 22:02

Też śledzę z ciekawością Twoją zimową Chorwację :papa: Fajny pomysł na ferie, bo wiosnę Uwielbiam I tu ją czuć :hearts: pozdrawiam, Gosia
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.03.2022 08:33

Kapitańska Baba napisał(a):Myślisz że naturystom byłoby teraz zimno na tym campie dlatego pusty? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Zarządcy campu też chyba tak myślą bo otwarte dopiero od połowy kwietnia. Bo co to byłby za naturystyczny park jak wszyscy się poubierają z zimna. :mrgreen:

Zrzut ekranu 2022-03-03 072402.jpg


yarko2000 napisał(a):Jestem, z przyjemnością czytam i oglądam :)


Dziękuję i zapraszam na kolejne odcinki.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.03.2022 09:09

maslinka napisał(a):Cześć Michał. Jestem od początku, tylko nie mogłam się zebrać do napisania jakiegoś sensownego komentarza. Codzienne wiadomości mnie przytłaczają, a do tego jeszcze choróbsko położyło mnie do łóżka.

Agnieszko zdrowia Ci życzę, a jest paru takich którym życzę całkiem przeciwnie.

maslinka napisał(a):Wróćmy do Twojej relacji :) Z przyjemnością spaceruję z Wami po znanych zakątkach Vrsaru. Wiosna na całego, super!
Chociaż to, że ludzie się kąpią w lutym, trochę mnie zdziwiło. Podczas majowego pobytu na Istrii udało mi się wejść do Jadranu, ale musiałam się do tego zmusić ;)

Kusiło mnie z chłopakami żeby też spróbować ale jakoś nie zdecydowaliśmy się. :lol:

maslinka napisał(a):Woda jest niesamowicie czysta. I to w porcie 8O W sezonie z pewnością wygląda to gorzej.


Też nas to zaskoczyło, czysta woda i naprawdę bogate życie podwodne. Zresztą sama zobacz.

Pełno strzykw i rozgwiazd na dnie.

b20.jpg


A hitem sezonu była ta ogromna meduza

b21.jpg


Majestatycznie sobie pływała

mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.03.2022 09:14

tony montana napisał(a):Pogodę chyba ładna trafiliście sądząc po zdjęciach. Ja przygodę z tym forum zacząłem o pytaniem o zimową Chorwację :)


Witaj, tak pogoda dopisała. A byłeś potem w Chorwacji zimą?

slawek&gosia napisał(a):Też śledzę z ciekawością Twoją zimową Chorwację :papa: Fajny pomysł na ferie, bo wiosnę Uwielbiam I tu ją czuć :hearts: pozdrawiam, Gosia

Cześć, zapraszam na dłużej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Istria 2022 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone