Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To nie tam miało być, czyli Rodos 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.06.2018 20:58

aga_stella napisał(a):Fasolka jest bardzo dobra. No całkiem dobra. Raz jadłam. Odwagi :smo:

Skoro tak twierdzisz, to przy następnej okazji spróbuję.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.06.2018 21:18

:hut:
5 czerwca 2018 - dzień drugi (cd.)

Na godzinę dziesiątą zaplanowane było spotkanie z rezydentem. Ponieważ w naszym hotelu byliśmy jednymi gośćmi naszego biura podróży, to zostaliśmy dołączeni na spotkanie z rezydentem do innej grupy w hotelu obok. Rezydent miał na imię Kostas i chyba był Grekiem, ale pewności nie mam, bo wspaniale mówił po polsku. Ale niczego ciekawego się od niego nie dowiedzieliśmy. Dostaliśmy mapę wyspy oraz jakieś foldery, po czym rezydent zaczął opowiadać o wycieczkach fakultatywnych, z których można skorzystać. Ale ceny tych wycieczek były bardzo wygórowane, o czym zresztą wiedziałam wcześniej czytając o tych wycieczkach na stronach biura w internecie. Nie mieliśmy zamiaru z nich korzystać. Spotkanie trwało jakieś pół godziny.
Po spotkaniu szybciutko wyruszyliśmy na dalsze poznawanie miasta Rodos. Dzisiaj zdecydowaliśmy się zobaczyć to sławne Stare Miasto.
Zaopatrzeni w przewodnik oraz mapy (z przewodnika i od rezydenta) ruszyliśmy w drogę.

IMG_20180627_194245385_HDR[1].jpg


Tym razem poszliśmy w górę ulicy, przy której stoi nasz hotel i skręciliśmy w lewo, kierując się na wschód.
Doszliśmy do tego miejsca

Po prawej stronie mieliśmy taką roślinność zwisającą z ogrodzenia

DSC_5035.jpg


a po lewej włoską pizzerię, która była zamknięta. Może wieczorem ją otwierają.
DSC_5037.jpg


Na rogu zauważyliśmy otwartą furtkę, która zapraszała nas do wejścia na teren, jak nam się wydawało, jakiegoś parku.
Skorzystaliśmy z tego zaproszenia i weszliśmy przez furtkę a następnie po schodach.

DSC_5039.jpg


Na górze pośród palm stoi willa, w której znajduje się chyba jakiś ośrodek pomocy.

DSC_5047.jpg

DSC_5043.jpg

DSC_5042.jpg

DSC_5045.jpg

DSC_5048.jpg

DSC_5049.jpg

DSC_5051.jpg

DSC_5053.jpg


Willa piękna, tylko zaniedbana. Szkoda, że niszczeje.

cdn
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.06.2018 22:37

:hut:
5 czerwca 2018 - dzień drugi (cd.)

Odległość dzielącą nasz hotel od Starego Miasta można pokonać w jakieś 15 minut, ale my, idąc pierwszy raz, skręciliśmy nie w tą uliczkę co trzeba i poszliśmy w innym kierunku.

Mijaliśmy takie nowoczesne zabudowania, wśród których rośnie fajna roślinność.
DSC_5057.jpg

DSC_5061.jpg


Nawet niebieskie okiennice widzieliśmy, co na Rodos nie jest zbyt częste.
IMG_3220.jpg


Po drodze mieliśmy możliwość obejrzenia dużych kiści winogron na krzaku, ale nie miałam odwagi zerwać nawet jednego, żeby spróbować.
DSC_5058.jpg


Mojemu mężowi bardzo przypadły do gustu takie gumowe słupki, którymi krzywdy samochodowi się nie zrobi.
IMG_3218.jpg


Wreszcie wyszliśmy na rondzie przy plaży (byliśmy już tutaj wczoraj). Teraz w pełnym słońcu rondo prezentowało się inaczej. Zainteresowani pomnikiem stojącym na środku ronda podeszliśmy do niego bliżej.
DSC_5073.jpg

IMG_3225.jpg


Niestety napis na tablicy znajdującej się pod pomnikiem jest nieczytelny. I to nie ze względu na grecki alfabet, ale ze względu na to, że litery wyblakły i nic na tablicy nie widać.
DSC_5070.jpg


Żeby się dowiedzieć, kogo przedstawia ten pomnik, musiałam trochę poszperać.
Otóż pomnik przedstawia Diagorasa, który już w sędziwym wieku jest niesiony na ramionach przez swoich synów.
Któż to był Diagoras. Musiał być jakąś ważną postacią, skoro jego imieniem nazwano lotnisko na Rodos.
Diagoras żył w V w pne. Pochodził z Ialisos (to miejscowość sąsiadująca z miastem Rodos).
Sławę zdobył jako wspaniały bokser. Był periodonikiem, czyli zwycięzcą we wszystkich najważniejszych zawodach (agonach). Zwyciężył w igrzyskach olimpijskich w 464 roku pne.
Pomnik, który właśnie oglądaliśmy ma upamiętniać wydarzenie, które miało miejsce podczas igrzysk w Olimpii. Otóż jego dwaj synowie, którzy odnieśli zwycięstwa w swych konkurencjach, wzięli ojca na ramiona i obnosili go wokół stadionu. Wtedy jeden z widzów ponoć zakrzyknął „Umrzyj teraz Diagorasie, bo mógłbyś już tylko wznieść się na Olimp”. I ta się właśnie stało - Diagoras zmarł wtedy na atak serca.
Oprócz synów również wnukowie Diagorasa byli bardzo dobrymi sportowcami, odnoszącymi wiele zwycięstw. Jednym z nich był Pejsidoros. W książce „Ferenike i Pejsidoros„
Lucjan Rydel opisał historię związaną z występem Pejsidorosa na igrzyskach w Olimpii. Córka Diagorasa, Ferenike przyprowadziła swego syna Pejsidorosa na igrzyska, ale ponieważ kobietom wstęp na teren igrzysk był zabroniony , uczyniła to w męskim przebraniu. Miał on startować w olimpijskich konkurencjach juniorów, a ona bardzo chciała oglądać jego walkę o zwycięstwo, więc złamała zakaz, pomimo tego, że za jego złamanie groziła kara strącenia winnej ze skały Typajon. Pejsidoros wygrał zawody w pentatlonie (pięcioboju). Wtedy Ferenike, ciesząc się ze zwycięstwa syna, przez nieuwagę ujawniła swą płeć. Ale pomimo tego nie została ukarana. Przez cześć dla jej ojca Diagorasa oraz braci i syna, została puszczona bezkarnie. Jednakże od tej pory oprócz zawodników także ich opiekunowie i trenerzy musieli przebywać na stadionie nago, bo w ten sposób już żadna kobieta nie miała szansy dostać się na teren zawodów.

Spod pominika roztaczają się takie widoki.
DSC_5074.jpg
DSC_5075.jpg
DSC_5076.jpg


Na rondzie przy znaku stopu stanął jakiś samochód i stał tak przez trzy dni.
DSC_5065.jpg


Potem ruszyliśmy dalej szukając właściwej drogi.
Weszliśmy w ulicę, przy której znajduje się wiele nocnych barów i dyskotek.
DSC_5077.jpg


To miejsce nocą prezentuje się o wiele lepiej.
DSC_6451.jpg


Czarny kot przebiegł, a właściwie przespacerował, nam drogę.
DSC_5079.jpg


A tutaj jest przedszkole.
DSC_5083.jpg


To budynek jakiejś Akademii.
DSC_5084.jpg


Wreszcie doszliśmy do Néa Agora (Nowego Rynku).
DSC_6950.jpg


Targowisko jest pełne różnego rodzaju sklepików ze sztuczną biżuterią, paskami, odzieżą. Jest tutaj też wiele barów i restauracji na wolnym powietrzu. Co chwila kelnerzy zachęcali nas, abyśmy weszli do ich ogródka, ale nie skorzystaliśmy, bo w moim przewodniku jest informacja, że te urocze kafejki z widokiem na morze, mają bardzo wysokie ceny.
Niech Was nie zmyli zegar widoczny na tym zdjęciu. Nie pokazuje on właściwej godziny. Zresztą rzadko się zdarza, aby któryś z zegarów na Rodos pokazywał właściwą godzinę.
DSC_5087.jpg


W samym centrum okrągłego dziedzińca targu znajduje się budowla zwieńczona kopułą. Mój przewodnik informuje, że to w tym miejscu odbywa się targ rybny, ale my, będąc w tym miejscu kilka razy podczas naszego pobytu, nigdy nie widzieliśmy, aby handlowano tu rybami. Chociaż ozdoby w kształcie ryb na tej budowli wskazywałyby, że coś jest na rzeczy. Pośrodku znajduje się olbrzymia okrągła lada wykonana z kamienia, która faktycznie nadaje się do wyłożenia na niej rybnego asortymentu.
DSC_5088.jpg

DSC_6944.jpg

DSC_6948.jpg


Stojąc pośródku tej budowli i patrząc w kierunku morza widzi się przez bramę port Mandraki i jego charakterystyczne wiatraki.
IMG_3230.jpg


cdn
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.06.2018 22:34

:hut:
5 czerwca 2018 - dzień drugi (cd.)

Dotarliśmy wreszcie pod mury Starego Miasta.
Budowa miasta Rodos została zapoczątkowana w 480 r. p.n.e., kiedy to mieszkańcy trzech osad: Lindos, Kamiros i Jalisos postanowili założyć miasto w oparciu o plan architektoniczny oparty na teoriach głoszonych przez filozofa Hippodamosa. Miasto miało przejrzysty i wyraźny system ulic, korzystnie położony port, akropol, amfiteatr i stadion. Ranga miasta Rodos stopniowo wzrastała, aż w końcu miasto uzyskało status stolicy.
Architektura miasta jest bardzo różnorodna. Swoje piętno odcisnęło na niej wiele różnych kultur.
Miasto otoczone jest przez mury, które stanowią średniowieczny zabytek. Na temat murów można poczytać tutaj. W trakcie mojej relacji będę wstawiać linki do bardzo fajnie napisanych artykułów znajdujących się na stronie o wyspie Rodos, którą prowadzi Polka mieszkająca na Rodos. Przed wyjazdem skontaktowałam się z nią i bez problemu udzieliła mi informacji na kilka interesującyh mnie tematów.

Stare Miasto Rodos jest miejscem, do którego ciągną miliony turystów, w tym również i my.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od tego miejsca.
Przez przejście Apostoła Piotra (na mapie zaznaczyłam to miejsce dużą zieloną strzałką) weszliśmy do fosy okalającej Stare Miasto. Na mapce zaznaczyłam też trasę, którą pokonaliśmy, aby dojść do Pałacu Wielkich Mistrzów.

Stare Miasto - Fosa.jpg


Wrażenia z tego miejsca były niesamowite. Zresztą zobaczcie sami.

DSC_5089.jpg

DSC_5090.jpg

DSC_5091.jpg

DSC_5092.jpg

DSC_5093.jpg

DSC_5094.jpg

DSC_5095.jpg

DSC_5097.jpg

DSC_5098.jpg


Co jakiś czas na murach można dojrzeć herby Wielkich Mistrzów.
DSC_5100.jpg

DSC_5101.jpg

DSC_5102.jpg

DSC_5103.jpg

DSC_5104.jpg

DSC_5105.jpg

IMG_3242.jpg

DSC_5108.jpg

DSC_5110.jpg

DSC_5111.jpg

DSC_5112.jpg

DSC_5113.jpg


Idąc fosą można obejść dookoła całe Stare Miasto. Jedynie mury od strony morza pozbawione są fosy.
Ale my nie pokonaliśmy fosy w całości, bowiem po dojściu do miejsca, w którym zobaczyliśmy przejście w murze, zdecydowaliśmy się wejść tamtędy i zobaczyć, co będzie po drugiej stronie.

DSC_5114.jpg

DSC_5115.jpg

DSC_5116.jpg

DSC_5117.jpg


I tą drogą dotarliśmy do Pałacu Wielkich Mistrzów.

cdn
Ostatnio edytowano 30.06.2018 21:19 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.06.2018 00:01

:hut:
5 czerwca 2018 - dzień drugi (cd.)

Pałac Wielkich Mistrzów góruje nad Starym Miastem. Wybudowany został w XIV wieku z przeznaczeniem na siedzibę wielkich mistrzów.
W roku 1522, po zdobyciu miasta przez Turków, pałac uległ poważnym uszkodzeniom, a następnie w roku 1856 został kompletnie zniszczony, bowiem doszło do eksplozji składu amunicji po uderzeniu pioruna. Pałac został odbudowany przez Włochów w 1936 roku. Miał być letnią rezydencją dla Mussoliniego i Wiktora Emanuela II, ale oni nigdy z niej nie skorzystali.
Pałac można zwiedzać. Wejście jest płatne.
Tutaj można się dowiedzieć wszystkiego na temat cen biletów wstępu nie tylko do Pałacu Wielkich Mistrzów, ale do wszystkich muzeów na Rodos.
My nie wchodziliśmy do środka. Pooglądaliśmy pałac jedynie z zewnątrz.

IMG_3245.jpg

DSC_5118.jpg

DSC_5119.jpg

DSC_5121.jpg


Było tutaj dosyć sporo turystów, co nie sprzyjało robieniu zdjęć.
W związku z tym postanowiliśmy tu wrócić innego dnia, a teraz iść dalej w celu bliższego zapoznania się ze Starym Miastem Rodos.

Wyszliśmy z Pałacu i weszliśmy z ulicę Panetiou.
Kierowaliśmy się w stronę widocznego niedaleko minaretu.

mapka2.jpg

DSC_5129.jpg

DSC_5123.jpg

DSC_5124.jpg

DSC_5125.jpg

DSC_5126.jpg

DSC_5128.jpg

DSC_5130.jpg

DSC_5132.jpg

DSC_5137.jpg


Doszliśmy do różowego meczetu Sulejmana Wspaniałego, stojącego przy ul. Sokratus.
Został on zbudowany w roku 1522 dla uczczenia zwycięstwa Sulejmana nad Joannitami.
Z powodu błędów architektonicznych meczet został zniszczony i ponownie odbudowany w 1808 roku.

DSC_5138.jpg


Minaret jest wysoki na 34 i pół metra.
DSC_5206.jpg


DSC_5139.jpg


Niestety meczet był zamknięty na głucho. Byliśmy tu jeszcze kilka razy, ale za każdym razem furtki (są dwie) były zamknięte.
Ponoć jest otwarty tylko w piątki, ale akurat w piątek tam nie byliśmy.

cdn
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2018 09:08

Nie wiadomo jeszcze, gdzie nas poniesie we wrześniu... jest myśl o jakimś Last-cie m.in. na greckie wyspy, nie wiadomo na jaką padnie, może na Rodos więc jestem, notuję, pierwsze wrażenia: podoba się szczególnie spacery brzegiem.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.06.2018 15:44

Ciekawa ta historia z Diagorasem (periodonikiem :roll: ale słówka wymyślasz :smo: )
Pałac Wielkich Mistrzów robi wrażenie. Ciekawe czemu w nazwie ma pałac, jak bardziej wygląda na zamek i ma też elementy charakterystyczne dla zamku i to wręcz obronnego.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.06.2018 17:21

te kiero napisał(a):Nie wiadomo jeszcze, gdzie nas poniesie we wrześniu... jest myśl o jakimś Last-cie m.in. na greckie wyspy, nie wiadomo na jaką padnie, może na Rodos więc jestem, notuję, pierwsze wrażenia: podoba się szczególnie spacery brzegiem.

Witam Cię.
Rodos to moja pierwsza grecka wyspa i w ogóle pierwsza wizyta w Grecji.
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale wyspa Rodos mi się bardzo spodobała.
Takich miejsc do spacerowania na Rodos nie ma chyba za wiele, wybrzeże jest bowiem skaliste.
Ale ta ścieżka z miasta Rodos w kierunku Ialisos jest naprawdę kapitalna. Dobrze, że mieliśmy ją tak blisko od hotelu.

aga_stella napisał(a):Ciekawa ta historia z Diagorasem (periodonikiem :roll: ale słówka wymyślasz :smo: )

No popisać się chciałam :wink: :lool: :lool: :lool:

aga_stella napisał(a):Pałac Wielkich Mistrzów robi wrażenie. Ciekawe czemu w nazwie ma pałac, jak bardziej wygląda na zamek i ma też elementy charakterystyczne dla zamku i to wręcz obronnego.

Ale dociekliwa jesteś. Ja nawet nie zwróciłam na to uwagi.
Niestety nie wiem dlaczego. Tutaj można troszkę więcej poczytać o Pałacu Wielkich Mistrzów, ale na interesujący Cię temat też tam nic nie ma.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.06.2018 17:31

megidh napisał(a):Ale dociekliwa jesteś. Ja nawet nie zwróciłam na to uwagi.
Niestety nie wiem dlaczego. Tutaj można troszkę więcej poczytać o Pałacu Wielkich Mistrzów, ale na interesujący Cię temat też tam nic nie ma.

Bo ja mam lekkie zbeczenie na zamki i pałace - no zwyczajnie je lubię. Ale moi znajomi (poznaliśmy się na wczasach), których kiedyś we Włoszech trochę przeciągnęłam po takich obiektach (a było to lat ok. 12 8O , ale ten czas leci), do dziś to pamiętają (dla jasności było chyba raptem 3 obiekty). Jak gdzieś jedziemy (bez nich), to potem jest pytanie - zamki zwiedzałaś?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.06.2018 23:25

:hut:
5 czerwca 2018 - dzień drugi (cd.)

Obeszliśmy wokoło Meczet Sulejmana.
IMG_3269.jpg


Stanęliśmy z jego drugiej strony.
IMG_3317.jpg


Skąd tu tyle samochodów :?:
Na teren Starego Miasta mogą wjeżdżać tylko jego mieszkańcy, więc to chyba ich auta.
IMG_3318.jpg


W tym miejscu znajduje się Biblioteka Turecka.
mapka3.jpg


Założycielem biblioteki był Muzułmanin z Rodos Ahmed Hafuz. Nastąpiło to w roku 1794. W bibliotece znajduje się wspaniała kolekcja tureckich, arabskich i perskich manuskryptów oraz dwie bogato ornamentowane księgi Koranu z 1412 i z 1540 roku.

Na dziedziniec biblioteki wchodzi się z ul. Orfeos. Należy pokonać kilka schodków i wejść przez takie drzwi.
IMG_3319.jpg


Wstęp do biblioteki jest bezpłatny. Należy jednak pamiętać, że w niedzielę wejście jest zamknięte.

Po wejściu na dziedziniec stanęliśmy na wprost kolejnych schodków prowadzących do budynku, w którym znajduje się biblioteka.
DSC_5177.jpg


Znad drzwi wejściowych do biblioteki mrugało do nas trochę popękane „oko proroka".
IMG_3291.jpg

IMG_3292.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 13:18

:hut:

Ale zanim tam wejdziemy, to rozglądamy się po dziedzińcu. Pierwsza rzecz, na którą zwracam uwagę to przepiękne „dywany" ułożone z kamieni. To są te słynne „chochlaki", czyli przecudowne mozaiki ułożone z czarno-białych otoczaków. Są one ułożone równiutko, tak że chodzenie po nich nie sprawia żadnego problemu. Powiem więcej, chodzi się po nich lepiej, niż po niejednym chodniku. Ani jeden kamyszek nie wystaje ponad inne, więc nic nie wbija się w podeszwy butów.
DSC_5143.jpg

DSC_5144.jpg

DSC_5142.jpg


Obeszliśmy wokoło budynek biblioteki.
DSC_5145.jpg

IMG_3271.jpg


Czyje to rogi :?:
DSC_5147.jpg

IMG_3272.jpg

IMG_3280.jpg

DSC_5149.jpg

DSC_5152.jpg



To miejsce jest śliczne.
Znajduje się tutaj miniaturowy ogród.
DSC_5154.jpg


Owoce granatów i cytryn były już dosyć spore.
DSC_5148.jpg

DSC_5174.jpg

DSC_5189.jpg


Znacie ten gatunek kwiatów :?:
Ten jeden kwiatek jakiś dziwny jest, wygląda jak dziecięcy bucik. :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
DSC_5188.jpg


DSC_5185.jpg

IMG_3297.jpg


Ten kamień na kolumience przypomina mi czaszkę, a ten leżący na ziemi głowę konia.

DSC_5184.jpg

IMG_3295.jpg


DSC_5183.jpg

DSC_5180.jpg

DSC_5179.jpg


To chyba sierp :?:
IMG_3285.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 13:30

:hut:
Wśród tej roślinności znajdują się kamienne tablice z wyrytymi na nich napisami w niezrozumiałym dla mnie języku.
DSC_5155.jpg

DSC_5161.jpg

DSC_5165.jpg

DSC_5167.jpg

DSC_5172.jpg

IMG_3282.jpg

DSC_5158.jpg

DSC_5166.jpg


Również treść napisów na tabliczkach jest dla mnie niezrozumiała, więc nie wiem o co chodzi z tami kamiennymi tablicami.
DSC_5157.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 13:43

:hut:

Weszliśmy do środka biblioteki.
W środku od razu naszą uwagę przykuł sufit (a właściwie kopuła), który bardzo nam się spodobał.
DSC_5194.jpg


Biblioteka składa się z dwóch pomieszczeń, oddzielonych ścianą.
Pierwsze pomieszczenie jest udostępnione do zwiedzania i do niej właśnie weszliśmy.
Do drugiego pomieszczenia można jedynie zajrzeć przez okienne szyby, bowiem drzwi są zamknięte.
DSC_5195.jpg


Popatrzyliśmy więc przez te okienka i zobaczyliśmy tam masywne szafy z opasłymi tomami ksiąg.
IMG_3301.jpg

IMG_3303.jpg


To dostępne pomieszczenie chyba służyło za czytelnię.
Na środku stoi stół z krzesłami, w rogu zegar, na ścianach wiszą jakieś obrazki, nawet zasłonki są w oknach.
DSC_5196.jpg

DSC_5197.jpg

DSC_5202.jpg


cdn
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2018 18:21

Bardzo ładne to stylowe oko proroka :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 19:24

piekara114 napisał(a):Bardzo ładne to stylowe oko proroka :papa:

Też mi się spodobało, chociaż wtedy nie wiedziałam jeszcze, co to jest. Wydawało mi się, że to jakaś ozdoba.
Było to pierwsze oko proroka, jakie zobaczyłam na Rodos.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
To nie tam miało być, czyli Rodos 2018 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone