Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RODOS 2022

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
RODOS 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.01.2022 10:50

Cześć,
Na 99% jedziemy na Rodos w sezonie 2022 (czerwiec) na 14 dni.
Na tzw. "olka" do hotelu **** Filerimos (jeżeli ktoś w nim był to proszę o odzew mam kilka pytań).
Będę wypożyczał samochód ale jeszcze nie wiem na ile i jak (w sensie czy co kilka dni aby urozmaicić pobyt na hotelowych basenach czy na konkretny czas, np. 7 dni).
Proszę o szybkie porady w kwestiach:

1. Rozbestwiony Hvarskimi i Pagowskimi plażami proszę o polecenie perełek na Rodos.
2. Jeżeli macie doświadczenie z wypożyczaniem samochodów na wyspie albo w ogóle w Grecji to czy warto sobie wynająć przed wakacjami czy po prostu na miejscu ?
3. Co warto zwiedzić na wyspie wykorzystując samochód ? (park motyli, Lindos/akropol)... co jeszcze ?
4. Co Wam do głowy przychodzi ?

Dzięki.
Ostatnio edytowano 28.01.2022 00:17 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2022 11:54

Widzę zdradę :mrgreen:


Opinie o hotelu i o coś dodatkowego najłatwiej dowiesz się na fb, jest sporo greckich grup i tam pytaj... Grupa o Rodos też jest :D

Zajrzyj do relacji Kulek i Tonego - oni sporo z Rodos pokazali. Warto pomyśleć o rejsie na Simi (można samemu popłynąć, nie przez biuro czy lokalną agencję)

Plaże: pamiętaj, że Rodos to mocno turystyczna wyspa z dużymi kompleksami hotelowymi i tym samym strefami leżakowymi, więc bez samochodu na puste plaże/zatoczki ciężko będzie trafić. Dzikie plaże są na drugim końcu wyspy. Najlepiej odpal mapę google i szukaj zatoczek. Zasada parkowania w Grecji: wszędzie o ile jest to bezpieczne, nie przekraczaj linii ciągłej i nie blokuj przejazdu i luz.. Nawet przy popularnych plażach są zwykle bezpłatne parkingi (choć są i wyjątki).

Co do samochodów: w zeszłym roku na Rodos był z tym ogromny kłopot (obserwowałam sytuację, bo był plan na tą wyspę), samochodów było zbyt mało w stosunku do chętnych, a dodatkowo sporo osób wolało samodzielnie zwiedzać niż w zatłoczonych autobusach przy wycieczkach zorganizowanych. Czytałam o problemach z wypożyczeniem samochodu na 1 dzień: terminy często były za tydzień, 10 dni, a chętni byli już w Polsce. Osobiście robiłabym rezerwację z Polski, teraz lub za miesiąc, dwa, zwłaszcza jeśli potrzebujesz większy samochód i foteliki samochodowe. W zdecydowanej większości rezerwacje są bezkosztowe i płaci się dopiero na miejscu przy odbiorze samochodu. Oczywiście działa to przy wynajmie w lokalnych firmach. Warto popatrzeć też na ceny od pośredników (np. wiemgdziejadę), mogą mieć lepsze ceny niż bezpośrednio (teraz tak na Kos miałam, różnica 100 eur na 1 tygodniu). Przemyśl jaka opcja ubezpieczenia samochodu Cię interesuje.

Jeden z moich planów zakłada Rodos końcem maja, ale to będzie decyzja na ostatnią chwilę, więc będę tu zaglądać.

:papa:


PS. Pamiętaj o grecjim PLF (kod QR) https://travel.gov.gr/#/ nie podejrzewam, aby w czerwcu było to zniesione.
Ostatnio edytowano 26.01.2022 13:43 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.01.2022 13:43

Krótko.
Plaże - generalnie na Rodos nie na ładnych plaż. Wschód piaszczyste, zachód kamieniste. Można odwiedzić plażę w Lindos i Prasonissi. My mieliśmy hotel pod Pefkos i żwirowo piaszczystą zatoczkę przy hotelu.
Samochód w czerwcu raczej bez problemu.

Lokalne wypożyczalnie. W naszym hotelu był 2 punkty takich lokalsow. Chcieliśmy punto, ale dostaliśmy w tej cenie focusa, bo punto już nie było. 35 euro za dzień przy wypożyczeniu na tydzień.

Zwiedzanie miasto Rodos, Lindos, Prasonissi objazd wyspy, wioski i kościółki w interiorze.

Z dziećmi warto do aquaparku.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.01.2022 14:12

Zdrada na jeden sezon :)

Ostatnie wczasy z 17 latkiem, który ma już dość Chorwacji i powiedział, że jak tak to on nie jedzie...
Więc poniekąd to przez syna lecimy do Grecji na Rodos :D
Ale Grecja chodzi nam po głowie od kilku ładnych lat więc jest okazja.
O wszelkie PLF, dopłaty, ubezpieczenia, testowanie, papierologię, troszczy się mój kolega z biura podróży, z którego mamy lecieć - tutaj jestem zadbany.

Samochód widzę, że wynajmę na miejscu, na czas i w czasie jak nam będzie wygodnie już po zainstalowaniu się.
Ogarniam na razie sprawy plaż i miejsc godnych odwiedzenia i już widzę, że będzie co robić.

Do Chorwacji, dokładnie na Pleljesac wracamy w sezonie 2023.

PS. jeszcze jeżeli ktoś był w hotelu Filerimos to może szepnąć conieco (w między czasie sprawdzam o nim w necie).
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.01.2022 17:57

kaeres napisał(a):Cześć,
Na 99% jedziemy na Rodos w sezonie 2022 (czerwiec) na 14 dni.

Na Rodos też byłam w czerwcu. Bardzo fajny miesiąc na wypoczynek i zwiedzanie.

kaeres napisał(a):1. Rozbestwiony Hvarskimi i Pagowskimi plażami proszę o polecenie perełek na Rodos.

Jak dla mnie najfajniejsza plaża na Rodos to Prasonisi. Podobało nam się też na plaży Fourni.

kaeres napisał(a):2. Jeżeli macie doświadczenie z wypożyczaniem samochodów na wyspie albo w ogóle w Grecji to czy warto sobie wynająć przed wakacjami czy po prostu na miejscu ?

Polecam wynająć poprzez portal Wiem Gdzie Jadę. Wprawdzie na Rodos wypożyczyliśmy samochód korzystając z innej wypożyczalni, ale też za pośrednictwem polskiego biura, lecz w czerwcu 2021 będąc na Krecie skorzystaliśmy z Wiem Gdzie Jadę i byliśmy bardzo zadowoleni.

kaeres napisał(a):3. Co warto zwiedzić na wyspie wykorzystując samochód ? (park motyli, Lindos/akropol)... co jeszcze ?

Mnie podobało się wszędzie tam, gdzie dotarłam, więc polecam Ci przejrzenie mojej relacji z 2018 roku

https://www.cro.pl/to-nie-tam-mialo-byc-czyli-rodos-2018-t54063.html
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.01.2022 09:05

Hej Krystian.
Czytałeś już opinie o tym hotelu.
To jakiś piep.... 3 świat :roll: https://www.wakacje.pl/opinie/hotele/fi ... h7993.html
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.01.2022 00:44

Czytałem na wielu portalach.
Nie rozumiem jak jeden może dać 2, a inny w podobnym terminie ocenę 8-9.
Nie sądzę, że konkurencja tak działa się sam byłem świadkiem mocno niezadowolonej Polki w hotelu, z którego my byliśmy bardzo zadowoleni.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 14.02.2022 13:47

Hej. W temacie aut porównywałem oferty kilku rodosowych wypożyczalni i zdecydowałem się na ...hotelową - bez udziału własnego. Delikatnie drożej, a człowiek ma pewność, że w razie nawet zwykłej szkody parkingowej nie będzie musiał dopłacać. Przejechaliśmy całą wyspę dookoła. Dobre drogi, sporo do zobaczenia, widokowo bardzo zacnie.

Co do miejscówek, polecam Zatokę Antoniego Quinna (snurkowanie), klasztor Matki Boskiej z Tsambiki (widokowo), Prasonisi (łączące morze Śródziemne i Egejskim), Monolithos, zamek w Kritinii.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.02.2022 14:18

Polecam tawernę Panorama niedaleko zamku Monolithos. Skromny wygląd, ale bardzo dobre jedzenie. Lubią tam zaglądać lokalsi. Nam udało się cudem wyrwać stolik podczas jakiejś rodzinnej niedzielnej imprezy. Z tej racji dostaliśmy od organizatorów olbrzymią michę smażonych rybek i po dzbanie wina i tsipouro. Zorby już jednak nie tańczyliśmy, dopiero zbierali się do tańców jak ruszaliśmy dalej :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 14.02.2022 15:04

kaeres napisał(a):Czytałem na wielu portalach.
Nie rozumiem jak jeden może dać 2, a inny w podobnym terminie ocenę 8-9.
Nie sądzę, że konkurencja tak działa się sam byłem świadkiem mocno niezadowolonej Polki w hotelu, z którego my byliśmy bardzo zadowoleni.

Zawsze zastanawiają mnie opinie ludzi piszących o monotonnym jedzeniu. Wybór taki, że człowiek drapie się w czapkę do czego się dobrać, ale jednak monotonne :D. W czerwcu samochód wypożyczysz bez problemu, bo jest tego sporo. Byłem w hotelu Kolymbia Sky i te miejscówkę mogę polecić. Do tego trafił mi się pokój z prywatnym małym basenem, więc było cudnie. Niestety mój wyjazd był zbyt krótki więc powrót na Rodos obowiązkowy. Co do zwiedzania to Stare miasto Rodos, cudowne Lindos, zatoka Anthonego Quinna (tu kręcono działa Navarony), plaża Tsampika i górujący nad nią klasztor o tej samej nazwie. Trzeba trochę schodków pokonać, ale klasztor podobno ma szczególne moce :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.02.2022 16:38

Bratwojciech napisał(a):Zawsze zastanawiają mnie opinie ludzi piszących o monotonnym jedzeniu. Wybór taki, że człowiek drapie się w czapkę do czego się dobrać, ale jednak monotonne :D
Też tego nie rozumiem... Czy ludzie jadący na te all codziennie u siebie w domu rano i wieczorem na stół rozkładają 6 rodzai warzyw i owoców, 3 typy pieczywa, 5 rodzajów wędlin, 5 deserów, oczywiście ze 3 rodzaje ciepłych posiłków i z tego dopiero robią sobie śniadanie, kolację? No i oczywiście przez kolejne 7 dni nic się na tym stole nie powtarza....
Dla mnie lux, że mam podane i będzie pozmywane i o zakupach nie muszę myśleć...

W opcji all przeraża mnie ilość marnowanego tam jedzenia, chociażby na dekoracje....
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 16.02.2022 11:29

piekara114 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):Zawsze zastanawiają mnie opinie ludzi piszących o monotonnym jedzeniu. Wybór taki, że człowiek drapie się w czapkę do czego się dobrać, ale jednak monotonne :D
Też tego nie rozumiem... Czy ludzie jadący na te all codziennie u siebie w domu rano i wieczorem na stół rozkładają 6 rodzai warzyw i owoców, 3 typy pieczywa, 5 rodzajów wędlin, 5 deserów, oczywiście ze 3 rodzaje ciepłych posiłków i z tego dopiero robią sobie śniadanie, kolację? No i oczywiście przez kolejne 7 dni nic się na tym stole nie powtarza....
Dla mnie lux, że mam podane i będzie pozmywane i o zakupach nie muszę myśleć...

W opcji all przeraża mnie ilość marnowanego tam jedzenia, chociażby na dekoracje....


No cóż... Niektórzy są mocno roszczeniowi i czekają na coś takiego "zaskocz mnie" czymś, czego jeszcze w życiu nie jadłem 8O
A w domu codziennie kanapki do pracy i narzekanie jak to jest ciężko. :(
Niestety, to takie typowo polskie :evil:
Jak czytam opinie, to takie, że "do jedzenia ciągle to samo" w ogóle pomijam. Przecież każdy ma różne gusta smakowe :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.02.2022 13:02

Też takie pomijam :lol: . Podobnie jak narzekanie, że tylko jeden basen czy do morza aż 5 min i jeszcze przez ulicę trzeba było dojść. Jakby wcześniej w ofercie takiej informacji nie było lub nie można było zweryfikować odległości :roll:

Ciekawa jestem czy Kaeras wykupił pobyt w tym hotelu czy dopiero rozważał :?:
Ostatnio edytowano 17.02.2022 11:00 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.02.2022 10:12

Cześć.
Dziękuję Wam za dodatkowe wskazówki. Biorę pod uwagę absolutnie wszystkie. Kilka miejsc już mam upatrzonych, kilka od Was wpisuję w planer.
Co do jedzenia all incl. to też mnie przeraża gdy ludzie nawet w Egipcie potrafili wybrzydzać. Byłem 2x i codziennie jadłem coś innego przez 14 dni.

Co do hoteliku Filerimos - tak, wykupiłem już wczasy w nim. Dotarłem do wczasowiczów z Polski, którzy tam byli w 2020r.
Owszem, hotel stary ale posiada odnowione apartamenty i podobno można się dogadać. Poza tym agencja w której wczasy wykupiłem obiecali się tym zająć w moim imieniu jakby coś. Jest to mój dobry znajomy więc nie puszczał słów na wiatr aby mnie zbyć.
Nam zależy tylko na czystym pokoju i sprawnej klimie i wifi. Wysłana prośba z widokiem na baseny więc myślę iż będzie spoko.
My roszczeniowi specjalnie nie jesteśmy. Cena była mniamniuśna więc się nie czepiam (oczywiście w kontekście wyjazdu do Europy w 4 osoby na all).

Samochód faktycznie wypożyczę sobie na miejscu. Sprawdzałem w necie i w pobliżu hotelu jest tego sporo więc coś się znajdzie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2022 11:00

Udanych rodyjskich wakacji życzę
:papa:
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone