Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia 2022

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2023 21:16

Ten zielony dom nieraz fotografowałem, uroczy :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.09.2023 22:44

tony montana napisał(a):Ten zielony dom nieraz fotografowałem, uroczy :)

Każdy kto był w Lagos ma go na fotce :lol: .
Przyłączam się do opinii, że Lagos to świetna miejscówka :hut: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.09.2023 23:51

tony montana napisał(a):Ten zielony dom nieraz fotografowałem, uroczy :)


marze_na napisał(a):Każdy kto był w Lagos ma go na fotce :lol: .
Przyłączam się do opinii, że Lagos to świetna miejscówka :hut: .


Mam ochotę tam wrócić i to natychmiast po przejściu na emeryturę :mg:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2023 09:11

Na jednym zdjęciu załapał się most zwodzony czy to jakaś inna konstrukcja?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.09.2023 21:16

Kapitańska Baba napisał(a):Na jednym zdjęciu załapał się most zwodzony czy to jakaś inna konstrukcja?


To zwodzony most , a właściwie ława umożliwiająca przejście z miasta do mariny , bez konieczności obchodzenia basenu portowego . Jest podnoszony gdy jachty wypływają , albo wpływają do mariny ( nie muszą składać masztów ) :tak:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.09.2023 09:20

piotrf napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Na jednym zdjęciu załapał się most zwodzony czy to jakaś inna konstrukcja?


To zwodzony most , a właściwie ława umożliwiająca przejście z miasta do mariny , bez konieczności obchodzenia basenu portowego . Jest podnoszony gdy jachty wypływają , albo wpływają do mariny ( nie muszą składać masztów ) :tak:


Pozdrawiam
Piotr


Czyli z moim wzrokiem jeszcze nie ma tragedii, dzięki za pootwierdzenie :proszedzieki:
PS - te morskie to lepiej niech masztów nie składają bo bez nich nie popłyną :mg:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.09.2023 10:23

piotrf napisał(a):
tony montana napisał(a):Ten zielony dom nieraz fotografowałem, uroczy :)


marze_na napisał(a):Każdy kto był w Lagos ma go na fotce :lol: .
Przyłączam się do opinii, że Lagos to świetna miejscówka :hut: .


Mam ochotę tam wrócić i to natychmiast po przejściu na emeryturę :mg:


Pozdrawiam
Piotr


A kiedy przechodzisz? ;)

Jeśli chodzi o samą emeryturę i np zamieszkanie tam, to wg mnie jednak za zimno, w sensie, za zimna woda

Preferuję Kanary i tam mieszkanie od listopada do kwietnia :)
taki jest plan

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.09.2023 20:17

tony montana napisał(a):
A kiedy przechodzisz? ;)


Jak dożyję - za kilkanaście miesięcy :verryhappy:

tony montana napisał(a):Jeśli chodzi o samą emeryturę i np zamieszkanie tam, to wg mnie jednak za zimno, w sensie, za zimna woda

Preferuję Kanary i tam mieszkanie od listopada do kwietnia :)
taki jest plan

:papa:


Kiedyś również kombinowałem w tym kierunku . . . :mg: Życzę spełnienia i realizacji planów :spoko:
Nie mam ja planu na jedno miejsce - chyba w tym szkopuł :oczko:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.09.2023 20:26

Kapitańska Baba napisał(a):
Czyli z moim wzrokiem jeszcze nie ma tragedii, dzięki za pootwierdzenie :proszedzieki:
PS - te morskie to lepiej niech masztów nie składają bo bez nich nie popłyną :mg:


Twój wzrok jest bardzo dobry - jestem tego pewny :tak:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.10.2023 21:06

Ostatnie zdjęcie na balkonie apartamentu w Lagos , pakowanie do samochodu i w drogę . . .

825.jpg


826.jpg


827.jpg


828.jpg


829.jpg


Kolejne miejsce przywitało nas kwiatami :)

830.jpg



CDN

:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.10.2023 07:37

My spędziliśmy tam tydzień, w Quinta das Portelas. Cudowne miejsce :hearts:. Klimat w Lagos jest zaskakujący, w dzień upał, po zachodzie słońca zimno. W Grecji czy Italii można było zasnąć na tarasie, tu się nie dało :D.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.10.2023 19:10

wiola2012 napisał(a):My spędziliśmy tam tydzień, w Quinta das Portelas. Cudowne miejsce :hearts:. Klimat w Lagos jest zaskakujący, w dzień upał, po zachodzie słońca zimno. W Grecji czy Italii można było zasnąć na tarasie, tu się nie dało :D.


Również zwróciłem na to uwagę , różnica temperatur pomiędzy dniem i nocą była bardzo duża . To chyba wynik północnoatlantyckich prądów chłodnego powietrza , które słońce w nocy nie ogrzewa . . .


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.10.2023 17:50

Faro

Faro.jpg


Faro - stolica Algarve i największe miasto regionu , które szczyci się prawami miejskimi od 7 września 1540 roku . Przez miasto przebiega jedyna linia kolejowa południowej Portugalii , na zachód od miasta znajduje się jedno z trzech międzynarodowych lotnisk kontynentalnej Portugalii .
Na terenie starego miasta otoczonego w sporej części murami ( Cidade Velha ) , można znaleźć budynki z IX wieku , trzynastowieczną katedrę Se de Faro , ociekający złotem kościół , który miał być odkupieniem grzechów za okrucieństwa jakich dopuszczono się wobec niewolników w kopalniach złota w Brazylii - Igreja do Carmo i usytuowaną na jego tyłach Kaplicę Kości ( Capela dos Ossos ) .
Miasto sąsiaduje z jedną z największych ( 170 km kw. ) chronionych w Europie lagun - parków przyrody Ria Formosa , z
systemem piaszczystych wysp barierowych , połączonych z Oceanem Atlantyckim przez sześć przesmyków ( w tym jeden sztuczny do portu w Faro ) .

831.jpg


832.jpg


833.jpg


834.jpg


835.jpg


836.jpg


837.jpg


838.jpg


CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.10.2023 18:21

Po krótkim spacerze i kawie wypitej w pięknej , starej kafeterii , połowa naszej ekipy odleciała na Wyspy Brytyjskie , natomiast
Agnieszka i ja zagłębiliśmy się w miasto

839.jpg


840.jpg


841.jpg


842.jpg


843.jpg


Doszliśmy do portu , rzuciliśmy okien na lagunę , a potem wzdłóż torów kolejowych biegnących nad brzegiem poszliśmy podziwiać resztę miasta

844.jpg


845.jpg


Na zdjęciu z sieci wygląda piękniej :)

Laguna Faro.jpg



CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.10.2023 18:59

846.jpg


847.jpg


848.jpg


849.jpg


850.jpg


851.jpg


852.jpg


853.jpg


CDN

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia 2022 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone