Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia 2022

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.09.2023 07:39

Algarve jak zawsze, widokowo przecudne :hearts:. Takie spełnienie podróżniczych marzeń.

marze_na napisał(a):Algarve, w sumie fajnie było, ale raz wystarczy.
Niewątpliwie jest pięknie i fotogenicznie, jednak były fragmenty wybrzeża, gdzie tłum naprawdę męczył.
Poza sezonem odbiór byłby pewnie inny...

My byliśmy w pierwszym roku covidowym, więc warunki mieliśmy idealne, zarówno jeśli chodzi o ilość turystów jak i ceny. Wyobrażam sobie co się tam dzieje w normalnym sezonie .
Napisałam na początku, że cudne widokowo, ale jeśli chodzi o kąpiel, to nie zawsze. Np. Balanca, piękna, wyjątkowa, ale śliskie kamienie są na brzegu i wodorosty. Dla mnie kąpiel była niemożliwa. Na Plaja de Marinha było lepiej, ale z racji na popularność i łatwy dostęp - tłumy.
Dlatego myślę podobnie jak Marzenka, że raz wystarczy :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12750
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.09.2023 11:43

Bardzo chętnie, nawet w tłumie :mg: , zobaczyłabym Algarve na własne oczy, ale na razie nie ma co o tym myśleć. Wszelkie dalsze wypady póki co odwołane :? , do kiedy - nie wiadomo. Z przyczyn rodzinno-zdrowotnych zmuszeni byliśmy zrezygnować z zaplanowanych greckich wakacji, Iraklia musi poczekać... Algarve więc też, ale oglądam chętnie, całą Waszą Portugalię również 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.09.2023 19:40

wiola2012 napisał(a):Algarve jak zawsze, widokowo przecudne :hearts:. Takie spełnienie podróżniczych marzeń.
Napisałam na początku, że cudne widokowo, ale jeśli chodzi o kąpiel, to nie zawsze. Np. Balanca, piękna, wyjątkowa, ale śliskie kamienie są na brzegu i wodorosty. Dla mnie kąpiel była niemożliwa. Na Plaja de Marinha było lepiej, ale z racji na popularność i łatwy dostęp - tłumy.
Dlatego myślę podobnie jak Marzenka, że raz wystarczy :D


Byliśmy w Algarve zbyt krótko , żeby zobaczyć ponad 200 km ( od Przylądka Świętego Wincentego na zachodzie do granicy z Hiszpanią na rzece Gwadianie ) zróżnicowanej linii brzegowej i to , co mieści się nieco dalej od brzegu . Kąpiel w morzu , czy oceanie nie jest dla nas priorytetem , ale chętnie zobaczyłbym lagunę i jej piaszczyste plaże z SUPa :mg: . . .


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.09.2023 21:20

dangol napisał(a): Z przyczyn rodzinno-zdrowotnych zmuszeni byliśmy zrezygnować z zaplanowanych greckich wakacji, Iraklia musi poczekać... Algarve więc też, ale oglądam chętnie, całą Waszą Portugalię również 8)


Danusiu , to bardzo przykre , bardzo Wam współczuję . Los czasem bije na oślep i nikt z nas nie może z tym nic zrobić . Trzeba mieć nadzieję , że wszystko wkrótce wróci do normy i uda się zrealizować wszystkie plany wyjazdowe :pociesza:
Co do Portugalii - przez kilka dni pobytu i tak udało nam się zobaczyć sporo , ale to kropla z tego co ten ciekawy kraj ma do zaoferowania .


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12193
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.09.2023 08:56

Ufff, przeczytałam.
Piotrze - żólte tramwaje w Lizbonie absolutnie rozbiły bank :hearts: :hearts: :hearts:

Klify - to wiadomo - klasa i urok sam w sobie. A plaża z piaskiem u ich podnóża - idealna na kąpiel, temperatura myślę też była odpowiednia :proszedzieki:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.09.2023 23:04

Kapitańska Baba napisał(a):Ufff, przeczytałam.
Piotrze - żólte tramwaje w Lizbonie absolutnie rozbiły bank :hearts: :hearts: :hearts:

Klify - to wiadomo - klasa i urok sam w sobie. A plaża z piaskiem u ich podnóża - idealna na kąpiel, temperatura myślę też była odpowiednia :proszedzieki:


Temperatura wody - dla mnie bardzo rześka :lool: , ale wiem jakie są Twoje preferencje :mg:
Wtedy zbyt wielu chętnych na kąpiel nie było . . . :oczko:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12193
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2023 08:21

piotrf napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Ufff, przeczytałam.
Piotrze - żólte tramwaje w Lizbonie absolutnie rozbiły bank :hearts: :hearts: :hearts:

Klify - to wiadomo - klasa i urok sam w sobie. A plaża z piaskiem u ich podnóża - idealna na kąpiel, temperatura myślę też była odpowiednia :proszedzieki:


Temperatura wody - dla mnie bardzo rześka :lool: , ale wiem jakie są Twoje preferencje :mg:
Wtedy zbyt wielu chętnych na kąpiel nie było . . . :oczko:


Pozdrawiam
Piotr


Nie wiecie co tracicie :proszedzieki: :rotfl:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.09.2023 23:11

719.jpg


720.jpg


721.jpg


722.jpg


723.jpg


724.jpg


Wieczorny spacer po Lagos był na tyle przyjemny , że do naszej kwatery wróciliśmy po pierwszej w nocy . Nic więc dziwnego w tym , że nie wstaliśmy równo ze świtem ;) . Za to spacerem doszliśmy do portu i zakupiliśmy bilety na rejs . Przed rejsem zdążyliśmy jeszcze w porcie wypić kawę i uzupełnić nadwyrężony wieczorem poziom magnezu . . . :oczko:

725.jpg


726.jpg


727.jpg



CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.09.2023 00:25

Punktualnie o godzinie 12:30 opuściliśmy marinę . Nasza załoga składała się ze sternika , pani przewodnik i siedmiu załogantów ;)

728.jpg


729.jpg


730.jpg


731.jpg


732.jpg


733.jpg


734.jpg


735.jpg


CDN

:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12193
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.09.2023 08:44

Płyniemy!!!! Huuurrrraaaaa!!!!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.09.2023 19:42

Kapitańska Baba napisał(a):Płyniemy!!!! Huuurrrraaaaa!!!!


Taka karma :proszedzieki:

736.jpg


737.jpg


738.jpg


739.jpg


740.jpg


741.jpg


742.jpg


743.jpg



CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.09.2023 19:46

744.jpg


745.jpg


746.jpg


747.jpg


748.jpg


749.jpg


750.jpg


751.jpg



CDN

:papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2226
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.09.2023 20:26

No ... z wody to jednak też inne widoki :hearts: Super wycieczka :cfaniak:

pozdrawiam, Michał
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.09.2023 20:26

Płyniemy dalej podziwiając piękne poszarpane klify , jaskinie ( do kilku wpłynęliśmy :mg: ) , słupy skalne i piękne , zakamuflowane maleńkie plaże . Początkowo spokojny , lekko falujący ocean , w połowie naszego rejsu zaczął się nieco burzyć , na tyle mocno , że syreną wzywali do powrotu pływających na kajakach , kilka osób po opuszczeniu kajaków przy pomocy obsługi oddało cześć Neptunowi . Nasz sternik zdecydował się na zmianę kursu , bo wpłynięcie do jaskini przy jeszcze większej fali byłoby niebezpieczne , o czym poinformowała nas pani przewodnik . . .

752.jpg


753.jpg


754.jpg


755.jpg


756.jpg


757.jpg


758.jpg


759.jpg


CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.09.2023 20:31

majkik75 napisał(a):No ... z wody to jednak też inne widoki :hearts: Super wycieczka :cfaniak:


Dziękuję , rzeczywiście byliśmy zachwyceni tą wycieczką :verryhappy:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia 2022 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone