Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Paliwo, czyli wtopa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.11.2021 18:41

Nie wiem, jak jest z innymi koncernami, natomiast wiem dobrze, jak jest z Orlenem, gdyż mieszkam od niego kilka kilometrów, a część mojej rodziny i znajomych (ta męska) pracuje w czymś takim jak Orlen Transport. Jest to firma transportowa, mająca siedzibę na terenie kombinatu (ściślej mówiąc - tuż przy jego bramie), która ma we flocie coś ok. 300 TIR-ów. Auta te zajmują się transportem paliw bezpośrednio z Orlenu (nie z żadnej rozlewni) do stacji paliw Orlenu na terenie prawie całego kraju (chłopaki jeżdżą nawet w Bieszczady!). Rozwożone są w ten sposób nie tylko benzyny i diesle, ale również LPG. Firma zaopatruje również większość polskich lotnisk w naftę lotniczą.

Natomiast do stacji BP w Płocku zawsze przyjeżdżają cysterny spoza Płocka (nie wiem skąd, ale na pewno nie z Orlenu - wjeżdżają od strony Warszawy lub Kutna).

Dokładnie po drugiej stronie ulicy od Orlen Transport znajduje się natomiast Orlen Laboratorium. Ta firma z kolei zajmuje się zbieraniem i badaniem próbek m.in. paliw ze stacji własnych. Inne koncerny, mają swoje własne laboratoria (bądź korzystają z firm zewnętrznych).
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagicron
Paliwo, czyli wtopa... - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022