Chorwacja online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Paliwo, czyli wtopa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1681
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.11.2021 18:41

Nie wiem, jak jest z innymi koncernami, natomiast wiem dobrze, jak jest z Orlenem, gdyż mieszkam od niego kilka kilometrów, a część mojej rodziny i znajomych (ta męska) pracuje w czymś takim jak Orlen Transport. Jest to firma transportowa, mająca siedzibę na terenie kombinatu (ściślej mówiąc - tuż przy jego bramie), która ma we flocie coś ok. 300 TIR-ów. Auta te zajmują się transportem paliw bezpośrednio z Orlenu (nie z żadnej rozlewni) do stacji paliw Orlenu na terenie prawie całego kraju (chłopaki jeżdżą nawet w Bieszczady!). Rozwożone są w ten sposób nie tylko benzyny i diesle, ale również LPG. Firma zaopatruje również większość polskich lotnisk w naftę lotniczą.

Natomiast do stacji BP w Płocku zawsze przyjeżdżają cysterny spoza Płocka (nie wiem skąd, ale na pewno nie z Orlenu - wjeżdżają od strony Warszawy lub Kutna).

Dokładnie po drugiej stronie ulicy od Orlen Transport znajduje się natomiast Orlen Laboratorium. Ta firma z kolei zajmuje się zbieraniem i badaniem próbek m.in. paliw ze stacji własnych. Inne koncerny, mają swoje własne laboratoria (bądź korzystają z firm zewnętrznych).
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagicron
Paliwo, czyli wtopa... - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

© Copyright: cro.pl 1999-2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.