Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paliwo, czyli wtopa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 21.03.2017 09:04

rufus295 napisał(a):55,czyli wejdzie jakieś 58.Realne przy baaaardzo spokojnej jeździe.



Średnie spalanie na poziomie 4,5l w Polsce a na Austriackiej ropie to nawet deko mniej.
Tak jak napisałem toczenie a nie jazda.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 21.03.2017 09:35

A to ciekawostka. Posiadam też taki pojazd, stara poczciwa Ibiza '99 z silnikiem 1.9 TDI GT, silnik AFN. Nigdy na autostradzie nie udało mi się zejść przez kilkanaście lat jazdy przy 120-130km/h poniżej 4.9l/100km, pomimo iż jest 3-dr. i absolutnie bezawaryjna. 4.4/100km było realne do 90km/h płynnej jazdy + AC/off + modny Eco-Driving.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.03.2017 09:38

A skrzynia tak samo zestopniowana?
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 21.03.2017 09:46

kondi napisał(a):A to ciekawostka. Posiadam też taki pojazd, stara poczciwa Ibiza '99 z silnikiem 1.9 TDI GT, silnik AFN. Nigdy na autostradzie nie udało mi się zejść przez kilkanaście lat jazdy przy 120-130km/h poniżej 4.9l/100km, pomimo iż jest 3-dr. i absolutnie bezawaryjna. 4.4/100km było realne do 90km/h płynnej jazdy + AC/off + modny Eco-Driving.


Jazda max 120 przy wyprzedzaniu, nie mam klimy, jazda płynna praktycznie non stop.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.09.2018 17:09

Nie tankować benzyny 95 w BiH, miejscowość Samac, stacja z logo Gazprom...
O ile w 2016 było super paliwo, to tegorocznego spalił (w litrach na 100) na trasie do Foca więcej niż z Barwinka do Samac...w tym autostrada Węgry, klima, 2-godzinny korek na obwodnicy Budapesztu...
paliwo w Samac śmierdziało przy tankowaniu niemiłosiernie...
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 09.09.2018 07:56

Hej,

Tankowałem na 8-śmiu różnych stacjach INA podczas tripu wzdłuż chorwackiego wybrzeża teraz sierpień/wrzesień. Nowy diesel. Nie było problemów. Wszystko w najlepszym porządku. Starałem się wybierać "nowo wyglądające" stacje paliw w/w sieci. Cena paliwa od 9,98 do 10,16 Kn za 1l. ON. Najtaniej tankowałem za Dubrovnikiem w drodze na Lovcen/Kotor.

Pozdrawiam,
K.
Gregory2
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.09.2014
Polecane i niepolecane stacje paliw w drodze do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory2 » 15.07.2019 16:24

Proponuję w wątku umieszczać stacje paliw z których warto korzystać jak i te które omijać szerokim łukiem.
Z moich doświadczeń Mikulov prywatna stacja benzynowa przed granicą do Austrii omijajcie z daleka.
W nocy gdy terminal płatniczy "nie działa" to stosują stawki przeliczeniowe z euro na korony z kosmosu, nie polecam.
Zomos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.09.2021
Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zomos » 16.09.2021 09:06

Szanowni i Szanowne,

na jakich stacjach w Chorwacji jest dobre paliwo, głównie chodzi mi o zwyklego diesla? Ew. jaką stację na Pagu polecacie?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.09.2021 09:29

Zomos napisał(a):Szanowni i Szanowne,

na jakich stacjach w Chorwacji jest dobre paliwo, głównie chodzi mi o zwyklego diesla? Ew. jaką stację na Pagu polecacie?


Wszędzie na firmowych stacjach (INA, Crodox)jest dobre paliwo.
Jedynie na Pagu na stacji przy wjeździe (INA, ul.Zadarska), 10 lat temu na powrót nalałem ON i jakiś trefny był, że pod górkę do tunelu nie mogłem się dowlec (wypalanie dpf nonstop, brak mocy). Ale to było dawno.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.09.2021 09:40

Na Pagu wielkiego wyboru nie masz. INA w Pagu i Lukoil w Novalji. Z przekory na tej drugiej nie tankuję a na INA i Crodox nigdy się nie zawiodłem.
Zomos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.09.2021
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zomos » 16.09.2021 09:41

Dzięki za odpowiedź :wink:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 16.09.2021 09:48

Tankowałem w tym roku na INA w Omisiu i w Crodux nad Zadarem. Ceny porównywalne, auto jechało normalnie jak na Orlenie czy po BP. Tankować, jechać, ajde! ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.09.2021 14:05

Ja tankowałem w tym roku w Ina w Vodicach i auto było wyraźnie głośniejsze. Nie odczułem jakoś ewidentnego spadku mocy ale jednak był ocoś nie tak...
Zomos
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.09.2021
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zomos » 16.09.2021 14:53

Inde napisał(a):Tankowałem w tym roku na INA w Omisiu i w Crodux nad Zadarem. Ceny porównywalne, auto jechało normalnie jak na Orlenie czy po BP. Tankować, jechać, ajde! ;)

Ja akurat Orlen, BP i Shella w Polsce omijam szerokim łukiem odkąd po zatankownaiu Vervy poleciały mi wtryski. Na tych stacjach paliwo jest z Płocka i przynajmniej diesel nie jest najczystszy. Tankuje więc tylko na Lotosach i Circle K bo tam przynjamniej na razie jest paliwo z Gdańska - jedna z najnowocześniejszych rafinerii na świecie i czystsze paliwo niż z Płocka.

Slavko1974 napisał(a):Ja tankowałem w tym roku w Ina w Vodicach i auto było wyraźnie głośniejsze. Nie odczułem jakoś ewidentnego spadku mocy ale jednak był ocoś nie tak...

Zatankowałem dzisiaj diesla na INA w Novaliji. Na razie brak jakichkolwiek różnic ale dojechałem tylko do kempingu więc więcej okaże się w sobotę w czasie powrotu.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Na jakich stacjach dobre paliwo / gdzie tankować

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 16.09.2021 18:07

mchrob napisał(a):Na Pagu wielkiego wyboru nie masz. INA w Pagu i Lukoil w Novalji. Z przekory na tej drugiej nie tankuję a na INA i Crodox nigdy się nie zawiodłem.


Jest jeszcze duża stacja przed Novalją jadąc od Pagu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Paliwo, czyli wtopa... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone