Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paliwo Bośnia.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 06.07.2014 20:24

czekor68 napisał(a):Znajomi się pytają czy na tej stacji jest gaz bo ja już nie pamiętam .


Z tego co pamiętam na tej w "centrum" przy Konzumie nie ma, ale na wylocie z miasta (w str. Dubrownika) jest.

Edit: I źle pamiętam :oops: był tylko nie można było płacić kartą :roll:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 07.07.2014 06:52

My stanęliśmy w centrum i zgadza się nie można było płacić kartą.Benzyna bezołowiowa 95 po 2,35.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 13.06.2016 00:24

Witam,
chciałbym nieco odświeżyć temat. Czy ktoś z państwa tankował może w Neum w ostatnim czasie i może podzielić się bieżącymi informacjami? (ceny, płatności kartą na stacji w centrum oraz która stacja bardziej pewna pod względem jakości paliwa)
Za kilka dni wybieramy się do Breli i mamy w planach wypad do Dubrovnika więc wypadałoby zatankować i zrobić zakupy w lepszej cenie skoro będzie taka okazja ;-)
Pozdrawiam
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 13.06.2016 20:22

rimo napisał(a):Witam,
chciałbym nieco odświeżyć temat. Czy ktoś z państwa tankował może w Neum w ostatnim czasie i może podzielić się bieżącymi informacjami? (ceny, płatności kartą na stacji w centrum oraz która stacja bardziej pewna pod względem jakości paliwa)
Za kilka dni wybieramy się do Breli i mamy w planach wypad do Dubrovnika więc wypadałoby zatankować i zrobić zakupy w lepszej cenie skoro będzie taka okazja ;-)
Pozdrawiam


Ceny paliwa w Bośni porównywalne do polskich, nieznacznie taniej niż w HR. Przy okazji przejazdu można dotankować, ale bez rewelacji, majątku nie zaoszczędzisz.

Ceny spożywki mocno niższe, wskazane większe zakupy - zwłaszcza piwo/wino i napoje, sery i nabiał. Jeśli planujecie jeszcze parę dni w HR i macie dobrą lodówkę na kwaterze, warto obkupić się nawet na tydzień.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 14.06.2016 00:55

Wiadomo, fortuny nie zbiję bo to już nie te czasy ale skoro po drodze to warto wjechać na zakupy i przy okazji paliwko. Podziękował za info ;)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 16.06.2016 12:48

[q
rimo napisał(a):
Ceny paliwa w Bośni porównywalne do polskich, nieznacznie taniej niż w HR. Przy okazji przejazdu można dotankować, ale bez rewelacji, majątku nie zaoszczędzisz.



Czy ja wiem, czy nieznacznie taniej niż w HR? cena diesla w Bośni to 1,75 BAM, czyli ok. 4 zł. W Chorwacji cena diesla to 8,50 kuny czyli ok. 5 zł. Różnica 1 zł na litrze to trochę jest.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 16.06.2016 13:11

Czyli złotówka na litrze, zakładając że nie będzie się tankowac z suchym bakiem można zaoszczędzić 30-40 zł na standardowym baku, czyli nie majątek
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 16.06.2016 15:10

valdemar napisał(a):Czyli złotówka na litrze, zakładając że nie będzie się tankowac z suchym bakiem można zaoszczędzić 30-40 zł na standardowym baku, czyli nie majątek


Za 40 zł można kupić z 15 kg warzyw i owoców od chłopa na straganie przy drodze w Bośni ☺
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 17.06.2016 00:51

kanarowski napisał(a):cena diesla w Bośni to 1,75 BAM, czyli ok. 4 zł.

Czy takie ceny są również w Neum? W sumie to jeżdżę na PB a to jest trasa tranzytowa i prawdopodobnie nieco wyższa cena.

valdemar napisał(a): zakładając że nie będzie się tankowac z suchym bakiem można zaoszczędzić 30-40 zł na standardowym baku, czyli nie majątek

Ale np kolejne 6-7 literków paliwa a to u mnie już dodatkowe 100km albo dodatkowa kaska na zakup browara w sklepiku po drodze :)
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 17.06.2016 07:11

kanarowski napisał(a):
cena diesla w Bośni to 1,75 BAM, czyli ok. 4 zł


Zaciekawiłeś mnie ceną diesla, gdzie po tyle jest i czy są to duże stacje?
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.06.2016 19:07

W zasadzie na każdej stacji był w takiej cenie. Większość z nich wyglądała jak nasze stare CPN w latach 90tych, ale jedna była ładna nowa. Ich nazwy nic mi nie mówiły, ale kilka z nich było na pewno jakaś sieciówką.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.06.2016 19:17

W Neum tankowałem parę razy, ale z uwagi na to, że zazwyczaj kartą płacić nie można i stosują niekorzystny przelicznik, oszczędność jest niewielka.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 17.06.2016 19:37

W Neum też spotkałem się z taką praktyką. Osobiście bardziej interesuje mnie Mostar.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 17.06.2016 22:36

W Neum na stacji INA można płacić kartą, tankowałem we wtorek i wyszło mi 4,29 za litr e95 - taniej niż w Polsce.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 19.06.2016 01:34

Adek99 napisał(a):W Neum na stacji INA można płacić kartą, tankowałem we wtorek i wyszło mi 4,29 za litr e95 - taniej niż w Polsce.


I to jest bardzo dobra wiadomość, ponieważ my ruszamy za kilka dni. Podziękował 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone