Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To nie tam miało być, czyli Rodos 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.03.2019 20:25

adaryb napisał(a):Witam
Z ciekawością przeczytałem Twoja relacje z Rodos. Ogólnie Grecja była moim marzeniem, i w tym roku się spełni :)
Rodos wybraliśmy losowo, może lekko zasugerowani przez córkę , która była na tej wyspie dwa lata temu na wymianie szkolnej.
Jak już wybór miejsca był dokonany - to poszło szybko - wybór hotelu i termin - Maj i Rodos Horizon Resort.
Ale ze jestem osoba , która lubi cos widzieć na temat miejsc gdzie jedzie - zacząłem przeszukiwać to forum i trafiłem na Twoją relację :D .
Bardzo dziękuję Ci z nią- jest super, i na pewno będę się trochę nią sugerował, planując pobyt na Rodos :D .
PS. Widzę ze hotel będę miał obok hotelu, w którym byłaś.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za fajna relację.. zdjęcia opisy rewelacyjne.

Zrobiłeś mi bardzo dużą frajdę tym postem :D . Miło jest czytać takie sympatyczne słowa.
Życzę Wam wspaniałego pobytu na wyspie Rodos.
Hotel, w którym będziecie stoi w pierwszej linii brzegowej, więc może trafi Wam się widok na morze.
Polecam spacer do Jaskini Archanioła Michała, o której napisałam tutaj. Znajduje się ona niedaleko hotelu, więc dojście tam zajmie tylko kilkanaście minut a naprawdę warto tam zajrzeć.
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 04.03.2019 09:42

Na pewno skorzystam z tej podpowiedzi :D
Też będziemy przed południem już na miejscu ( wylot 5.00hrano z Polski) i - bazując na Twojej relacji - ta krótka wycieczka została przeze mnie zaplanowana jako pierwsze zapoznanie się z klimatem i kulturą Rodos :D
Myślę, że mocno skorzystam z Twojej relacji co do zaplanowania pobytu i jakie miejsca odwiedzić - zachęciłaś mnie fajnymi opisami i REWELACYJNYMI zdjęciami!!
I również dzięki Twojej relacji skłaniam się bardziej do wynajęcia samochodu i samemu zwiedzania wyspy, choć początkowo miały to być 1-2 wycieczki fakultatywne.
Pozdrawiam
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.03.2019 20:40

Na YT trafiłam na taki teledysk, który nakręcony został w mieście Rodos (wokół Pałacu Dożów tuż obok wejścia do Portu Mandraki).
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.03.2019 15:10

Tym razem teledysk nakręcony na terenie Term Kallithea.

adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 16.05.2019 12:46

Witaj megidh
Już jutro zaczniemy z żoną konfrontować marzenia z rzeczywistością:):)
Jutro zaczynamy naszą WIELKĄ GRECKĄ ( RODYJSKĄ) PRZYGODĘ... :)
Właśnie znów skończyłem czytać Twoją relację, ponieważ nasz plan wakacji również oparłem na objeździe wyspy samochodem oraz.... zwiedzaniu,.... delektowaniu się,... i wchłanianiu atmosfery... starego RODOS :D
Pozdrawiam
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.05.2019 19:46

adaryb napisał(a):Witaj megidh
Już jutro zaczniemy z żoną konfrontować marzenia z rzeczywistością:):)
Jutro zaczynamy naszą WIELKĄ GRECKĄ ( RODYJSKĄ) PRZYGODĘ... :)
Właśnie znów skończyłem czytać Twoją relację, ponieważ nasz plan wakacji również oparłem na objeździe wyspy samochodem oraz.... zwiedzaniu,.... delektowaniu się,... i wchłanianiu atmosfery... starego RODOS :D
Pozdrawiam

Mam nadzieję, że Wasze wrażenia z Rodos będą się pokrywać z moimi.
Życzę Wam wspaniałego wypoczynku i udanego zwiedzania. Może traficie do miejsc, do których ja nie dotarłam.
Chętnie przeczytałabym relację z Waszych RODYJSKICH wakacji. :D
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 28.05.2019 13:56

Witaj megidh
Kilka dni temu wróciliśmy z naszych wakacji na RODOS :) :)
Z czystym sumieniem możemy z żona powiedzieć że..... były to jednej z piękniejszych naszych wakacji!!! :lol:
Było cudownie, klimatycznie, nastrojowo i... WSPANIALE :D
Dziękuję Ci megidh za twoje opisy, gdyż dzięki nim planowałem nasze wakacje: co zobaczyć, gdzie pojechać, jak zorganizować sobie zwiedzanie itp.
Nie udało nam się zobaczyć wszystkiego: z braku czasu lub czasami zmęczenia ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D ) odpuszczaliśmy wcześniej zaplanowane punkty zwiedzania jak np. plaże i klasztor w Tsambika czy klasztor w Filerimos. Ale perełką, jeżeli chodzi o odbiór miejsca, po całodziennym zwiedzaniu, była plaża Fourni!! :lol: - nie pojechalibyśmy na nią, gdyby nie Twoja relacja - i dużo byśmy stracili - wypoczynek na niej po zwiedzeniu Monolithos był jak wisienka na torcie ( chociaż dojazd do niej dla żony był ekstremalnym przeżyciem :D :D )

A zaczęliśmy od ….Jaskini Archanioła Michaela Panormitis :) :) :) - naprawdę zjawiskowe miejsce. U góry nad głowami jest droga, której nie słychać, można skupić się na bajkowym otoczeniu skał, roślin i morza oraz na ferii barw ikon w samej jaskini.

Do tego pozostałe atrakcje Rodos:
- Stare Miasto - :D myślałem, że mając jako taki zmysł orientacji oraz mapkę będziemy poruszać się po nim w sposób jaki sobie zaplanowaliśmy - od jednej atrakcji do zwiedzenia do drugiej - ale.. mój zmysł orientacji po wkroczeniu w mury Starego Miasta mnie zawiodł :D .. i dobrze, zagubić się w tych uliczkach było SUPER,
- Port Mandraki,
- Akropol w Rodos,
- Lindos jako miasteczko - jedno z piękniejszych miejsc, które widzieliśmy - te wąskie uliczki pomiędzy białymi domkami są cudowne,
- Akropol w Lindos, - piękne miejsce, chociaż przyjemniej by się je zwiedzało gdyby nie było tam takich tłumów - przyjechaliśmy tam ok. 10 rano samochodem i … jak zobaczyliśmy ile autokarów już stoi na parkingu i ile turystów zmierza na Akropol, to przez chwile zastanawiałem się czy nie zawrócić i przyjechać wieczorem. Ostatecznie zostaliśmy i odstaliśmy swoje w kolejce.. :(
- Zatoka Św. Pawła - PEREŁKA
- ruiny w Kamiros - i widok z ich górnej części na nie oraz morze... :D
- ruiny w Kritinia - i ten bar przy parkingu z sokiem z pomarańczy. Obsługa SUPER - miła , uśmiechnięta...GRECKA :) Do zamówionego soku i piwa dostaliśmy do spróbowania miejscowe przekąski oraz domowej roboty ouzo :D :D
- Prasonisi - trafiliśmy tam jak cześć przesmyku była pod wodą, osobiście morze Egejskie lepsze czytaj cieplejsze :D
- Embonas - to widomo winnice - my byliśmy w winnicy Stafylos ( degustacja + zakup :D )

Do tego hotel też rewelacyjny - byliśmy w Rodos Horizon Resort ( obok waszego :D - nota bene w waszym spaliśmy pierwszą noc :D ). Samo przywitanie w hotelu już nastrajało nas optymistycznie do tego miejsca i naszych wakacji, ponieważ przy wejściu na każdego z gości czekała Pani z Recepcji i częstowała każdego nowego Gościa lampką szampana a dodatkowo Panie dostawały różyczkę - nie duża rzecz a miła a my poczuliśmy się wyjątkowo :lol: :D a o to przecież chodzi na wakacjach.

Mamy trochę.... zdjęć :D , które będą nam przypominać te cudowne chwile na Rodos i ….. może w przyszłości....." nigdy nie mów nigdy" :D

Pozdrawiamy
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 28.05.2019 19:24

A ja lecę za 3 tygodnie i już nie mogę się doczekać. Ps. Jaka była pogoda na Rodos w maju?
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 30.05.2019 07:56

Witaj
Pogoda była SUPER.
W pierwszy dzień trochę wiało - ale nie odstraszało to niektórych osób od opalania się przy basenach, ale następne dni w granicach 25-27 stopni. Pogoda w sam raz na zwiedzanie. W ostatni dzień spadło dosłownie kilka kropel deszczu w czasie ok. 5 min - i to wszystko:)

Pozdrawiam i życzę równie udanego pobytu na Rodos

PS. Megidh - Twoja relacja zachęca coraz więcej osób do odwiedzenia tego pięknego miejsca :):)

adayb
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 31.05.2019 21:04

adaryb napisał(a):Witaj megidh
Kilka dni temu wróciliśmy z naszych wakacji na RODOS :) :)
Z czystym sumieniem możemy z żona powiedzieć że..... były to jednej z piękniejszych naszych wakacji!!! :lol:
Było cudownie, klimatycznie, nastrojowo i... WSPANIALE :D
Dziękuję Ci megidh za twoje opisy, gdyż dzięki nim planowałem nasze wakacje: co zobaczyć, gdzie pojechać, jak zorganizować sobie zwiedzanie itp.
Bardzo się cieszę, że wakacje Wam się udały. Tym bardziej, że opieraliście swoje plany na mojej relacji i miałam obawy, czy się nie zawiedziecie, bo rzeczywistość mogła się dla Was okazać inna, niż dla mnie.
Ale z Twojego posta wynika, że mamy podobny gust i sposób wypoczywania, czyli zwiedzanie i chwilami odpoczynek na plaży czy przy basenie.

adaryb napisał(a):Nie udało nam się zobaczyć wszystkiego: z braku czasu lub czasami zmęczenia ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D ) odpuszczaliśmy wcześniej zaplanowane punkty zwiedzania jak np. plaże i klasztor w Tsambika czy klasztor w Filerimos. Ale perełką, jeżeli chodzi o odbiór miejsca, po całodziennym zwiedzaniu, była plaża Fourni!! :lol: - nie pojechalibyśmy na nią, gdyby nie Twoja relacja - i dużo byśmy stracili - wypoczynek na niej po zwiedzeniu Monolithos był jak wisienka na torcie ( chociaż dojazd do niej dla żony był ekstremalnym przeżyciem :D :D )
Nam także nie udało się w całości zrealizować naszych planów zwiedzania. Ale nic na siłę. Odpoczynek po zwiedzaniu też był bardzo ważny i pomimo tego, że nie lubimy się wylegiwać na plaży, to po całodziennym zwiedzaniu taki odpoczynek był bardzo przyjemny. Dla nas plaża Fourni także była rewelacją.

adaryb napisał(a):A zaczęliśmy od ….Jaskini Archanioła Michaela Panormitis :) :) :) - naprawdę zjawiskowe miejsce. U góry nad głowami jest droga, której nie słychać, można skupić się na bajkowym otoczeniu skał, roślin i morza oraz na ferii barw ikon w samej jaskini.
Moje wrażenia z tego miejsca były identyczne.

adaryb napisał(a):- Stare Miasto - :D myślałem, że mając jako taki zmysł orientacji oraz mapkę będziemy poruszać się po nim w sposób jaki sobie zaplanowaliśmy - od jednej atrakcji do zwiedzenia do drugiej - ale.. mój zmysł orientacji po wkroczeniu w mury Starego Miasta mnie zawiodł :D .. i dobrze, zagubić się w tych uliczkach było SUPER,
Dokładnie tak samo błądziliśmy tymi uroczymi uliczkami i było super, pomimo tego, że nie docieraliśmy tam, gdzie chcieliśmy.

adaryb napisał(a):Akropol w Lindos, - piękne miejsce, chociaż przyjemniej by się je zwiedzało gdyby nie było tam takich tłumów - przyjechaliśmy tam ok. 10 rano samochodem i … jak zobaczyliśmy ile autokarów już stoi na parkingu i ile turystów zmierza na Akropol, to przez chwile zastanawiałem się czy nie zawrócić i przyjechać wieczorem. Ostatecznie zostaliśmy i odstaliśmy swoje w kolejce.. :(
Dlatego ja mojego męża tak goniłam z rana, żeby tam dojechać jak najwcześniej. I udało nam się, bo tłumy dotarły na Akropol już po nas.

adaryb napisał(a):- Prasonisi - trafiliśmy tam jak cześć przesmyku była pod wodą, osobiście morze Egejskie lepsze czytaj cieplejsze :D
Czy to znaczy, że nie można było dotrzeć na nogach do wyspy/półwyspu z latarnią. Bardzo jestem ciekawa tego widoku z zalanym przesmykiem.

adaryb napisał(a):Do tego hotel też rewelacyjny - byliśmy w Rodos Horizon Resort ( obok waszego :D - nota bene w waszym spaliśmy pierwszą noc :D ). Samo przywitanie w hotelu już nastrajało nas optymistycznie do tego miejsca i naszych wakacji, ponieważ przy wejściu na każdego z gości czekała Pani z Recepcji i częstowała każdego nowego Gościa lampką szampana a dodatkowo Panie dostawały różyczkę - nie duża rzecz a miła a my poczuliśmy się wyjątkowo :lol: :D a o to przecież chodzi na wakacjach.
Nas niestety w taki sposób nie powitano :cry:

adaryb napisał(a):Mamy trochę.... zdjęć :D , które będą nam przypominać te cudowne chwile na Rodos i ….. może w przyszłości....." nigdy nie mów nigdy" :D
Z chęcią bym je obejrzała. Może mógłbyś wrzucić tutaj trochę ze swoich zdjęć. Szczególnie interesuje mnie ten zalany przesmyk na Prasonisi. Fajnie jest oglądać miejsca, w których się było samemu i porównywać wrażenia.

Sara76 napisał(a):A ja lecę za 3 tygodnie i już nie mogę się doczekać.
Gdyby nie to, że za tydzień lecę na Kos, to bym Ci zazdrościła. A tak, to życzę Ci udanych wakacji. :D

adaryb napisał(a):PS. Megidh - Twoja relacja zachęca coraz więcej osób do odwiedzenia tego pięknego miejsca :):)
Mam nadzieję, że będą zadowoleni z pobytu na Rodos tak jak Wy.
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 03.06.2019 15:26

Witaj megidh

Postaram się wstawić kilka zdjęć jak je już opanuję :) troche ich jest ale zaznaczam, że Ja takim dobrym fotografem jak Ty to nie jestem:)

No proszę - Ty w tym roku na Kos:) - a my z zoną na razie wstępnie... niezobowiązująco... ale powiedzieliśmy że w przyszłym rok Kreta albo ....Kos:) A co bedzie to życie pokarze:)

Tak na szybko o Prasonisi - dokładnie tak - przesmyk był pod wodą i nie mozna było suchą nogą przejśc na koniec półwyspu - nie wiem jak głęboko był pod wodą bo nie sprawdzałem i nie wiem czy dało się przejśc mając wode tylko np. do pasa, czy też trzeba było płynać.
A oto zdjęcie zalanego Prasonisi:
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 03.06.2019 15:53

IMG_20190523_122311.jpg
To widok z drogi powrotnej z Akropolu w Rodos - widać nasz hotel oraz ten, w którym Ty byłaś megidh


IMG_20190521_145939-111.jpg
A oto Prasonisi - z prawej Morze Egejskie, z lewej Morze Śródziemne
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 03.06.2019 15:55

Ops - ale literówka w poprzednim poście - powinno być " życie pokaże" :(
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.06.2019 21:22

adaryb napisał(a):Witaj megidh
Postaram się wstawić kilka zdjęć jak je już opanuję :) troche ich jest ale zaznaczam, że Ja takim dobrym fotografem jak Ty to nie jestem:)
Nie uważam się za dobrego fotografa, ale robię dużo zdjęć, więc zawsze jest z czego wybrać.

adaryb napisał(a):No proszę - Ty w tym roku na Kos:) - a my z zoną na razie wstępnie... niezobowiązująco... ale powiedzieliśmy że w przyszłym rok Kreta albo ....Kos:) A co bedzie to życie pokaże:)
Też myślałam o Krecie, ale gdy podczas płacenia zaliczki za imprezę wyrzuciło mnie z banku, to uznałam że jest to znak, aby tam nie jechać. A później Kretę nawiedziły powodzie, które zniszczyły drogi i mosty (chyba to było w lutym albo w marcu br) i nie wiadomo czy Grecy uporali się z ich odbudową.

adaryb napisał(a):Tak na szybko o Prasonisi - dokładnie tak - przesmyk był pod wodą i nie mozna było suchą nogą przejśc na koniec półwyspu - nie wiem jak głęboko był pod wodą bo nie sprawdzałem i nie wiem czy dało się przejśc mając wode tylko np. do pasa, czy też trzeba było płynać.
A oto zdjęcie zalanego Prasonisi:
IMG_20190521_145939-111.jpg

No takiego widoku się nie spodziewałam. Myślałam że to jakaś niewielka strużka wody przepływała przez plażę, a tu niestety głębokie zalanie.
Czy to Ty z żoną jesteście na pierwszym planie zdjęcia ?

adaryb napisał(a):Ops - ale literówka w poprzednim poście - powinno być " życie pokaże" :(
Fajnie że umiesz się przyznać do błędu. Niewielu potrafi publicznie pozwolić sobie na taką samokrytykę. :smo:
A błąd można poprawić poprzez edycję postu.
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 04.06.2019 14:18

Witaj
Tak - to Ja z Żoną na przylądku Prasonisi.
Mamy z nim tez taką mała przygodę.
Nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale ostatnie kilka kilometrów przed dotarciem na Prasonisi droga przebiega przez... poligon wojskowy :)
Dowiedzieliśmy się o tym, bo w czasie naszego objazdu wyspy, zarówno w pierwszym dniu objazdu ( okolice Embonas), jak i w drugim, gdy jechaliśmy na przylądek Prasonisi, widzieliśmy kilka patroli wojskowych stojących przy drodze. Ale - szczerze mówiąc - nie zwróciliśmy na ten fakt uwagi. Jednakże, gdy w Katavii skręciliśmy już w stronę przylądka, przed nami jechał woskowy samochód i wszystkie mijane patrole - a było ich kilka - salutowały mu ( widocznie jechał nim jakiś ważny..:)) Jechaliśmy za nim prawie przez cały ten odcinek, aż może z 2 km przed przylądkiem widzimy... po prawej stronie stoi kilka czołgów, ciężarówek, z których żołnierze zdejmują jakieś skrzynie Nie powiem - wyglądało to imponująco - zwłaszcza te czołgi. Samochód wojskowy, który jechał przed nami skręcił na ten poligon i OK - nie zawracaliśmy sobie tym głowy.
Jednak będąc już na półwyspie i korzystając z jego uroków:) usłyszeliśmy chyba z 3 wystrzały!!:) Woow
W drodze powrotnej - po jakiś 3h - jechało nas chyba z 4 czy 5 samochodów - zostaliśmy zatrzymani prze patrol wojskowy, który poinformował nas, że kończą się właśnie jakieś ich manewry i musimy poczekać jakieś 30 min, aż droga znów będzie przejezdna:)
Puścili ruch po ok. 15 minutach i już bez problemów odbyliśmy podróż powrotną do hotelu.
Takie to było małe urozmaicenie tego dnia.:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
To nie tam miało być, czyli Rodos 2018 - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone