Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To nie tam miało być, czyli Rodos 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2019 15:56

megidh napisał(a):Też myślałam o Krecie, ale gdy podczas płacenia zaliczki za imprezę wyrzuciło mnie z banku, to uznałam że jest to znak, aby tam nie jechać. A później Kretę nawiedziły powodzie, które zniszczyły drogi i mosty (chyba to było w lutym albo w marcu br) i nie wiadomo czy Grecy uporali się z ich odbudową.
O dziwno, podobno ze zdecydowana większością odbudowy się uporali... Teraz był na Krecie lotnikwsk to może relację napisze.....
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.06.2019 21:18

adaryb napisał(a):Witaj
Tak - to Ja z Żoną na przylądku Prasonisi.

Miło że wstawiłeś zdjęcie, które prezentuje Wasze osoby. Fajniej się rozmawia, jeśli się wie, jak rozmówca wygląda.

adaryb napisał(a):Mamy z nim tez taką mała przygodę.
Nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale ostatnie kilka kilometrów przed dotarciem na Prasonisi droga przebiega przez... poligon wojskowy :)
Dowiedzieliśmy się o tym, bo w czasie naszego objazdu wyspy, zarówno w pierwszym dniu objazdu ( okolice Embonas), jak i w drugim, gdy jechaliśmy na przylądek Prasonisi, widzieliśmy kilka patroli wojskowych stojących przy drodze. Ale - szczerze mówiąc - nie zwróciliśmy na ten fakt uwagi. Jednakże, gdy w Katavii skręciliśmy już w stronę przylądka, przed nami jechał woskowy samochód i wszystkie mijane patrole - a było ich kilka - salutowały mu ( widocznie jechał nim jakiś ważny..:)) Jechaliśmy za nim prawie przez cały ten odcinek, aż może z 2 km przed przylądkiem widzimy... po prawej stronie stoi kilka czołgów, ciężarówek, z których żołnierze zdejmują jakieś skrzynie Nie powiem - wyglądało to imponująco - zwłaszcza te czołgi. Samochód wojskowy, który jechał przed nami skręcił na ten poligon i OK - nie zawracaliśmy sobie tym głowy.
Jednak będąc już na półwyspie i korzystając z jego uroków:) usłyszeliśmy chyba z 3 wystrzały!!:) Woow
W drodze powrotnej - po jakiś 3h - jechało nas chyba z 4 czy 5 samochodów - zostaliśmy zatrzymani prze patrol wojskowy, który poinformował nas, że kończą się właśnie jakieś ich manewry i musimy poczekać jakieś 30 min, aż droga znów będzie przejezdna:)
Puścili ruch po ok. 15 minutach i już bez problemów odbyliśmy podróż powrotną do hotelu.
Takie to było małe urozmaicenie tego dnia.:)
Wychodzi na to, że jechaliście w kolumnie uprzywilejowanej. A takie przygody są szczególnie zapamiętywane i zawsze sympatycznie wspominane, bo nie zdarzają się każdemu.

Wstaw jeszcze jakieś fotki, bo mi się ckni za Rodos.

piekara114 napisał(a):
megidh napisał(a):Też myślałam o Krecie, ale gdy podczas płacenia zaliczki za imprezę wyrzuciło mnie z quote="piekara114"]banku, to uznałam że jest to znak, aby tam nie jechać. A później Kretę nawiedziły powodzie, które zniszczyły drogi i mosty (chyba to było w lutym albo w marcu br) i nie wiadomo czy Grecy uporali się z ich odbudową.
O dziwno, podobno ze zdecydowana większością odbudowy się uporali...
"O dziwo" - trafnie to ujełaś. Ale dobrze, że się postarali, bo przecież Kreta to wyspa, na której wypoczywa najwięcej turystów (bo to największa grecka wyspa).

piekara114 napisał(a):Teraz był na Krecie lotnikwsk to może relację napisze.....
Z wielką chęcią przyłączyłabym sie do grona osób czytających tą relację. Może lotnikwsk zachęciłby mnie do odwiedzenia tej wyspy,bo jak na razie nie jestem do niej w 100% przekonana.
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 10.06.2019 10:33

Witaj megidh

Przepraszam za opóźnienie ale w końcu udało mi się przygotować kilka zdjęć z wakacji na RODOS...:)
A więc zaczynajmy..
Załączniki:
DSC_0009 — kopia.JPG
Pierwsze chwile na RODOS i w RODOS. Nasz hotel i plaża
DSC_0016 — kopia.JPG
Ten kolor morza...
DSC_0021 — kopia.JPG
Jaskini Archanioła Michaela Panormitis
DSC_0023 — kopia.JPG
Jaskini Archanioła Michaela Panormitis - cd
DSC_0025 — kopia.JPG
Jaskini Archanioła Michaela Panormitis - cd
DSC_0033 — kopia.JPG
Katedra w Rodos
DSC_0035 — kopia.JPG
Jedna z bram do Starego Miasta
DSC_0038 — kopia.JPG
Kilka ujęć ze Starego Miasta
DSC_0041 — kopia.JPG
DSC_0043 — kopia.JPG
DSC_0045 — kopia.JPG
DSC_0048 — kopia.JPG
DSC_0050 — kopia.JPG
DSC_0053 — kopia.JPG
DSC_0056 — kopia.JPG
DSC_0057 — kopia.JPG
DSC_0064 — kopia.JPG
DSC_0067 — kopia.JPG
DSC_0070 — kopia.JPG
DSC_0071 — kopia.JPG
DSC_0076 — kopia.JPG
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 10.06.2019 10:46

I następna porcja zdjęć..:)
Załączniki:
DSC_0088.JPG
Mury Starego Miasta
DSC_0090.JPG
Rodyjskie klimaty
DSC_0096.JPG
Kilka widoków z Wieży Zegarowej
DSC_0101.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0107.JPG
DSC_0112.JPG
DSC_0121.JPG
Klimatyczny bar pod Wieżą Zegarową
DSC_0122.JPG
DSC_0124.JPG
Stare Miasto - cd
DSC_0125.JPG
DSC_0127.JPG
Spacer wzdłuż murów
DSC_0133.JPG
Wiatraki w Porcie Mandraki
DSC_0136.JPG
Fort Św. Mikołaja w Porcie Mandraki
DSC_0141.JPG
Port Mandraki
DSC_0163.JPG
Kilka ujęć z KAMIROS
DSC_0165.JPG
DSC_0167.JPG
DSC_0169.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0184.JPG
DSC_0224.JPG
Widok spod ruin Zamku w KRITINII
DSC_0229.JPG
DSC_0248.JPG
A to już widoki z Zamku w KRITINII
DSC_0261.JPG
DSC_0277.JPG
Ruiny Zamku w MONOLITHOS
DSC_0290.JPG
A to Agios Panteleimon w MONOLITHOS
DSC_0300.JPG
Panorama LINDOS
DSC_0301.JPG
DSC_0330.JPG
Akropol w LINDOS
DSC_0333.JPG
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.06.2019 22:23

To dokładnie te same miejsca, które odwiedziłam z moim meżem w zeszłym roku. Faktycznie skorzystaliście z mojej relacji.
Myślałam, że ściemniasz w tym temacie, a tu wypisz-wymaluj punkty z mojego pobytu na Rodos.
Ja obecnie wypoczywam na Kos i też mi się tutaj bardzo podoba. Klimaty trochę inne. Jak na razie nie wypożyczliśmy samochodu i chyba tak pozostanie. Ale wypożyczyliśmy inny środek transportu - mianowicie rowery. Zrobiliśmy super wycieczkę i tak nam się spodobało, że chyba skusimy się jeszcze raz na taki sposób zwiedzania wyspy.
Dla zachęty wstawiam dwie fotki.
DSC_9116.jpg

DSC_9156.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 10.06.2019 22:38

megidh napisał(a):Ja obecnie wypoczywam na Kos i też mi się tutaj bardzo podoba. Klimaty trochę inne. Jak na razie nie wypożyczliśmy samochodu i chyba tak pozostanie. Ale wypożyczyliśmy inny środek transportu - mianowicie rowery. Zrobiliśmy super wycieczkę i tak nam się spodobało, że chyba skusimy się jeszcze raz na taki sposób zwiedzania wyspy.


Cieszę się, że Wam się podoba na Kosie.
Tylko skutera nie pożyczaj :smo:
Skuś się może na autko, bo rowerem, to daleko nie zajedziesz :oczko_usmiech:
I jedź do Bodrum !!! :!:
Wszystkiego dobrego.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.06.2019 22:53

aga_stella napisał(a):Cieszę się, że Wam się podoba na Kosie.
Tylko skutera nie pożyczaj :smo:
Ze skutera wyleczyłam się skutecznie. Wystarczy że spojrzę w lustro.

aga_stella napisał(a):Skuś się może na autko, bo rowerem, to daleko nie zajedziesz :oczko_usmiech:
Czyżby. Dzisiejsza jedna wycieczka to 15 km w jedną stronę, a druga (wieczorna) 2,5 km w jedną stronę. Zważywszy że wyspa Kos ma długość ok 50 km, to są to dosyć spore odległości. A jaka przyjemność z jazdy - ten wiatr we włosach.

aga_stella napisał(a):I jedź do Bodrum !!! :!:
Do Bodrum płyniemy jutro.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.06.2019 06:53

megidh napisał(a):Do Bodrum płyniemy jutro.

To extra wycieczki życzę :)
I w ogóle fajnie że wybrałaś Kos.... nie tylko dlatego że mam parę pytań :wink:

1.Ile kosztuje taka wycieczka i skąd się płynie (pewnie ze stolicy)?
2.Czy można popłynąć na wycieczkę do Turcji inną niż do Bodrum?
3.Jaka jest temperatura wody o tej porze roku?

Planów konkretnych nie mamy na wrzesień ale kto wie czy rejon Kos się w nich w końcu nie znajdzie :roll: .

Aaaa i jeszcze na Nisiros popłyńcie (jak Potter :) ).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.06.2019 07:03

aga_stella napisał(a):
megidh napisał(a):Ja obecnie wypoczywam na Kos i też mi się tutaj bardzo podoba. Klimaty trochę inne. Jak na razie nie wypożyczliśmy samochodu i chyba tak pozostanie. Ale wypożyczyliśmy inny środek transportu - mianowicie rowery. Zrobiliśmy super wycieczkę i tak nam się spodobało, że chyba skusimy się jeszcze raz na taki sposób zwiedzania wyspy.


Cieszę się, że Wam się podoba na Kosie.

Wczoraj wieczór przeglądałem Kos pod względem atrakcji, plaż, starówek itp i muszę stwierdzić, że nie zachwycił i nie zaciekawił mnie w ogóle. Może @megidh jak napiszesz relację po powrocie to się przekonam. Rodos oczywiście bez namysłu, jeśli spasuje nam oferta BP, to bierzemy, ale nad Kosem bym się mocno zastanawiał.

megidh napisał(a):
aga_stella napisał(a):Cieszę się, że Wam się podoba na Kosie.
Tylko skutera nie pożyczaj :smo:
Ze skutera wyleczyłam się skutecznie. Wystarczy że spojrzę w lustro.

aga_stella napisał(a):
aga_stella napisał(a):I jedź do Bodrum !!! :!:
Do Bodrum płyniemy jutro.

Dołączam się do pytań @kulek oraz dopytuję jak wygląda przy takiej wycieczce 1dniowej do tureckiego miasta sprawa wizowa.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.06.2019 07:27

te kiero napisał(a):Wczoraj wieczór przeglądałem Kos pod względem atrakcji, plaż, starówek itp i muszę stwierdzić, że nie zachwycił i nie zaciekawił mnie w ogóle.

Bo to tak ogólnie nie jest super atrakcyjna grecka wyspa. Z promu wygląda łagodnie mówiąc średnio... ale tam się podobno jeździ dla plaż :)
te kiero napisał(a):Dołączam się do pytań @kulek oraz doptytowuję jak wygląda przy takiej wycieczce 1dniowej do tureckiego miasta sprawa wizowa.

Z tego co czytałem na takie jednodniowe wycieczki nie są wymagane wizy, ale pewnie Megi wie to lepiej.
adaryb
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaryb » 11.06.2019 10:16

[quote="megidh"]To dokładnie te same miejsca, które odwiedziłam z moim meżem w zeszłym roku. Faktycznie skorzystaliście z mojej relacji.
Myślałam, że ściemniasz w tym temacie, a tu wypisz-wymaluj punkty z mojego pobytu na Rodos.


Oczywiście że skorzystałem - z dobrych podpowiedzi zawsze warto korzystać.
Dlaczego miałbym ściemniać?.. jak mawiał Pawlak z "Samych Swoich" " u mnie słowo droższe pieniądza" :)
Jak pisałem w przyszłym roku zastanawiamy się z Zoną nad Kretą lub Kos... a więc może znów zainspiruję się Twoją relacją...:)

Pozdrawiam i życzę miłych wakacji :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 11.06.2019 18:31

megidh napisał(a): Dzisiejsza jedna wycieczka to 15 km w jedną stronę, a druga (wieczorna) 2,5 km w jedną stronę. Zważywszy że wyspa Kos ma długość ok 50 km, to są to dosyć spore odległości. A jaka przyjemność z jazdy - ten wiatr we włosach.


To kondycja widzę dopisuje. Po płaskim, czy górzystym terenie?

megidh napisał(a): Do Bodrum płyniemy jutro.
[/quote][/quote]

Ciekawa jestem wrażeń. Mam nadzieję, że Muzeum-zamek został zaliczony. Tam przy jednej z alejek jest taki fajny posąg bez głowy. Można zgrabnie wetknąć swoją do fotki.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.06.2019 21:53

Przepraszam, że nie odpowiedziałam na Wasze pytania, ale gdy one padły, to byłam właśnie na Kos i nie myślałam o udzielaniu odpowiedzi. Miałam to zrobić po powrocie do Polski, ale zwyczajnie o tym zapomniałam, bo nawet nie zajrzałam do tej relacji. Dopiero dzisiaj przypomniał mi o nich Kulka53 w mojej nowej relacji z wyspy KOS, do której Was serdecznie zapraszam. Tam odpowiem na wszystkie pytania.
Jeszcze raz przepraszam.
przeprosiny-ruchomy-obrazek-0145.gif
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.07.2019 19:50

:hut:

Wspaniały filmik, warto go obejrzeć.

shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 02.09.2019 11:49

Witaj
My również odwiedziliśmy Rodos, w Sierpniu tego roku.Teraz dopiero przeglądając forum natrafiłem na Twoja bardzo szczegółową relacje.Przeczytałem od dechy do dechy ;) Parę miejsc wam jeszcze zostało do zwiedzenia, także będzie okazja aby powrócić na wyspę słońca...
Może jak starczy czasu , to w zimowe wieczory i Ja popełnię jakąś relację zobaczymy...
Pozdrawiam serdecznie i nurkuję do Twojej relacji z Kos. ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
To nie tam miało być, czyli Rodos 2018 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone