Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pilion i Lefkada - urlop się układa, Grecja 2013

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.10.2013 11:43

Zapraszam na ponton :!:
w towarzystwie moim , mojej żony , 2 koleżanek Mirka (boss) i 3 skiperów :!: :!: :!:
FILMIK z Tary.Sfocone i sfilmowane są jedynie te momenty, na które rzeka pozwoliła, byłem integralną częścią załogi, ze wszystkimi obowiązkami uczestnika.Ponadto pilnowałem żony, która na górskim raftingu debiutowała.
.._s0.zmniejszacz.pl_562_zmniejszacz-pl_210789.jpg

.._s0.zmniejszacz.pl_574_zmniejszacz-pl_83831.jpg

.._s0.zmniejszacz.pl_564_zmniejszacz-pl_566606.jpg

.._s0.zmniejszacz.pl_563_zmniejszacz-pl_151665.jpg
Ostatnio edytowano 30.10.2013 21:33 przez Torac, łącznie edytowano 2 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.10.2013 12:05

Tara CD

FILMIK NR.2

+ fotki:
.._s0.zmniejszacz.pl_572_zmniejszacz-pl_62531.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_570_zmniejszacz-pl_987063.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_567_zmniejszacz-pl_367647.jpg
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.10.2013 12:11

Torac napisał(a):Witaj , fotki wskoczą same po 1.11 (mam nadzieję), skończył mi się transfer zewn.a nowego nie chcę dokupować bo wpadnę w spiralę: więcej jest dodawanych, więcej jest oglądanych, nie kontroluję transferu i bulę kasę.

Ale po co tak sobie życie komplikujesz, to samo możesz mieć za darmo, wystarczy zmienić linkownię na darmową.

Tara i rafting - widzieliśmy tylko z brzegu Tary i na moście.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.10.2013 12:20

Lidia K napisał(a):wystarczy zmienić linkownię na darmową.

a którą polecasz :?:
prędzej czy później to zrobię, ale to ogrom pracy podmienić wszystkie foty...


Lidia K napisał(a):....tylko z brzegu Tary i na moście.


Tego słynnego mostu :?:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.10.2013 12:58

Górski rafting to fantastyczna zabawa i tylko szkoda wielka , że nie można się tam ( chyba że się mylę :?: ) spławić mniejszą , np. "czteroosobówką" - frajda znacznie większa :D

Czekam na ciąg dalszy i powrót zdjęć


Pozdrawiam
Piotr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.10.2013 13:54

Torac napisał(a):
Lidia K napisał(a):wystarczy zmienić linkownię na darmową.

a którą polecasz :?:
prędzej czy później to zrobię, ale to ogrom pracy podmienić wszystkie foty...

Przeszliśmy ten koszmar z fotosikiem, było sporo roboty bo z kilku naszych relacji trzeba było niektóre zdjęcia pościągać na komputer. Ponownie je wysłać na serwer i zmienić linki w relacji. Kilka lat używałam imageshacka, teraz znowu szwankuje, więc nie radzę. Przerzuciliśmy się na gmaila, powiązanego z google. Bardzo łatwo się linkuje zdjęcia. No i jest po polsku ale największa przysługę oddaje gdy potrzebujemy wysyłać zdjęcia w większych ilościach.

Torac napisał(a):Tego słynnego mostu :?:

Z tego słynnego mostu :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 31.10.2013 22:18

piotrf napisał(a):Górski rafting to fantastyczna zabawa i tylko szkoda wielka , że nie można się tam ( chyba że się mylę :?: ) spławić mniejszą , np. "czteroosobówką" - frajda znacznie większa :D
Czekam na ciąg dalszy i powrót zdjęć


widziałem 2 kajaczki, ale to margines na Tarze - wszystko to rafty 7os. i więcej.

Lidia K napisał(a):Z tego słynnego mostu :D

Ja niestety tam nie byłem ale żywię nadzieję, że jeszcze tam wrócę.Kanion Pivy omijałem po zmroku :cry: i wieeeeleeee innych atrakcji mnie ominęło.
TARA CD
.._s0.zmniejszacz.pl_597_zmniejszacz-pl_418865.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_576_zmniejszacz-pl_613585.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_579_zmniejszacz-pl_523613.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_582_zmniejszacz-pl_376948.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_585_zmniejszacz-pl_941319.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_586_zmniejszacz-pl_279759.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_587_zmniejszacz-pl_679316.jpg
.._s0.zmniejszacz.pl_596_zmniejszacz-pl_974830.jpg
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 12.01.2015 10:58

Witam, mam pytanie do tych, którzy odwiedzili Lefkadę...
Mnie osobiście oczarowała i zamierzam w tym roku tam pojechać ale nasuwa się pytanie: Czy w końcu lipca albo nawet na początku sierpnia (termin jeszcze ruchomy) nie ma masy turystów i tłoku??? Gdzieś czytałam, że w sezonie to istna masakra, np. dojazd do plaż i w ogóle poruszanie się po wyspie , nie wspominając o plażowaniu.
Tu widzę, że jeździcie koniec czerwca, początek lipca ale my w tym terminie niestety nie możemy :( Może ktoś był w szczycie sezonu albo słyszał coś jak to wygląda?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.01.2015 11:07

monia760 napisał(a):Może ktoś był w szczycie sezonu albo słyszał coś jak to wygląda?


Cytat z relacji z zeszłego już roku 2014

Pierwsza połowa sierpnia...

pawelg napisał(a):Przejeżdżamy tunelem, potem ruchomym mostem i jesteśmy w mieście Lefkada.
Parkujemy przy porcie, kupujemy mapę wyspy i nie bez trudu znajdujemy drogę w kierunku Agios Nikitas.
Widoki z drogi przepiękne. Po dojechaniu do celu mieliśmy się zatrzymać i poszukać kwater.
Właśnie, zatrzymać się … to niemożliwe. 8O Nie ma gdzie, wszędzie samochody.
Mijamy miasteczko, jedziemy dalej. Droga pnie się ostro w górę.
Jest jakaś knajpka, więc zatrzymujemy się coś zjeść i podumać co robić.
Niespecjalnie chyba wybraliśmy termin. Widoki wprawdzie piękne, ale ten tłok…
Nie bez bólu podejmujemy decyzję o opuszczeniu wyspy.
Powrócimy tu, ale innym razem, przed sezonem.


:roll:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.01.2015 11:37

monia760 napisał(a):Witam, mam pytanie do tych, którzy odwiedzili Lefkadę...
Mnie osobiście oczarowała i zamierzam w tym roku tam pojechać ale nasuwa się pytanie: Czy w końcu lipca albo nawet na początku sierpnia (termin jeszcze ruchomy) nie ma masy turystów i tłoku??? Gdzieś czytałam, że w sezonie to istna masakra, np. dojazd do plaż i w ogóle poruszanie się po wyspie , nie wspominając o plażowaniu.
Tu widzę, że jeździcie koniec czerwca, początek lipca ale my w tym terminie niestety nie możemy Może ktoś był w szczycie sezonu albo słyszał coś jak to wygląda?
Z góry dzięki za odpowiedź


Witam.
My co prawda byliśmy w pierwszej połowie lipca ale było widać z dnia na dzień, że turystów przybywa ...
Pod koniec urlopu nawet utknęliśmy w Kalamitsi - tzn. zrobił sie taki korek, że musieliśmy zawracać i szukać przejazdu inną drogą. Pamiętam też kilka dni przed wyjazdem, że wieczorem przejazd przez stolicę to był koszmar - kelnerzy biegający po ulicy a do tego tłumy turystów i skuterów ... :roll: ...
Ale ogólnie Lefkada warta polecenia ... :D ...
Pozdrawiam.
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 12.01.2015 14:07

Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź.
No to chyba będę musiała sobie odpuścić Lefkadę w tym roku i zajrzeć w inny rejon...
Jestem na etapie poszukiwań :) Może na którąś z tych pięknych plaż zajrzymy w drodze powrotnej.
A jeśli nie, to może wybierzemy jakiś dogodniejszy termin w przyszłym roku:)
Pozdrawiam serdecznie :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.01.2015 14:14

... mnie korki nie odstraszają bo stoję w nich w Poznaniu codziennie ... ale fakt na wakacjach to jest mało wskazane ... ale obawiam się, że w Waszym terminie w wielu miejscach jak nie wszędzie może być problem z tłokiem przede wszystkim na plażach ... :( ...
Pozdrawiam.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 12.01.2015 18:26

monia760 napisał(a):No to chyba będę musiała sobie odpuścić Lefkadę w tym roku i zajrzeć w inny rejon...

Nie rezygnuj bo na prawdę warto pobyć na Lefce.
Byłem na Lefkadzie od połowy Lipca do 02.08.2014 mieszkaliśmy w Kalamitsi. Korków nigdy nie widziałem. Myślę że lekarstwem na to jest wyjechanie na plaże odpowiednio wcześnie czyli około 10 -tej być już na plaży a na pewno uda się zatrzymać autem blisko zejścia i nie będzie trzeba stać w korkach. Plaża w Ag Nikitas jest faktycznie bardzo obleganym miejscem ze względu na to iż woda jest spokojna bez fal (zatoczka), kilka metrów od brzegu woda nie jest nadal bardzo głęboka, na brzegu jest piasek i ogromna ilość knajpek przy plaży i dojściu do niej. Jest to dobre miejsce dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla tych którzy chcą mieć do plaży kilka minut spacerkiem. Ja mimo 16-to dniowego pobytu na wyspie na tej plaży byłem tylko jeden raz a to ze względu na panujący tam tłok (koc koło koca). Na wyspie jest wiele potężnych urokliwych plaż gdzie pomiędzy plażowiczami jest dystans kilkunastu - kilkudziesięciu metrów.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.01.2015 19:14

Alidrzi napisał(a):Nie rezygnuj bo na prawdę warto pobyć na Lefce.


... mogę tylko potwierdzić ... :lol: ...
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 12.01.2015 20:43

Kurcze ale mi namieszaliście :lol:
Sama nie wiem co teraz zrobić... już prawie zrezygnowałam ale... teraz znów zaczynam szukać jakiejś miejscówki. Chyba rozłożę 2 tygodniowy pobyt w Grecji na dwa miejsca. Tydzień na Lefkadzie i drugi dla porównania np. Peloponez albo gdzieś.... :D
Dzięki za odzew w sprawie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pilion i Lefkada - urlop się układa, Grecja 2013 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone