Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pilion i Lefkada - urlop się układa, Grecja 2013

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2015 22:16

Luźniej na Kefalonii ( i taniej)
Czy ceny na wyspie "wynagrodzą" dosyć drogą przeprawę promową to nie wiem, ale tabunów turystów nie ma. Poniżej sytuacja na Kefalońskich plażach (15.07.2014)
Myrtos
Obrazek
Obrazek

Vouti
Obrazek

Pethani
Obrazek

Ag. Kyriaki
Obrazek

Żaden parking przy plaży nie jest płatny (w przeciwieństwie do tych na Lefkadzie) i dojazd jest na samą plażę.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.01.2015 22:49

Torac napisał(a):Luźniej na Kefalonii ( i taniej)


... no może poza Fiskardo ... :roll: ... my mieliśmy tylko jednodniową objazdówkę po Kefalonii ale fakt można zauważyć, że jest luźniej a krajobrazy fantastyczne ... :lol: ...
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2015 22:55

kmichal napisał(a):
Torac napisał(a):Luźniej na Kefalonii ( i taniej)


... no może poza Fiskardo ... :roll: ... my mieliśmy tylko jednodniową objazdówkę po Kefalonii ale fakt można zauważyć, że jest luźniej a krajobrazy fantastyczne ... :lol: ...
Pozdrawiam.


Asos też do tanich miejscówek nie należy :x
ale trzeba przyznać, że na Lefkadzie takich malowniczych miasteczek to nie ma :cry:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.01.2015 23:00

Torac napisał(a):ale trzeba przyznać, że na Lefkadzie takich malowniczych miasteczek to nie ma :cry:


... to fakt - nam szczególnie Fiskardo bardzo przypadło do gustu - tylko ciut za dużo ludzi ... :roll: ... a jeżeli chodzi o położenie to Asos bije chyba inne na głowę ... :D ...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2015 23:11

kmichal napisał(a):
Torac napisał(a):ale trzeba przyznać, że na Lefkadzie takich malowniczych miasteczek to nie ma :cry:


... to fakt - nam szczególnie Fiskardo bardzo przypadło do gustu - tylko ciut za dużo ludzi ... :roll: ... a jeżeli chodzi o położenie to Asos bije chyba inne na głowę ... :D ...


Co do tych miasteczek mam identyczne wrażenia co Ty!
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 13.01.2015 10:30

No tak Kefalonia równie piękna i te plaże w szczycie sezonu....niebywałe...
Ale jest jeden problem z dostaniem się na wyspę. Jedziemy autem i trzeba by promem płynąć, a my jeszcze nigdy takiej opcji nie przerabialiśmy i stąd obawy... gdzie się kupuje bilety na przeprawę promową, skąd, czy się zdąży na daną godzinę??? To mnie trochę odstrasza 8O
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.01.2015 10:43

monia760 napisał(a):Ale jest jeden problem z dostaniem się na wyspę.


... naprawdę nie ma się czego obawiać, rozumiem, że pierwszy raz - my też to kiedyś przerabialiśmy ale naprawdę nie ma z tym żadnego problemu ...
... nie wiem jak ze stałego lądu ale z Lefkady możecie popłynąć na Kefalonię z Vasiliki - na końcu nabrzeża jest budka gdzie kupuje się bilety - zero problemów ... tylko musicie zgrać się z promem ... :) ...
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.01.2015 11:00

Też miałem takie obawy (uwierz, na lotniskach jest zdecydowanie gorzej)
Jechałem z Pelionu (Kilini,Peloponez-Poros), trochę się spieszyłem . Zależało mi, żeby być na 1,5h przed promem, na spokojnie kupić bilety i w Kilini coś zjeść, mając już bilety na prom. Tak się spieszyłem, że kupiłem bilety na prom o 1,5 godziny szybszy. Kupiłem, wjechałem - Kefalonię zdobyłem.
Z Fiskardo to już zupełnie luźno było.
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 13.01.2015 18:49

Dzięki za podpowiedzi.
A co do promów, do tych, którzy już Kefalonię zdobyli:
-Skąd najlepiej wypłynąć?
-Jakie są przybliżone ceny dla 2 osób dorosłych, 2 dzieci i samochodu? Czy są to jakieś duże kwoty?
Czy można bilety zamówić wcześniej, np. online?
-Czy lepiej na miejscu?
-Jak długo się płynie?
-Jak często te promy odpływają?
Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi w temacie dla nowicjuszy :lol:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.01.2015 19:11

http://kefalonianlines.com/ lub
http://www.kefalonia-information.com/fe ... anguage=en


poprzeglądaj sobie tą strony, jak coś się nie rozjaśni to pytaj :D
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 14.01.2015 17:52

Dzięki za linki do stron ale w tym drugim strona od 1 stycznia nie działa, tak zrozumiałam.
A w tym drugim fakt, że po grecku ale jakoś idzie się domyślić... :D ale nie mogę znaleźć Vasiliki jako miejsca skąd będzie start, no i powrót.
Upewniam się, bo ktoś wcześniej wspominał, można kupić w tym samym dniu w porcie bilet na prom?
Bo tak myślę, że lepiej będzie kupić na miejscu, bo jak jakaś obsuwa będzie po drodze... i nie zdążymy na prom...nerwy....
Nie mogę nigdzie znaleźć co jaki czas wypływają promy, bo chyba nie 1 dziennie?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 14.01.2015 20:43

W miarę możliwości spróbuję pomóc
monia760 napisał(a):-Skąd najlepiej wypłynąć?

Z Lefkady: Z Vasiliki do Fiskardo (i Sami-chyba)
Z Kefaloni : Kilini (z Patry już nie kursują) do Poros (i Sami-chyba)
monia760 napisał(a):-Jakie są przybliżone ceny dla 2 osób dorosłych, 2 dzieci i samochodu? Czy są to jakieś duże kwoty?

w jedną stronę ok 38E auto 8,5 dorosły
monia760 napisał(a):Czy można bilety zamówić wcześniej, np. online?
-Czy lepiej na miejscu?


lepiej na miejscu, warto być jakąś godzinkę wcześniej, profilaktycznie
monia760 napisał(a):-Jak długo się płynie?
-Jak często te promy odpływają?


Lefkada- Kefalonia - max 1 godzina
Peloponez Kefalonia - ok 1,5 godziny

Powiedzmy, że dane nie są mocno precyzyjne-statystyki nie prowadziłem. Może mnie ktoś poprawi...
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 14.01.2015 21:38

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.01.2015 22:52

Promy z Vasiliki do Fiskardo obsługuje linia http://westferry.gr/ ...
Jak my korzystaliśmy to tłoku nie było - wręcz pustki ... więc bez problemu można było kupić bilety w budce na nabrzeżu ...
Pozdrawiam.
monia760
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia760 » 15.01.2015 14:32

No to się przekonałam :D Jedziemy na Kefalonię :hut: Czas teraz na szukanie miejscówki.
Szukam online, chcę zarezerwować wcześniej, bo mąż nie lubi jechać w ciemno i szukać.
Może podpowiecie coś na temat lokalizacji, gdzie warto zakotwiczyć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Pilion i Lefkada - urlop się układa, Grecja 2013 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone