Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.07.2014 21:16

O :!: Relacja z Lefkady :) chętnie powspominam :D

pozdr
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 17.07.2014 21:25

Chętnie też pooglądam i poczytam :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 17.07.2014 22:18

Miken77 napisał(a):Z chęcią prześledzę ten kierunek wakacyjnych wojaży. :)


z przyjemnością opiszę te wojaże;)


tiwa napisał(a):Mnie bardzo rozśmieszył ten miszmasz i architektoniczny bałagan w centrum Skopje. Wieczorem nie widziałem centrum i podejrzewam, że wygląda to wszystko dużo lepiej, co trochę wynika z Twoich zdjęć. Zostałem wiernym czytelnikiem i jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń z Macedonii.


To bardzo specyficzne miasto, mieliśmy bardzo mieszane uczucia ale wieczorne ujęcie jakoś dodaje uroku i to wszystko nabiera nieco łagodniejszego wyrazu ale miszmasz pozostaje;)



krombocher napisał(a):Bardzo lubię twoje relacje, a na tą czekałem z niecierpliwością, wiec śledzę z zapartym tchem :papa:


niezmiernie mi miło i postaram się spełnić oczekiwania:)


Lidia K napisał(a):Po pierwsze - fajnie, że jeszcze była wiosna z makowymi chaszczami. :D

Po drugie - kiedy zwiedzaliśmy Macedonię (8 lat temu) takiej megalomani i monumentalizmu jeszcze nie było ale o Aleksandra Wielkiego i nazwę państwa były spory od samego początku. Gdy poznałam grecką Macedonię z jej zabytkami nie dziwię się Grekom, że mają pretensje.

Po trzecie - fajnie, że już powstaje Twoja relacja. :D

Po czwarte - dziewczynki znowu urosły. :D


Witam w moich skromnych progach:). Dzięki Waszej relacji a potem prywatnie już udzielanym radom nasz tegoroczny wyjazd udał się znakomicie:).

Tak, prawda, rosną jak na drożdżach chociaż mogłyby nieco wolniej tak szybko mija czas...



jolek.d napisał(a):Z przyjemnością dołączam do grona "czytaczy" i "oglądaczy", tym bardziej, że jak zwykle piękne zdjęcia.
Uwielbiam greckie klimaty i sama też w tym roku wybrałam kierunek grecki - Rodos.
Tymczasem chłonę Twoją relację.


nieustannie cieszą mnie miłe słowa:).

My wróciliśmy na tereny greckie po wielu latach chorwackich, myślę że to na dłużej w nas zagości.

zapraszam, miłego czytania i oglądania:)




longtom napisał(a):
ArliJ napisał(a):Pod fontanną i pomnikiem Aleksandra Wielkiego różne muzyczne wydarzenia, występy, muzyka płynie z każdej strony, troszkę się tam szwendamy ale zmęczenie daje o sobie znać. Wracamy do hotelu. Jutro Kanion Matka …


U nas Skopje i Kanion były na koniec wakacji.
Mieliśmy mniej szczęścia; pomnik matki macedonki w dzień czynny, wieczorem wysechł i światełek też nie było. U Aleksandra wieczorem woda leciała ale bez lampek. Na szczęście pozostałe pomniki i fontanny sikały i świeciły. :D

pzdr :wink:


Aleksander świecił w przeróżnych barwach, nawet w różu się jako tako prezentował, fontanny sikały aż miło...wiosna i jeszcze starczyło wody:)



Vjetar napisał(a):Heloł! :D

Cieszę się, że piszesz.

Pozdrawiam

Hej!
a ja się cieszę, że czytasz:)


konopackir napisał(a):Dołączam i ja. Piękne zdjęcia, super klimat :papa:


dziękuję, cieszę się że się podobają, jeszcze ich trochę będzie :D




FUX napisał(a):A wystarczy kliknąć obserwuj...
:wink:


witam w mojej relacji :)



ajdadi napisał(a):To ja sobie też przycupnę poczytam i pooglądam

Pozdrawiam


zapraszam, jest sporo wolnych miejsc:)



Pudelek napisał(a):ten matki Macedonki to chyba nowy, bo dwa lata temu go nie widziałem... wtedy te wszystkie budynki nad Wardarem były jeszcze w trakcie budowy :)


możliwe bo tam cały czas trwa zabudowa terenu, aktualnie powstają wielkie statki na brzegu rzeki...pomysłów im aż tak chyba nie brakuje ile miejsca coraz mniej :D



janusz.w. napisał(a):O :!: Relacja z Lefkady :) chętnie powspominam :D

pozdr


a wspominaj wspominaj główny sprawco zamieszania:)



miras_sg napisał(a):Chętnie też pooglądam i poczytam :D


zapraszam bo będzie jeszcze co poczytać i pooglądać:)


Buber napisał(a):Zapisuję sobie w sztambuchu i na pewno będę zadowolony :wink: .
Widzę, że młodzież zachwycona, a Aleksander (we wszystkich postaciach) olśniewający :D


Zachwycona a jakże :D , dusza podróżnika w nich siedzi i obyśmy długo jeszcze tego doświadczali:)



maslinka napisał(a):Pierwsza :D

Ależ będzie przygoda! Nie mogę tego przegapić :)


witam maslinko w mojej relacji:)
będzie przygoda, będzie się działo i znowu...jak to śpiewają moje dziewczyny:)


JoannaG napisał(a):Miałam być pierwsza ale okazało się, że Maslinka mnie wyprzedziła... Drugie miejsce też dobre :)

Pozdrawiam
Asia :)


Witaj Asiu, zgodnie z obietnicą ruszyłam z pisaniem:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 17.07.2014 22:23

jeszcze kilka :)

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.07.2014 23:42

ArliJ napisał(a):

janusz.w. napisał(a):O :!: Relacja z Lefkady :) chętnie powspominam :D

pozdr


a wspominaj wspominaj główny sprawco zamieszania:)



Ulala :wink: Cieszę się z tego sprawstwa :D :lol:
Ty dawno, dawno temu byłaś sprawczynią :wink: współodpowiedzialną za Korsykę :!: :D

pozdr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.07.2014 00:01

Te fontanny na wakacjach to super sprawa, u nas zazwyczaj można wytyczyć wakacyjny szlak fontannowy, chyba wszystkie dzieciaki uwielbiają fontanny ;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.07.2014 08:53

JoannaG napisał(a):Te fontanny na wakacjach to super sprawa, u nas zazwyczaj można wytyczyć wakacyjny szlak fontannowy, chyba wszystkie dzieciaki uwielbiają fontanny ;)


uwielbiają, moje też :D a że te były dość duże to fajna taka bryza od nich biła co było zbawienne w ten upał:).
Do tego wodospady i źródełka i dzieci nie ma tak są zafascynowane.



janusz.w. napisał(a):
ArliJ napisał(a):

janusz.w. napisał(a):O :!: Relacja z Lefkady :) chętnie powspominam :D

pozdr


a wspominaj wspominaj główny sprawco zamieszania:)



Ulala :wink: Cieszę się z tego sprawstwa :D :lol:
Ty dawno, dawno temu byłaś sprawczynią :wink: współodpowiedzialną za Korsykę :!: :D

pozdr


no nie inaczej:) ale chyba też zadowolony byłeś/byliście z tego kierunku?:)

My od tamtej pory coraz częściej kroczymy śladami innych ale forum jest tak bogate w relacje że trudno znaleźć miejsce którego ktoś by tu już nie opisał. Mnie bardzo cieszy korzystanie z porad i wskazówek innych bo staram się sama dużo poczytać i poszukać o planowanym miejscu a z drugiej strony można przy okazji jeszcze coś odkryć za wskazówkami od innych. Efektywność w pełnym stopniu:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.07.2014 09:23

wieczorkiem jeszcze byliśmy na spacerku przy meczecie Mustafy Paszy - podobno największej świątyni muzułmańskiej w Macedonii.

Obrazek

wróciliśmy tam jeszcze na moment następnego dnia...


Dzień II
Poranek koło 8, śniadanie zjadamy bez szału, jeszcze spacer na główny plac, kantor, lody…bryza z fontann bardzo na miejscu bo 11 a upał niemiłosierny…typowo sezonowa pogoda…liczyliśmy na deczko mniejszy skwar ale nie narzekajmy.

Obrazek

Obrazek

Pakujemy się do auta i ruszamy kierunek Kanion Matka.

Obrazek

zawitaliśmy ponownie pod meczet, tłumnie, ciężko zaparkować, dzieci nie chcą iść ze mną więc sama idę zobaczyć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Obrazek
Obrazek

Obrazek




Jakoś tak się zakręciliśmy z oznakowaniem ale trafiamy…pusto, parking wolny, spokojnie udajemy się do wejścia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kanion zachwyca nas totalnie...to zdecydowanie dużo bardziej atrakcyjne miejsce dla naszej rodzinki niż miasto Skopje, gdybym miała wybierać na szybki rekonesans to odpuściłabym miasto na rzecz Kanionu.


Obrazek
Obrazek

W głowie mamy relację KOLA i informację o rejsach łódkami i jaskini, próbujemy się załapać. Szybko trafiamy w odpowiednie miejsce, pływają co chwilkę więc dogadujemy cenę i za 1200 denarów czyli ok. 80 zł nasza czwórka płynie do jaskini.


Obrazek
Ostatnio edytowano 18.07.2014 09:41 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.07.2014 09:33

ArliJ napisał(a):Kanion zachwyca nas totalnie...to zdecydowanie dużo bardziej atrakcyjne miejsce dla naszej rodzinki niż miasto Skopje

Jestem tego samego zdania :idea:
ArliJ napisał(a):W głowie mamy relację KOLA i informację o rejsach łódkami i jaskini

Wieści szybko się rozchodzą :wink: :lol:]

Znajomi chyba zrezygnowali skoro ostatecznie pojechaliście jednak sami :)

Bardzo jestem ciekawy ciągu dalszego :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.07.2014 10:13

kulka53 napisał(a):
Znajomi chyba zrezygnowali skoro ostatecznie pojechaliście jednak sami :)

Bardzo jestem ciekawy ciągu dalszego :)


tak zrezygnowali po części z terminu (przesunięty na 7 czerwca wyjazd a oni mieli pierwszoklasistę kończacego rok szkolny) a po części z odległości jednak..oficjalnie, nieoficjalnie wydaje nam się że jednak jeszcze nie przełamali swych obaw przed takimi bardziej podróżami niż wyjazd - stabilny pobyt-powrót...
ostatecznie wylądowali w Chorwacji na wyspie Krk co i tak było mega wyzwaniem ale dobrze rokuje na przyszłość:).

Nie narzekamy bo świetnie się czujemy sami ze sobą i podróżujemy jak lubimy więc nie był to problem.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 18.07.2014 13:22

czy parking w kanionie Matka jest płatny? są jakieś inne opłaty w tym miejscu (poza spływem łódką, oczywiście)?
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.07.2014 13:40

ArliJ napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Znajomi chyba zrezygnowali skoro ostatecznie pojechaliście jednak sami :)

Bardzo jestem ciekawy ciągu dalszego :)


tak zrezygnowali po części z terminu (przesunięty na 7 czerwca wyjazd a oni mieli pierwszoklasistę kończacego rok szkolny) a po części z odległości jednak..oficjalnie, nieoficjalnie wydaje nam się że jednak jeszcze nie przełamali swych obaw przed takimi bardziej podróżami niż wyjazd - stabilny pobyt-powrót...
ostatecznie wylądowali w Chorwacji na wyspie Krk co i tak było mega wyzwaniem ale dobrze rokuje na przyszłość:).

Nie narzekamy bo świetnie się czujemy sami ze sobą i podróżujemy jak lubimy więc nie był to problem.


Ja chyba bałabym się jechać na wakacje ze znajomymi... W temacie wakacji nie jestem skłonna do żadnych kompromisów i obawiałabym się, że po wakacjach znajomi przestaliby być znajomymi ;) Choć czasem kusi, żeby z kimś pojechać...


Co do Kanionu to może mnie przekonałaś... ;) Może wracając zatrzymamy się tam a nie w Skopje...? Ile czasu musielibyśmy przeznaczyć na Kanion? Łącznie z łódką.
Ostatnio edytowano 18.07.2014 13:42 przez JoannaG, łącznie edytowano 1 raz
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.07.2014 13:42

Skopje z pewnością musimy kiedyś dokładniej obejrzeć, fajne te Wasze zdjęcia. Widzę, że cena za łódkę w kanionie ta sama, pogodę na rejs mieliście jednak zdecydowanie lepszą.

Pozdrawiam i czekam na c.d.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.07.2014 13:42

JoannaG napisał(a):
Ja chyba bałabym się jechać na wakacje ze znajomymi... W temacie wakacji nie jestem skłonna do żadnych kompromisów i obawiałbym się, że po wakacjach znajomi przestaliby być znajomymi ;) Choć czasem kusi, że z kimś pojechać...

Co do Kanionu to może mnie przekonałaś... Może wracając zatrzymamy się tam...? Ile czasu musielibyśmy przeznaczyć na Kanion? Łącznie z łódką?


+1
Zawsze sami.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.07.2014 14:55

Pudelek napisał(a):czy parking w kanionie Matka jest płatny? są jakieś inne opłaty w tym miejscu (poza spływem łódką, oczywiście)?


nie płaciliśmy za nic poza rejsem. Parking był pusty praktycznie i nikt nie pobierał opłat. Za wejście też nic nie płaciliśmy.

JoannaG napisał(a):
Ja chyba bałabym się jechać na wakacje ze znajomymi... W temacie wakacji nie jestem skłonna do żadnych kompromisów i obawiałabym się, że po wakacjach znajomi przestaliby być znajomymi ;) Choć czasem kusi, żeby z kimś pojechać...


Co do Kanionu to może mnie przekonałaś... ;) Może wracając zatrzymamy się tam a nie w Skopje...? Ile czasu musielibyśmy przeznaczyć na Kanion? Łącznie z łódką.


Toteż dlatego jeździmy sami od lat...ja tak nie uważam ale większość naszych znajomych uważa nasz styl za hardcore więc z góry wiem że musiałabym albo być hersztem wyjazdu i narzucić innym swoje albo podporządkować się, zwolnic tempo, zmienić styl co też mi nie pasuje gdy mam takie wakacje raz w roku.

Kusi natomiast zawsze wyjazd z kimś przez wzgląd na dzieci lub pomysł wynajęcia fajnej chatki na plaży większą gromadą itd....niestety pomysłów na wakacje sporo a wyjazd jeden w roku wiec zwycięża opcja jak widać: sami:).

Co do kanionu - to sam rejs z jaskinia to ok 1,5 h plus płatności i oczekiwanie na łódź bo nie wiadomo jaki będzie ruch w interesie zajęło nam łącznie ok. 2 h.
Łódka była wprawdzie od ręki a i tak chwilę czekaliśmy.

Dokładając dojście z parkingu, spacer ewentualnie po okolicy, przerwa na przekąskę to jakieś 3h i już jest człowiek zadowolony:). W sezonie warto policzyć ok. 4h zwłaszcza że pewnie będziecie chcieli przejść kawałek szlakiem.

Postaram się dzisiaj wrzucić resztę opisu tego dnia :)







KOL napisał(a):Skopje z pewnością musimy kiedyś dokładniej obejrzeć, fajne te Wasze zdjęcia. Widzę, że cena za łódkę w kanionie ta sama, pogodę na rejs mieliście jednak zdecydowanie lepszą.

Pozdrawiam i czekam na c.d.




Pogoda była jak na zamówienie, nie mogliśmy pozwolić sobie na powtórkę wizyty na następny dzień jak Wy więc się dobrze złożyło:). Mąż jednak momentami żałował, że nie zrobiliśmy jak Wy z noclegiem w hoteliku w kanionie ale z drugiej strony Skopje było fajnym miejscem na takie lekkie rozruszanie po podróży więc nie ma co narzekać:). Śniadanie jednak nasze nie było tak różnorodne :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone