Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada!

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 08.02.2016 22:39

[/quote] Nie chciałam Cię poganiać licząc, że wspomnisz o tym w swojej relacji bo nie wyobrażałam sobie, że mieszkając w Exanthii jej nie odwiedziliście :) Będą fotki?
Wiem własnie, że jest bardzo popularna. Wspominała o niej nasza rezydentka podczas wycieczki dookoła wyspy ... mówiła, że w sezonie to trzeba nawet rezerwować miejsce z wyprzedzeniem taki jest tam ruch.[/quote]

Będą, będą fotki ;) I może jaki filmik się trafi ;)

Na Milos nie byliśmy :( A jedynie na miejskiej plaży w Agios Nikitas :)
Cudne, niezmiennie cudne są fotki z Lefkady :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 08.02.2016 23:38

Podziwiam Cię, że zdecydowałeś się ,powozić' obcym samochodem i na takim terenie :mrgreen: Brawo Ty!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.02.2016 11:11

lotnikwsk napisał(a):Super wycieczka 8)

Też nam się podobało :) plaża jest bardzo ładna a szczególnie właśnie na końcu :)

Barber napisał(a):Gusia-s, jeśli chodzi o mnie, to ja mogę zaczekać na następną część Twojej relacji ile trzeba. Lecz kobieto w nocy to Ty śpij, bo rano ciężko wstać. Mam nadzieje, że dziś rano nie psioczyłaś na forumowiczów. 01.36 - dla mnie zabójcza pora. Pozdrawiam serdecznie.

Zawsze byłam nocnym markiem ;)

Eunike1984 napisał(a):... Na Milos nie byliśmy :( A jedynie na miejskiej plaży w Agios Nikitas :)
Cudne, niezmiennie cudne są fotki z Lefkady :D

My za to nie byłyśmy na kilku innych co mam nadzieję odrobić jeszcze :)
Zanim to nastąpi pocieszę się u Ciebie :)

Sara76 napisał(a):Podziwiam Cię, że zdecydowałeś się ,powozić' obcym samochodem i na takim terenie :mrgreen: Brawo Ty!
Brawo Ja! :mrgreen:
Wyjścia były 2 ... siedzieć na d...e w Perigiali i Nidri albo podjąć wyzwanie ... To pierwsze było dla mnie niedoprzyjęcia :mrgreen: W hotelu mieszkały z nami takie osoby, które wogle się nie ruszały poza te dwie miejscowości, nie brali auta ani korzystali z żadnych wycieczek fakultatywnych ... dla mnie to trochę dziwne ...

:papa:
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 11.02.2016 15:21

Fajnie poczytać w oczekiwanie na wakacje 2016, co prawda nie na Lefce tylko w Nea Skioni, ale Lefka w planach
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.02.2016 12:18

lkemot napisał(a):Fajnie poczytać w oczekiwanie na wakacje 2016, co prawda nie na Lefce tylko w Nea Skioni, ale Lefka w planach
Witaj :)
W oczekiwaniu na Lefke może być Nea Skioni :) - właściwie to już na wyspie :wink: U mnie też w planach na kiedyś ta okolica - tyle, że sąsiedni palec :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.02.2016 14:23

gusia-s napisał(a):ostatniego dnia odstawić je w to samo miejsce, nie zamykać, kluczyki wsunąć pod siedzenie kierowcy – ktoś sobie je stąd zabierze … really :?: 8O :mrgreen:

Wyluzowany gość... :lool:

Super ta plaża. :D
Najbardziej podobają mi się tam te nieprzebrane tłumy.. :oczko_usmiech:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 12.02.2016 16:51

anakin napisał(a):
gusia-s napisał(a):ostatniego dnia odstawić je w to samo miejsce, nie zamykać, kluczyki wsunąć pod siedzenie kierowcy – ktoś sobie je stąd zabierze … really :?: 8O :mrgreen:

Wyluzowany gość... :lool:

Super ta plaża. :D
Najbardziej podobają mi się tam te nieprzebrane tłumy.. :oczko_usmiech:



Skywalker tutaj?

Na Lefkadzie może być luźniej niż na Rucicy i Beretnicy. Uwierzysz?

Sprawdzone.

Pozdravki :mrgreen: :oczko_usmiech: :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.02.2016 23:07

Darkos napisał(a):Skywalker tutaj?
Na Lefkadzie może być luźniej niż na Rucicy i Beretnicy. Uwierzysz?
Sprawdzone.
Pozdravki :mrgreen: :oczko_usmiech: :wink:

No, czasem lubię zerknąć na obce kraje. :mrgreen:

pozdrav... :D

ps.
Na Rucicy to ja w życiu luzu nie widziałem... :?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2016 17:48

anakin napisał(a):
gusia-s napisał(a):ostatniego dnia odstawić je w to samo miejsce, nie zamykać, kluczyki wsunąć pod siedzenie kierowcy – ktoś sobie je stąd zabierze … really :?: 8O :mrgreen:

Wyluzowany gość... :lool:

Super ta plaża. :D
Najbardziej podobają mi się tam te nieprzebrane tłumy.. :oczko_usmiech:


O tak, bardzo wyluzowany ... ktoś auto se zabrał najwyraźniej, kto :?: nie wiem :mrgreen: ale nikt mnie nie nęka więc pewnie był to ten ktoś kto miał być :mrgreen:

Spotkałam się z opinią, że Lefkada jest mega komerchą itd ... Ja tego nie odczułam :) może dlatego, ze była to już druga poł. września.
Fakt - popularne mniejsze plaże jak np. Porto Katsiki jeszcze ciasne - no nie ma co się dziwić ale jest jeszcze mnóstwo takich gdzie poczujemy się jak rozbitkowie - wystarczy odejść trochę od głównego zejścia na plażę :)

Darkos napisał(a): ... Na Lefkadzie może być luźniej niż na Rucicy i Beretnicy. Uwierzysz?
Sprawdzone.
Pozdravki :mrgreen: :oczko_usmiech: :wink:

Ja wierzę :mrgreen: Na Rucicy to nas było całkiem sporo ale na Beretnicy już był luzik :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.02.2016 23:11

Dzień 5 - 20.09.2015 niedziela – z pamiętnika nizinnego kierowcy :wink:

Kempingi na Lefkadzie
Po przybiciu do Agios Nikitas wracamy do wygrzanego Pierdolota i znów zwracając uwagę całej okolicy głośno ruszamy z miejsca :mrgreen: . Po przejechaniu kilku metrów świszczący dźwięk spod maski cichnie a klima szybko wychładza wnętrze auta - uffff.
Kierujemy się na południe a po drodze zaglądamy do pobliskiego i jedynego po tej stronie wyspy Kempingu Kathsima - lokalizacja oddalonego od Agios N. o 1,5 km.
Kemping nie posiada bezpośredniego dostępu do morza ani widoku na morze. Dojazd do niego jak najbardziej możliwy dla zestawów z przyczepą choć jest trochę pod górkę między Lefkadą a Agios Nikitas. Kemping jest odsunięty od głównej drogi więc jadące drogą auta nie powinny zakłócać spokoju.
Zatrzymujemy się przed bramą wjazdową, tuż obok mieści się stacja paliw, z której po chwili podchodzi do mnie mężczyzna i pyta w czym może pomóc. Mówię, że chcę się rozejrzeć po kempingu - skoro tak proszę bardzo.
DSC_0962.jpg


Wchodzę na teren kempingu, który o tej porze roku jest już opustoszały.
Na wejściu wita mnie kapliczka :)
DSC_0978.jpg


Recepcja też już zamknięta na cztery spusty ... ale cennik wisi. Sezon wysoki jest tylko od 01.08. do 25.08 i wtedy cena 2+2 wynosi 38,5 eu w pozostałym okresie dużo taniej 28 eu.
DSC_0964.jpg


Woda z niewielkiego basenu już spuszczona.
DSC_0965.jpg


W sezonie powinien wyglądać tak ;)
photo24_max.jpg


Zaglądam do budynku gospodarczego gdzie mieści się kuchnia, zmywak i pralnia. W kuchni - lodówki, kuchenki, mikrofale, jakiś toster też był.
DSC_0966.jpg
DSC_0967.jpg


Na jego tyłach grill i chyba kempingowy bar - oczywiście już zamknięty.
DSC_0968.jpg


Budynek sanitarny nie jest pierwszej młodości ale wydawał się czysty, kafelki na ścianach i podłodze, część damska i męska, wc, umywalki i kabiny prysznicowe. Woda w sanitariatach ciepła - z paneli solarnych.
DSC_0969.jpg
DSC_0970.jpg
DSC_0971.jpg


Parcele z dostępem do prądu, zacienione, pod drzewkami oliwnymi, ułożone kaskadowo ale dobry dojazd do wyższych pięter. Zajęte jedynie 2 parcele :) Cisza i spokój jak makiem zasiał :)
DSC_0972.jpg
DSC_0973.jpg
DSC_0975.jpg
DSC_0976.jpg


Moje przemyślenia co do tego kempingu - wydawał się sympatyczny, aczkolwiek bardzo skromny. Znajduje się na odludziu - nie wyjdzie się z niego na jakiś spacer wieczorem, niby do Agios N. jest blisko ale trzeba by iść drogą bez pobocza :? Pieszo na plażę też się nie wyskoczy, trzeba codziennie użyć auta a nie zawsze się chce siadać za kółko - dla niektórych może być to dyskwalifikujący czynnik.
Na objazd zachodnio - północnego wybrzeża opcja warta rozwagi na kilka dni.
Autem w zasięgu kilku - kilkunastu km jest kilka fajnych miejsc do odwiedzenia.
Całkiem fajna Kathsima Beach - w linii prostej na mapie odległość z 400 m :mrgreen: ale trzeba pokonać górę i zjechać zygzakiem, wiec faktyczna odległość to ok. 2 km, czyli jakieś 3-5 min. jazdy. Na Kathsimie byliśmy w tym odcinku relacji.
​Kolejna plaża w samym Agios N. oraz pobliska Milos - odległość od kemp. 1,5 km autem ok. 3 min. jazdy i ze względu na brak możliwości poruszania się autem po samej Agios z 200 - 300 m od auta na plażę w Agios i dalej na Milos taksówką wodną lub szlakiem pieszym - pisałam o tym w poprzednim odcinku.
Następna plaża Pefkoulia - 4 km od kempingu, ok. 5 min. jazdy, jeszcze na niej nie byliśmy ale będziemy :)
Zachodnie plaże stolicy Skala Gialou czy Agios Ioannis, sama Lefkada i twierdza Santa Maura jakieś 15 min. jazdy.
Klasztor Feneromeni - 10 km ok . 8-10 min. jazdy.
Tak więc tak to się przedstawia :)

Pozostałe kempingi omówione zostały już w relacji usera karanowski - w tym i kilku następnych postach więc nie będę się powtarzać :)

cdn ... :papa:
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 14.02.2016 23:35

Naprawdę masz głowę do szczegółów. Opisy wyglądają, tak jakbyś spędziła na Lefkadzie przynajmniej kilka tygodni.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.02.2016 22:06

Barber napisał(a):Naprawdę masz głowę do szczegółów. Opisy wyglądają, tak jakbyś spędziła na Lefkadzie przynajmniej kilka tygodni.

Tak to już jest ... zobaczyć coś na własne oczy trwa chwilę, przekazać to innym aby mieli podobny obraz już nieco dłużej :mrgreen: poza tym, jestem gadułą ... nie umiem się streszczać :mrgreen:
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 29.02.2016 21:36

Świetna relacja!!!
Dla mnie bardzo przydatna bo mimo trzęsienia ziemi zamierzam ponownie zawitać na Lefkadę. Za pierwszym razem nie dało się wszystkiego zobaczyć a Ty podrzuciłaś jeszcze parę nieznanych ni miejsc.

Pozdrowienia :papa: :papa: :papa:

Steftes.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.03.2016 00:10

Dzięki steftes :) ja też wiem, że na pewno chcę tam wrócić :)
Sorki, że nie nadaję dalej ale już niedługo powinnam się poprawić ;)
Jestem strasznie zabiegana ostatnim czasem, za kilka dni powinno wszystko wrócić do normy a przynajmniej większość.
Zmieniaaaaaam pracęęęę!!! Potrzebowałam zgody na szybkie odejście z poprzedniej firmy dlatego musiałam pozamykać tam swoje sprawy co wiązało się z zabieraniem roboty do domu.
Dziś oficjalnie byłam ostatni raz w starej pracy, w której zostawiłam 24 lata życia.
Były pożegnania, łzy wzruszenia, kwiatki i inne drobiazgi na pamiątkę dla mnie. Jestem trochę oszołomiona tym wszystkim :roll: jakoś to jeszcze do mnie nie dociera 8O
Prawie wszystko udało mi się załatwić ale jeszcze zostało kilka drobiazgów do załatwienie no i spakowanie swoich rzeczy. Mam na to jeszcze 3 dni urlopu bo od piątku zaczynam nową pracę :)
Jak minie pierwszy szok to zabiorę się za dokończenie :)

pozdrawiam :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.03.2016 09:35

gusia-s napisał(a): od piątku zaczynam nową pracę :)

Powodzenia na nowej drodze życia w takim razie. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone