Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada!

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.05.2016 09:42

Ural napisał(a):Fajnie się czyta i ogląda Twoją relację Gosia.
Dzięki ... zbliżamy się już do jej końca :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.05.2016 00:54

Oj nie chce się wracać z tej Lefkady ... :mrgreen:
Zanim z niej odfruniemy jeszcze taki fajny filmik z greckim akcentem znaleziony w sieci ... :hearts:
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 07.05.2016 22:11

Witam!! Bardzo skrupulatnie pochłonęłam każde słówko. Relacja - rewelacja. Nie zniechęcam się zniszczeniami po trzęsieniu na Lefkadzie. Jadę w lipcu i będę cieszyć się tym , co zostało . A do reszty dopłynę pontonem. Pozdrawiam i dzięki za śliczne wspomnienia :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.05.2016 22:34

papia napisał(a):Witam!! Bardzo skrupulatnie pochłonęłam każde słówko. Relacja - rewelacja. Nie zniechęcam się zniszczeniami po trzęsieniu na Lefkadzie. Jadę w lipcu i będę cieszyć się tym , co zostało . A do reszty dopłynę pontonem. Pozdrawiam i dzięki za śliczne wspomnienia :papa:

Dziękuje :)
I tak trzymaj ... mimo wszystko zostało tam wiele piękna :hearts:
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 08.05.2016 10:09

Za miesiąc i trochę ruszam też w kierunku Lefkady. Dzięki za tak dokładną i porywającą relację, sporo wskazówek znalazłem tu dla siebie. Może po przyjeździe coś napiszę.

Pozdrowienia.

Steftes.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 08.05.2016 10:33

steftes napisał(a):... ruszam też w kierunku Lefkady. Może po przyjeździe coś napiszę.Steftes.

To może i Kefalonia się załapie :lol: . Już niecierpliwie czekam na relację :D .
pzdr. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2016 10:35

@steftes
Bawcie się dobrze a po powrocie koniecznie zdaj relacje :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2016 22:37

Dzień 8 - 23.09.2015 środa – rozstania nadszedł czas :cry:

Czasu nie da się zatrzymać … dziś powrót do domu.
Pobudka wcześnie rano Obrazek, na dole czeka na nas ostatnie śniadanko. Dopiero budzi się dzień.
DSCN5291.JPG


Walizki w dłoń i wychodzimy z hotelu. Mimo, że już po 7 jest jeszcze ciemnawo. To już końcówka września więc dzień jest krótszy.
W przystani naprzeciw hotelu żwawo odbywa się wyładunek nocnego połowu.
DSCN5292.JPG
DSCN5302.JPG


Ostatnie spojrzenie :(
DSCN5293.JPG
DSCN5295.JPG
DSCN5297.JPG
DSCN5299.JPG


I już autokarem zmierzamy na lotnisko w Prewezie Obrazek. Równo o 8 pokonujemy most łączący wyspę z lądem.
Żegnaj cudna Lefkado Obrazek Obrazek

Samolot startuje dopiero o 10, więc po przyjeździe na lotnisko mamy jeszcze 1,5 h ale wiadomo, wcześniej czeka nas jeszcze odprawa. Po zdaniu bagaży i odprawie biletowej mamy jeszcze chwilę na zakupy w hali odlotów. Korzystamy, tym bardziej, że to co kupimy nie wchodzi już w ciężar bagażu. Przepyszne baklawy.
baklawa.jpg


Pachnące mydełka oliwkowe i inne fanty będą jak znalazł na drobne podarunki dla bliskich.

No i nadeszła ta wiekopomna chwila kiedy startujemy :( tym razem nie udało się zasiąść przy okienku więc widoczków z lotu też nie będzie … skoro tak, pozostało więc dospać nockę. Naciągam daszek czapki na oczy i oddaję się w objęcia Morfeusza Obrazek. Lot przebiega spokojnie, toteż budzę się dopiero kiedy podchodzimy do lądowania czując coraz bardziej moją zasysającą się w jednym uchu trąbkę Eustachiusza … auć, boli … :? próbuję sobie jakoś pomóc żując dość obscenicznie gumę i przełykając ślinę ale na niewiele się to zdaje :( Już po powrocie nie obeszło się bez wizyty u laryngologa. Leczenie antybiotykiem trwało tydzień, gdyż doszło do stanu zapalnego. Kolejne 2 tyg. spędziłam na zabiegach i dopiero ucho się odetkało :?

Lądujemy na Okęciu punktualnie o 11 naszego czasu. Lot trwał 2h ale trzeba pamiętać o 1h różnicy czasowej występującej pomiędzy Grecją a Polską.
Natychmiast po odbiorze bagażu łapiemy pociąg z lotniska na Dworzec Zachodni gdzie mamy przesiadkę. Połączenie trafia się idealne bo kiedy wysiadamy z jednego pociągu, na drugim torze przy tym samym peronie czeka już na nas następny. Do domku docieramy chwilę po 14 i tak kończy się nasz Super Babski Wypad Obrazek.

Karawaningowa zdrada okazała się dla mnie ciekawym doświadczeniem :) Taka forma wyjazdu jest dla mnie dopuszczalna i akceptowalna jedynie w połączeniu z możliwością eksploracji okolicy. Było cudownie :hearts:. Kajdanki w postaci opaski all in i smycz o zasięgu pokój, restauracja, bar, hotelowy basen i plaża to ewidentnie nie mój klimat Obrazek.
Mimo, że nie zobaczyłyśmy wszystkiego jestem bardzo zadowolona z pobytu na Lefkadzie i zechcę tam wrócić aby odwiedzić te wszystkie miejsca, których tym razem się nie udało. Poczekam tylko aż zostaną naprawione szkody spowodowane listopadowym trzęsieniem ziemi. W tym sezonie na pewno to się nie uda, prace jeszcze nie ruszyły – grecka biurokracja :? . Niedostępne są plaże Egremni i Gialos, które najbardziej ucierpiały podczas trzęsienia. Porto Katsiki też uległo nieznacznym zniszczeniom. Występują problemy na drogach dojazdowych do wyżej położonych miejscowości. Trzeba poczekać i mieć nadzieję, że uda się wszystko naprawić i nie nadejdzie kolejne równie silne trzęsienie, bo mniejsze wstrząsy występują praktycznie cały czas. Na naprawy szkód przeznaczono 5 mln 700 tyś. euro... tyle, że póki co istnieją one tylko na papierze 8O i nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione i czy w ogóle …

Na koniec …
M. – dzięki za wspólnie spędzony czas i za to, że mnie namówiłaś …muuua Obrazek. Spełniłam kolejne marzenie ze swojej listy Obrazek
Wam drodzy czytelnicy dziękuję za obecność w relacji Obrazek.
No i czekamy do lata i mam nadzieję kolejnych relacji. Na Lefkadę już lato zawitało :)

KONIEC :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 23:07

...pięknie opowiedziana , i te zdjęcia :!: :!: :!: :papa:
pozdrav.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 08.05.2016 23:13

Gusiu, dzięki za fantastyczną wycieczkę i mnóstwo informacji :D mam nadzieję, że będę miała szansę je wykorzystać :wink: co prawda nie w tym roku, ale kiedyś tam :roll:
Lefkada zachwyca, nawet w wersji hotelowej, choć tak naprawdę zrobiłaś wszystko żeby zerwać się z tej smyczy :roll:
Udało Ci się :D
Życzę udanych wakacji i mam nadzieję że do zobaczenia w następnej relacji :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 12.05.2016 22:43

Cudna relacja,Grecja zachwyca:) Pewnie i ja tam dotrę kiedyś :D
Dziękuję,że mogłam zobaczyć te cuda Twoimi oczyma :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2016 12:37

arko2007 napisał(a):...pięknie opowiedziana , i te zdjęcia :!: :!: :!: :papa:
pozdrav.
Dzięęęęęki :)

AniaJ. napisał(a):
i
loverosa napisał(a):
Zgadza się, że to piękny zakątek i warty odwiedzin czego Wam życzę z całego serducha :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2016 20:13

Relacja KOMPLETNA

Przy okazji mam pytanie,a nawet dwa:
(zadałem na priva,ale chyba wylądowała w koszu,bo zawierała www,karawaning)
Czy na Divną dam rady zjechać z moją Niewiadką?
To samo pytam odnośnie szutrówki nad Kanion Zmrnaja?czy lepiej zostawić przy drodze i zejść na dół?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2016 21:05

tomekkulach napisał(a):... Czy na Divną dam rady zjechać z moją Niewiadką?
To samo pytam odnośnie szutrówki nad Kanion Zmrnaja?czy lepiej zostawić przy drodze i zejść na dół?...

Faktycznie nie dostałam priv ... ponieważ Lefkada to nie Peljesac a nawet nie Cro :wink: to w skrócie odpowiem w tym wątku ...
:arrow: Na Divna dojedziesz z Niewiadką ale w sezonie będzie problem z parkowaniem zestawu o ile nie masz zamiaru zatrzymać się na tamtejszym kempingu.
:arrow: Nad Kanion Zmrnaja do punktu widokowego dojedziesz z Niewiadką ... tam jest prosta droga w sensie bez żadnych wzniesień i ostrych zakrętów, tyle że szuter - dojeżdża się do krawędzi płaskowyżu a koryto kanionu jest w dole i raczej nie ma sensu schodzić w dół. Budę tez możesz odpiąć na początku zaraz po zjeździe z asfaltu w szuter i samym autem będzie jednak wygodniej. Od asfaltu to będzie z 1 km do celu.

Szczegóły już wyślę na priv :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2016 21:18

Ja tylko nie mogę pojąć jednego................co Ty widzisz w tej baklawie? 8O :roll:
Poza tym oczywiście wszystko się mi podobało....... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada! - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone