Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada!

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.04.2016 18:30

Darkos napisał(a):
gusia-s napisał(a):Kierujemy się na północ ku wylotówce z wyspy aby tuż przed mostem zwodzonym odbić w lewo. Objeżdżamy błotnistą lagunę dookoła i już jesteśmy przy plaży Agios Ioannis.


A nie tuż za? :D

żeby nie było, że nie czytam ze zrozumieniem :mrgreen:
vis a vis tego mostu jest duży plac gdzie można zaparkować oczywiście za darmo


Zabiłeś mi ćwieka i aż sama musiałam sprawdzić czy się nie zamotałam z tym przed i za 8O :mrgreen: ale moje okazało się mojsze :wink: i tak jak napisałam, kierując się ku wylotówce tuż przed mostem odbijamy w lewo ... tam skąd wyjeżdża ta betoniara ...
most.JPG


Skręcając w lewo tuż za mostem czyli tam gdzie wyjeżdża tir, dojedzie się pod bramę wejściową na teren twierdzy, dalej już nie ma przejazdu.
most2.JPG


Miejsca do parkowania za free jest w okolicach mostu kupa i jeszcze trochę :mrgreen: zarówno przed mostem jak i za :)
Ogólnie odniosłam wrażenie, że z parkowaniem za free jest tam dużo lepiej niż w Cro, nie widziałam na Lefkadzie żadnych płatnych parkingów ani stref gdzie naliczano by opłaty.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 05.04.2016 10:19

-

Dobra.
Masz rację, a jeszcze te zdjęcia :D

Powinienem napisać: mijając most po prawej stronie skręcamy w lewo.
O to mi chodziło.
:mrgreen:

A Ty pisz dalej, bo relacja ciekawa i z przydatnymi szczegółami :D
Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.04.2016 22:21

Darkos napisał(a): ...Powinienem napisać: mijając most po prawej stronie skręcamy w lewo.
O to mi chodziło.
:mrgreen: ...


aaaa no jak tak to tak :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2016 00:44

Cd. Dzień 6 - 21.09.2015 poniedziałek – w miasto :!:

Całe popołudnie było tak Obrazek
DSC_0984.jpg


No ale wreszcie koło 18-ej przestało uff, niebo zaczęło się przejaśniać, prognozy pogody na następny dzień napawają optymizmem Obrazek M. nadal Obrazek ale dość tego :!: Pobudkaaa Obrazek idziemy w miasto Obrazek

A właściwie dlaczego mamy iść skoro mamy Obrazek zatankowane na tyle, że i tak już nie wyjeździmy tego co jest w środku :?: :P Se podjedziemy te 2 km :wink: w obie strony to już 4 … co nie warto :?: 8O

Autko zostawiamy tuż przed ścisłym centrum Nidri i zatapiamy się w liczne kramiki i sklepiki z suwenirami a jest tego do bólu Lubię takie gadżety Obrazek
DSCN5134.JPG
DSCN5135.JPG
DSCN5136.JPG


Przecież nie można wrócić z podróży bez magnesiku na lodówkę :oczko_usmiech:, dla siebie, dla mamy, dla siostry, dla córki, dla … nie pamiętam ale kilka ich nabyłam :mrgreen:
To co piękne lub cenne trzeba też koniecznie wyposażyć w amulet z niebiesko – białego oka. Gwarantuje on zaporę przed każdą złą mocą, zatem breloczek do kluczyków będzie idealną pamiątką oczywiście dla mnie, dla córki, dla siostry itd. … :wink:
DSCN5137.JPG


Kolorowy zawrót głowy 8-O
DSCN5138.JPG
DSCN5139.JPG
DSC_1020.jpg
DSC_1021.jpg


Gdzieś na końcu ulicy dopada mnie pani z Fish Spa Nidri wykrzykując Sale :!: Sale :!: Promotion :!: … nie wykazałam się asertywnością :wink: no ale cóż było robić, po deszczowym dniu rybki głodne … trzeba nakarmić biedactwa Obrazek
DSC_1013.jpg
DSC_1016.jpg
DSC_1017.jpg


Już nie pamiętam ile eu tam zostawiłam ale nie było jakoś specjalnie drogo za to całkiem sympatycznie :)
DSCN5141.JPG
DSC_1011.jpg


Mimo, że to już druga połowa września, to kręci się jeszcze sporo ludzi choć w tawernach tłoku nie ma. Przed każdą kelnerzy zaczepiają i zapraszają do środka.
Hotel opuściłyśmy przed kolacją w pośpiechu, na wypadek gdyby jednak postanowiło znów padać i już nie załapiemy się na kolację. Idziemy zatem podjeść do Grill House Obelix specjalizującym się w grillowanych mięsach. Tuż przed wyjazdem gdzieś wyczytałam, że dobrze tam karmią. Knajpka mieści się tu. Tuż obok jest wypożyczalnia aut AVIS.
Obelixa prowadzi polsko-greckie małżeństwo. Nad wejściem dumnie wiszą polskie akcenty Obrazek Obrazek Wchodzimy do środka witając się po polsku i tak samo jesteśmy powitane :)
Pani Iza … bo tak ma na imię właścicielka od razu zajmuje się nami, usadza nas przy stoliku i proponuje nam mix gyrosa tak abyśmy popróbowały różnych rodzajów mięs. Pierwszy raz jadłam grillowaną baranią wątróbkę i powiem, że smakowała mi bardzo choć miałam wcześniej przed nią opory. Do tego po kieliszeczku wina, na tyle można sobie pozwolić w Grecji, zresztą zanim ponownie wsiądziemy do auta jeszcze minie trochę czasu a przy takiej zagryzce to w zasadzie nie ma o czym mówić.
DSC_1018.jpg
DSC_1019.jpg


Iza dosiadła się do nas i ucięłyśmy sobie miłą pogawędkę. Troszkę poopowiadała jak jej się tu żyje. Bardzo sympatyczna dziewczyna, a gaduła że hoho :mrgreen: . Przyjechała 10 lat temu na wyspę, zarobić w wakacje na studia, miała być 3 m-ce ale poznała obecnego męża no i się zeszło :mrgreen: Ach ten Ἔρως Obrazek
Paradoksem jest to, że na urokliwe plaże Lefkady, dla których ciągną na wyspę całe rzesze turystów Iza nie ma kiedy się wybrać. Sezon, który powoli zaczyna się w maju, rozkręca się na dobre w lipcu i sierpniu by na przełomie września i października ustać, musi dać im utrzymanie na cały rok a jak już się skończy to przychodzi pora deszczowa i nie ma po co jechać na plaże. Pocieszają się zatem plażą, którą mają na zapleczu baru … jakieś 35 metrów do linii brzegowej … też fajnie :)
Bar Obelix z całą pewnością mogę polecić … dobrze i smacznie tam karmią Obrazek
5103_n.jpg

Fotka z ich profilu na FB

No i tak najedzone, wygadane zanim wrócimy do hotelu jeszcze chwilę kręcimy się po Nidri.
Wieczór kończymy w drink barze na hotelowym dachu integrując się z grupą Obrazek

Cdn … :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.04.2016 17:30

Dzień 7 - 22.09.2015 wtorek – smażing-plażing

Odcinek sponsorowany przez kolor NIEBIESKI :oczko_usmiech:
Dziś nasz ostatni pełny dzień na Lefkadzie. Na szczęście po wczorajszym załamaniu pogody nie ma już śladu, słoneczko pięknie świeci na błękitnym niebie i trzeba to wykorzystać. Po śniadaniu ładujemy się do Pierdolota i ruszamy na zachodnie wybrzeże wyspy w poszukiwaniu odludnego miejsca na plażowanie Obrazek :oczko_usmiech:
Nie chcemy już tracić czasu na zbyt długi i męczący dojazd dlatego wybieramy najbliżej położoną po tamtej stronie wyspy plażę Pefkoulia - między stolicą wyspy a Agios Nikitas.
dojazd Perigiali-Pefkoulia Beach.JPG


Obowiązkowy przystanek w znanym nam już punkcie widokowym, w dole plaża Pefkoulia, ciągnąca się niemal pod same Agios Nikitas.
Dziś morze w zupełnie innej odsłonie, kiedy byłyśmy tu ostatnio – morze było spokojne i krystalicznie przezroczyste – dziś jest wzburzone i wygląda jakby ktoś dolał do niego mleka – to samo miejsce a jak inne.
DSCN5145.JPG
DSCN4664.JPG


Zieleń jest tak soczysta jak chyba nigdzie indziej, to zasługa obfitych opadów występujących na wyspie od jesieni po wiosnę.
DSCN5143.JPG
DSCN5149.JPG
DSCN5152.JPG


W oddali Agios Nikitas, za wzgórzem znajduje się plaża Milos.
DSCN5146.JPG


Gdybym miała skrzydła to bym sobie skróciła drogę do plaży Obrazek :mrgreen:
DSCN5147.JPG
DSC_1023.jpg


Tędy może i da się zejść ale jest to trudne, klif opada niemal pionowo w dół a ziemia usypuje się spod stóp, wracamy do naszego samotnego autka.
DSCN5157.JPG


Jedziemy dalej w poszukiwaniu lepszego dojścia Obrazek, takowe znajdujemy jakiś kilometr dalej.
Parkujemy na poboczu jezdni w zatoczce powyżej knajpki DECK - lokalizacja.
DSCN5234.JPG


Schodzimy w dół odbijając w prawo i ścieżką kierujemy się ku morzu.
DSCN5219.JPG


Po drodze napotykamy całkiem fajnie usytuowane miejscówki na dziko :hut:
DSCN5216.JPG
DSCN5217.JPG


Niestety z budką nie da się tu dotrzeć ale dla namiotowców jak znalazł Obrazek. Miejscówki są w pełni zacienione i nawet trochę zagospodarowane, na drzewach pozostały półki z desek i plastikowych koszyków opartych między gałęziami. Takich miejscówek jest tu kilkanaście, od morza dzieli je zaledwie kilkadziesiąt kroków.
DSCN5218.JPG


I wychodzi się wprost na plażę. Super :!:
DSCN5162.JPG
DSCN5165.JPG


No tak … ale co z higieną koczując w takim miejscu :idea: :?: Otóż wbrew pozorom powiem, że akurat o to nie ma co się martwić, można koczować tu na dziko i w odległości 60-80 m mieć wręcz perfekcyjne warunki sanitarne :) ale o tym napiszę już po plażowaniu :wink:
Warto tu jeszcze dodać, że w okolicy dzikich miejscówek jest nad wyraz czysto, widać że korzystający dbają o to by nie pozostawiać po sobie żadnych śmieci. Min i "papierzaków" też nie napotkałam :wink:

No ale idźmy na tę plażę wreszcie ...
Wyszłyśmy akurat wprost na brzeg usiany tysiącem mniejszych i większych głazów, w dodatku rozszalałe morze wyrzuciło tu mnóstwo czarnych wodorostów :?


Wiem, że to zdrowe :wink: powinnyśmy się w nich wytarzać, w salonach spa płaci się za to przecież grubą kaskę :oczko_usmiech: jednak jakoś nie mamy na to ochoty i ruszamy dalej w poszukiwaniu ładniejszej miejscówki. Odbijamy bardziej w prawo.
Przed nami kilometr plaży Pefkoulia - tylko do naszej dyspozycji :!: No może przez chwilę minęły nas ze dwa człowieki ale zaraz sobie poszły i zniknęły :mrgreen: I co :?: No fajnie :hearts:


Plaża jest szeroka i prawdziwie piaszczysta a morze mocno wzburzone.
DSCN5167.JPG
DSCN5174.JPG


W lewo widoczek na odległe Agios Nikitas a w prawo na północny kraniec plaży.
DSCN5169.JPG
DSCN5172.JPG


Im dalej na północ tym plaża robi się ładniejsza :).


Podoba nam się :hearts: zostajemy by cieszyć się spokojem, słońcem i cudownie ciepłą wodą.
DSCN5185.JPG
DSCN5186.JPG
DSCN5189.JPG
DSCN5192.JPG
DSCN5193.JPG
DSCN5200.JPG


Luz-blues :oczko_usmiech: Obrazek i zabawy w morskiej pianie, niczym w jacuzzi :)
DSCN5204.JPG
DSCN5205.JPG
DSCN5211.JPG
DSCN5212.JPG


Chwilami fale są tak duże, że strach wejść do wody 8O


Jest nam tu sielsko – anielsko :hearts: ale po 3 h czas ruszyć dupki.
Idziemy do pobliskiego Beach Cafe DECK. Wracamy więc ścieżką koło dzikich miejscówek podchodząc lekko w górę. Poniżej naszego miejsca parkingowego znajduje się zjazd, którym można dojechać na dość duży parking przy samym barze.
DSCN5158.JPG
DSCN5220.JPG
DSCN5223.JPG


W górze nasze autko.
DSCN5225.JPG


Beach bar DECK prezentuje się całkiem niegupio :wink:
DSCN5227.JPG
DSCN5226.JPG
DSCN5233.JPG


I właśnie tu można skorzystać z całej infrastruktury – toalety, prysznice, basen ze słodką wodą.
DSCN5232.JPG
DSCN5230.JPG
DSCN5231.JPG


Wszystko dostępne też dla koczowników z pobliskich krzaczków, pod warunkiem, że skorzystają z oferty baru – wystarczy tu przyjść na kawę, czy zamówić coś do jedzenia by korzystać w pełni z uroków tego miejsca. DECK oferuje też miejsca noclegowe – więcej informacji na ich WWW
Myślę, że w sezonie jest tu gwarno, teraz panuje już cisza i spokój w sam raz na popołudniową drzemkę Obrazek :wink:.

Cdn … :papa:
Ostatnio edytowano 17.04.2016 18:39 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2016 17:57

Zacznę od końca: może ii te wodorosty nie są mega atrakcyjne dla oka, ale Waszej plaży nadał prawdziwy naturalny charakter, nie taki wymuskany, folderowy, a już napewno bardzie dla mnie atrakcyjny od otoczenia basenu (dla mnie fajna sprawa na chwilę przerwy taki bar z basenem, ale nie na co dzień).

Odcinek rzeczywiście NIEBIESKI :D

Pamiątki: mam solniczkę i pieprzniczkę oraz oliwiarkę z charakterystycznym motywem zielonych oliwek (widać na Twojej fotce), ale z Cro. Widać, że dostawca działa na szerszym terenie :mrgreen: :wink: Przydał by mi się teraz ten kwadratowy talerzyk, bo właśnie się posilam oliwkami, grande padano i suszonymi figami (te z wrześniowej Cro).

Czekam na dalszą część niebieskiego dnia.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 17.04.2016 19:06

Bardzo mi się podobał ten "niebieski odcinek" - raj na ziemi :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.04.2016 20:19

Kolorki miód. Miejscówka wbita w mapę.
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 17.04.2016 21:06

Za równe cztery miesiące będę w Agios Nikitas. Już nie mogę się doczekać. W zaroślach po drodze na plażę w sezonie jest sporo luda. Ja również czekam na cd.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2016 23:13

piekara114 napisał(a):Zacznę od końca: może ii te wodorosty nie są mega atrakcyjne dla oka, ale Waszej plaży nadał prawdziwy naturalny charakter, nie taki wymuskany, folderowy, a już napewno bardzie dla mnie atrakcyjny od otoczenia basenu (dla mnie fajna sprawa na chwilę przerwy taki bar z basenem, ale nie na co dzień).

Odcinek rzeczywiście NIEBIESKI :D

Pamiątki: mam solniczkę i pieprzniczkę oraz oliwiarkę z charakterystycznym motywem zielonych oliwek (widać na Twojej fotce), ale z Cro. Widać, że dostawca działa na szerszym terenie :mrgreen: :wink: Przydał by mi się teraz ten kwadratowy talerzyk, bo właśnie się posilam oliwkami, grande padano i suszonymi figami (te z wrześniowej Cro).

Czekam na dalszą część niebieskiego dnia.
No tak :) w tym miejscu było zwalisko głazów i miały się na czym wodorosty zatrzymywać.
Basen fajny właśnie na chwilę i też baaardzo niebieski :D Na pewno to miejsce doceniają mieszkańcy okolicznych krzaczków bo to dla nich super zaplecze ... a wciąż mogą obcować blisko z naturą :)

Sara76 napisał(a):Bardzo mi się podobał ten "niebieski odcinek" - raj na ziemi :roll:
Jeszcze będzie niebiesko w następnej odsłonie :papa:

FUX napisał(a):Kolorki miód. Miejscówka wbita w mapę.
Polecam :)
Barber napisał(a):Za równe cztery miesiące będę w Agios Nikitas. Już nie mogę się doczekać. W zaroślach po drodze na plażę w sezonie jest sporo luda. Ja również czekam na cd.
Superowo, ja jeszcze odczekam aż coś zaradzą z naprawą szkód, tym bardziej, że Egremni i Gialos zostały przez nas pominięte :(. Dziś czytałam na ichniejszym lokalnym portalu, że jest w końcu decyzja o dofinansowaniu - całkowity budżet 5.700.000,00 eu - to cieszy ale zakładany czas realizacji 29 m-cy od zawarcia umowy między władzami wyspy a Ministerstwem. Na pewno będzie się to odbywało etapami i w pierwszej kolejności jest przywrócenie drożności oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Także poczekamy.
Jak już wcześniej wspominałam, mimo pewnych utrudnień i tak zostało tam wiele pięknych miejsc wartych odwiedzin :)
Co do zarośli - wiadomo, w sezonie pewno jest gęsto, we wrześniu już były puste poletka. Trochę takich dzikich lokatorów mieszkało też w jaskiniach utworzonych prze ogromne głazy na plaży MILOS, ale tam zero luksusów :D
Wszystko fajnie jak jest pogoda, nie chciałabym być na ich miejscu podczas nocnej burzy i prawie całego dnia w deszczu :/
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.04.2016 09:38

Tłok na plaży przerażający... :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2016 13:04

anakin napisał(a):Tłok na plaży przerażający... :oczko_usmiech:

Nooo ... ledwośmysię pomieściły :mrgreen:

Właśnie dlatego wybrałyśmy tę plażę na ostatni dzień pobytu, to fantastyczne uczucie mieć aż taką przestrzeń wyłącznie dla siebie :)
Pozostałe popularne plaże na zachodnim wybrzeżu wyspy, mimo że to już 2 poł. września jeszcze jednak licznie odwiedzane przez turystów, no może nie tak jak w sezonie ale jednak. Na Egremni pewnie też by się znalazła przestrzeń, bo to dłuuuuga plaża ale trzeba by do niej dłużej jechać, potem złazić po schodach i odejść od nich gdzieś dalej. M. nadal doskwierał ból kolana i zejście a potem ponowne wdrapanie się po 350 chyba schodach Egremni raczej nie wchodziło w grę.

Tak więc plaża Pefkoulia okazała się dobrym wyborem, blisko, łatwy dostęp, pusto i równie niebiesko jak na pozostałych po tej stronie :hearts:
Kolor wody na zachodnim wybrzeżu jest zupełnie inny niż na wschodnim.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.05.2016 15:48

cd. Dzień 7 - 22.09.2015 wtorek – smażing-plażing i niebiesko mi … :hearts:

Ruszamy w kierunku Agios Nikitas. Kawałek dalej zatrzymujemy się jeszcze na chwilę w kolejnym punkcie widokowym.
DSCN5245.JPG
DSCN5244.JPG
DSC_1025.jpg


Z klifu roztacza się równie piękny widok :hearts:, na lewo w kierunku Agios N. a na prawo w kierunku Lefkady.
DSCN5241.JPG
DSCN5237.JPG


I taka ręcznie stworzona panoramka :) prawie się zgrało :wink:
panor.JPG


A poniżej …
DSCN5235.JPG
DSCN5240.JPG


To miejsce przypomina mi australijskich Dwunastu Apostołów :wink:
cb19e8436843bda233768d4b95380e75.jpeg

oczywiście foto z sieci

Morze Jońskie swoją paletą barw daje zachwycający spektakl.


Chwilę wcześniej w Beach bar DECK nabrałam ochoty na owocową Granite gdy wyczytałam ją w karcie … okazało się jednak, że o tej porze roku jest już tylko w karcie :(
Jedziemy więc do Agios N., w poszukiwaniu Granity :)
Parkujemy jak zwykle przy głównej ulicy i maszerujemy w kierunku plaży. Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem – na deptaku prowadzącym do plaży zakupuję upragniony napój Obrazek
granite.jpg

Fotka z sieci, bo nasza Granita nie zdążyła zostać sfotografowana :wink:

Skoro już tu jesteśmy, to co … na plażę :)
DSCN5246.JPG
DSCN5250.JPG


Dziś połowę szerokości plaży przywłaszczyło sobie morze. Kiedy byłyśmy tu 2 dni temu, wracając motorówką z pobliskiej plaży Milos, po drodze wypatrzyłam taką odludną plażyczkę.
DSCN4970a.JPG


Znajduje się ona za tym cyplem między Agios N. a Milos Beach
DSCN5249.JPG
bez tytułu.JPG


Idę sprawdzić, czy da się do niej dotrzeć lądem. M. zostaje przy widocznej tawernie, w której piłyśmy pyszną kawę frapee.
DSCN5248.JPG


Dochodzę do cypla zamykającego zatokę.
DSCN5251.JPG
DSCN5253.JPG
DSCN5260.JPG


Za sobą mam panoramę na Agios N.
DSCN5252.JPG
DSCN5254.JPG
DSCN5257.JPG
DSCN5258.JPG


Praktycznie do końca zatoki prowadzi betonowy chodniczek i idzie się całkiem wygodnie nie licząc pojedynczych przeszkód.
DSCN5255.JPG
DSCN5256.JPG


Ale już na jej końcu zaczynają się utrudnienia – szczególnie jak się przydreptało tu boso Obrazek Kamienie, ostry żwir i drapiące rośliny nie są przyjazne dla moich stóp :evil: Drogę zamyka potężna skalna ściana, przed którą kapituluję Obrazek. Mając na nogach choćby buty do wody pewnie bym podjęła wyzwanie ale boso bez szans :?
DSCN5261.JPG


Zatem w tył zwrot :evil:
DSCN5262.JPG


Tu jest dużo wygodniejsze podłoże :)
DSCN5264.JPG


Ale też mało miejsca aby się wygodnie rozłożyć bo fale na prawdę sięgają daleko. Idziemy sobie wiec poszukać jakiegoś spokojnego zakątka, i taki znajdujemy jakieś 100 m za On The Rock cafe – bar.
bez tytułu2.JPG
DSCN5266.JPG


To ostatnie chwile na plażing i już nie chce nam się tracić czasu na dalszą jazdę Obrazek. Miejsce nam pasuje więc zostajemy kolejne 2 godziny oddając się słodkiemu błogiemu lenistwu :) Obrazek
DSCN5267.JPG
DSCN5269.JPG
DSCN5275.JPG
RSCN5308.JPG


Czas płynie zbyt szybko :( Około 18-ej zbieramy się do powrotu. W Agios N. robimy jeszcze małe zakupy :wink: :mrgreen:
DSC_1028.jpg


Do hotelu wracamy akurat na kolację Obrazek. Zostawiamy auto wraz z kluczykami w umówionym wcześniej z wypożyczalnią miejscu.
Jutro wracamy do PL :cry: . Wyjazd z hotelu zaplanowany jest na 7.30 trzeba więc się spakować aby mieć to już z głowy. Wieczór spędzamy na dachu w hotelowym drink barze, w towarzystwie pozostałych lokatorów z naszej grupy wyjazdowej, do późnych godzin prowadzimy nocne Polaków rozmowy Obrazek Obrazek

Cdn … :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.05.2016 21:23

I jeszcze mała dygresja ...
My już dawno zapomnieliśmy o świętach a w tej chwili na Lefkadzie bardzo uroczyście obchodzona jest Wielkanoc. We wszystkich większych miejscowościach na wyspie odbywają się liczne procesje a w obiektach sakralnych odbywają się nabożeństwa. Z ciekawostek - doniosłość świąt potwierdza pewien obowiązek nałożony na pracodawców również w prywatnych firmach. Otóż z tytułu Wielkanocy pracodawcy mają obowiązek darowania pracownikom świątecznego prezentu w postaci dodatkowego wynagrodzenia a niespełnienie tego obowiązku grozi karą pozbawienia wolności do 6 m-cu i karą grzywny od 25% do 50% należnej pracownikowi kwoty 8O . Nagrody są obligatoryjne i należą się wszystkim pracownikom bez względu na rodzaj zatrudnienia, natomiast ich wysokość jest już zależna od okresu zatrudnienia.
Ot i cała Grecja :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.05.2016 07:21

Fajnie się czyta i ogląda Twoją relację Gosia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Karawaningowa zdrada - Last Minut Lejdis Lefkada! - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone