Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2006 21:22

Mój plan na "zaatakowania" Grecji przypada na sierpień :wink: :lol:
a więc Dariuszu będę oczkiwał tu w tym temacie Twojej relacji po powrocie,
Pozdrawiam - Janusz.
von Laos
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 28.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) von Laos » 31.05.2006 00:56

Ja po prostu usiłłuję obalić pewne stereotypy, które o ile kiedyś miały podstawy istnienia, o tyle obecnie już nie mają. O! ;)

Jedźmy więc, a po powrocie zapełnijmy dział relacjami i fotogaleriami. Jeżeli ktoś z Was ma chody u administracji to może zasugerowałby utworzenie kawałka przestrzeni na galerie spoza CRO. :P Taką podgalerię "mniejszości". Chyba, że nie mają nic na przeciwko, żeby na forum o jednej z dawnych republik Jugosławii pojawiły się fotoakcenty z innych republik. 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.05.2006 12:55

Witam wszystkich! :D
To mój pierwszy post na tym forum choć śledzę go już od prawie roku

von Laos napisał(a):W zeszłym roku ruszając zza Budapesztu przed 8 rano wylądowałem wieczorem w Ochrydzie i to jadąc boczną drogą (już w Macedonii) przez Tetovo i Gostivar.
Ja w zeszłym roku byłem w Parku Narodowym Mavrovo i w Ochrydzie, więc w Skopje odbiłem na zachód


Von Laosie, wybieram się we wrześniu na dwa tygodnie do Macedonii, czy może już pisaleś na forum o swoim pobycie w tym kraju? Chodzileś moze po jakichś Macedońskich górach? Interesują mnie szczególnie rejony Popowej Sapki i Sar planiny, Mavrova i okolice Jezior. Czy latwo jest znaleźć kwatery w tych rejonach? Czy za benzynę można placić w euro jak w BiH?
Pawel
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 31.05.2006 18:00

podczas pobytu w Grecji bede caly czas online wiec jesli tylko porobie troche fotek to je tu zapodam. Tak na zaostrzenie apetytu potencjalnym wycieczkowiczom....:)
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 31.05.2006 18:11

A ja dopiero we wrzesniu :( i naprawde czytajac te posty mam taki metlik w glowie ... gdzie jechac. ? Darek przesylaj foty latwiej sie bedzie zdecydowac.;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2006 18:20

Troszkę Dariuszu byłeś niedokładny w poście wyżej :wink: napisałeś, że jedziesz do Grecji ok. 20 czerwca, a kalendarza wyjazdowego wynika,że najpierw jedziesz do Cro,a dopiero póżniej do Grecji i wracasz w sierpniu :?
Myslałem, że zdążysz wrócić do sierpnia i coś tu "wrzucisz", ale jak będziesz "online z Grecji" to prosimy o info i zdjęcia :lol:
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 31.05.2006 18:33

mialem zamiar najpierw do Cro a potem do Grecji ale chyba najpierw zrobie dluzsza trase.W Cro bylem 3 razy w Grecji ani razu wiec mnie to tym bardziej motywuje.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 31.05.2006 18:40

mab napisał(a):i naprawde czytajac te posty mam taki metlik w glowie ...


u mnie jest dokladnie to samo, jednego dnia tak, innego wstaje i juz inna trasa...pierwszy raz jak jechalem do cro to sie wogole nie zastanawialem bo wiedzialem ze moge sobie pzowolic na tydzien czasu.Teraz moge 2 miesiace siedziec i chyba sie za bardzo wczuwam...
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 01.06.2006 08:44

Witajcie!

A ja wyjeżdżam do Grecji jutro o 4 nad ranem :lol: :D :lol: :D :lol:
Jadę na samo południe - na Peloponez (miejscowość Githia). A później jeszcze na 5 dni do Czarnogóry. Wracam 19 czerwca. Oczywiście zdam relację.

Mam jednak do Was prośbę o pomoc. Ciągle nie podjąłem decyzji odnośnie drogi Warszawa - Budapeszt (od Budapesztu to już prosta sprawa - autostradą do Serbii i dalej Macedonia, Grecja).

Opcja numer 1 - Warszawa - Cieszyn - Bratysława - Budapest.
Wychodzi 850 km, ale droga do Cieszyna to ciągła dwupasmówka, później kawałek czech i słowacji, gdzie jest wąska droga. Ale po jej pokonaniu to już praktycznie cały czas autostrada - aż do Budapesztu.

Opcja nr 2 - Warszawa - Kraków - Chyżne - i dalej przez Słowację i Węgry E77. Tutaj wychodzi ok. 690 km, ale prawie cały czas jedzie się jednopasmówką.

Poradźcie drogie ludziska :oops: Którędy jechać. Czy E77 jest zapchana na SK i H ?
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 01.06.2006 15:02

wczorajkupilem przewodnik BAŁKANY , uchonorowany zreszta jakas nagroda więc raczej kompetenty i pisany przez kilku chrwatow, serbów itd. I tam pisze ze w przygranicznych obszarach serbii, macedoni to tak za bezpiecznie jeszcze nie jest. Ze troche napieta sytuacja polityczna tam jest i dochodzi do czestych incydentow na tle rasowym. Pisze zeby sie tym nie przejmowac i nie zwracac uwagi na transportery wojskowe z sil pokojowych ale to jednak na mnie dziala jak Raid na komara. Juz sam nie wiem co mam robic. Nie wiem czy nie sprobuje moze promem z Wloch na Korfu tylko ze musze wybrac taki max 5-6h bo dluzej to moj psiak nie wytrzyma z przepelnionym pecherzem moczowym ...... :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 17:55

Dariusz-mam coś dla Twojego psiaka :wink: (podobno na promach są psie ubikacje :lol: )
http://miniurl.pl/11623
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 01.06.2006 18:03

szkoda tylko ze te promy plywaja w przeciwnym kierunku niz moj zamierzony.
Ale tak sobie pomyslalem ze jesli ta ksiazka co czytalem byla wydana w 2005 wiec pewnie zawiera wiadomosci z 2004 wiec moze nie jest az tak zle jak tam pisza.Tzn tam zle nie pisza w sumie ale co rusz wspominaja o etnicznych incydentach i patrolach wojskowych.Od tamtej pory minelo 2 laat wiec moglo sie tylko polepszyc.Bo nie slychac w wiadomosciach zeby mieli tam jakies problemy .Najbardziejobawiam sie o Macedonie ale jeszcze mam 3 tyg czasu wiec pewnie ktos mnie przekona ze moje obawy nie maja uzasadnienia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 18:29

http://www.ferries.gr/sff/timetables.htm
wynika że najkrócej 8 godzin, ale jakbyś faktycznie tym promem płynąl, to powinieneś zaptać armatora/rów, czy pieska wpuszczą na pokład aby nie było niespodzianki.
A może ktoś już płynął promem z pieskiem i coś tu podpowwie :?:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 01.06.2006 18:42

salkos napisał(a):Witajcie!

Opcja numer 1 - Warszawa - Cieszyn - Bratysława - Budapest.
Wychodzi 850 km, ale droga do Cieszyna to ciągła dwupasmówka, później kawałek czech i słowacji, gdzie jest wąska droga. Ale po jej pokonaniu to już praktycznie cały czas autostrada - aż do Budapesztu.

Opcja nr 2 - Warszawa - Kraków - Chyżne - i dalej przez Słowację i Węgry E77. Tutaj wychodzi ok. 690 km, ale prawie cały czas jedzie się jednopasmówką.

Poradźcie drogie ludziska :oops: Którędy jechać. Czy E77 jest zapchana na SK i H ?


Opcja 1:
zalety:
- mniej stresująca jazda
- duzo mniejsze prawdopodobieństwo załapania się na radar /jazda bez szaleństw - w końcu jedzie sie na wakacje, a nie na wyścigach/
szybciej przejechany odcinek - ok 9h
wady: brak

Opcja 2:
zalety: brak
wady: większość odcinków od Krakowa do Budapesztu bardzo wolne: część Zakopianki, górzysty teren na Słowacji + stare Skodziny spowalniające dodatkowo jazdę, oraz na deser piękne miasto Budapeszt obfitujące w korki z tym minusem że mniej znane dla Ciebie niż Warszawa
(obwodnice mają oddać do uzytku w przyszłym roku)
więcej trzeba się nakręcic kółkiem i mieć częściej oczy dookoła głowy
dłuższy czas przejazdu - ok 10 - 11 h

Obie opcje porównywalny jesli wziąć pod uwagę ilość spalonego paliwa.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 02.06.2006 17:54

A czy ktoś z Was ma jakieś namiary na nocleg po drodze? Najbardziej pasowałyby okolice Belgradu... Może jakiś pensjonacik albo niedrogi hotelik?... Zupełnie nie znam tych okolic i pojęcia nie mam, jak to u nich wygląda...

PozdraV
J.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone