Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.07.2023 15:09

Plaże (oprócz pierwszej to Lefkada) są blisko naszej bazy, czyli Vrachos a Lygia-Riza.
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.07.2023 17:05

:hearts: Plaże Karpathos :hearts:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.07.2023 21:00

ja pierniczę,
jak Wy Obie mnie wpieniacie,

( no i Marzena,jak "pokazuje" Włochy)
kurde ,przez te wasze fotki to nie wiem czy nie
pozmieniam planów,
których tak naprawdę (nie do końca)
nie mam,
:
piekara,
poleciałas czy pojechałaś?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.07.2023 21:42

W lipcu długi wyjazd i zawsze samochód :D stąd też północna część Grecji...
Na poniedziałek, wtorek u mnie zapowiadają 40 st, nie wyobrażam sobie jak jest teraz na Krecie czy Rodos, gdzie już temperatura tyle osiąga 8O
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 15.07.2023 22:41

Kreta ? Dziś na trasie Sofia Chalkidiki non stop 38, 39 stopni. Na jutro Grecy wydali dla Macedonii alert pogodowy o ekstremalnie wysokich temperaturach. W przyszłym roku Norwegia :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.07.2023 08:23

W piątek jak wylatywałem z Chani, termometr w aucie pokazywał mi 38, natomiast na płycie lotniska było na pewno więcej. Generalnie praktycznie codziennie było około 32, więc spoko, jedynie jak jechałem na południe to temperatura rosła, choć nie zawsze, np. przed wąwozem Imbros (okolice Chora Sfakion) było tylko 24 stopni i silny wiatr (po godzinie 9).
Kiepura napisał(a): W przyszłym roku Norwegia :mrgreen:

Islandia, Norwegia... moje marzenia ;)
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 01.08.2023 17:21

Mam pytanie do znawców "Grecji autem" czy we wrześniu Dobry będzie region Chalkidiki ? Jazda kamperem..

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2023 19:31

Nie mogę Ci w pełni odpowiedzieć na to pytanie, bo nie byłam kamperem we wrześniu na Chalkidiki. Ale...
W rejonie Nea Vrasna rok temu w lipcu było pełno kamperów, buso-kamperów oczywiście nie na campie, ale zaparkowanych tuż przy plaży czy wręcz na dzikich plażach. Oficjalnie jest to zabronione, ale jeśli zachowujesz się ok, nie łamiesz zakazu "no camper" to jest to akceptowalne.
Co do września i pogody - zobacz ile jest to niżej niż Chorwacja, a ile osób jeździ jeszcze do Cro we wrześniu... Jak obserwuję na fb to pogoda ciepła, ale już z wiaterkiem, morze ciepłe, choć już potrafi się jakiś dzień gorszy trafić. Ten rok też jest trochę z pogodą zakręcony.
Możesz, też pomyśleć o regionie Epir, trochę dalej, ale tu mam na 1000% pewne miejsce na darmowy pobyt camperem.

Byłeś już camperem w Grecji?
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 01.08.2023 21:38

piekara114 napisał(a):Nie mogę Ci w pełni odpowiedzieć na to pytanie, bo nie byłam kamperem we wrześniu na Chalkidiki. Ale...
W rejonie Nea Vrasna rok temu w lipcu było pełno kamperów, buso-kamperów oczywiście nie na campie, ale zaparkowanych tuż przy plaży czy wręcz na dzikich plażach. Oficjalnie jest to zabronione, ale jeśli zachowujesz się ok, nie łamiesz zakazu "no camper" to jest to akceptowalne.
Co do września i pogody - zobacz ile jest to niżej niż Chorwacja, a ile osób jeździ jeszcze do Cro we wrześniu... Jak obserwuję na fb to pogoda ciepła, ale już z wiaterkiem, morze ciepłe, choć już potrafi się jakiś dzień gorszy trafić. Ten rok też jest trochę z pogodą zakręcony.
Możesz, też pomyśleć o regionie Epir, trochę dalej, ale tu mam na 1000% pewne miejsce na darmowy pobyt camperem.

Byłeś już camperem w Grecji?

Dzięki za info...
A co tam polecasz w regionie Epir... może się skuszę..
W Grecji jeszcze kamperem nie byłem..
Planuje taki objazd 2-3 w jednym miejscu.
No chyba że gdzieś się spodoba..
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 01.08.2023 22:27

Podobnie jak Piekara nie byłem ani we wrześniu ani kamperem.
Ale na świeżo, z lipca.
Na Athos trochę kamperów i przyczep było zauważalnych.
Między cywilizacją a murem państwa zakonnego sporo terenów wciąż słabo zagospodarowanych.
Dla kamperów lepsza strona od Nea Roda.
Długie niekończące się plaże. Na plaży Komitsa niedaleko muru widziałem kampery i przyczepy, choć ich statusu nie potrafię podać, bo mnie to specjalnie nie interesowało. W mojej ocenie droga przejezdna dla kamperów bez problemu. Należy kierować się mapą i zdrowym rozsądkiem (trzymać się głównej drogi i strzałek). Na plaży jest mała tawerna, nie wiem czy będzie czynna we wrześniu. Ale pewnie dostęp do wody będzie możliwy. Plaża - piasek gruboziarnisty, rano drobna fala wieczorem spokojniej.
Od strony wewnętrznej za Uranupoli warunków dla kamperów raczej nie ma. Plaża przy murze to kamienie jak za przeproszeniem w Chorwacji bez dojazdu. Poza tym strażnicy od pobliskich ruin was przegonią.
Po stronie zewnętrznej między Ierisos a Stratoni mam wrażenie, że też można coś znaleźć. Właścicielka apartamentu polecała nam plaże Kakoudia ale zabrakło czasu :smutny:
Po stronie wewnętrznej dostęp dla kamperów jest też w rejonie plaży Xiropotamos. Ale tu może być trudniej ze znalezieniem miejsca. Za to jeżeli ktoś lubi się kąpać w wodzie o temperaturze rosołu to jest to miejsce :lol:
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 02.08.2023 01:43

Kiepura napisał(a):Podobnie jak Piekara nie byłem ani we wrześniu ani kamperem.
Ale na świeżo, z lipca.
Na Athos trochę kamperów i przyczep było zauważalnych.
Między cywilizacją a murem państwa zakonnego sporo terenów wciąż słabo zagospodarowanych.
Dla kamperów lepsza strona od Nea Roda.
Długie niekończące się plaże. Na plaży Komitsa niedaleko muru widziałem kampery i przyczepy, choć ich statusu nie potrafię podać, bo mnie to specjalnie nie interesowało. W mojej ocenie droga przejezdna dla kamperów bez problemu. Należy kierować się mapą i zdrowym rozsądkiem (trzymać się głównej drogi i strzałek). Na plaży jest mała tawerna, nie wiem czy będzie czynna we wrześniu. Ale pewnie dostęp do wody będzie możliwy. Plaża - piasek gruboziarnisty, rano drobna fala wieczorem spokojniej.
Od strony wewnętrznej za Uranupoli warunków dla kamperów raczej nie ma. Plaża przy murze to kamienie jak za przeproszeniem w Chorwacji bez dojazdu. Poza tym strażnicy od pobliskich ruin was przegonią.
Po stronie zewnętrznej między Ierisos a Stratoni mam wrażenie, że też można coś znaleźć. Właścicielka apartamentu polecała nam plaże Kakoudia ale zabrakło czasu :smutny:
Po stronie wewnętrznej dostęp dla kamperów jest też w rejonie plaży Xiropotamos. Ale tu może być trudniej ze znalezieniem miejsca. Za to jeżeli ktoś lubi się kąpać w wodzie o temperaturze rosołu to jest to miejsce :lol:

Dzięki za wskazówki..
Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2023 09:46

@Kiepura - gdzie mieliście nocleg? Możesz podać konkretny namiar? Szukałam czegoś także w tym regionie, ale żadna miejscowość nie przypadła mi do gustu... Ale może przyszły rok.....



yanek37 napisał(a):A co tam polecasz w regionie Epir... może się skuszę..

Sytuacja z lipca, dosłownie 3 tyg. temu... zaparkowaliśmy przy samej plaży, wzdłuż drogi same kampery i buso-campery... odpoczynek, luz....Jedna knajpka za plecami...idę po frappe...zaczynamy po włosku (zawsze biorą mnie na Włoszkę), przechodzimy na płynny angielski i gościu (właściciel) pyta:
- jesteś na plaży samochodem?
- tak
- to jak chcesz prysznic to u mnie na zapleczu tawerny jest do dyspozycji, free oczywiście...
- śmieję się i wyjaśniam, że mieszkamy w apartamencie w pobliskim Vrachos :lol:
- bo wiesz, tu każdy z kamperów parkuje i biwakuje za darmo, a u mnie na zapleczu można skorzystać z normalnego prysznica jak potrzeba, oczywiście nic za to nie biorę. Widzisz to pole z oliwkami? to jest camp, za darmo, możesz tu się normalnie rozbić, samochodem, kamperem, namiotem, prysznic u mnie do dyspozycji. Tylko jedno, nie wieszaj nic na oliwkach.
Na końcu jeszcze krzyknął, to jest właśnie Grecja, można za darmo wypoczywać....
Za to Grecja podbiła moje serce (choć myślałam kiedyś będąc zafascynowana Cro, że nie jest możliwa zdrada Cro) - za otwartość, pomoc, bezinteresowność, luz, możesz prawie wszystko, ale pomyśl o innych...
Sytuacja miała miejsce dokładnie w tej knajpce.

Limniona beach (plaża przy knajpce) - kamienista plaża, kampery parkujące widzisz na google i moich fotkach. Na odcinku 270 m najtłoczniej było w weekend i jak policzyłam było wtedy ok 60 os.
Obrazek

Obrazek

W Chorwacji raczej nie masz szans na taką formę wypoczynku...i za darmo...

W pobliskim Vrachos nie rozbijesz się na noc przy samym morzu, jest "no camper" i warto przestrzegać.


Kampery na dziko spotkałam też na tej plaży - piaszczysta, ale od tej strony brzydszy piasek, dalej nie chciało mi się iść.

Popołudniu postaram się wrzucić coś z Halkidiki.
:papa:
Ostatnio edytowano 02.08.2023 09:52 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 02.08.2023 09:57

piekara114 napisał(a):
yanek37 napisał(a):A co tam polecasz w regionie Epir... może się skuszę..

Sytuacja z lipca, dosłownie 3 tyg. temu... zaparkowaliśmy przy samej plaży, wzdłuż drogi same kampery i buso-campery... odpoczynek, luz....Jedna knajpka za plecami...idę po frappe...zaczynamy po włosku (zawsze biorą mnie na Włoszkę), przechodzimy na płynny angielski i gościu (właściciel) pyta:
- jesteś na plaży samochodem?
- tak
- to jak chcesz prysznic to u mnie na zapleczu tawerny jest do dyspozycji, free oczywiście...
- śmieję się i wyjaśniam, że mieszkamy w apartamencie w pobliskim Vrachos :lol:
- bo wiesz, tu każdy z kamperów parkuje i biwakuje za darmo, a u mnie na zapleczu można skorzystać z normalnego prysznica jak potrzeba, oczywiście nic za to nie biorę. Widzisz to pole z oliwkami? to jest camp, za darmo, możesz tu się normalnie rozbić, samochodem, kamperem, namiotem, prysznic u mnie do dyspozycji. Tylko jedno, nie wieszaj nic na oliwkach.
Na końcu jeszcze krzyknął, to jest właśnie Grecja, można za darmo wypoczywać....
Za to Grecja podbiła moje serce (choć myślałam kiedyś będąc zafascynowana Cro, że nie jest możliwa zdrada Cro) - za otwartość, pomoc, bezinteresowność, luz, możesz prawie wszystko, ale pomyśl o innych...
Sytuacja miała miejsce dokładnie w tej knajpce.

Limniona beach (plaża przy knajpce) - kamienista plaża, kampery parkujące widzisz na google i moich fotkach. Na odcinku 270 m najtłoczniej było w weekend i jak policzyłam było wtedy ok 60 os.
Obrazek

Obrazek

W Chorwacji raczej nie masz szans na taką formę wypoczynku...i za darmo...

W pobliskim Vrachos nie rozbijesz się na noc przy samym morzu, jest "no camper" i warto przestrzegać.


Kampery na dziko spotkałam też na tej plaży - piaszczysta, ale od tej strony brzydszy piasek, dalej nie chciało mi się iść.

Popołudniu postaram się wrzucić coś z Halkidiki.
:papa:

Świetna Informacja.. i miejsce też..
Trochę dziwi mnie ten prysznic za free... 8)
Może trzeba się w tej knajpce stołować.. :cfaniak:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2023 11:12

Nie trzeba, ale jeśli rozbijasz się na kilka dni w pobliżu to za pewne wejdziesz na kolację choć raz, jest to jedyna knajpka przy tej plaży...
W Grecji jest inne podejście, np. zwiedzasz punkt archeologiczny składający się z kilku miejsc, do których dojeżdżasz samochodem, a płacisz tylko przy jednym, przy pozostałych punktach nie ma nawet pracownika, więc nikt nie sprawdzi czy kupiłeś bilet.

PS.Odpowiadając bezpośrednio na post nie trzeba go cytować, zwłaszcza całego.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 02.08.2023 14:38

piekara114 napisał(a):
PS.Odpowiadając bezpośrednio na post nie trzeba go cytować, zwłaszcza całego.

Masz rację.. klikłem i nie sprawdziłem..
To się więcej nie powtórzy.. :nie:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 352
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone