Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.03.2021 12:37

a czy jest pewność, że w innych krajach (włączając CRO) nie będzie podobnych wymagań ?
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.03.2021 12:51

ogorek napisał(a):a czy jest pewność, że w innych krajach (włączając CRO) nie będzie podobnych wymagań ?


Na pewno będą i z tym się trzeba już powoli liczyć. Chcesz jechać, robisz test albo jesteś ozdrowieńcem lub zaszczepionym. Testy raczej niekoniecznie PCR, powinien wystarczyć antygenowy, tańszy. Przynajmniej taki honorują przy lotach z PL - DE i odwrotnie. Czekać, obserwować ;)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.03.2021 16:33

sytuacja jest dynamiczna.
Ale pretensje do Greków o obostrzenia nic nie dadzą
Sami mamy mieć coś na kształt lockdownu .... (od dziś)

Nie wiemy jak będzie do wakacji i czy wszystkie kraje nie wprowadzą takowych obostrzeń
I czy nie będzie strachu jechać do kraju bez takowych obostrzeń (zwłaszcza jak Grecy deklarują, ze zaszczepią większość do wakacji)

Jazda/lot do innego kraju z opcją, że można tam polec na 2 tygodnie ...
Ja bym najchętniej zaszczepił całą rodzinę przed wakacjami ale nie jest to możliwe
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 18.03.2021 20:13

ogorek napisał(a):Nie wiemy jak będzie do wakacji i czy wszystkie kraje nie wprowadzą takowych obostrzeń

jak na razie to niemal wszystkie takie wprowadziły. Wyjątkiem Macedonia i Albania, ta ostatnia zapowiedziała, że w wakacje zaprasza bez testów. Trzymam ich za słowo, choć oznacza to, że może tam być w tym przypadku tłoczno.

Testy raczej niekoniecznie PCR, powinien wystarczyć antygenowy, tańszy.

no właśnie raczej koniecznie PCR. Niemcy są w tym przypadku wyjątkiem, antygenowy (na dzień dzisiejszy) wystarcza m.in. we Włoszech i w Szwecji. W pozostałych przypadkach niemal zawsze tylko PCR. A to w przypadku kilkuosobowej rodziny oznacza dość spory wzrost wydatków na wyjazd. No i kwestie praktyczne - gdybym chciał pojechać z takim testem do jakiegoś bardziej odległego kraju, to musiałbym się naprawdę spieszyć, aby go wykonać i jeszcze w ciągu 48 (bo takie zazwyczaj wymagają) godzin dojechać do granicy.

Przy czym o ile jeszcze mogę zrozumieć dodatkowy wydatek na testy w przypadku urlopu, to najbardziej mnie smuci, że całe te wymagania uniemożliwią mi wyjazd chociażby do Czech po piwo...

sytuacja jest dynamiczna.

mam nadal cichą nadzieję, że przed wakacjami jednak część krajów nastawionych na turystykę odpuści. Bo naprawdę nie jestem przekonany, czy przy takich wymaganiach pojawi się tam więcej osób niż rok temu. Zwłaszcza, że w przypadku postępowania szczepień zagrożenie dla miejscowych będzie malało. Ale z drugiej strony czytałem plotki, że CRO poważnie się zastanawia nad utrzymaniem wymogu PCR na stałe...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 19.03.2021 12:54

2 dni temu wrzuciłem na google szczepienia

I było jakoś tak:

https://news.google.com/covid19/map?hl=pl&state=6&mid=%2Fm%2F01pj7&gl=PL&ceid=PL%3Apl
CRO 1,7% (po 2 dawki)
PL 4 %
GR 4 %

Przy tym tempie i zakupach centralnych via EU nie wierzę, że te kraje do wakacji zaszczepią większość społeczeństwa

UK do Wielkanocy zapowiada wszystkich w wieku powyzej 40 lat
Izrael - prawie wszyscy

Moje osobiste zdanie

Jak kraj zaszczepi większość (typu deklaracje GR) - to ma pełne prawo wymagać aby przyjechali tylko zaszczepienie czy z testami
- jakaś pewność, że kilka milionów turystów i wsród nich nie położy się do szpitali 100 tys turystów

>>>>>>>>>>

Wolałbym albo nie jechać na wakacje albo jechać mają pewność, że
- lokalni są zabezpieczeni
- przyjezdni są zabezpieczeni lub zdrowi
- zmniejsza to ryzyko zapchania lokalnych szpitali
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.03.2021 01:13

a ja akurat zdanie mam dokładnie odwrotne: jeśli kraj zaszczepi większość, to dla społeczeństwa nie ma większego ryzyka, zatem może przyjmować również niezaszczepionych i nietestowanych. Przecież to głupota, aby po masowym szczepieniu jeszcze bardziej się odgradzać niż przed szczepieniem. Czy przeciętny obywatel po zaszczepieniu wyjdzie do ludzi czy raczej będzie ich unikał, bo "nie wiadomo co się zdarzy"?

W ubiegłe wakacje nie było w ogóle zaszczepionych, ozdrowieńców o wiele mniej niż obecnie, a w żadnym kraju nie było sytuacji, aby zapchano lokalne szpitale turystami. Ba, zachorowania wśród turystów się oczywiście zdarzały, ale bez żadnej masowości. Więc nie sądzę, aby w tym roku, kiedy jednak spora część przyjezdnych jest już "bezpieczna", miałoby być gorzej.

Oczywiście każdy kraj kalkuluje, co mu się bardziej opłaca. Na razie Grecy, Hiszpanii, Bułgarzy i inne kraje wyliczyli, że wolą mieć "bezpieczeństwo" niż zysk. Zobaczymy, czy owo "bezpieczeństwo" zapewni im prace i płacę. Tam gdzie dominują emeryci - owszem, wyjdą pewnie na swoje. Ale w sektorach turystycznych nastawionych na młodszą część populacji i na tych z biedniejszych krajów - hmmm :roll:

Wolałbym albo nie jechać na wakacje albo jechać mają pewność, że
- lokalni są zabezpieczeni
- przyjezdni są zabezpieczeni lub zdrowi
- zmniejsza to ryzyko zapchania lokalnych szpitali

zaryzykuję tezę, że jesteś chyba w mniejszości. Osoby z takim podejsciem raczej zostaną na wakacje w swoim kraju, za granicę, podobnie jak rok temu, wybierać się będą głównie ci, którzy albo wirusa mają w d... albo świadomie podejmują ryzyko, że coś się może zdarzyć. I prawdopodobnie nikt nie będzie sprawdzał, czy fajna restauracja nad morzem ma certyfikat bezpieczeństwa, raczej będzię się liczyło smaczne jedzenie, przystepne ceny i ładny widok na morze ;)
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 20.03.2021 18:15

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Byłam w tamtym roku w Grecji mimo, że nie lekceważę covida. Po prostu uciekłam do spokojniejszego miejsca, z mojego miejsca zamieszkania (nad morzem), gdzie szaleli w niesamowitej ilości rodacy mający wszelkie środki ostrożności za nic.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.03.2021 18:20

W sensie dziwi Cię, że ludzie chcą odreagować po zamknięciu?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.03.2021 19:16

Więc z punktu widzenia epidemiologicznego każda podróż i kontakt z innymi ludźmi jest zwiększaniem potencjalnego zagrożenia.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.03.2021 16:31

Cześć,
W czerwcu wybieram się z żoną do Grecji na wyspę Kos...czy ktoś był i może coś napisać o ścieżkach rowerowych: co?gdzie?jak ?

Google maps nie posiada w tym rejonie żadnych widocznych ścieżek rowerowych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.03.2021 16:46

Na Kos nie byłam, ale jak czytam sporo osób wybiera tam rower. Ale w Grecji nie ma szczególnie dużo ścieżek rowerowych, więc raczej licz się z jazdą wzdłuż ulicy lub jakąś ubitą z boku ścieżką.
Tą stronę pewnie już znasz? : http://www.kos.gr/en/kos/SitePages/bicycle.aspx


PS. jeszcze to znalazłam:
http://www.kos.gr/en/activities/SitePag ... spx?nID=12
https://www.bikemap.net/en/l/259245/
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.03.2021 20:35

piekara114 napisał(a):Na Kos nie byłam, ale jak czytam sporo osób wybiera tam rower. Ale w Grecji nie ma szczególnie dużo ścieżek rowerowych, więc raczej licz się z jazdą wzdłuż ulicy lub jakąś ubitą z boku ścieżką.
Tą stronę pewnie już znasz? : http://www.kos.gr/en/kos/SitePages/bicycle.aspx


PS. jeszcze to znalazłam:
http://www.kos.gr/en/activities/SitePag ... spx?nID=12
https://www.bikemap.net/en/l/259245/



A dziękuję Ci....szczególnie za ostatni link
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.04.2021 19:03

Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.04.2021 19:54

mysza73 napisał(a):https://turystyka.wp.pl/wakacje-2021-urlop-w-grecji-coraz-bardziej-realny-6624369399814688a

Turyści, żeby wjechać do Grecji, będą musieli udowodnić fakt przyjęcia szczepienia lub okazać wynik testu na przeciwciała, albo negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.04.2021 16:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone