Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2021 18:07

A inni np. czekają na ten urlop od jeszcze dłuższego czasu, mają poprzekładane wyjazdy z zeszłego roku, nie raz już sporo kasy utopionej w zaliczkach i biuro podróżny nie ma już możliwości przełożenia wyjazdu... I co przyjdzie stracić 3-4 tys zł zaliczki?
Ostatnio edytowano 21.04.2021 11:25 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2021 09:10

piekara114 napisał(a):Na miejscu może być ciężko na tak długo, a im dłużej wynajmujesz w jednym ciągu tym niższa cena. Koleżanka w sierpniu była i brała samochód z Chanii, stwierdziła, że na fb pełno opinii, że samochody stoją i stoją, ale z opcją na kilka dni i dużo jest tych małych, a dla rodziny 2+2 większe auto (grupa C/D) to tych samochodów już mniej. Musiałam wynająć z Hertz (na lotnisku), bo inne wypożyczalnie nic nie miały, zapłaciła 100 eur więcej na 2 tyg. niż gdyby zrobiła rezerwację wcześniej, a coś 160 eur więcej niż od lokalnych wypożyczalni.... Na lotnisku straciła 4 h zanim mogli odjechać....

Zajrzałeś do mojej relacji? Tam polecałam wypożyczalnię, która ma fajne ceny, może dogadasz się z podstawieniem pod Heraklion.... Zobacz też do wypożyczalni monza, oni działają w tamtym okręgu, z hotelami mają też współpracę... Polecam szukać lokalnych firm, taniej niż w sieciówkach, tylko stan samochodów nie tak świeży na w sieciówkach....



Chciałem podziękować za rady co do wypożyczalni i powiedzieć tylko, że najtaniej wyszła mnie rezerwacja auta na wiemgdziejade.pl. Szukałem od grudnia i sprawdziłem kilka wypożyczalni greckich i w tej samej cenie co co u innych dostałem większe auto z segmentu E na 14 dni, więc polecam tego polskiego operatora. Mam nadzieję, że będę zadowolony z auta na miejscu. Na razie wszystko wygląda super. Jeżeli ktoś będzie chciał jakieś szczegóły poznać to zapraszam na priv.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 23.04.2021 14:58

Witajcie!
3 sierpnia mamy Zakynthos (przełożony z zeszłego roku)i mam nadzieję, że wyjdzie. Z żoną będziemy już po 2 dawkach szczepionki, tylko córka będzie musiała się przetestować...
Chyba na tydzień przed zrobimy próbny antygenowy i samokwarantannę :D
Brakuje wypoczynku i to bardzo! Najbardziej żałuję, że nie udało się na narty wyjechać :x
A tak, to układam plany na Zante i chciałbym skoczyć na Kefalonię, i na Pelo do Olimpii (tylko jak bedą wyglądały przeprawy promowe???)
Pozdrawiam!
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.04.2021 07:40

Promy muszą pływać przecież nie odetną wysp.
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 04.05.2021 11:36

A jak z tranzytem przez inne kraje?
W przypadku wyjazdu samochodowego do Grecji???
Słowacja, Czechy, Węgry, Serbia, Macedonia Płn., Bułgaria,...???
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2021 11:39

Jest wątek zbierający oficjalne informacje.
U samej góry strony aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 04.05.2021 11:53

Tak, teraz widzę... Dzięki. Przydałaby się jeszcze inf. od Serbii i Macedonii Płn... Ew. o Bułgarii też...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2021 12:25

To już nie jest droga do Chorwacji....

Ale wystarczy wejść na strony rządowe gov.pl Albo w Google wpisać gov i interesujący kraj i pierwszy link, co wyskoczy będzie z kompletem informacji, i co ważne najbardziej rzetelna informacja.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.05.2021 12:31

Ja w ubiegłym roku korzystałam z Re-open EU. Po sezonie przestali aktualizować informacje , ale dzisiaj widziałam, że znów działają. Naprawdę polecam stronkę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2021 13:07

darekpawel napisał(a):Tak, teraz widzę... Dzięki. Przydałaby się jeszcze inf. od Serbii i Macedonii Płn... Ew. o Bułgarii też...

https://reopen.europa.eu/pl/

Na stronie tylko kraje w UE
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.05.2021 11:39

darekpawel napisał(a):A jak z tranzytem przez inne kraje?
W przypadku wyjazdu samochodowego do Grecji???
Słowacja, Czechy, Węgry, Serbia, Macedonia Płn., Bułgaria,...???



A kiedy planujesz wyjazd ? Bo jak nawet początek lipca to ja bym śledził zmiany dopiero w czerwcu
Aktualnie jest info, że szczepieni dwa tyg. przed wjazdem do GR
No ale ciągle nie wiadomo czy QR kod/zasw. ze strony pacjent.gov będzie respektowany.

Jeszcze wiele się może zmienić

Ja mam co tydzień warsztaty online i 2 osoby z Indii już się nigdy nie połączą
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 06.05.2021 12:41

ogorek napisał(a):
darekpawel napisał(a):A jak z tranzytem przez inne kraje?
W przypadku wyjazdu samochodowego do Grecji???
Słowacja, Czechy, Węgry, Serbia, Macedonia Płn., Bułgaria,...???



A kiedy planujesz wyjazd ? Bo jak nawet początek lipca to ja bym śledził zmiany dopiero w czerwcu
Aktualnie jest info, że szczepieni dwa tyg. przed wjazdem do GR
No ale ciągle nie wiadomo czy QR kod/zasw. ze strony pacjent.gov będzie respektowany.

Jeszcze wiele się może zmienić

Ja mam co tydzień warsztaty online i 2 osoby z Indii już się nigdy nie połączą


Biura podróży piszą, że zaświadczenie z IKP i/lub świstek ze szczepienia jest wystarczającym dowodem na szczepienie.

Co do tranzytu, to na tę chwilę legalnie bez testów przez Czechy nie da sie przejechać.
Węgry tylko po wyznaczonych trasach, Serbia i Słowacja z limitami czasowymi.
Przejścia z Macedonia maja być otwarte, ale nie wiem czy to już nastąpiło.

Do wakacji pewnie trafimy na zieloną listę i pod warunkiem szczepienia/ negatywnych testów/ozdrowienia nie będzie problemów z podróżowaniem.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 16:16

A my planujemy przejechać przez Rumunię. Wpuszczają po 10 dniach od drugiej dawki. Tam 3-4 nocki i potem do Grecji, w zależności od możliwości, przez Serbię lub Bułgarię. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2021 17:02

A jaki dalszy plan na Grecję? Oprócz Tolo?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 17:36

Oprócz Tolo, tydzień na Kefalonii.
Kefalonia drugi raz :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 321
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone