Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 19.05.2021 11:18

piekara114 napisał(a):Nikt nie zmusza do jazdy tam, gdzie są testy wymagane, osobiście bym do takich krajów nie pojechała (i taki był plan, który zmienił się w sobotę, jak udało się syna zaszczepić).


Pełna zgoda. Nikt nie zmusza, ale też nikt nie ułatwia rezygnacji z wyjazdu (wpłacone zaliczki, kupione bilety etc.).
Ja nie oczekuję współczucia. Pozwoliłem sobie jedynie wyrazić swoją opinię.
Szczególnie w kontekście wielkich greckich zapewnień o "full open" od maja.
Tutaj nic się nie zmieniło, poza otwarciem lądowej granicy z FYROM w Evzoni.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 19.05.2021 11:29

Nie będę ukrywał, że dla mnie na ten moment, też jest problem z 8 latkiem. Stąd moje na tą chwilę dość przewrotne pytanie. Co najlepiej zrobić, by zmniejszyć ryzyko otrzymania pozytywnego testu PCR, czy na początek zrobić test na przeciwciała w laboratorium, czy kupić ogólnodostępny test, czy może coś innego? Z początkiem lipca już styczności z dzieciakami nie będzie miał, zrobię mu "naturalną" izolację domową przed wyjazdem. Pozostaje jeszcze kwestia 72 godzin, jak on się liczy od pobrania, czy otrzymania wyniku? Nocleg tranzytowy na Węgrzech, więc czas ograniczony. Grecja wybrana i tego będę się trzymał do końca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2021 11:32

To było wiadomo od dawna, że sezon i zasady są niepewne i aby nie ryzykować nic a nuc nie rezerwowałam. Podobnie jak wiele moich znajonych. Po prostu wcześniejsze potencjalne oszczędniści mogą przepaść, a takie ryzyko w tym roku było duże.

A co do wymagań testow: po informacjach o szczepieniach i mocnym forsowaniu przez Grecję zielonych paszportów było wręcz PEWNE, że Grecja z testów nie zrezygnuje. Pozostawała kwestia na jakiej ewentualnie granicy wieku tą poprzeczkę ustawią. Jeśli ktoś myślał, że tego nie będzie to żył marzeniami. Osobiście wolę nastawić się na pewne ograniczenia i ewentualnie później być miło zaskoczona. Teraz czekam na decyzję o maseczkach w Grecji i dopiero potem będę planować rezerwację. Nic na siłę i zbyt wcześnie. To będzie motto kilku sezonów, lub trzeba liczyć się ze stratami lub jakiś ograniczeniami na miejscu
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 19.05.2021 12:23

piekara114 napisał(a):
A co do wymagań testow: po informacjach o szczepieniach i mocnym forsowaniu przez Grecję zielonych paszportów było wręcz PEWNE, że Grecja z testów nie zrezygnuje.


Tak, ale mówiło się o testach antygenowych, a wczesniejszy limit wieku wynosił 12 lat.

piekara114 napisał(a):Pozostawała kwestia na jakiej ewentualnie granicy wieku tą poprzeczkę ustawią. Jeśli ktoś myślał, że tego nie będzie to żył marzeniami.


Przed otwarciem granic limit wieku wynosił 12 lat. Później nastąpiło w kwietniu "soft open" z obniżeniem do 5 lat oraz deklaracją "full open" od 14 maja.
I teraz dla Ciebe zagadka z kategorii "znajdź 3 różnice". Czym było otwarcie kwietniowe a czym majowe.

piekara114 napisał(a):Osobiście wolę nastawić się na pewne ograniczenia i ewentualnie później być miło zaskoczona. Teraz czekam na decyzję o maseczkach w Grecji i dopiero potem będę planować rezerwację. Nic na siłę i zbyt wcześnie. To będzie motto kilku sezonów, lub trzeba liczyć się ze stratami lub jakiś ograniczeniami na miejscu


Ja rezerwowałem promy w ubiegłym roku.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 19.05.2021 12:26

niuniek napisał(a): jeszcze kwestia 72 godzin, jak on się liczy od pobrania, czy otrzymania wyniku? Nocleg tranzytowy na Węgrzech, więc czas ograniczony. Grecja wybrana i tego będę się trzymał do końca.

72h od pobrania. Też mam ten zgrzyt, bo na wynik czeka się 24-36h (wg deklaracji laboratoriów).
Przy dobie jest jeszcze na styk, ale przy 36h trzeba wyjeżdżać w ciemno i ryzykować odbiór wyniku w trasie. A jak będzie pozytywny, to zawracać.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 19.05.2021 12:42

Stąd moje pytanie jak zminimalizować ryzyko otrzymania pozytywnego testu. Ale mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że albo do lipca się coś zmieni, albo na granicy Grekowi nie będzie się chciało wyciągnąć ręki po paszporty...tylko machnąć ją w kierunku dalszej jazdy, popatrzywszy uprzednio na rejestracje.
A dodatkowo muszę przekazać od Ciebie pozdrowienia dla właścicileki Anny...
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 19.05.2021 12:47

Koniecznie ją pozdrów :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2021 13:09

niuniek napisał(a):Stąd moje pytanie jak zminimalizować ryzyko otrzymania pozytywnego testu. Ale mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że albo do lipca się coś zmieni, albo na granicy Grekowi nie będzie się chciało wyciągnąć ręki po paszporty...tylko machnąć ją w kierunku dalszej jazdy, popatrzywszy uprzednio na rejestracje.
3 razy wjeżdżałam do Grecji samochodem i za każdym razem nasze paszporty brał Grek do ręki, raz na dłużej, raz krócej.... Jednego, drugiego nie sprawdzi, ale trzeciego już tak....
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 19.05.2021 14:39

niuniek napisał(a):...Stąd moje pytanie jak zminimalizować ryzyko otrzymania pozytywnego testu...


Rok temu taki przepis krążył:
"Należy wypłukać gardło wodą z wodą utlenioną. Pół szklanki wody i 2 łyżki wody utlenionej, a do nosa po trzy krople wody utlenionej"
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 23.05.2021 13:49

Witam, świeże wiadomości z Grecji. Dziś przyleciałem z Modlina do Chanii na Krecie. Procedura kontroli w Pl.. Wydruk szczepień z IKP w naszym przypadku, oraz zgłoszenie PLF że strony greckiej. Na lotnisku po przylocie pomowna kontrola tych samych dokumentów. Wszystko sprawnie i bez problemów. Pogoda piekna, 28 stopni, widac, że sezon dopiero rusza, turystów niewielu. Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2021 14:15

My za kilka dni mamy II dawkę, gdyby nie to to byśmy się do Aten lub gdzieś pakowali....

Miłego urlopu i dawaj znać jak na miejscu....
:papa:
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 24.05.2021 10:57

Ja na razie zarezerwowałem 'przystawkę wakacyjną' - Cypr na długi weekend... No risk - no fun...
Wylot 02.06, powrót 06.06. Koszt lotu w obie strony ok. 1350PLN, za dwie osoby.
Apartament (Pafos) ok. 110EUR, za cały pobyt. Bez wyżywienia...
Auto (wynajem) 100EUR.

Na miejscu coś się pozwiedza...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2021 11:36

Daj znać jak z wlotem i sprawdzaniem dokumentów, bo nigdzie nie ma info czy akceptują nasze zaświadczenia z ikp. Sama szukałam biletów właśnie na początek czerwca, ale 1300 zł za 4 dni to uważam, że przesada i jeszcze co chwilę odwołania lotów.....
W jakim regionie masz app i z jakiej wypożyczalni samochód, bo cena dość fajna.

A Cypr gorąco polecam, byłam już 2 razy, a jeszcze raz bym się tam udała.
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 24.05.2021 13:11

Tak, 1350PLN - trochę drogo... W normalnych warunkach za połowę tej ceny można by mieć...
Ale nie ma co narzekać, nie jest źle - wylot o 06:00, a powrót o 21:00. Czyli praktycznie obydwa całe dni wykorzystane.
Miejscowość 'Pafos' -> Angela Holiday Apartments...
A samochód z wypożyczalni - 'Thrasos Car Hire'... Ktoś mi polecił... Plus taki, że zaliczek nie trzeba wpłacać - na miejscu zapłata...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2021 13:14

Korzystałam z dwóch różnych wypożyczalni i zaliczek nie trzeba bo w żadnej, no i full ubez. Choć to nie standard.

Fajna lokalizacja. W pobliżu jedliśmy dobrą obiadokolację w the three pigs, to było w 2018, więc chwilę temu....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 323
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone