Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 29.05.2021 09:29

Kończy się powoli nasz tydzień na Krecie. Myślę, że zobaczyliśmy najważniejsze atrakcje Krety zachodniej. Oczywiście to duża wyspa i dwóch tygodni by brakło na jej zwiedzenie. Podział na dwa etapy zwiedzania to chyba najlepsza alternatywa. Zrobiliśmy 600 km, autko wypożyczyliśmy na lotnisku i tam też oddajemy. Wydaje się to najlepszą alternatywą. To trochę luxusowy pobyt bo tym razem nie kempingi tylko stały pobyt w hotelu. Mieszkamy obok Chanii co jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania. Pogoda w całym tygodniu około 30 stopi i cały czas lazurowe niebo.. Dzwoniąc do Polski i słysząc o pogodzie to na pewno jakąś odskocznia tu na miejscu. Sezon w Grecji rusza powoli, odświeżane są lokale i tawerny. Grecy czekają na turystów Z obserwacji widać, że podchodzą profesjonalnie do obostrzeń, wszyscy z obsługi chodzą w maseczkach, czy to tawerny, autobusy, sklepy itp. Turyści maseczki tylko w zamkniętych pomieszczeniach ale to też nie wszyscy. Wszędzie porozmieszczane dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Jak to w Grecji piękne plaże, praktycznie z małym obłożeniem. To już kolejny nasz pobyt w Grecji, kochamy ten Kraj. Naszą miejscówkę bardzo polecam, jest nad samym morzem, posiada basen, sąsiaduje z licznymi restauracjami i sklepami. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiamy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2021 12:32

Ja liczę na relacje, co Wam się na Krecie udało zobaczyć. Mnie Kreta zachwyciła i planuje powrót, zbyt duża aby za jednym razem wszystko zobaczyć.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 02.06.2021 18:09

Jak znajdę czas to pewnie krótka relacja będzie. A to zdjęcie na zachętę .. to był piękny tydzień :papa:

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2021 19:07

Widzę, że leżaki już są....

Spokojnie poczekam na relację :papa:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.06.2021 14:35

https://travel.gov.gr/#/ Od wczoraj, zamiast zaświadczenia o szczepieniu podróżni zobowiązani są do okazania ujemnego testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed podróżą lub ujemnego testu antygenowego (szybkiego) przeprowadzonego do 48 godzin przed podróżą. I co mnie akurat najbardziej cieszy - dzieci poniżej 12 roku życia nie będą musiały przejść testu PCR.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.06.2021 15:33

To jeszcze zmiany w Serbii, albo czeka mnie nocowanie w Skopje ☺️
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.06.2021 21:09

MCR napisał(a):To jeszcze zmiany w Serbii, albo czeka mnie nocowanie w Skopje ☺️

To chyba dobry wybór, lubię spać w Macedonii, czy to w Skopje czy w Gevgelji. No chyba, że chodzi o dodatkowe km do zrobienia.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.06.2021 21:14

Tak, o dodatkowe. Z Wrocławia do Skopje mam jakieś 1500km.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.06.2021 07:13

husband napisał(a):Jak znajdę czas to pewnie krótka relacja będzie. A to zdjęcie na zachętę .. to był piękny tydzień :papa:


POPROSZĘ :!: :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 21.06.2021 09:32

te kiero napisał(a):
husband napisał(a):Jak znajdę czas to pewnie krótka relacja będzie. A to zdjęcie na zachętę .. to był piękny tydzień :papa:


POPROSZĘ :!: :D


Wszystkie relacje znajdziesz w wątku... "Sarajewo...."
Nie zakładam nowych relacji, tam wszystkie upycham

Pozdrawiam
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 21.06.2021 19:30

MCR napisał(a):Tak, o dodatkowe. Z Wrocławia do Skopje mam jakieś 1500km.


Też z tym mamy problem. Postanowiliśmy wyjechać po południu i przenocować w w Bratysławie, a potem w Macedonii. Ale my dopiero 12 sierpnia. Jedziesz pierwszy, więc mam nadzieję, że będziesz dobrym sygnalistą i z donosy z drogi się pojawią ;)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 21.06.2021 19:37

Pojawią ☺️
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.06.2021 21:16

husband napisał(a):
te kiero napisał(a):
husband napisał(a):Jak znajdę czas to pewnie krótka relacja będzie. A to zdjęcie na zachętę .. to był piękny tydzień :papa:


POPROSZĘ :!: :D


Wszystkie relacje znajdziesz w wątku... "Sarajewo...."
Nie zakładam nowych relacji, tam wszystkie upycham


A to nie wychwyciłem, teraz jestem już na bieżąco i zerknąłem na Korsykę... sporo międzynoclegów.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 21.06.2021 22:46

margaret-ka napisał(a):
MCR napisał(a):Tak, o dodatkowe. Z Wrocławia do Skopje mam jakieś 1500km.


Też z tym mamy problem. Postanowiliśmy wyjechać po południu i przenocować w w Bratysławie, a potem w Macedonii. Ale my dopiero 12 sierpnia. Jedziesz pierwszy, więc mam nadzieję, że będziesz dobrym sygnalistą i z donosy z drogi się pojawią ;)



Jak dobrze pójdzie też wyjeżdżam z początkiem sierpnia. Kierunek - Grecja. Pierwszy nocleg planujemy w Serbii. Ostatnio był Belgrad... teraz chyba będzie Novi Sad. Wiecie coś o przejściu granicznym Macedonia - Grecja ? Działa już, czy znowu przez Bułgarie ?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 21.06.2021 22:50

te kiero napisał(a):
husband napisał(a):
te kiero napisał(a):
husband napisał(a):Jak znajdę czas to pewnie krótka relacja będzie. A to zdjęcie na zachętę .. to był piękny tydzień :papa:


POPROSZĘ :!: :D


Wszystkie relacje znajdziesz w wątku... "Sarajewo...."
Nie zakładam nowych relacji, tam wszystkie upycham


A to nie wychwyciłem, teraz jestem już na bieżąco i zerknąłem na Korsykę... sporo międzynoclegów.


Korsyka była intensywnie "jeżdżona". Trochę kempingów zaliczyliśmy. Piękna wyspa, rewelacyjne plaże. Aczkolwiek niestety trochę droga ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone