Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 06.05.2020 10:05

Miesza epidemia plany wyjazdowe!
Moje nie tak mocno jak Myszy, ale jednak...
Paryż kwietniowy poszedł w niepamięć a wyjazd na Zakynthos 31 lipca na razie nie odwołany. Ale jak to będzie to nie wiem. Oby obyło się bez kwarantanny i żeby była możliwość jazdy autem po wyspie, bo w jednym miejscu nie wysiedzę 2 tygodni!
Tym razem lecimy z TUI z Poznania, więc jest nadzieja, że bezpośrednie czartery bedą latać. Branża turystyczna padłaby, jeśli te wakacje odwołano!
Dobrze, że na ostatnią chwilę wyszły narty w Val di Sole chociaż!
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2020 10:42

Pan Minister wczoraj powiedział, że loty i granice to na samym końcu w IV etapie i on nawet o tym teraz nie myśli.... :roll:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.05.2020 11:47

pan minister powiedział też wczoraj, że może trzeba będzie znowu ograniczyć poruszanie się po Polsce. Czyżby to miało jakiś związek z wyborami które mogą się nie odbyć?? A IV etap to miało być otwieranie siłowni, basenów itp., a o granicach nic tam nie było, więc znowu coś kręci jak z niektórymi przesunięciami do tej pory...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2020 20:50

Chyba testy przed przylotem do Gr. będą obowiązkowe...
https://www.polonorama.com/turysci-odwi ... UoOa3veT3s

Przed odlotem też?
Nie piszę już o granicach i przejeździe samochodem...
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 09.05.2020 23:56

Ja mam wyjazd zaplanowany (autem) na 27/06 i...odliczam. Obym się nie musiał jakimś DHLem nadawać :(
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 10.05.2020 02:47

piekara114 napisał(a):Chyba testy przed przylotem do Gr. będą obowiązkowe...
https://www.polonorama.com/turysci-odwi ... UoOa3veT3s

Przed odlotem też?
Nie piszę już o granicach i przejeździe samochodem...


Wierzę że jazda autem będzie możliwa. 13 lipca mam prom z Astakos do Sami i mam OGROMNĄ nadzieję że tam dojadę :) Podróż myślę że jedynie przez Rumunie i Bułgarię. Cóż, nie odwiedzę mojej ulubionej Macedonii ale trudno, za rok Dojran będzie zaliczone ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.05.2020 10:08

MCR napisał(a):Ja mam wyjazd zaplanowany (autem) na 27/06 i...odliczam. Obym się nie musiał jakimś DHLem nadawać :(

na prawdę w to wierzysz? 27 czerwca?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 10.05.2020 10:24

Oczywiście. Nie tyle wierzę, co nawet kontynuuję przygotowania. Węgry otworzyły (albo na dniach otwierają) granicę z Serbią, reszta pewnie też wróci do normalności. Ileż można utrzymywać ten stan ześwirowania :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.05.2020 10:27

świrowanie świrowanie, ale jeżeli wiceminister zdrowa mówi iż trzeba przygotować się raczej na wakacje w Polsce?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 10.05.2020 10:37

Po pierwsze "raczej" nie oznacza "koniecznie", po drugie ze strony MZ padło już tyle głupot i niekonsekwencji, że ciężko cokolwiek brać na poważnie, a po trzecie nie wchodźmy w politykę, bo do rządu głupców trzeba mieć dystans.
Co ciekawe, nawet LOT wznawia połączenia zagraniczne - dla ruchu pasażerskiego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.05.2020 13:14

Węgry otworzyły granice wyłącznie do przyjazdów i tranzytu w celach biznesowych w sprawach, których nie można ogarnąć on-line. Akurat monitorujemy mocno tam w pracy sprawę bo musimy audyt firmy tam zrobić.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 10.05.2020 13:21

No tak, racja. Ale mamy dopiero początek maja, więc trzeba czekać na kolejne komunikaty :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.05.2020 14:13

MCR napisał(a):Po pierwsze "raczej" nie oznacza "koniecznie", po drugie ze strony MZ padło już tyle głupot i niekonsekwencji, że ciężko cokolwiek brać na poważnie, a po trzecie nie wchodźmy w politykę, bo do rządu głupców trzeba mieć dystans.
Co ciekawe, nawet LOT wznawia połączenia zagraniczne - dla ruchu pasażerskiego.


Tego samego dnia przeczytałem dwa różne artykuły odnośnie stanowisk ministerstw w sprawie wakacji: w jednym była mowa, że nie ma mowy o wyjeździe za granicę, a w drugim, że tak, jak najbardziej za 2 miesiące może to być możliwe. I bądź tu mądry!
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 10.05.2020 21:33

W nadchodzącym tygodniu KE zarekomenduje rozwiązanie w sprawie granic w grupie Schengen. Myślę że trasa przez Serbie i Macedonie jest w lipcu nierealna niemniej przez Rumunie i Bulgarie jak najbardziej. Brednie MZ już dawno przestałem brać pod uwagę.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.05.2020 23:52

To akurat nie MZ, tylko Ministerstwo Rozwoju. Ci sugerowali otwieranie granic, początkowo z krajami graniczącymi z Polską (raczej innych Polska nie może otworzyć :D). Wymieniono m.in... Węgry - jak wiadomo, Polska graniczy z Węgrami :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 291
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone