Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Grecja

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.04.2019 13:31

Adek99 napisał(a):
yzedef napisał(a):Wyczytałem taka informację na stronie Węgierskiej Policji.
http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march

Tu jest mowa o przejściu węgiersko - chorwackim, chyba nie zamierzałeś tamtędy jechać :?:

Masz rację, źle spojrzałem i na szczęście nie ta granica :)
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.04.2019 13:34

Darkos napisał(a):-
Witaj.
Trasa pierwszego dnia bardzo długa.

Ja w weekendy letnie (lipiec, sierpień) robię taką trasę tak:

trasa

Omijamy wtedy przejście w Roszke.

Pozdrawiam

Trasa do zastanowienia się aczkolwiek tutaj rzeczywiście jest trochę kilometrów... w sumie moja tradycyjna trasa jak do Cro. Pytanie czy przy tej wersji od granicy Serbskiej droga jest ok w Serbii ?. Myślę jeszcze uderzyć na Rzeszów Koszyce i od tej strony spróbować, jest dużo krócej tyle, że nie ma tras szybkiego ruchu.
jest jeszcze trochę czasu na zastanowienie się.
Dzięki wszystkim za rady!
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 23.04.2019 13:54

yzedef napisał(a): Pytanie czy przy tej wersji od granicy Serbskiej droga jest ok w Serbii ?.

Musisz tylko pokonać Mohacz - Sid.
Ale nie jest to zła droga tylko wolniejsza.
Dalej w Serbii masz autostradkę :)
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.04.2019 14:20

Darkos napisał(a):
yzedef napisał(a): Pytanie czy przy tej wersji od granicy Serbskiej droga jest ok w Serbii ?.

Rozumiem, że w tej Twej trasie Chorwacja występuje jako obowiązkowa pozycja ? :lol:, żeby nie było że wakacje, a Ciebie nie było w tym pięknym kraju :)
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 23.04.2019 16:53

yzedef napisał(a):
Darkos napisał(a):

Rozumiem, że w tej Twej trasie Chorwacja występuje jako obowiązkowa pozycja ? :lol:, żeby nie było że wakacje, a Ciebie nie było w tym pięknym kraju :)

Ostatnio jedziemy głównie w tygodniu :) i wtedy przez Roszke, ale sporadycznie jeśli w weekend to tą trasą którą podałem.
Cro jest piękna ale niestety są minusy :(
Nie piszę że "ma" bo to ludzie je powodują

Pozdrawiam
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2019 18:34

yzedef napisał(a):Myślę że jestem w stanie do Roszke dojechać dużo przed 19tą czyli tym lokalnym przejściem... tyle tylko czy tam nie ma korków i równo o 19 zamykają nawet jak jest kolejka?.
Serbia idzie ok, nie korkuje się na bramkach i czy dalej na coś trzeba uważać ?
Roszke autostradowe jest otwarte całą dobę... Roszke II jest otwarte 7-19. Tompa też całodobowa, ale opłaca się jechać jeśli na granicy korek jest powyżej 1,5h, bo mniej więcej tyle stracisz zjeżdżając z autostrady i z powrotem na nią wracając...
A z tego co czytałam, to przejścia zamykają nawet jak jest kolejka...
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.04.2019 21:13

yzedef napisał(a):Myślę jeszcze uderzyć na Rzeszów Koszyce i od tej strony spróbować, jest dużo krócej tyle, że nie ma tras szybkiego ruchu.

Od Rzeszowa do Miszkolca średnia prędkość raczej kiepsko wypada :(
o wyprzedzaniu tirów itp. raczej możesz zapomnieć tylko w nielicznych odcinkach można to zrobić :D
ogorek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.04.2019 22:15

Odradzam. Mieszkamy na wylotówce z Wywy na Lublin i jeżdziliśmy sporo do Przemysla.
Plus jaskinie do pływania w Miskolcu nas wabiły wiec ze dwa razy jechalismy na Miskolec z noclegiem a nawet pobytem

Wolno sie jedzie, słabo się jedzie. Jazda wokoło przez W-wę, katowicką, A1, Czechy, Brno, Węgry czasowo wypadała nam duużo lepiej.
I czasowo i relaxowo (duużo mniej męczyła).

W każdym przypadku przestrzegam limitów i jadę w ich górnej granicy
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.04.2019 09:57

Dzięki za cenne rady wszystkim, coś czuję, że od Czech się nie uwolnię... można będzie jeszcze jechać do Katowic potem na Bielsko-Biała, Czadca/Zylina i dalej do Budapesztu. Zobaczymy bliżej wyjazdu jak to rozegrać.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.04.2019 20:49

lotnikwsk napisał(a):
yzedef napisał(a):Myślę jeszcze uderzyć na Rzeszów Koszyce i od tej strony spróbować, jest dużo krócej tyle, że nie ma tras szybkiego ruchu.

Od Rzeszowa do Miszkolca średnia prędkość raczej kiepsko wypada :(
o wyprzedzaniu tirów itp. raczej możesz zapomnieć tylko w nielicznych odcinkach można to zrobić :D

polecam taki przejazd we wczesnych godzinach porannych w niedzielę...np. Słowacja będzie totalnie pusta...
TosiaTosia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 25.04.2019 23:16

Słowacja była również pusta w sobotę rano w zeszlym roku. Jechaliśmy pod koniec czerwca przez Czadca, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii i bardzo dobrze wspominam drogę. Jedyny dłuższy korek na granicy Macedonia-Albania ponad godzinę. Wyjeżdżaliśmy z Warszawy w sobotę nad ranem, w Niszu przed 22 na nocleg.
JurekM73
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 26.04.2019 20:31

Ja wyjeżdżałem z Łodzi około 7-8 i w Nisz byłem około 22, nie ale w tygodniu.
Należy mieć na uwadze też remont gierkówki od Głuchowa do Radomska, Tu już nam godzinka lekko dochodzi w porównaniu z zeszłym rokiem.
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.04.2019 00:13

Jeśli naprawdę wyjedziesz tak rano, to bez żadnych obaw jedź przez Kraków.
Remont jest na Zakopiańskiej.
Możesz to ominąć skręcając w ul Bora Komorowsiego , później Stella Sawickiego- Nowohucka - Tuchowicza i wyskakujesz na południowej obwodnicy.
Do Krakowa jest już od kilku miesięcy inna jazda.
Obwodnica Radomia otwarta.
Pod Kielcami już dawno połączone odcinki expresowki.
Dwupasmówka od Wawy do granic woj małopolskiego - w Skarżysku Kamiennej jest tylko 8 km zwężenia to jednopasmówki.

Licząc od Raszyna to max 3.5 godziny jazdy do Krakowa.
Jeżdżę tą trasą kilka razy w miesiącu od wielu lat.

Przez Barwinek w tym roku nie ma szans na normalną jazdę - trasę szybkiego ruchu budują, od Kołbieli do skrętu na Puławy jest wszystko rozkopane.

ogorek napisał(a):Odradzam. Mieszkamy na wylotówce z Wywy na Lublin i jeżdziliśmy sporo do Przemysla.
....

Bardzo dużo jeździłem na podkarpacie, najczęściej trasą na Rzeszów ( minimum ostatnio wczoraj tą trasą jechałem) i Krosno, ale bezpośrednio do Przemyśla też pewnie kilkadziesiąt razy się zbierze i wg mnie to lub Ci się trasy pomyliły , lub kółko robiłeś.
Do Przemyśla jedziemy na Biłgoraj- Jarosław z Lublina , nie na Kraśnik - Rzeszów ( a to ta trasa prowadzi do Barwinka).
Ostatnio edytowano 27.04.2019 09:53 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
ogorek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.04.2019 09:15

zwiedzalismy cos po drodze - trzeba bylo jechac na Rzeszow - pałacyk z muzeum zaprzegow (Lancut - olsniło mnie)

Zreszta wolałem jezdzic wkolo (na Rzeszow) niz tą drugą trasa Lublin - Przemysl
Raz odbijalem na Lezajsk a raz wolałem wokoło

>>>>>>>>>>>>>

no i do gr ze 2 razy byla jazda przez Miskolc
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.04.2019 09:32

Czyli wszystko po kontrolą :)

ogorek napisał(a):....... Jazda wokoło przez W-wę, katowicką, A1, Czechy, Brno, Węgry czasowo wypadała nam duużo lepiej.
I czasowo i relaxowo (duużo mniej męczyła)....

Raz tak jechałem i mam podobną opinię, tylko chyba prawie 200km nadkładamy i czeska winieta dochodzi.
Teraz jak otworzyli 2 pasy na Kraków, to brałbym tę opcję pod uwagę. Dużo szybciej się teraz jedzie.

Moim zdaniem to tylko te 2 opcje do wyboru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???