Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 11:49

Na razie Ci nic nie odpowie....
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.06.2019 19:14

ajdadi napisał(a):Parę fajnych miejsc w Tunezji jednak widziałem...i raczej nie powiem ,że jest nieciekawym krajem...
...no chyba ,że chodzi Tobie o hotel z AI...i tylko basen lub plaża.


Może źle się wyraziłem, nie neguję tego kraju... oceniłem go tylko i wyłącznie z własnej perspektywy, moich wymagań. Jadąc do kraju Arabskiego (czyli miejsca gdzie z bezpieczeństwem może być różnie), nie do końca czuję komfortu swobodnego podróżowania/zwiedzania. Dlatego raczej wybrałbym Egipt gdzie bezpieczeństwo jest dosyć podobne a mam w zasięgu w obrębie hotelu główną dla mnie atrakcję jaką jest życie podwodne i rafy. Tylko tyle... nie oceniam tego kraju, każdy ma swoje preferencje i potrzeby :).

Wracając do Grecji ciągle mam dylemat, którędy jechać z Wawy. Wychodzi wstępnie mi trasa może nie najszybsza ale inna niż do tej pory (czyli Czechy-Austria). Chcę jechać na Katowice, potem Bielsko-Biała, kawałek Czechy, Czadca, Zylina i potem przez Węgry już autostradami. Chyba nie jest to zły wybór ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 20:04

yzedef napisał(a):Chcę jechać na Katowice, potem Bielsko-Biała, kawałek Czechy, Czadca, Zylina i potem przez Węgry już autostradami. Chyba nie jest to zły wybór ?
Jak dasz radę omiń w tej trasie Cadcę - tam wiecznie korki, chyba że coś się zmieniło... jest tu watek o tym odcinku trasy... A z Żyliny jak planujesz dalej?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.06.2019 20:08

piekara114 napisał(a):
yzedef napisał(a):Chcę jechać na Katowice, potem Bielsko-Biała, kawałek Czechy, Czadca, Zylina i potem przez Węgry już autostradami. Chyba nie jest to zły wybór ?
Jak dasz radę omiń w tej trasie Cadcę - tam wiecznie korki, chyba że coś się zmieniło... jest tu watek o tym odcinku trasy... A z Żyliny jak planujesz dalej?


Widzę, że ta Czadca to słaby punkt ale może google pomoże. Dalej Trnawa, Budapesz czyli tak jak google prowadzi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 20:27

O której w Cadcy byśmy nie byli, zawsze tam stoimy....

Google w Trnawie każe odbić z autostrady... Raz tak jechaliśmy, wąska droga wśród pól miasteczek... Na przejściu w Komarnej był jakiś remont w zeszłym roku, doczytaj o tym czy już po...

My jedziemy do Bratysławy i potem na Gyor. :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.06.2019 20:31

piekara114 napisał(a):O której w Cadcy byśmy nie byli, zawsze tam stoimy....

Google w Trnawie każe odbić z autostrady... Raz tak jechaliśmy, wąska droga wśród pól miasteczek... Na przejściu w Komarnej był jakiś remont w zeszłym roku, doczytaj o tym czy już po...

My jedziemy do Bratysławy i potem na Gyor. :papa:


Dzięki wielkie, też tak zrobimy bo co autostrada to autostrada :)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.06.2019 20:31

yzedef napisał(a):
ajdadi napisał(a):Parę fajnych miejsc w Tunezji jednak widziałem...i raczej nie powiem ,że jest nieciekawym krajem...
...no chyba ,że chodzi Tobie o hotel z AI...i tylko basen lub plaża.


Może źle się wyraziłem, nie neguję tego kraju... oceniłem go tylko i wyłącznie z własnej perspektywy, moich wymagań. Jadąc do kraju Arabskiego (czyli miejsca gdzie z bezpieczeństwem może być różnie), nie do końca czuję komfortu swobodnego podróżowania/zwiedzania. Dlatego raczej wybrałbym Egipt gdzie bezpieczeństwo jest dosyć podobne a mam w zasięgu w obrębie hotelu główną dla mnie atrakcję jaką jest życie podwodne i rafy. Tylko tyle... nie oceniam tego kraju, każdy ma swoje preferencje i potrzeby :).

Wracając do Grecji ciągle mam dylemat, którędy jechać z Wawy. Wychodzi wstępnie mi trasa może nie najszybsza ale inna niż do tej pory (czyli Czechy-Austria). Chcę jechać na Katowice, potem Bielsko-Biała, kawałek Czechy, Czadca, Zylina i potem przez Węgry już autostradami. Chyba nie jest to zły wybór ?



Byłem w Tunezji dobrych parę lat temu, jeszcze przed arabską wiosną, wtedy kraj był jeszcze uważany za bardzo bezpieczny. Ciepłe i czyste morze z piaszczystymi plażami o dobre hotele to rzecz oczywista. Poza tym bazary, safari po pustyni, oazy, ruiny rzymskich miast, miejsca gdzie kręcono Gwiezdne Wojny. Było co oglądać.

Jadąc do Grecji w wysokim sezonie, a zwłaszcza w weekendy uważaj na obwodnicę Budapesztu. Raz że wieczne remonty, a poza tym tabuny Turków i Rumunów kierujących się na autostradę M5. Korki na kilkanaście km i można stracić 2-3 godziny. Warto sprawdzić wcześniej na mapach google sytuację na drodze i w razie czego jechać przez miasto.

Przejście w Horgos też może być zatłoczone. Piątek wieczór-sobota wieczór to prawie pewne. Jeśli jedziesz w dzień, obok jest przejście na starej drodze, czynne 7-19. moim zdaniem lepiej niż Tompa która też robi się zatłoczona i trzeba trochę kilometrów nadrobić. Można też jechać M6 do Chorwacji, potem kilkadziesiąt km zwykłą drogą na Osijek i dalej autostradą do Serbii. Podobno nie ma w ogóle kolejek na granicach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 20:36

yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a):My jedziemy do Bratysławy i potem na Gyor. :papa:
Dzięki wielkie, też tak zrobimy bo co autostrada to autostrada :)
Z tego powodu my dokładamy do trasy 100 km :mrgreen:

Najgorsze to obwodnica Budapesztu (na szczęście my jedziemy nocą) i przejście z Serbią (poczytaj na greckim, sporo tam tego jest), ale będziemy w nocy, więc alternatywy nie mamy.... Wczoraj z Panem M. oglądaliśmy kamerki na Roszke - korek dość widoczny, czas oczekiwania wynosił 1 h, ale wg mnie z obrazu wychodziło na więcej...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.06.2019 20:44

piekara114 napisał(a):
yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a):My jedziemy do Bratysławy i potem na Gyor. :papa:
Dzięki wielkie, też tak zrobimy bo co autostrada to autostrada :)
Z tego powodu my dokładamy do trasy 100 km :mrgreen:

Najgorsze to obwodnica Budapesztu (na szczęście my jedziemy nocą) i przejście z Serbią (poczytaj na greckim, sporo tam tego jest), ale będziemy w nocy, więc alternatywy nie mamy.... Wczoraj z Panem M. oglądaliśmy kamerki na Roszke - korek dość widoczny, czas oczekiwania wynosił 1 h, ale wg mnie z obrazu wychodziło na więcej...


Sobota wieczór....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2019 20:51

Granični Prelaz Bački Vinogradi - Àsotthalom Hatàràtkelőhely

Napiszcie czy można normalnie przekraczać, czy to przejście lokalne? Jakoś GM dziwnie omija mi to przejście.
Poczytałem trochę ograniczeniu czasowym otwarcia, ale tak bardziej dla upewnienia się chcę wiedzieć.
Ostatnio edytowano 09.06.2019 20:53 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 20:53

Możesz przekraczać, ale czynne tylko w godz. 7-19 i nawet jak będzie ogonek to zamkną i nie odprawią po 19.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... _value=All
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 09.06.2019 21:43

piekara114 napisał(a):
My jedziemy do Bratysławy i potem na Gyor. :papa:


Dalej ,ale szybciej...oczywiście też tak jeżdżę. :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.06.2019 06:26

piekara114 napisał(a):Możesz przekraczać, ale czynne tylko w godz. 7-19 i nawet jak będzie ogonek to zamkną i nie odprawią po 19.
http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... _value=All

Dzięki. Z tą graniczną godz. to zrozumiałe. Tylko dlaczego GM omija to przejście... z uwagi na godz kiedy planuję?
W każdym bądź razie jeszcze się zobaczy. Na razie bardzo wstępne plany.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2019 07:58

Myślę, że g. omija. bo to boczne przejście i tylko dla wybrańców (mieszkańcy UE + Serbowie). I druga sprawa, trzeba zjechać z autostrady, myślę, że to stąd "problem"...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2019 21:13

Jeszcze brak decyzji jak finalnie wyjdzie z urlopem, ale mam pytanko jak dzielicie tę trasą do Grecji? Np na taką Lefkadę wyszło mi, że przy wyjeździe z Katowic, przy 1 kierowcy, nie najszybszej jeździe, optymalnie potrzeba 2 noclegów tranzytowych; wg tankowań wyszła mi Subotica oraz Skopje. Czy może tylko 1 nocleg np. w Jagodinie (SRB)?
Wiem, że zależy to jeszcze od kilku czynników, ale może macie jakieś dodatkowe spostrzeżenia z doświadczeń.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 259
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone